[ DUSKEZ @ 26.12.2018. 18:47 ] @
iteresuje me kako na widows 8.1x64 i windows7x32 saznam koliko su ukupno vremena provelu u radu odnosno upaljeni koliko su ukupno bili, ili za to ima neka alatka koja to izvrsava
[ bojan_bozovic @ 26.12.2018. 18:51 ] @
https://stackoverflow.com/ques...t-the-system-uptime-in-windows
[ DUSKEZ @ 26.12.2018. 19:16 ] @
hvala puno ,iskoristio sam uptime utility do sad sam mislio da je to nemoguce sem za kompove sa novijm biosom stim sto nisam ni u biosu to da nadjem.. hvala jos jednom
[ DUSKEZ @ 27.12.2018. 10:38 ] @
Ja sam mislio na vreme instalacije windowsa i prvi boot kog datuma hocu da vidim na jednom windows u kad sam instalirao sistem na njega.
[ Shadowed @ 27.12.2018. 10:46 ] @
Systeminfo u konzoli. Imas install time.
[ DUSKEZ @ 27.12.2018. 13:01 ] @

to je to hvala


koristio sam komandu u cmd koja radi kod winx32 i win8x64

wmic os get installdate


zapravo hteo sam da vidim kad sam instalirao windows a nisam znao da se izrazim konkretinije no dosao sam na to gde sam se uputio

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 27.12.2018. u 16:41 GMT+1]
[ bachi @ 27.12.2018. 15:29 ] @
Šta si uspeo?

Sa ovom komandom si video kada si instalirao Windows, a ne koliko si od tada sati radio u njemu.
[ gilopile @ 27.12.2018. 15:45 ] @
Tako je. Samo si dobio info kada je OS instaliran. U Task manager/ up time vidis trenutno vreme od boot-ovanja.

I mene zanima da li negde sabire taj UP time i da li se moze ikako izvuci info, odnosno sveukupno vreme u windowsu?
[ bachi @ 27.12.2018. 16:16 ] @
Da, vuče se iz event loga... Ali, nek jednom isprazniš taj log ili presnimi samog sebe i krene ispočetka, ostao si bez tog podatka, tako da nije uopšte pouzdano.

Ukratko - ne postoji podatak. :D
[ Shadowed @ 27.12.2018. 16:34 ] @
Pitanje iz naslova i objasnjenje kasnije sta je hteo se razlikuju pa sam mu odgovorio na to sto je objasnio. A ukupan uptime ne moze sa sigurnoscu utvrditi bez odgovarajucih podesavanja nakon same instalacije.
[ gilopile @ 27.12.2018. 16:59 ] @
Hvala Bachi, necu ni da kopam onda :)
Cisto me je interesovalo da pogledam na jednom HDD-u. Bas odavno imam OS na njemu i radi odlicno, cak sam taj OS boot-ovao na nekoliko razlicitih kompova i na srecu bez BSOD, win se startuje bez problema, poinstalise drajvere i to je to. Pa me interesovalo koliko se rabio.

Ne znam koja je fora, ali taj HDD sa tim win-om je bukvalno kompatibilan na bilo koji komp da ga stavim i podici ce OS, bez obzira koji je cipset i ostali HW. Dok imam jos jedno 3,4 HDD-a sa po 2 win-a na njima i sa svakim popijem BSOD, jedino radi u masini na kojoj je i instaliran OS, sto i razumem.

Isto tako sam imao i jedan winxp, na koji god komp da ga ubacim, podize OS bez problema. Imam negde i ghost tog sistema :)

------------------------------------
I jedno pitanje: Posto decenijama jurim neko resenje kako da win iz predhodne masine radi i na bilo kojoj. Ja sam sve zivo probavao sto sam mogao. U masini na kojoj radi sam isao redom uninstall-iranje drajvera pa stavljanje u drugu masinu i nisam uspeo da podignem OS. Bukvalno svaki drajver sam uninstall, chipset, zvuk, ma sve i opet BSOD.

Da li se neko igrao sa sysprep? Da li moze sa tim cudom da se odradi? Nisam jos probao.
[ bachi @ 27.12.2018. 17:02 ] @
@Shadowed,

Kojih još podešavanja osim da se namesti u event vieweru da se isključivo ručno brišu logovi?
[ Shadowed @ 27.12.2018. 21:31 ] @
Event viewer je svakako nepouzdan. Ako se resetuje komp nepropisno, on nece moci da zabelezi shut down.
Ono sto moze da je napravi skriptu i stavi kao scheduled task da se pokrece svih x minuta i da u fajl upisuje nov uptime. Sto je x manje, to je preciznost veca.
[ Zlatni_bg @ 28.12.2018. 05:16 ] @
Instalacija Windowsa -> vreme rada sistemskog diska

trenutno vreme rada diska - ovo gore

Na SSDu sam pa ne znam koliko cesto sistemski disk, ako i uopste ide u sleep mode. Zasto je ovo uopste i bitno?