[ Branimir Maksimovic @ 07.01.2019. 01:24 ] @
http://rs.n1info.com/Biznis/a4...ra-Radijus-vektor-i-AVcom.html

Bah, moj avcom ode pod telekom. Ne znam kakve ce dalje uslove ponuditi, ali ne znam da li sad mogu da raskinem
ugovor sa avcomom ukoliko promene uslove?
[ ademare @ 07.01.2019. 02:22 ] @
Po novom uvek kad god pozelis mozes da raskines .

Ako nisi pod ugovornom obavezom 12 ili 24 meseca onda samo raskines .

Ja sam raskinuo sa SBB-om pre neki dan bez ikakvih placanja , jer sam imao ugovor na neodredjeno vreme .

Ako si pod ugovornom obavezom , onda uvek moras da platis benefite koje si imao , na primer x meseci koji su bili po povlascenoj ceni , da doplatis za te mesece po punoj itd .

Nema vise onog da mora da se plati za sve mesece ugovorne obaveze . Ali benefiti moraju da se plate .

U sustini nijedan operater nece da menja uslove dok ne isteknu ugovori . Meni je SBB 2 godine drzao uslove jos koji su ostali od IKOM-a !
[ Branimir Maksimovic @ 07.01.2019. 02:31 ] @
Nemam nikakve benefite osim sto su mi dali modem na koriscenje. Ako ne promene uslove nemam potrebu da raskidam ugovor.
Mislio sam na promenu tipa: e sad imamo druge tarife po drugim cenama. Inace druga opcija ovde je SBB koji je preko krovova vukao
kablove, a sa Avcomom imam u ponudi i onu hibrid optiku.
[ Miroslav Cvejić @ 07.01.2019. 04:26 ] @
Mala anegdota oko ovoga.

Pred novu godinu sam bio u poseti Beogradu i na Dorćolu u zgradi gde sam bio je Radijus Vektor kao jedini operater. Jedina zgrada tamo koja nema SBB u kraju. Tada se znalo da neko kupuje Radijus Vektor ali nije bilo javno dostupno tačno ko.
I jedno jutro dođu radnici podizvođačke firme koju je Telekom unajmio da uvedu optiku u zgradu. Dobar tajming. Telekom je u tom trenutku i dalje tvrdio da nema tehničkih mogućnosti za optiku na toj adresi, možda su čekali da se objavi vest, ne znam.

Ono što je mene pogodilo je što sam ja parkirao auto na regularno parking mesto na kom se slučano zatekao šaht za pristup kablovima.

I onda kreće veselje. 8 radnika pokušavalo da pomeri auto, da ga izgura na šine, udarali i šutirali da upale alarm. U jednom trenutku su pokušali da podignu prednji deo. Nije V6 tako lagan. Čak se i policija pojavila. Uredno parkirano vozilo, ne mogu oni ništa.

Nikom nije palo na pamet da zovu parking servis i premeste vozilo.

Rezultat je da su prednje levo krilo toliko iskrivili da se vrata nisu mogla otvoriti.

Sledeće jutro kod limara, i morao sam nazad u Litvaniju. Sad me čeka farbanje krila i vrata.

Ako neko hoće da vidi, evo i snimka https://youtu.be/eCMr2t5ifus
[ ademare @ 07.01.2019. 11:17 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Nemam nikakve benefite osim sto su mi dali modem na koriscenje. Ako ne promene uslove nemam potrebu da raskidam ugovor.
Mislio sam na promenu tipa: e sad imamo druge tarife po drugim cenama. Inace druga opcija ovde je SBB koji je preko krovova vukao
kablove, a sa Avcomom imam u ponudi i onu hibrid optiku.


Ako nisi imao nista benefita , onda se ne placa nista , modem klasicni se vraca i to je to .

U prvo vreme nece menjati , sigurno . Kao sto korisnici Mobilne imaju pakete koji godinama ne postoje , jer automatski obnavljaju te stare , nece nove .

Tako i provajder interneta moze teorijski svakom korisniku da pruza razlicitu uslugu . Svi su u kompjuteru i samo upisu za svakoga , toliki Up , toliki Down . To im je najmanji problem .

Mene je kod SBB-a najvise nervirala njihova Stalna teznja , da ja " dobrovoljno " odustanem od starog IKOM-ovog paketa i da potpisem novi sa SBB ! .

Stalno su zvali telefonom , ubedjivali , pretili , ali nisu nudili nista povoljno , nego naprotiv , da uzmem gore za vise para !

Onda su dizali cene , sada vec prosle godine su podigli cenu 200 din . bez ikakvih razloga ?! Ne svima vec samo IKOM-ovcima . Po principu ako ti se ne svidja a ti predji na SBB .

Kad sam dosao u poslovnicu da raskinem , druga prica , nisam imao kameru , bio bi zanimljiv snimak , bar kao ovaj sa autom . Poceli da nude sve i svasta , ali opet ne kao ono sto su morali po odluci drzavne antimonopolske komisije . Pa sam im rekao zbogom .

Nekih promena ce svakako biti , tipa ako si imao dinamicku javnu adresu , sledi ti NAT . To je i SBB uradio svima uzeo dinamicke javne i posle ih preprodavao , a svi Natovani . Doplata za staticku , ludilo , cena kao pola interneta ?!
[ bachi @ 07.01.2019. 13:05 ] @
Prvo što ćete ostati jeste bez N1 i sport kluba i ostalih SBB kanala.

To će vam ujedno i dati mogućnost da raskinete ugovor bez penala iako ste pod ugovorom obavezom.

Citat:
looker-on:
U svakom postu moraš da naglasiš da si u Litvaniji. Ok, sada znamo i za V6.

Zavist, ljubomora, osećaj niže vrednosti, kompleksi, nesposobnost, gnev...
[ Branimir Maksimovic @ 07.01.2019. 13:12 ] @
Ma meni ne figurrira televizija nego internet. Ako budu uveli doplatu za decje i Fox kanale onda ne znam, posto je to jedino sto se gleda ovde.
Inace nista ne dobijam sa prelaskom na SBB, oni su prave derikoze.
[ gilopile @ 07.01.2019. 13:32 ] @
To moj avto! Hvala na snimku, ima da ih razbucam
[ ademare @ 07.01.2019. 15:48 ] @
Ne znam sta ce tebi da daju . Nama sa IKOM-a , je SBB drzao kanale i koje nemaju obicni korisnici SBB-a , neke Pinkove Bljuvotine .

Evo ti link pa pogledaj .

https://www.mts.rs/privatni/televizija/mtstv/osnovni-paket

To je osnovni , a sa strane imas meni da vidis ostale .

N1 nema , a takodje nema ni FOX-va . Decjih u osnovnom ima 9 , toga imaju . Porodicni su neki Pinkovi skoro svi .
Ostali paketi su HBO , HD , muzicki itd .
[ Branimir Maksimovic @ 13.01.2019. 02:30 ] @
Jel ima nekog sa kopernikusa, da kaze ako se nesto izmenilo?
[ Zoran Milovanovic @ 13.01.2019. 15:10 ] @
Sa drugog foruma, posto nisam njihov korisnik:

Zatvorili poslovnice, promenili broj podrske (mts).

Dodali neke TV kanale koje mts ima na IPTVu, a nisu bile u ponudi kopernikusa. Sada se ceka, da se vidi sta ce biti sa kanalima koje ima kopernikus, a nema mts. Ceka se da isteknu ugovori. :)

Toliko o izmenama.

Ispod je spisak dodatih kanala

618: STAR TV (32)

626: FILM KLUB (33)

618: RTS ZIVOT (34)

618: RTS DRAMA (35)

618: RTS KOLO (36)

618: RTS TREZOR (37)

618: RTS MUZIKA (38)

618: RTS POLETARAC (39)

618: ZENSKA TV (45)

626: AGRO TV (46)

618: KITCHEN TV (47)

618: TV HRAM (48)

618: KORENI (49)

626: BTV (61)

626: AXN (426)

626: EPIC DRAMA (427)

626: FILMBOX PREMIUM HD (428)

626: FILMBOX PLUS (429)

626: FILMBOX EXTRA HD (430)

618: PRVA LIFE (431)

618: PRVA KICK (432)

618: PRVA FILES (433)

626: DECIJA TV (602)

626: BBC EARTH HD (716)

618: H2 HD (717)

618: VIASAT NATURE (718)

Ahhh, da. Iskljucili su analognu u nekoliko mesta/gradova, ali to valjda nema nikakve veze sa mtsom, vec je to svakako kopernikus najavio pre nego sto je prodat. Cilj je valjda se smaknu krs televizori sa mreze koji stvaraju sum. Zarad brzeg, boljeg i jaceg interneta :P
[ Branimir Maksimovic @ 13.01.2019. 16:17 ] @
"Ceka se da isteknu ugovori. :)"

Heh, dobro je. Analogna kod mene jos radi, ali ima samo 60ak kanala. Inace internet mi od 100mb ne treba brzi (za sad;)
[ Zlatni_bg @ 18.01.2019. 06:21 ] @
S obzirom da im je jedina poslovnica u sirem centru grada u mojoj zgradi, i da koriste zajednicki prostor i imamo i neke ugovore s njima, jos nema nikakvog obavestenja od njih da se ista menja. Samo cu reci da je ta saradnja bila na toliko uzasnom nivou i da se vodstvo od samog vrha AVComa iz nekog razloga uzasno ponasalo, nikakvu saradnju nismo imali. Ja izdejstvovao uvodjenje video nadzora, pokusao da upitam i njih posto je odvojen ulaz da li zele da ucestvuju (zenu isekli ispred njihovog ulaza 15-20 dana pre toga, stanarku zgrade), jok, nikakav odgovor. Uvedem nadzor koji pokriva sve ono sto je nama bitno (prilaze, ulaze i izlaze), ponovo im se javim i pitam ih da li zele da s obzirom da cemo prosirivati video nadzor ucestvuju u tome i pokriju i svoj ulaz, nista.

Nesto kasnije kontaktiram ih jer imaju ethernet ormar kod nas na tipa 10 metara od DVR-a za mogucnost prikljucivanja istog na internet. Zamolio za 5/5Mbps liniju, cisto da ne moram svaki cas da idem do tehnickih prostorija za svaku glupost. Dobijem ne toliko pristojno napisan odgovor i ponudu da biram iz njihove ponude paketa sta mi odgovara i potpisem ugovor po ceni sa sajta. Nasmejem se s obzirom da su nam u zgradi, ne ucestvuju u investicionom odrzavanju uopste, i ne zele da izadju u susret za prokletu 5/5 liniju :) To je bukvalno jedini "kontakt" sa njima u poslednjih godinu i po otkad imam obaveze da se bavim time.

Nesto cudno se desavalo u AVComu u poslednje vreme. Ekipa koju znam da je na AVComu je imala dosta problema pre nove godine, zvali call centar, ubedjivali ih da je do njih problem i da nece da salju ekipu. Ispostavilo se da je dvojici crkao modem, jednom signal otisao dodjavola, cetvrtom je zec pregrizao koaksijalni, a peti je imao ogroman packet loss.

Ako budem imao vise info s obzirom gde sam, javicu ovde. Ali mislim da su finansijski otisli u aut.
[ Branimir Maksimovic @ 18.01.2019. 07:35 ] @
Hm, meni dodju u roku od odmah kad god ih zovem. Zadnje sto su mi sredili je los suko za kabl, poslao mail u subotu dosli su za dva sata i sredili.
[ newtesla @ 28.01.2019. 13:50 ] @
Kupuje Telekom još jednog, ogromnog, operatera različitih usluga... čuo info pre neki dan, samo čekam potvrdu.
[ calexx @ 28.01.2019. 15:53 ] @
Kupuju SBB? ;)
[ mjanjic @ 28.01.2019. 20:09 ] @
Koliko znam, pregovaraju sa 5 manjih kablovskih operatera i nameravaju da preuzimanje završe već u prva 4 meseca ove godine.

A za velikog operatera... jedino ako nameravaju da kupe Telekom Kosova, onako, iz ćefa, našim parama da kupe ono što je nekad i bilo naše, ionako nas političari sa svih ovih državica i teritorija bivše SFRJ već 30 godina vuku za nos, čak je narod i ratovao i ubijao se međusobno dok su oni redovno pričali preko telefona (posebno Tuđman i Milošević, koji su čak imali zajedničku banku u Parizu), evo ga ovaj naš sad redovno razgovara sa Tačijem i Haradinajom, ne bi me čudilo da krenu i u poslovnu saradnju.
[ Dexic @ 29.01.2019. 09:36 ] @
Citat:
newtesla:
Kupuje Telekom još jednog, ogromnog, operatera različitih usluga... čuo info pre neki dan, samo čekam potvrdu.

Jedini veliki preostali operater je SBB trenutno, jer VIP i Telenor ne nude ni dve usluge u sustini.
[ dr0id @ 29.01.2019. 12:56 ] @
Nema Telekom para za SBB, ali Posta ili Orion bi vec mogli da dodju u obzir
[ Branimir Maksimovic @ 29.01.2019. 12:58 ] @
Zar posta vec nije drzavna?
[ dr0id @ 29.01.2019. 13:20 ] @
Pa jeste drzavna ali nije Telekomova
[ bordzija @ 06.02.2019. 23:35 ] @
Čim oni završe to raskusuravanje i podkusuravanje eto nama trio paket za 50 evra mesečno.
[ Zlatni_bg @ 07.02.2019. 00:33 ] @
Uvek ostaje opcija i konkurencija Telekoma/MTSa.
[ ademare @ 07.02.2019. 10:20 ] @
Mutno je tu nesto . Telekom je debelo platio , objavili su da su placali 900 Eura po jednom korisniku !

Sada imajuci to u vidu , ne bi bilo logicno da teraju korisnike koje su Preplatili . Ali u Telekomu Nista nije logicno !

Na njihovom sajtu , MTS , nigde nema ni slova , da oni uopste pruzaju usluge , kablovske ? Samo stare standardne opcije ADSl2 do 10 i 20 MB , 50 i 100 VDSL kojeg retko gde ima , 150 i vise optika koje ima jos 100 puta redje ?
[ Branimir Maksimovic @ 07.02.2019. 10:51 ] @
Kod mene jos nista ne pominju da su u vlasnistvu mts-a. Jedino sto primecujem je da su sklonili ponudu za optiku.
[ Dzonovan @ 01.04.2019. 13:54 ] @
Telekom kupio Vektor. U Obrenovcu ponuda uzasna. samo jedan paket interneta. 30 mb. Ima vecih brzina ,ali te uslovljavaju da moras kablovsku , i ti paketi su skuplji nego Vektor dok je bio. Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Dzonovan dana 01.04.2019. u 15:04 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 01.04.2019. 14:04 ] @
Nemoguce ih je dobiti danas
[ Branimir Maksimovic @ 02.04.2019. 23:00 ] @
Brizina neta mi je jos 100/?. Primetno spusten upload na 4. Ali oni nigde ne pisu kolki treba da bude upload. Inace po ceni koju smo do sada placali stavili su nas u najskuplji paket i dali svih 260 kanala.
Ima neko osim mene da je sada na supernovi?
[ ademare @ 03.04.2019. 01:53 ] @
To za kanale MTS uvek radi , za nove korisnike , a sada su svi novi .

Otvori Sve pakete .

To ce trajati par meseci , kao reklama , a onda gasi i svako ima svoj paket , a ostalo moze da doplati .
[ Branimir Maksimovic @ 03.04.2019. 06:06 ] @
Pa do sada smo placali tacno cenu ko sto im je sada najskuplji paket. Rekli su da je to to. Samo sto nemamo telefon, a za to su rekli da treba novi ugovor.
[ stoprocentni @ 10.04.2019. 15:54 ] @
Na drugim forumima su se pojavile glasine da je Telekom Srbije kupio Polaris. Zna li neko nešto o ovome?
[ Branimir Maksimovic @ 20.04.2019. 04:55 ] @
Evo od kako avcom sajt redirektuje na supernovu, primio sam racun od AVComa, sa istom cenom kao ranije nije jos uradjen prelaz na supernova paket. Znaci dobili smo jos kanala sto je dobro
nista nismo izgubili.
[ ademare @ 20.04.2019. 13:11 ] @
Napisao sam u nekom postu ranije .

Fox kanali i SK su u vlasnistvu SBB-a . Dok traju stari ugovori , bice ih kod Telekoma , ma kako on Brendirao svoju Televiziju .

Kada stari ugovori izmedju SBB-a i Kopernikusa , AVcoma i Radijusa isteknu , Junajted grupa ih nece produzavati i Telekom ce izgubiti pravo da ih prikazuje .
[ Branimir Maksimovic @ 20.04.2019. 13:22 ] @
Ako se to desi moracemo da predjemo na SBB jer moja zena ludi za Fox-om ;)
[ Zlatni_bg @ 20.04.2019. 15:36 ] @
Kod mene u zgradi je AVCom ispraznio kancelarije. Ostavili su samo blagajnu da radi.
[ Branimir Maksimovic @ 20.04.2019. 15:49 ] @
Ne znam onda od koga sam primio racun na AVCom ;)
Znaci mogu da ocekujem uskoro ponudu za potpis novog ugovora...
[ calexx @ 20.04.2019. 16:35 ] @
Koliko sam mogao da pročitam, svako nastavlja sa onim što je uneo u zajednicu pa će RV da ima SK HD, Kopernikus obične SK a AVcom nikakve. Valjda sam pogodio. Jedino ne znam kako će da budu tretirani novi korisnici i šta će oni da dobiju. Vrlo problematična priča.

Za Fox nisam siguran kakav će da bude status, moj provajder koji ne sarađuje sa SBB-om ima nekoliko Fox kanala plus neke HD varijante u test fazi.
[ Branimir Maksimovic @ 20.04.2019. 16:54 ] @
Pogodio si, AVCom nikad nije imao SK. Oni su napisali SK, ali to nemamo. Kada je zena rekla da nemamo, sa druge strane telefona su rekli da pretrazimo kao Nemacka?! Naravno da nemamo.
[ calexx @ 20.04.2019. 19:50 ] @
Kažu da negde sitnim slovima piše da SK i ostali zavise i od lokacije pa prema tome ko je gde i šta je koristio, imaće ili neće imati te kanale.
[ Branimir Maksimovic @ 20.04.2019. 19:55 ] @
Meni je ova iz AVComa rekla da se oni sami finansiraju i te neke price, kao ostace Fox, ubedjivala nas. A onda je dosao 1. i AVCom je nestao. Posto do sad nisu insistirali da
potpisujemo nov ugovor, a nista nisu prekrsili, ostaje ovako sve dok se nesto ne promeni,
[ Zlatni_bg @ 21.04.2019. 00:39 ] @
Muku muci blagajnik da nadje kome da da racun za neke rack-ove koje drze kod nas... :) Ako budem imao nesto vise info javicu, ali trenutno se skroz ispraznio skoro ceo poslovni prostor gde su bili, i u prolazu uvek cujem neke razgovore da su bukvalno gotovi sa radom (uzmite sa rezervom). Verovatno je komplikovana migracija. Poslednji put pre par meseci/godinu dana kad su kupili (RV?) na NBG je nastao opsti haos na mrezi jer infrastruktura uopste nije mogla da se spoji i ludilo je trajalo par meseci. Verovatno sad idu polako da ne dodje ponovo do toga.
[ Zlatni_bg @ 30.04.2019. 04:02 ] @
Zvanicno - drugar koji koristi AVCom, je presao na Supernovu. To ce izgleda biti "cerka firma" ili kakogod se zvalo za te male provajdere koje je telekom kupio. Daju neke dobre ponude pa se nije ni razmisljao vec odmah potpisao.

https://mojasupernova.rs/Priva...zppAJrLvVzVdIHJcRoClGcQAvD_BwE

Primera radi, SBB za te pare (ovog jaceg) daje 75Mb/s, 200 min fiksnog, i 120 kanala (?!). Ova supernova je cini mi se jedina koja ce imati SK i Arenu kod istog provajdera, samo valjda jos nisu regulisali prava za SK.

Steta sto ne postoje jaci paketi u ponudi, nadam se da ce biti.
[ calexx @ 30.04.2019. 16:58 ] @
Znači on sa AVCom prelazi na Supernovu i ima oba sportska paketa? Malo čudno u odnosu na glasine koje se čuju da svako donosi u zajednicu ono što je imao pa samo to i dalje koriati. Po tim pričama će Kopernikus korisnici imati SK HD, Vektorovci običan SK a AVCom nikakav jer su to imali i ranije. Dok ne isteknu ugovori sa SBB-om ili sa kim su sklapali a posle nema više.
Proveri da li ima sve te kanale.
[ Branimir Maksimovic @ 30.04.2019. 17:42 ] @
Napisao sam vec, nema SK na Avcomu. Ugovor necu da potpisujem jer cekam da vidim sta ce biti sa Fox-evima.
[ SASA M. @ 30.04.2019. 18:05 ] @
koliko vidim, tj ne vidim, sbb nema vishe standardnu ponudu osim eon-a.
ne deluje mi supernova nista specijalno, osim te ponude sa arenom i sk zajedno. paket super sve plus je 3500din. dok sbb ima eon full za 4000din. gde je nesto manji broj sd kanala, nesto veci broj HD kanala, vracanje unazad, nesto brzi net, unifi i free pozive ka fiksnim brojevima. to mi deluje da se dobija vishe za isti novac. naravno, procena zavisi i od potreba korisnika.
[ ademare @ 30.04.2019. 19:39 ] @
Od kada se pojavio Eon , pre 7 meseci to je jedina opcija za nove korisnike kod SBB-a .

Racunica je da su kod Telekoma , ili Supernova , svejedno obe ove ponude, paketa Trio paketi , pa takve SBB-ove i treba uporedjivati .

Najmanji paket kod SBB-a je EON LIGHT koji je 6 meseci po 2.000 din a kasnije 3.500 din . Znaci u startu se kod SN stedi 6 X 2.000 din tj. 12.000 din ! Plus mesecna razlika je 600 din X 18 = 10.800 . Sa onih 12.000 ukupno je Telekom jeftiniji 22.800 din ! Malo li je ?

Sporiji net ? Imao sam obe brzine 50 i 75 i nema neke osetne razlike . 99.9% ljudi nece osetiti tu razliku , osim onih koji Beckapuju Net

Telefon ne moze da se mere ove dve ponude , koliko je Telekomova bolja , jer ima ka MTS , mobilnim neograniceo poziva 24/7 !

Ovo ponuda Plus odgovara SBB , EON FULL i adekvatna je , slican TV , malo sporiji Net , bolji Tel . Usteda je pocetnih 12.000 + ostali meseci po 400 din .
[ SASA M. @ 30.04.2019. 20:03 ] @
samo ispravka, eon je 12meseci, ne 6 po 2k dinara.
[ Branimir Maksimovic @ 30.04.2019. 20:11 ] @
Ako si stari korisnik nema nikakve ustede na supernovi. Samo novi korisnici.
[ SASA M. @ 30.04.2019. 20:26 ] @
i to na ugovor od 2god, na kraju cena dodje na isto. poredeci pakete koje sam spominjao.

ako sam dobro izracunao supernova izadje 5k dinara skuplje posle 2 god.
[ Zlatni_bg @ 30.04.2019. 23:37 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Napisao sam vec, nema SK na Avcomu. Ugovor necu da potpisujem jer cekam da vidim sta ce biti sa Fox-evima.


Ako te nesto vise interesuje, pitacu drugara, mislim da su mu pustili paket. Izgleda sad svi prelaze na "nove tehnologije". I za sada izgleda da ide katastrofalno, bar sto se tice ugla korisnika.

Pisah na drugoj temi, posle 11+ godina na SBBu, da bih presao sa Gold Extra Duo paketa (skoro najjaci net+tv kod sbb) na EON od 4.000RSD traze mi 6900RSD za prikljucnu taksu :D Takodje mi traze 290RSD mesecno za koriscenje EON Boxa ali to nije sigurno. Ono sto je sigurno je da ja posle 11 godina na SBBu moram, jedini, da platim 7k RSD da bih dobio novi paket. Zahvalnost vernim korisnicima.

I inace, ne primajte se na brzine kod SBBa koje su vece u EON paketima. Povecane su jer ceo sadrzaj ide preko LAN kabla sad, EON box je neupotrebljiv bez interneta. Jedan box vuce ~20Mb/s u burstovima u zavisnosti od tipa kanala. Tu je i VoIP (zanemarljiv) ali iskreno vise mi se svidjao Video on demand preko coaxa nego preko LAN-a, ne volim da mi ista ceprka protok u pozadini a da nemam neku vecu kontrolu nad tim. I sad tipa neko u kuci pusti torrent max brzinom, i onaj ko gleda TV moze da se pozdravi sa bilo cim sem real-time gledanjem... :)

Fasciniraju me ovi brzi potezi svih koji su totalno uleteli u neku pricu a da osnovne stvari nisu resene. Drugar je uzeo zimus MTS optiku, tacnije prelazio sa VDSLa na optiku, i u prenosu se dogodio problem i ostao je bez broja telefona! Broj koji je imao 50 godina vise nije bio u njegovom vlasnistvu. Doslo je do greske time sto je raskinuo stari ugovor da bi potpisao novi za optiku (sto je MTS aminovao), prvo ugasili broj i izbacili ga sa spektra i dali mu novi, i ne daju mu stari. Show.

Ono sto bih rekao svima je da hvala Bogu imamo novi zakon gde mozemo da prekidamo UO kada god zelimo placanjem pune cene benefita koji smo dobili. Kako je krenulo opeci cemo se vise puta dok ne dobijemo ono sto nam treba. Jedan sam od retkih koji ima sada MTS optiku, AVCom Home ethernet, SBB (mozda i jos nesto?) kao opciju, koji izgleda drze neki "primat" u BGu ali apsolutno nemam pojma sta cu a istekli su mi svi ugovori. Planiram u narednih 10 dana da prebacim 6-7 mobilnih brojeva i jednu fixnu liniju kod drugih provajdera ali od danasnjih obilazaka VIPa, Telekoma/MTSa, SBB-a i jos par drugih skapirao sam da IH NE INTERESUJE NISTA. Revoltiran malo jesam sto sam bukvalno odbacen od strane svih kod kojih 10-15 godina imam ugovore i godisnje dajem PO 500EUR+. I onda cu da predjem kod nekih drugih, da ih placam 2 godine, pa onda tako u krug, kako stvari stoje. Danas me je jedina stvar koja je sprecila da prebacim bar tih 6 MTS brojeva u VIP bilo sto je radio novi decko u poslovnici koji nije imao pojma kako to sve da odradi a niko od sefova nije bio na poslu danas. Rece mi da ce me nazvati oko 12-13h da dodjem i potpisem ugovore, al' evo ponoc prodje, nigde nikoga :)
[ ademare @ 30.04.2019. 23:55 ] @
Citat:
SASA M.:
samo ispravka, eon je 12meseci, ne 6 po 2k dinara.


U pravu si !

Ja sam prvo gledao SBB Eon Duo pakete , TV + Net , bez telefona . I tamo je 6 meseci 2.000 din .

Onda sam gledao Trio Eon pakete i samo preleteo preko cene , ne videvsi da je kod njih 12 meseci 2.000 .
[ mjanjic @ 01.05.2019. 07:11 ] @
Znam ljude koji su prešli sa MTS internet + SBB kablovska na kompletnu SBB uslugu, i računaju da će proći jeftinije (internet i telefon bili 2000-2200 din. uključujući pretplatu za telefon, kablovska tipa 1600 din. ili tako nešto), međutim sa aktuelnim cenama ne znam baš da li im je sada jeftinije, ali su u pojedinim stambenim zgradama zadovoljniji kvalitetom interneta, jer su preko ADSL-a imali problem, verovatno zbog instalacija ili centrale, a nisu se redovno žalili na probleme.

Kako god, kad se pogledaju cene od pre 5 godina ili koju godinu više, sve su otišle 2-3 puta na gore, a mobilni operateri nikako da podignu broj GB za internet. Gledam reklamu tokom neke NBA utakmice, u SAD za 45$ dobiju 5-10 puta više GB nego mi ovde za 20$.

Ali i tamo ima paketa koji nisu baš tako povoljniji u odnosu na neke druge, recimo 49.90$ za 4GB mobilnog interneta, dok je "cenovno nepovoljniji" paket 60$, a donosi sve neograničeno (pozivi, SMS, internet), i stalno se u tekstovima ističe cena koja je veća, što ima smisla samo ako vam je tih 4GB uvek dovoljno, a što je teško ostvarivo za većinu korisnika koji intenzivnije koriste FB, YT i sl.
[ calexx @ 01.05.2019. 17:10 ] @
Citat:
Zlatni_bg:Ako te nesto vise interesuje, pitacu drugara, mislim da su mu pustili paket. Izgleda sad svi prelaze na "nove tehnologije". I za sada izgleda da ide katastrofalno, bar sto se tice ugla korisnika.
Sama tema je mnogo škakljiva. Supernova ne bi smela tek tako da daje SK kanale novim korisnicima a naročito ne onima koji su bili kod provajdera koji nije imao ugovor sa njima. Tako bi mts praktično mogao da provuče SK kod svih svojih korisnika što ne bi bilo baš lepo prihvaćeno. Sutra će mts da kupi i mog provajdera pa će da ponude i pakete sa SK i onda SBB može u Nišu da ima akcije i akcije, neće ništa da im vredi.
[ bakara @ 01.05.2019. 18:58 ] @
Telekom je kupovinom operatera kupio i njihove korisnike ali i njihove ugovore sa pravima za emitovanje.

Firma zna da kupi firmu samo zbog licenci i ugovora nista to nije cudno.
Dok traju ugovori oni sa njima raspolazu kako hoce, kada isteknu prave se novi itd.... sve je to obican biznis.
[ calexx @ 01.05.2019. 19:23 ] @
Ne znam kakvi su ti ugovori. Recimo sada mts dogovori sa nekom manjom firmom da potpiše duži ugovor za SK, onda kupe tu firmu i svi njihovi korisnici dobiju SK. Ili recimo SBB kupi exe-net koji emituje Arene i onda SBB svima pusti to. Malo teže da tek tako može da prođe.
[ Branimir Maksimovic @ 01.05.2019. 19:33 ] @
Ukoliko puste SK nama Avcom-ovim korisnicima koji nismo imali SK, verovatno ce da sledi neka reakcija, medjutim
jasno je istaknuto na listi kanala supernove i SK i Fox.
[ bakara @ 01.05.2019. 20:26 ] @
Citat:
calexx:
Ne znam kakvi su ti ugovori. Recimo sada mts dogovori sa nekom manjom firmom da potpiše duži ugovor za SK, onda kupe tu firmu i svi njihovi korisnici dobiju SK. Ili recimo SBB kupi exe-net koji emituje Arene i onda SBB svima pusti to. Malo teže da tek tako može da prođe.

kada neko kupi firmu kupio je sve sto ona poseduje, isto kao sto su novom vlasniku preneti korisnicki ugovori tako su preneti i ugovori o emitovanju i sva dugovanja i potrazivanja.
Pa firme se uglavnom i kupuju samo zbog vlasnistva nad raznim ugovorima i licencama, a ne zbog materijalnih dobra koja ne moraju ni da postoje.
[ mjanjic @ 02.05.2019. 00:01 ] @
U ovom slučaju nije tako, jer se radi o posrednicima (kablovski operateri), a ne direktnim televizijama/kanalima (druga je stvar ko je vlasnik kojeg kanala ili televizije), a kablovski operateri sklapaju ugovore o re-emitovanju kanala prema broju korisnika.
Da nije tako, dovoljno bi bilo da jedan korisnik plati pretplatu za neki skuplji paket, i onda taj paket operater može da pusti svim korisnicima.
Očigledno je da se ti paketi/kanali plaćaju posebeno, i to po korisniku, tj. prema broju korisnika (ne znam da li ima zaokruživanje, tipa do 50, do 100, do 500, ili je fiksno po pretplatniku bez obzirana broj).

Ako kablovskog operatera kupi drugi (uglavnom veći) kablovski operater, ne može svim svojim direktnim korisnicima nuditi pakete tog manjeg operatera, jer za to nema ugovor sa vlasnikom kanala/televizije, a kupovinom manjeg operatera se ne stiče to pravo, jer ugovor važi za određen broj korisnika. A kad se ugasi taj manji operater kao pravno lice ili kad mu istekne ugovor sa vlasnikom određenog kanala, ugovor verovatno neće biti produžen jer vlasnik kanala zna ko je vlasnik tog operatera, i to je to.
[ Zlatni_bg @ 02.05.2019. 09:53 ] @
Bar znamo zasto je Supernova nastala. Verovatno ce postojati dok ne krenu problemi sa dozvolama/licencama, mada je sve to vece od nas :)
[ bakara @ 02.05.2019. 13:01 ] @
Citat:
mjanjic:
U ovom slučaju nije tako, jer se radi o posrednicima (kablovski operateri), a ne direktnim televizijama/kanalima (druga je stvar ko je vlasnik kojeg kanala ili televizije), a kablovski operateri sklapaju ugovore o re-emitovanju kanala prema broju korisnika.
Da nije tako, dovoljno bi bilo da jedan korisnik plati pretplatu za neki skuplji paket, i onda taj paket operater može da pusti svim korisnicima.
Očigledno je da se ti paketi/kanali plaćaju posebeno, i to po korisniku, tj. prema broju korisnika (ne znam da li ima zaokruživanje, tipa do 50, do 100, do 500, ili je fiksno po pretplatniku bez obzirana broj).

Ako kablovskog operatera kupi drugi (uglavnom veći) kablovski operater, ne može svim svojim direktnim korisnicima nuditi pakete tog manjeg operatera, jer za to nema ugovor sa vlasnikom kanala/televizije, a kupovinom manjeg operatera se ne stiče to pravo, jer ugovor važi za određen broj korisnika. A kad se ugasi taj manji operater kao pravno lice ili kad mu istekne ugovor sa vlasnikom određenog kanala, ugovor verovatno neće biti produžen jer vlasnik kanala zna ko je vlasnik tog operatera, i to je to.



Tako mali Mladen zamislja svet biznisa :)

I takve gluposti se pisu po internet forumima a pri tom se mozak i logika ne koristi, da je zaista naporno objasnjavati.

Ne radi se tu nista sto neko nekoga voli nego zbog para.


[ mjanjic @ 02.05.2019. 15:22 ] @
Aj' šta je konkretno glupost.

Nema ništa gluplje nego citirati poruku, pljunuti, i to je to. Zato je Srbija tu gde jeste, 99% ljudi samo ume da pljune, a kad treba nešto da urade, imaju milion opravdanja zašto ne može.
Nego, lepo ciritaj konkretnu rečenicu i reci da u praksi nije tako i da je upravo suprotno.


Suština je da ako MTS kupi nekog kablovskog operatera, ne može njegove kanale da pusti svojim korisnicima, jer nema ugovor za to. Tako je po zakonu, ali sam se i ogradio da je Srbija banana država pa je svašta moguće. Međutim, ne vidim nešto da MTS bilo gde svojim direktnim korisnicima nudi i Arenu i SK, a komentar, iako uopšten, odnosio se na te kanale pošto oni kojima je sport na prvom mestu žele da imaju oba paketa kanala, što kod većine provajdera nije moguće.
[ Zlatni_bg @ 22.05.2019. 14:23 ] @
Zatvorena je i poslovnica AVComa kod mene u zgradi, potpuno.
[ ademare @ 22.05.2019. 17:12 ] @
Ne ulazeci u to , da je nesto sto vredi 2 miliona placeno 200 , ali opet je propagandna masinerija , pricala bajke o Zlatnom dobu , otvaranju novih radnih mesta , jer se telekom siri itd .

Na kraju je pozatvarano i dobili su otkaze i ono malo ljudi sto je radilo u kupljenim operaterima .

MTS poslovnice - prodavnice , su nove adrese .

Najgluplje od svega je sto nigde ne postoji na njihovom sajtu detaljno gde je uopste dostupna usluga !

Postoji neki Megalomanski spisak opstina po kome ispada da je dostupno u svakom selu u Srbiji , a u stvarnosti tuga .
[ Zlatni_bg @ 22.05.2019. 20:37 ] @
Mislim da su "privatne pozivnice" u pitanju i da su samo oni koji su bili kod kupljenih provajdera dobili ponudu, bar za sad. Tako je kod mene u zgradi i okolini.

Verovatno kao MTS optika pre godinu i kusur dana, kada su godinu dana pricali o istoj i reklamirali je svuda a nigde je nije bilo. Jos nisu dotegli ni postojecu infrastrukturu, kamoli da nabace nove lokacije :)

Iskren da budem, podeljenih sam osecanja sto se tice malih provajdera. S jedne strane, prvi net posle dial up-a mi je bio AVCom, tacnije BVcom, i prva 128kb/s linija je bila njihova. Ali SBB je jednostavno uvek imao brzi i pouzdaniji net, te cim je SBB usao u zgradu negde 2008, presao sam.

Posle toga su se mnogo bahatili sa AVComom. Pre par godina mi je stigao racun od AVComa u iznosu od 10k RSD za neplacene usluge, a ja ih skoro deceniju nisam koristio. Zaputio se u poslovnicu da vidim o cemu se radi, i vec iz daljine vidim da se nazire besna rulja sa racunima u ruci koja vice na devojku u poslovnici koja nema pojma o cemu se radi. Bilo je klasicno pilicarenje - ako prodje prodje.

Posle toga, eto uzecu primer nase zgrade s obzirom da im je tu bila glavna i jedina poslovnica koliko znam, i sve kancelarije. Imamo sobu za video nadzor na teh. spratu, i sad za svaku glupost mi se ne silazi dole da prolazim petora zakljucanih vrata i pregledam snimke. Posaljem molbu na najlepsi moguci nacin AVComu i pitam ih za neki vid prikljucka na cak i LAN u zgradi posto isti postoji ili najobicniju 5/5Mbps liniju sa javnom IP adresom kako bih mogao da pristupam kamerama po potrebi (samo ja, ne svi stanari zgrade). Imati u vidu da kamere pokrivaju i ulaz u prostorije AVComa, znaci nije da samo mi imamo interes u tome, vec i njih cuvamo tim nadzorom. Ni dinar im nismo trazili kada smo ih ugradjivali, a platili smo ih debelo.

Posle 2 meseca neodgovaranja, posaljem jos jedan mail. Tada dobijem odgovor da ce biti prosledjeno direktoru. Direktor posle mesec dana odgovara da nudi opciju standardnog internet prikljucka po ceni iz cenovnika. Lepo se zahvalim i kazem dovidjenja prijatno.

Uzecu za primer takodje i Orion koji je pokusao optikom da udje u nasu zgradu ali nije bilo dovoljno zainteresovanih (trebalo je 10%), nudili su 1Gbit/s za 1200RSD mesecno, trajno za nove korisnike. Tada nisam imao veze sa upravom zgrade ali je prica dosla do mene. Cak su nudili da renoviraju ulaz u zgradu ukoliko bismo pristali. Nije bilo zainteresovanosti - nije bilo realizacije.

Dva razlicita tipa poslovanja. Zato Orion danas postoji a AVCom ne.
[ Branimir Maksimovic @ 23.05.2019. 04:13 ] @
"Zato Orion danas postoji a AVCom ne."

Orion nije kablovski provajder... izmedju ostalog telekom moze da kupi i njih... inace sa njima zaista nisam imao negativna iskustva kao ti.
Korisnik sam AVcom-a od njihovog osnovanja a internet od 2006 kad su poceli da nude uslugu. Samo jednom sam hteo da predjem na SBB
kad mi je crkao modem pa nisam imao net par dana, ali su se pojavili sa novim modem bas u trenutku kad sam prelomio tabak :P
Na SBB mi se ne prelazi zbog CG-NAT-a....
[ Branimir Maksimovic @ 26.05.2019. 10:22 ] @
Juce potpisao na 2 godine sa supernovom. Dobili tri kartice za dekriptovanje signala koje nam jos ne trebaju jer nista nije kriptovano.
[ Zlatni_bg @ 26.05.2019. 10:39 ] @
Ja nisam osetio NATovanje od SBB-a i verovatno ako bih pao pod isti, ne bih imao izbor nego presao kod drugih.

Je l' ovo znaci da je AVcom zavrsio svoje? Je l' i dalje moguce potpisati ugovor s njima ili su definitivno pod Supernovom, i je l' se planiraju neki jaci paketi?
[ Branimir Maksimovic @ 26.05.2019. 11:11 ] @
AVcom je zavrsio, ne postoji vise. Ovima iz supernove se zurilo da me vezu ugovorom jer u zgradi imam i SBB. Sto se paketa tice, imam ovaj super par plus i tu su svi kanali i net od 120. Upload mi je sada 7-8mbps u zavisnosti
kako kad. Da li planiraju jace pakete ne znam nisu me obavestili.
[ Zlatni_bg @ 26.05.2019. 11:30 ] @
Kakvo je vracanje kanala unazad, znam da ti manje gledas tv? :) Konkretno me interesuje da li svi mogu unazad ili su nabacili samo par.

Generalno cena im je na mestu. Mozda se malo odmorim od SBBa pa se vratim kao "novi" korisnik posto mi stari nemam nikakve beneficije. :)
[ Branimir Maksimovic @ 26.05.2019. 11:41 ] @
Nema vracanja kanala unazad, nema nista od uredjaja cist kabl na televizor. Mozda ce to kasnije, ali AVcom to nije nudio pa za sada nema.
Kao novi korisnik imas 6 meseci besplatno.
[ mrkabrka @ 26.05.2019. 22:09 ] @
Najgljuplje je kad uzmeš promociju - pripejd ono ,a bombarduju te svaka druga ...te ovo te ono 99rsd te 125rsd ... ---odjavi se malo sutra ..skidaju kredit ..odjavljivao sam se sedam dana i na kraju ću promeniti karticu ili preći na drugu mrežu ...od mene sve najgore za telekom.. mts...
[ Zlatni_bg @ 26.05.2019. 22:12 ] @
Ovo apsolutno nema veze s mobilnim pripejdom.
[ mrkabrka @ 26.05.2019. 23:10 ] @
Jes li ba proboo...
[ mrkabrka @ 26.05.2019. 23:13 ] @
Sve je to vezano meni, došlo onako ,između teme, a tek da snimiš na USB....
[ nadica011 @ 25.09.2019. 19:33 ] @
Najgore od svega sto ja na Savskom vencu ne mogu supernovu jer nema mogucnosti...
[ Dragan0401 @ 30.12.2019. 07:34 ] @
Monopollllll..
[ bachi @ 30.12.2019. 07:36 ] @
Zapravo duopol, ali ništa suštinski ne menja. :(
[ Zlatni_bg @ 18.02.2020. 11:07 ] @
Konacno su javni opticki paketi. Idu do 1GBPS, pokusavam da iskopam vise info.
[ Zlatni_bg @ 18.02.2020. 17:45 ] @
Evo proverio, na lokaciji gde sam imao AVCom ranije sa ethernet mrezom, imam mogucnost za supernovu optiku 1GBPS. Problem je samo sto je cale pre 10 dana produzio ugovor sa SBB-om na 2 godine bez ikakvog razloga, a sam net od 1GBPS ne moze da se uzme bez duo ili trio paketa, kako god se zvali. Kad se sracunam mozda bude viska za jos jednu kablovsku u kuci, ali mi se cini da je DL/UL ipak 1:10. 100MBps upload je i dalje super, al' krivo mi sto ne moze bar malko vise sa 1Gbps downloadom. Moze da posluzi kao okej solucija za neki ne preterano redundantni server.
[ Branimir Maksimovic @ 18.02.2020. 18:03 ] @
Ma, ako ti net SBB radi kako treba, nema potrebe da menjas. Mislim optika kao optika bez 200mb uploada nije optika ;)
[ Zlatni_bg @ 18.02.2020. 20:49 ] @
Pa, iskreno i TV malo sto gledam i net su okej, mada vec pola godine ne igram igrice pa ne znam kakav je jitter :)

Mozda cak za celu zamisao za neko hostovanje i bolje da imam odvojen link. E sad, bilo je vreme pre nekih skoro 15 godina kada sam imao dedicated sa 10mb uploadom i tipa 256 MB RAMa zakupljen :) Sluzice svrsi tih 100Mb/s dokle god ne drzim fileserver na tome, a vec duzi niz meseci ili mozda sad vec godina gledam kako da amortizujem sve ono sto drzim na netu kao licne projekte i servere za testiranje, tacnije cekam ili da neko ponudi neki solidan upload za okej pare, ili ako se to ne desi da zakupim jaci server jer mi drasticno rastu neke baze podataka. Pa da se ne ponavljam po x put, gledam da li je isplativije na par godina zakupiti server kod recimo hetznera ili uzeti zaseban link i uloziti u sopstveni hardver (kolokacija u RS mi je skupa u odnosu na obe opcije, jasno je i zasto).

Sve u svemu, mislim da su prvi provajder koji nudi gigabitni link za bas malo para. A ti koliko znam imas jak paket kod njih, sto ih ne cimas za opticki prikljucak, s obzirom da su relativno skoro ovo probali? Daj im adresu samo okvirno, nemoj da spominjes da imas ugovor, proveri sta ces da dobijes kao povratnu info.
[ Branimir Maksimovic @ 19.02.2020. 04:16 ] @
"A ti koliko znam imas jak paket kod njih, sto ih ne cimas za opticki prikljucak, s obzirom da su relativno skoro ovo probali?"

Koliko sam shvatio Milana prebacice me na optiku pod moranje, iako ja to necu ;)
Ja imam onaj paket 120/15 pa ce me prebaciti na 200/20 za iste pare.
[ Sava @ 19.02.2020. 07:08 ] @
Mislim da sam to već pisao ranije. Slažem se sa Maksimovićem. Ja nisam napustio sbb zato što je bio loš nego zato što je odnos radnika prema meni kao dugogodišnjem korisniku bio nepotrebno slab. Ispostavilo se da je sve moglo da bude kako sam ja hteo samo da je neko tamo imao sluha. Nažalost njihovi radnici su priučeni i samo citiraju šablone koje su naučili i kada se izađe van toga nastaje tabula rasa. Siguran sam da ni kod drugih distributera nije bolje.

E sada, u najjeftinijoj varijanti net je sličan, sbb ima bolji epg, Supernova ima više slobodnih kanala. Recimo da Supernova ima HBO, Cinemax, Arene u regularnoj ponudi. Receiver i pripadajući software je dosta skromniji kod Supernove sa manje mogućnosti. Bio sam zadovoljan sa podrškom sbb-a, Supernovu još nisam isprobao, a voleo bih da tako i ostane. Super nova je jeftinija (3 prema 3,5).
[ Zlatni_bg @ 19.02.2020. 09:31 ] @
Pa zar se ne isplati svakom na supernovoj sad da predje na najjaci opticki paket? Jeste 1Gbps overkill za sve ako nece da se igra sa stvarima po kuci ali ono, za 10eur mesecno vise dobija se najjaci link koji kuca moze da podnese, a sumnjam da je iko presao na 5/10Gbps LAN :D
[ Branimir Maksimovic @ 19.02.2020. 10:15 ] @
Znas kako, da li se isplati ili ne ide u paketu sa pitanjem da li treba ili ne? U svakom slucaju sada placam 3300 din, ne vidim potrebu da placam 4300 din ;)
Nigde ni ovih 120 ne saturisem osim kada kupim igru na stimu, a i sa tom brzinom se skine prilicno brzo. Sa optikom ce povecati na 200 sto mi tek ne treba ;)
[ Zlatni_bg @ 19.02.2020. 23:00 ] @
Al' se otvara svet mogucnosti da konacno mozemo da koristimo cloud storage poput OneDrivea, Google Drivea i slicno kao lokalni storidz u neku ruku :) Bar to ako vec necemo da drzimo servere :D
[ Branimir Maksimovic @ 19.02.2020. 23:40 ] @
Znas kako, svakako da upload od 100mb otvara mogucnost ozbiljnog koriscenja cloud-a, no to dolazi sa dodatnim troskovima :P
Recimo sad imam 15GB prostora na google drive, ni ne znam kolko bi me kostalo jedno terabajt.
[ clydefrog @ 20.02.2020. 10:28 ] @
Ja placam 100GB 210RSD mesečno. Mislim da je 2TB nešto iznad 1000RSD mesečno, ili ako ćeš na godinu dana, nešto iznad 10k.
[ calexx @ 20.02.2020. 17:31 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:Recimo sad imam 15GB prostora na google drive, ni ne znam kolko bi me kostalo jedno terabajt.
Nije možda najlegalnije ali ako na ibeju mogu da se prodaju licence za 10, mogu i oblaci. :) Ja sam za probu uzeo neograničen google drive za par evra pa je u jednom trenutku bio problem koji sam rešio sa prodavcem a on me usput častio jednim onedrive oblakom od 5T. Pre neki dan sam pazario 365 za 2 evra i u paketu opet dobio 5T one drive.
Ne shvatam preozbiljno mada ću možda da podignem ponešto uz rezervu da može da nestane.
I da, imam 100Mbps upload. ;)
[ Zlatni_bg @ 21.02.2020. 15:22 ] @
Ima dosta ponuda za te cloud servise s vremena na vreme, Asus mi redovno salje mailove gde mi nudi 100GB ili cak 1TB za neke smesne pare, tipa 15-20eur godisnje. Poenta je sto nismo uopste ni navikli na toliki upload, pa nam mozak ne radi na idejama kako da ga u potpunosti iskoristimo :) Ali da sa javnim IP-jem i 100Mb/s uploadom moze svasta da se radi, moze.

Iskreno, mozes i svoj ownCloud ili pandan da podignes sa 2 diska za redudantnost ako bi da ulazes u svoju infrastrukturu. To je i cela poenta tog uploada, sto neke stvari koje smo do sada placali ne moramo vec mozemo da ulazemo u HW. Na duze staze je isplativije definitivno. Sad, znam da se ti na primer ne igras s time, ali licno, da mogu da podignem neki klaster koji iole mogu da zastitim i od downtimea i sigurnosti, sto da ne. Uz to, malo se igras, nabavis neki UPS dovoljan da izgura to sto treba, ako taj link od Supernove koristis samo za "serverske potrebe" podesis i redudansu na nivou drugog linka (recimo ja bih zadrzao SBB i uzeo Supernovu), kad jedan padne, bolje da imam 10Mb/s upload nego da imam downtime.

Malo odosmo od tebe, ali ipak je IT forum u pitanju i konacno se nude dobri linkovi na sta nismo navikli u SRB sem sto calexx ima tu srecu da ima exe net na jugu. U BGu je jedino Targo (koliko davno to zvuci) nekad nudio nesto slicno, ali ta prica je pukla davno, davno, znamo i kako i zasto.

Moja neka logika koju bih zeleo da podelim sa vama... jeste da provajderi moraju da imaju tierove koje moraju da prodaju, znaci ne mogu svima da daju neogranicen 1Gbps u svim paketima jer niko nece uzimati skuplje pakete onda osim kada je TV u pitanju, ali sa tehnicke strane gledista - bolje nego da uploaduje nesto ili svuce nesto sa 1Gbps i skroz oslobodi link gotovo instant, nego da 10 korisnika saturise u potpunosti link od 10/100Mbps i da bude pod konstantnim opterecenjem. Da nam daju 1000/1000 net, mesecno bismo ga iskoristili 0.1%, maksimalno 1%. Ali opet, sta bi onda prodavali u nizim paketima...
[ Milan Kragujevic @ 20.05.2020. 14:37 ] @
Nacrt ugovora o pripajanju “Citadela komunikacije d.o.o.” iz Beograda “Radijus Vektoru d.o.o.” iz Beograda

Nacrt ugovora o pripajanju “Charlie Plus Net d.o.o.” iz Raške “Telemark Systems d.o.o.” iz Čačka

Nacrt ugovora o pripajanju “Charlie Plus d.o.o.” iz Raške “Telemark Systems d.o.o.” iz Čačka

[ Dexic @ 20.05.2020. 15:21 ] @
Jesu ovo nikad-culi-za-njih-bratski provideri?
[ Milan Kragujevic @ 20.05.2020. 16:02 ] @
Da.


[ zelvel @ 14.11.2020. 16:13 ] @
Samo SBB. Ostalo je finasiranje stranke na vlasti i besomucno otimanje od gradjana. Umesto da ulazu u mobilnu telefinuju oni sprcaju pare na stranacku propagandu. SAMO SBB.

Ja imam optiku i ... ?
[ Milan Kragujevic @ 14.11.2020. 17:31 ] @
Drago mi je da imaš.

Kad se SBB stvori kod mene možda se ja stvorim kod njih na spisku korisnika. Do tada ću biti kod državnog zla.

Vrlo su bezobrazni sa tom zloupotrebom politike kao opravdanja neulaganja u infrastrukturu uz sve veće cene.

Prosto mi je neverovatno da drže taj high road fazon, a bukvalno su na nivou Telekoma uz politizaciju Internet provajdinga.

Jeftina opravdanja ne-jeftinog operatera.
[ ademare @ 14.11.2020. 20:43 ] @
Te price o Politici su Zamajavanje naivnog naroda .

Jednog dana ce se videti da su AV i Djilas-Solak jedna ista ekipa !

Kao sto sam od prvog dana tvrdio da su AV i Miskovic ista ekipa sto se i pokazalo dilovima oko Sava Centra !

Bumo videli
[ Milan Kragujevic @ 14.11.2020. 21:07 ] @
Normalno. Kao građanin koji plaća porez i koji svakako subsidizuje Telekom, najmanje što možemo da uradimo za sebe jeste da uzmemo jeftiniju i bolju ponudu.
[ zelvel @ 21.11.2020. 14:30 ] @
Citat:
ademare:... Djilas-Solak jedna ista ekipa !...

Uticaj propagande. Kakvu vezu imaju N1/SBB i Djilas? Tako su preko svojih clanova proturali vest da je Apex (bus plus) Djilasova firma. Ugovor sa Bus plusom je istekao dva puta i oba puta su Vucic-Vesic produzili ugovore.

I ono sto smo zaboravili, kada su "žuti" potpisali ugovor sa bus plusom tražili su da softver i hardver posle 10 godina postanu vlasništvo grada Beograda. Proverite na primer ovde https://direktno.rs/beograd/30...esi-busplus-aneks-ugovora.html a onda ti je Đilas lopov.

A kakva je veza Vucica sa Heppy, Pink, B92, Prva. Svi su visoki funkcioneri vladajuce stranke ili finansijeri. S tim sto su poklonili 200 miliona, nasih evra, da vlasnik Prve i B92 bude njihov covek (Kopernikus - braća Milovanović)


[Ovu poruku je menjao zelvel dana 21.11.2020. u 15:46 GMT+1]
[ Milan Kragujevic @ 21.11.2020. 15:22 ] @
Politika i operateri se ne trebaju mešati.

Ideš gde je tebi lično bolja ponuda, pa makar ti je bolja ponuda jer ne "finansiraš režimsko propagandno glasilo". Ali nemoj da ubeđuješ druge gde da idu zbog toga ako nisu istomišljenici.

Gleda se cena, podrška, kvalitet usluge, specifikacije ponude (brzina, broj kanala, izbor kanala), kvalitet terminalne opreme (STB, ONT/modem) kao i uslovi pružanja usluge.
[ ademare @ 21.11.2020. 16:55 ] @
@ zelvel

Izostavio si 3. glavnog iz te ekipe . Citirao si samo deo koji menja smisao napisanog .

Oko politike otvori temu na Mad zone , eno imas temu o tome kako Aca Lukas nije uvredio tamo neku novinarku itd.

Pa tamo pisi o tome i ostaloj politici , a ne u rubrici ISP .
[ filip3ff @ 27.11.2020. 01:36 ] @
Imam Sbb od starta i ostaću kod njih. Telekomu plaćam fiksni, dovoljno je.
[ MilosTodorovic @ 12.03.2021. 15:59 ] @
Ja sam skoro malo poludeo sa operaterima. Konkretno imam kablovsku supernove, koja je bila kopernikus....i hteo sam da uzmem i njihov net, medjutim na osnovu visesatnog razgovora su mi rekli da ne mogu da mi ponude optiku...i ja batalim i potpisem ugovor sa MTSom, placam prakticno dve kablovske do isteka ugovora sa supernovom, jer MTS ima i kablovsku i net, i SAD ME SUPERNOVA zove svakog dana da produzim ugovor.....strasno. Ne zna se vise ko koga kupuje.