[ tuxserbia @ 30.01.2019. 20:04 ] @
https://9to5mac.com/2019/01/28/facetime-bug-hear-audio/


Hoće ovi programeri da se uozbilje?!?
[ bachi @ 30.01.2019. 20:55 ] @
Nije do programera. Do nepostojeće kontrole kvaliteta je. U kombinaciji sa "rapid development" dobiješ Windows 10 onakvim kakav jeste, kao i ovakve nekada nedopustive bagove u slučaju facetimea.

[ mjanjic @ 30.01.2019. 20:57 ] @
It's not a bug, it's a feature!
[ Ivan Dimkovic @ 30.01.2019. 21:59 ] @
Ne bih ja automatski krivio programere tu, testere da ali programere ne, zato sto mislim da nije nerealna teorija da npr. neki VP koji je testirao group-call i kome se nije dopalo sto mora da ceka par sekundi na call-setp je nazvao odgovarajuceg dept. managera u dev-u i trazio soluciju, "no ifs, no buts".

Solucija je odlicna, da se pre-baferuju stvari i tako to, smanjuje se latencija ali cela stvar postaje djavolski komplikovana... i ako se zaboravi samo delic sigurnosne provere ili nekonzistentnosti state machine, dolazi se do katastrofe.
[ Nedeljko @ 30.01.2019. 22:03 ] @
Ne treba tu kriviti nikoga. Ko hoće Apple, eto mu Apple-a.
[ tuxserbia @ 31.01.2019. 00:06 ] @
Malo zekite sad, ne?!?

Ja pozovem Vladimira, pa dok se još nije javio, ajd' da dodam još nekog u grupni poziv. Pa, kad smo već tu, što da ne dodam i samog sebe. Wait, what?!?

Naravno da je I kontrola podbacila, ali...
[ Nedeljko @ 31.01.2019. 00:26 ] @
Koliko shvatam, oni koji ne koriste Apple-ove proizvode nisu u problemu.
[ mjanjic @ 31.01.2019. 01:41 ] @
Izuzev Unit testova, praksa u ozbiljnim firmama je da ostale testove ne rade oni koji kucaju kod, oni ne rade čak ni kompajliranje niti bilo šta drugo, već samo kuckaju kod.
Neko drugi "merdžuje" grane, radi obimnije testove, integraciju, itd., i tek tu može da se pojavi neka ozbiljnija "bubica". Plus, te komitove pregleda neko, tako da ne mogu baš da ubace tek tako bilo šta.


Meni ovo najviše liči na to da su hteli ovo da ubace kao neki "feature", najverovatnije skriven (ono, teorije zavere, itd., ali razlog može biti ko zna šta drugo), pa im se nešto omaklo.
[ Branimir Maksimovic @ 31.01.2019. 05:17 ] @
Pa ako im nije bila namera da to tako radi onda je bug svakako ;p
[ looker-on @ 31.01.2019. 06:03 ] @
I ios i android zloupotrebljavaju korišćenje.
[ Java Beograd @ 31.01.2019. 08:02 ] @
Citat:
tuxserbia:Malo zekite sad, ne?!? Ja pozovem Vladimira, pa dok se još nije javio, ajd' da dodam još nekog u grupni poziv. Pa, kad smo već tu, što da ne dodam i samog sebe. Wait, what?!? Naravno da je I kontrola podbacila, ali...


Tako je.

Ili kao, ja uključim usisivač, ali čim uključim, ja odmah uguram krpetinu u cev. I zamisli - neće da usisava! Kakav bag! Šta li je radila QA?

[ Nedeljko @ 31.01.2019. 08:19 ] @
Ovde nije ništa čudno. Apple svašta žrtvuje zarad lepote i udobnosti.
[ Bojan Basic @ 31.01.2019. 16:14 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ili kao, ja uključim usisivač, ali čim uključim, ja odmah uguram krpetinu u cev. I zamisli - neće da usisava! Kakav bag! Šta li je radila QA?

Nije poenta u tome što neće da usisava — nego čim ti sprovedeš ovu akciju, u komšijinom stanu se prospe sav sadržaj kese za usisivač kroz cev njegovog usisivača (ako on ima usisivač istog proizvođača kao ti).
[ mjanjic @ 31.01.2019. 23:43 ] @
Nije dobar taj primer sa 2 usisivača, nego isti efekat, ali u zgradi koja ima sistem za centralno usisavanje :)