[ SaleKing @ 04.02.2019. 16:38 ] @
Pozdrav,
ovako imam problem sa maticnom plocom u pitanju je lg model 32 inca.
Ustanovio sam da je problem sa maticnom plocom.
Naime desava mi se da kada ukljucim tv zvuk se sam pojacava na maksimum i daljinski je van funkcije.
Sumljao sam da je u pitanju do dugmica odnosno tastera medjutim i kad se on iskljuci tv se i dalje pojacava.
Dali ima neko resnje za ovo ili dali zna u cemu je problem na maticnoj ploci.
[ baresi @ 04.02.2019. 19:23 ] @
Probaj skini konektor sa pločice na samom televizoru, ako ti na daljinski onda radi dobro, onda dalje tražiš. Imao sam takav slučaj, kad sam izbacio one komande na tv-u, sve je radilo na daljinski, prijatelj je bio zadovoljan, nisam tražio grešku dalje. Tako radi i danas posle tri godine
[ SaleKing @ 05.02.2019. 14:11 ] @
Na koje konvertore tacno mislis?
[ ziki_the @ 05.02.2019. 14:39 ] @
Misli se na konEktor sa tasterima.
Moguce da je taster za jacinu zvuka aktivan stalno.
[ SaleKing @ 05.02.2019. 14:47 ] @
Iskljucio sam taj deo sa tasterima tacnije skinuo kabal ali je i dalje isto
[ baresi @ 05.02.2019. 16:12 ] @
iz prvog posta, nisam baš razumio kako si iz problema isključio daljinski. Ja obićno izvadim baterije ili ga odnesem u drugu prostoriju.
[ SaleKing @ 18.03.2019. 11:15 ] @
Ako neko ima slican problem resenje zamena maticne ploce.
[ gilopile @ 18.03.2019. 11:46 ] @
Sale, naravno da je jedno od resenja zamena ploce, ali to se radi na kraju ako se ne nadje problem.

Trebao si jednostavno ubaciti nov firmware i onda videti da li je problem i dalje prisutan, pa onda dalje, jer je takav problem uglavnom SW prirode.
[ SaleKing @ 26.03.2019. 11:27 ] @
Gilepile nisam napomenuo da sam i pokusao da ubacim novi i trazio po netu naiso na neki ruski sajt gde covek sve i svasta pokusao. Na kraj ga odneo u servis gde su mi rekli da mora da se zameni.