[ Obby @ 10.02.2019. 11:10 ] @
Konfiguracija je sledeća:
Biostar TA790GXB A2+
AMD 7750 BlackEdition
4GB Kingston 800Mhz

Koristio sam do sada 500GB HDD Western Digital i maločas ubacim Biostar S100E SDD od 120GB da mi bude sistemski. Znam da ploča nema SATA3 ali instalirao sam sistem i podiže ga bez problem iako je prikopčan na SATA2.
Nisam merio brzinu transfera ali na prvu loptu vidljivo je ubrzanje pri boot-u.

Problem mi predstavlja to što Windows ne vidi HDD! Ovaj Biostar sam priključio na SATA1 a HDD na SATA2 port i ne pojavljuje se nigde!
SDD je u AHCI modu, to sam podesio u BIOS-u.

Na starom HDD imam 3 particije: C za Windows i još dve (jedna radna a na drugoj su muzika, slike itd). Hoću da mi taj HDD bude backup disk a ovaj SDD boot. Drugo, na HDD su mi sve instalacije, svi fajlovi koji mi trebaju za rad, posao i sl.
Šta treba da uradim da bi sve proradilo?
[ Branimir Maksimovic @ 10.02.2019. 11:19 ] @
Probaj neki drugi sata port mozda ti taj ne radi.
[ Obby @ 10.02.2019. 11:34 ] @
Probao sam ali onda mi kreće instalacija sa starog HDD.
A u BIOS-u mi kao 1st boot device stoji sam WD500, nemam mogućnost da promenim.

Trenutno mi je CD/DVD isključen jer sam "pozajmio" kabl za napajanje od njega da bih priključio SDD. Napajanje je neko iGMax i ima samo dva kabla za napajanje (treba mi tri - SDD, HDD i CD/DVD). Uzeću onaj adapter pa ću da povučem struju preko Molex konektora na DVD.

[ SlobaBgd @ 10.02.2019. 11:42 ] @
Isključi HDD kad radiš instalaciju novog Windowsa na SSD.
Kada završiš instalaciju, isključi komp i priključi taj HDD pa upali komp. U BIOS-u ONEMOGUĆI boot sa HDD-a.
U Windowsu idi u Disk Management i proveri da li su particije na HDD-u vidljive, i dodeli im slovo ako već nemaju (a verovatno da nemaju).
[ Obby @ 10.02.2019. 11:51 ] @
U redu je sve, proradio je kada sam ga priključio na drugi SATA port.
Može lock teme
[ alanbrooke @ 22.02.2019. 02:01 ] @
Imam slično pitanje. spojite na drugi SATA port.