[ vogelserbia @ 18.02.2019. 20:45 ] @
Pozdrav drustvo! Molio bih za savet ili jos bolje shemu ako iko ima, gore navedenog napajanja!
Zao mi da ga bacim, radi jos uvek kako tako, ali bih da ga sredim da radi kako valja. Problem je u tome sto moj pc treba da se ukljuci ponovo kad dodje 220V, ali to se ne desi! imam na ploci nekih par dioda za diag. koje sa ispravnim napajanjem svetle sve vreme dok ne zavrsi post i ne krene da dize sistem, na ovom se redovno desi da kad dodje napajanje (simulirao sam nestanak napajanja iskljucivanjem prekidaca na na pajanju) diode samo blinkaju, dodje napaon na sek, pa opet nestane i tako u krug, sve dok ne iscupam konektor za napajanje ploce i ponovo ga munem na mesto, tad se racunar normalno butuje i radi, sve dok mu od jednom ne dune da se resetuje iz cista mira, ili recimo slusam neki zvuk, i od jednom drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr i plavi ekran pa restart evo stavih novo napajanje i radi k'o sat... vizuelnom inspekcijom sam utvrdio da nikedan elektrolit nije naduven, ostatak ceka shemu ili savet gde da bacim pogled! iskreno jos nisam imao slucaj da se napajanje tako blesavo ponasa, osim nekog recom-a koji nece da startuje uopste pc, vec samo radi impulsno ni njega jos nisam cackao, nemam ni shemu ni vreme za njega, al doci ce na red i on
[ veselinovic @ 18.02.2019. 21:21 ] @
Nema veze sto se ne vidi da su elektroliti naduveni.
Ja bih to mijenjao, ili provjerio esr metrom najmanje.
Ali kad vec otvaras steta ne promijeniti elektrolite.
[ vogelserbia @ 18.02.2019. 21:24 ] @
ma naravno, bez pogovora, menjacu ih sigurno, ipak je to matoro napajanje koje moze jos dosta vremena da sluzi.
[ emiSAr @ 18.02.2019. 21:51 ] @
Prije obavezne zamjene elektrolita, provjeri prekidacke tranzistore kako su pricvrsceni na hladnjak-"smrdi" mi da jedan nema dobar kontakt sa
hladnjakom-imao takvu gresku-bakarni hladnjak a zeljezni lim saraf-isto se ponasa i aluminijum-ima veci faktor sirenja zagrijavanjem od zeljeza.
Ako su lim sarafi zamijeni ih onim sa maticama i podloskama..-
pOz
[ vogelserbia @ 18.02.2019. 21:57 ] @
svi srafovi su sa maticama! provericu naravno! hvala na savetu! moram pregledati i ove sitne elektrolite oko hladnjaka, oni prvi stradaju garant
[ mrkabrka @ 19.02.2019. 20:23 ] @
I normalno izmeri napone +12V , +5V ,+3,3V ,ako ima i -12V, -5V ., optereti nekom auto sijalicom 40w - ne halogenom, pa meri +12v.,po meni tu otprilike zeza +3,3v...