[ anon70939 @ 22.02.2019. 21:24 ] @
Prvi put sam u situaciji da za neki posao moram da pristanem da radim kao agencija.
Pa treba da se dogovori bruto plata, ne znam koje bih troškove sve imao. I da li se u takvim situacijama priča Bruto kao kompletna cifra koju dobijem koja je u stvari tzv Bruto II, ili po ugovoru onaj Bruto za radnika?

Pri tom moram da razmišljam o tome, kako ću pred bankom da izgledam, jer planiram uskoro i neki stambeni kredit, pa ne mogu da se prijavljujem na minimalac.

Tako da recimo ako bih prijavio full platu, i zbog lakšeg računanja, ako je to 1000€ bruto, koje ja troškove imam u tih 1000€ mesečno, i koliko bi mi bilo realno ostalo neto?
Znam da ima i taj neki porez za poslodavca odnosno bruto II, pretpostavljam da i to moram da plaćam iako sam sam sebi poslodavac?

Drugo pitanje bi bilo, koliki maksimalni neto sa tih 1000€ bruto ako sebe prijavim na minimalac.


Po ovom nekom kalkulatoru
https://www.adviser.rs/kalkula...acuna-zarada-sa-bruto-na-neto/

Ako je bruto I: 118,000.00 din
onda je

Bruto II: 139,122.00 din
a Neto: 84,218.00 din

To je valjda ako sam zaposlen za nekog trećeg. Šta i kakva bi bila računica ako imam svoju firmu, kako se onda to računa?
[ Shadowed @ 22.02.2019. 23:07 ] @
Zasto ne registrujes agenciju sa pausalnim oporezivanjem? To ti je daleko jednostavnije i prakticnije a mislim da ti se i isplati vise.
U tom slucaju dobijas od drzave resenje o visini "plate" i na osnovu toga placas poreze i doprinose. Trebalo bi da te izadju oko 250e (to ti oni sve sracunaju). Sa svim ostalim raspolazes kako 'oces. Tek ako ti prihod predje 6M din u poslednjih godinu dana, moras da predjes u knjigase.
[ anon70939 @ 22.02.2019. 23:30 ] @
Ne znam kako banke onda gledaju na to... Da li cu moci da ostvarim kredit na nekretninu i kolika bi bila maksimalna rata...
[ Whitewater @ 22.02.2019. 23:33 ] @
agencija je u Srbiji pausalac.
[ Shadowed @ 23.02.2019. 07:47 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Ne znam kako banke onda gledaju na to... Da li cu moci da ostvarim kredit na nekretninu i kolika bi bila maksimalna rata...

To se raspitas u banci. Koliko znam, neke su pocele da uzimaju u obzir takve situacije i daju kredit na osnovu prihoda, ne na osnovu tvoje isplacene plate jer je realno sav taj novac tvoj.
Iskreno, ja nisam jos cuo da se neko registrovao kao pausalac knjigas da radi u jednoj firmi. Svo to masovno registrovanje preduzetnika umesto klasicnog zaposlenja je na pausal.
I raspitaj se u onoj agenciji sto sam ti onomad poslao na PP.
[ anon70939 @ 23.02.2019. 16:07 ] @
dada, setio sam se juče da si mi dao kontakt, u ponedaljak idem