[ srbislavpopovic @ 25.02.2019. 12:06 ] @
Izgorela mi je deo pločice sa elementima za stonu lampu koja ima fluo cevi PL 11W ,G23 18 CH 10 ,napajanje je 220 v ,ukoliko je imao neko sa ovim problemom , molim predlog rešenja , inače je pločica pretpostavljam kineska i nosi oznaku W-238 .Unapred zahvalan na savetu Srbislav !
[ emiSAr @ 25.02.2019. 13:52 ] @
Evo neke seme od stedne sijalice. Kako to tvoje cudo nema grijna vlakna, ima samo dva izvoda, dio oznacen na semi kao T1 je onih par navojaka
na torusnom jezgru. moguce da je umjesto prigusnice na semi feritni trafo, ta kockica na slici-provjeri jeli trafo ommetrom i brojem
izvoda. Moguce da se startap kolo razlikuje od seme-da ima dijak prema bazi donjeg tranzistora na semi. Tranzistori su vjerovatno
1307 u TO-92 kucistu.-
pOz
[ PedjaZ @ 26.02.2019. 20:47 ] @
Koliko se sećam, kod tih sijalica je starter (i kondezator) u onom plastičnom delu.
Iz tog razloga ima samo dva izvoda jer su druga dva spojena unutar kućušta.
Dakle, trebalo bi da ima grejna vlakna.
[ emiSAr @ 27.02.2019. 06:03 ] @
Kod ovih lampi sa elektronskim balastom je najcesce klasicni starter uklonjen iz podnozja.Ostaje samo kondenzator i kofiguracija je vidljiva
sa seme. Elektronika najcesce strada zamjenom postojece cjevke klasicnom G23 cjevkom. da li je ovdje takav slucaj?
pOz
[ PedjaZ @ 27.02.2019. 21:12 ] @
Tako je.
Prevideo sam da je bila na el. prigušnici
[ srbislavpopovic @ 01.03.2019. 12:49 ] @
Poštvani Emire,otvorio sam kućište lampe.Ovaj gore navedeni tip lampe ima starter kondezator u kućištu cevi, moram da proverim dali jeelektronski balast izgoreo sa ovom ili prdhodnom lampom ,to jest dali su one istog tipa i istih elektro fizičkih karakteristika.Pozdrav i hvala na dosadašnjem trudu !