[ luaay @ 01.03.2019. 11:53 ] @
Na Samsung telefonu za pothranu slika se jedino nudi Samsung Cloud koji je dostupan samo sa drugog Samsung telefona ukoliko izgubim prvi i to sa novijih modela.Takodje imam Google photos koji je skoro pun jer daje samo 15 gb.
Preporucujete li neki alternativu?
[ vujkev @ 01.03.2019. 12:10 ] @
Google photos je free za neograničen broj slika/filmova ukoliko se koristi "smanjena" rezolucija od 16MPx. Pogledaj u podešavanjima google photos aplikacije koju rezoluciju da čuva i smanji na "Visok kvalitet (besplatan neograničen memorijski prostor)" ako ti to odgovara.

https://www.phonearena.com/new...ce-and-should-you-care_id93938
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.03.2019. 12:22 ] @
Ovo što reče vujkev će ti verovatno odgovarati, jer se ne vidi razlika između kompresovanih slika i originala (osim činjenice da ako su ti originali veći od 16MPix će biti smanjeni na 16MPix).
[ Zlatni_bg @ 01.03.2019. 16:03 ] @
Mozes i da konvertujes sve slike i filmove u 13mpix (mislim da je ipak 13 a ne 16), a 4k video u full hd, i time vratis dobar deo od tih 15GB koje si potrosio na gdriveu. Google ce to automatski odraditi za tebe.
[ luaay @ 02.03.2019. 08:59 ] @
cudno.uvek sam pod utiskom da kad god uplodujem video ili sliku pod bilo kojom rezolucijom da mi se trosi prostor na google photos.
[ luaay @ 02.03.2019. 18:58 ] @
Sad sam tek video kako funkcioniše Google photos ,dva pitanja:
Prvo da li je moguće vratiti se na Originals sa High quality? drugo Čak i da uploadujem na high quality Da li zadržava identičnu veličinu na mom Hard drive ili i to automatski menja?
Na primer primetio sam koji god snimak slikam na telefonu i podhranim ga na SD kartici on automatski ide na Google Photos što je ipak čudno jel je u pitanju SD kartica.