[ mocapartizan @ 03.03.2019. 17:39 ] @
Zdravo svima,imam stari budzeni kompresor koji je do sada zavrsavao posao.
Preneo sam ga na plac,dobro je tersnuo na nekim stepenicama,zamenio sam presostat i sve je naizgled bilo dobro.
Sad imam situaciju da radi ali nekada (mislim ne uvek) kada treba ponovo da ukljuci, muci se kreni-stani,nema snage da se zavrti. Probao sam malo mehanicki da ga poguram na kajsu i onda krece u rezim normalnog rada.
Kompresor je praistorija, ali bih voleo da ga "ozivim".
Trebam li da cistim nesto,rasklapam,pogledam kondenzatore ili je sumnja na iskrivljenu osovinu motora...?

Hvala.





[Ovu poruku je menjao mocapartizan dana 03.03.2019. u 18:52 GMT+1]
[ veselinovic @ 03.03.2019. 18:13 ] @
Ako je monofazni pogledaj kondenzator, mada ja sumnjam na nepovratni ventil i sistem za ispustanje vazduha.
Izmedju kompresora i boce treba biti nepovratni ventil i na presostatu neki sistem za ispustanje vazduha.
Ako ostane pritisak u cilindru javlja se bas to.
Ima li startni kondenzator
PS sad vidjeh, mozda je tajna u novom presostatu.
Probaj malo da odvijes holender izmedju ventila i glave kompresora, samo malo da lagano izlazi vazduh. Tako ce se osloboditi pritiska, a u radu nece mnogo gubiti.
[ mocapartizan @ 03.03.2019. 20:00 ] @
Veselinovic: Kada sam stavljao nov presostat "muski" sam nategao preko kučine. Probacu da malo olabavim pa da vidim sta ce biti. Hvala,javljam sutra prekosutra rezultat.
[ mocapartizan @ 03.03.2019. 20:06 ] @
Nego,sad se setih. Meni je pre,dok sam imao stari problematican presostat ispustao na sigurnosnom na oko 7 Bara. Sada po fabrickom podesavanju novog presostata na gornji pritisak 8 Bara on uopste ne izbacuje vayduh na 7 na sigurnosnom,da li tako i treba?
Jos jedna stvar. Dali menja na stvar sto sam iz napon mreze prikopcao gde je oznaceno "motor", a vezu za kompresor stavio na "line"?
[ veselinovic @ 04.03.2019. 05:53 ] @
Moca,
postoje presostati koji kad ugase motor izbace taj vazduh, a postoje koji ne izbacuju.
Sad ako je to problem ( vazduh u cjevovodu) moze se rijesiti na vise nacina.
Najjednostavniji je sa popustenim holenderom.
Mozes ubaciti i el. ventil da to odradi, mozes kupiti preostat koji izbacuje,....
Ali ajde prvo probaj sa popustanjem holendera da vidimo gdje smo.
[ mocapartizan @ 04.03.2019. 11:56 ] @
U redu. javljam,mislim da cu sutra u Grocku,tamo je.
[ mocapartizan @ 06.05.2019. 22:01 ] @
Gosn Veselinovicu,

Izvinjavam se sto ne napisah jos onomad. Posle vaseg saveta sa popustanjem holendera sam probao da malo ispustim na pistolju vazduh ako zapne i radi nakon toga. Doduse,jos nisam nista ozbiljnije radio ali mislim da ce biti OK.
Hvala i pozdrav.