[ zoranjoza @ 14.03.2019. 11:43 ] @
Pozdrav,
Nigde na forumu ne mogu da nadjem podatak sta se stavlja ispod betona?
Imam da betoniram sobu,kuhinju,dnevnu i predsoblje.
Sta se stavlja ispod betona? Prijatelj mi kaze da kupim neki gradjevinski najlon.
Naravno ispod betona ce biti prvo pesak>najlon(ili sta vec) pa beton.
Beton ide u srazmeri 1:3, i debljine 7cm dovoljno?
Kako napraviti spoj 2 betona? Kao na slici.
Da li se sve mora odma taj dan izbetonirati? Kao sto sam na slici naveo, krenem od dnevne, kuhinje,kupatila pa dalje i zavrsim u predsoblju?
Za sada me ova pitanja muce.

[ Horvat I @ 14.03.2019. 12:06 ] @
Dobro bi bilo staviti i termoizolaciju.
Najlon - trska ili staklena vuna - najlon - armaturna mreža - beton
[ SunnyBoy @ 14.03.2019. 13:29 ] @
Potrazi na youtubetu neki video, ima dosta kvalitetnih. Trazi plivajuce podove. Znaci, prvo podloga (kazes pesak), potom najlon kao hidroizolacija (ne bilo koji najjeftiniji), zatim ide izolacija (bazaltna vuna), izolacija za odvajanje betonske ploce od zidova, armaturna mreza, beton.
Investicija u izolaciju ce ti se isplatiti brzo kroz manje racune za grejanje. Uz to, plivajuci podovi se rade da se spreci dodir betona i zida - sprecava se pronos vlage i buke, vibracija, a i smanjuje se efekat sirenja i skupljanja betona, tj. njegovo pucanje ako je tanji sloj.
Ako radis plivajuci beton, svakako ce biti odvojene ploce na pragovima, pa ne moras sve isti dan, cak ni iste godine ;).
[ botr @ 14.03.2019. 13:50 ] @
Podloga, kamen, sljunak, sloj betona u visini hidroizolacije temelja, hidroizolacija - kondor, termoizolacija stirodur ili kamena vuna, traka za zvucnu izolaciju po ivici zidova pa beton.
[ Java Beograd @ 14.03.2019. 14:47 ] @
Jel se ovde priča o betonskoj osnovnoj ploči, ili o betonskoj košuljici?
[ zoranjoza @ 14.03.2019. 18:06 ] @
Dole je zemlja, Stavicu pesak pa najlon, ne znam koliko ce mi značiti stiropor ispod betona.
[ SunnyBoy @ 14.03.2019. 18:41 ] @
Puno.
[ bakara @ 14.03.2019. 20:27 ] @
ne ide nikakva vuna niti trska ispod kosuljice i betona a ne ide ni pesak kao podloga.

Ako ces neku podlogu koristi sljunak ili sitan kamen, iznad stavi najlon (ako je prizemlje), pa stirodur ili tvrdi stiropor i tanku armaturnu mrezicu (trojku na pr) i posle toga ravnajuci sloj.
[ SunnyBoy @ 14.03.2019. 23:38 ] @