[ boro62promaja @ 17.03.2019. 16:50 ] @
Prikljucio bih laptop (VGA) na smart TV (HDMI).
Znam da mi treba adapter VGA to HDMI ali mi stalno nude HDMI to VGA adaptere pa ne znam da li je to isto tj. da li je adaptacija dvosmijerna a ne baca mi se bezveze 17 Eura, pa molim kolege za savjet.
Pozdrav, Boro
[ Binary Mind @ 17.03.2019. 17:01 ] @
Koji laptop (proizvođač i model)? Jel' d-sub jedini interfejs na laptopu?
[ boro62promaja @ 17.03.2019. 17:20 ] @
Laptop je TOSHIBA EQUIUM DUAL CORE, prikljucak na njemu je samo za VGA kabal !
[ looker-on @ 17.03.2019. 17:43 ] @
https://www.aliexpress.com/ite...9a-994c-4a0a-8b45-c985d5c6d164
[ boro62promaja @ 17.03.2019. 17:57 ] @
Hvala drugar !
[ ademare @ 17.03.2019. 19:38 ] @
Ovo je u sustini bolje resenje . Ali je potrebno imati standardni VGA kabl . USB za napajanje se dobija u kompletu .

Ali poveze se i zvuk pa sve zajedno ide na HDMI od TV -a .

Inace obrnuta kombinacija , to sto svi nude , je bar 1.000 puta trazenije , jer svi bi zeleli da novu karticu povezu na stari monitor , a malo ljudi zeli to sto tebi treba .

https://www.aliexpress.com/ite...3bb92d&transAbTest=ae803_4
[ ademare @ 17.03.2019. 19:39 ] @
Ovo je u sustini bolje resenje . Ali je potrebno imati standardni VGA kabl . USB za napajanje se dobija u kompletu .

Ali poveze se i zvuk pa sve zajedno ide na HDMI od TV -a .

Inace obrnuta kombinacija , to sto svi nude , je bar 1.000 puta trazenije , jer svi bi zeleli da novu karticu povezu na stari monitor , a malo ljudi zeli to sto tebi treba .

https://www.aliexpress.com/ite...3bb92d&transAbTest=ae803_4
[ Miroslav Cvejić @ 18.03.2019. 02:15 ] @
A da ti poteraš media server na laptopu i tako gledaš/slušaš sadržaje na TVu?

na primer Universal Media Server
[ boro62promaja @ 18.03.2019. 05:43 ] @
@ademare hvala za info i link, to resenje cu i da primijenim.
@Miroslav Cvejic, ma fazon je u tome sto mi treba veci ekran za gledanje jer sam prilicno corav a imam u sobi veliki smart TV a sve to radim jer sam u inostranstvu pa ne mogu vise gledati ove svaburine (a ni slusati) pa cu pomocu laptopa da idem na gledalicu i slicne filmske sajtove pa da ne sjedim u gluvoj sobi.
Hvala jos jednom za informacije i pozdrav iz Meinnhaima od Bore.
[ JankoNIS @ 18.03.2019. 12:21 ] @
Pazi na torrente da te ne oderu od kazne!
[ ademare @ 18.03.2019. 13:21 ] @
E da torrenti su zabranjeni u Nemackoj , sve nadgledaju .

Bilo u novinama pre par dana , otisli nasi ljudi u goste , istorentovali crtani film da dete gleda , i posle 2 dana im stigla kazna od nekih 950 Eura !

Oni platili da prijateljima ne prave probleme , kod kojih su bili u gostima .

Znaci mogu oni one click servisi , to se ne nadgleda , ili domaci online ili strani online , mada je to slabijeg kvaliteta rezolucije slike , ali Torrenti nikako .

http://www.novosti.rs/vesti/na...%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0
[ boro62promaja @ 18.03.2019. 18:32 ] @
U jbt dobro ste mi rekli za to (mada ne znam ni koristiti torente) a sad ne smijem ni ovo sto sam mislio !!!! Dajte neku preporuku sta da gledam a da me ne protjerarju iz ovih njihovih Evropa !?
[ ademare @ 18.03.2019. 18:37 ] @
Poslacu ti PP . Youtube , nije zabranjen , mada je tamo izbor filmova jadan . Al ko prva pomoc moze da posluzi

Popcorn na primer nemoj da koristis , jer je to torrent samo specifican i on je zabranjen .

Evo sada vidim da je i gledanje striminga filmova ilegalno ?

https://frankfurt-expat.com/20...es-becomes-illegal-in-germany/

Jedino da se pretplatis na neki striming pa da bude legalno kao sto je Netflix ili nesto slicno .
[ Binary Mind @ 18.03.2019. 19:49 ] @
Ako živi u Švabiji valjda ima para za neki proxy, ili VPN servis kojim bi se zaštitio od takozvanih copyright trolova.
[ JankoNIS @ 18.03.2019. 20:02 ] @
Ako ostajes duze, uzmi SBB-ov Total TV. Mislim da oni pokrivaju celu Evropu. Samo mora ugovor na dve godine, valjda, ali zato mozes da selis risiver gde hoces.
Pogledaj na njihovom sajtu.
[ mjanjic @ 18.03.2019. 20:05 ] @
Ni to ne funkcioniše, osim ako se enkriptuje, a takav VPN mora da se plati malo više, plus da bude nedostupan nemcima u smislu da na zahtev prosledi podatke o korisniku.

Problem je što i ovi naši, tipa gledalica i sl., uglavnom koriste openload i slične hosting servere za filmove/serije, a naši samo dodaju subtitle (čak i njega sa nekog drugog hosta), tako da praktično ti sajtovi i ne odgovaraju, jer sadržaj nije na njihovom serveru, ali korisnik može da nadrlja.

U principu, jedino ako može da se film povuče na neki file host van DE, pa sa njega enkriptovanom vezom na lokalni računar (naravno, da bude enkriptovana arhiva tako da se ne vidi ni koji su fajlovi unutar nje).

Ali, čemu sve to, lakše je platiti Netflix ili neki drugi servis za to vreme nego se zezati. Posebno što ti sajtovi sa filmovima imaju gomilu zlonamernih skripti, tako da je dobar antivirus obavezan.
[ fangorn @ 19.03.2019. 08:44 ] @
Ako hoce da uplacuje neki streaming, mislim da mu je bolji Hbo Go od Netflixa, bar po meni, a i jeftiniji je, mislim da je 700-800 din/mesec.
Netflix u 90% slucajeva nema srpski/hrvatski/bosanski prevod a Hbo Go ima, ako mu je to bitno.
[ Miroslav Cvejić @ 19.03.2019. 08:47 ] @
HBO Go radi u lokalu samo. Promenili su prošle godine, radilo je do jednog trenutka i od tada prijavljuje da pretplata ne važi za region u kom se nalaziš.
Ja imam HBO Go pretplatu i ne mogu da koristim van Srbije.
[ fangorn @ 19.03.2019. 08:53 ] @
Eto vidis, to nisam znao.
Znaci opet bi morao neki vpn pa onda...
[ Miroslav Cvejić @ 19.03.2019. 08:59 ] @
Dalja diskusija bi mogla u odvojenoj temi, pošto smo hardverski deo priče rešili.
[ fangorn @ 19.03.2019. 09:05 ] @
Bas, odosmo u off, mozda i zbunili coveka...
[ boro62promaja @ 21.03.2019. 18:47 ] @
Niste uopste zbunili coveka, cak naprotiv ! Nemojte stedeti na info jer to moze "glvau sacuvati" nama neukima !!!!
[ calexx @ 21.03.2019. 19:03 ] @
Jesi li tamo u gostima ili tu živiš? Ako si u gostima, pitaj domaćina šta i kako smeš i tako radi. Ako živiš i radiš, pa odvoj malo para i plati te filmove ili šta ti se već gleda, ako si otišao da zarađuješ, onda poštuj pravila i troši kao i oni. Ne može da se radi i živi tamo a ponaša kao u ovim krajevima. Tamo to ne prolazi.