[ mm-tech @ 19.03.2019. 18:37 ] @
Pozdrav svima.
Da li je moguce ( na relativno jednostavan nacin ) ukloniti zastitu sa PIC16F54 ?
Imam par komada koji su isprogramirani, ali bi mi trebalo jos 10-ak. Naravno HEX nemam, a razvoj novog nije isplativ jer je potrebna mala kolicina.
http://www.elitesecurity.org/t27319-Code-protected-PIC - ovde sam nasao nesto, ali mi nije jasno da li je stvarno izvodljivo - jer koliko znam, PIC nema posebno programiranje konfiguracionih bitova ( kao kod Atmela ).
[ bogdan.kecman @ 19.03.2019. 19:59 ] @
safe ti je mikatech / break-ic .. kosta cca 300$ posaljes im pic oni ti posalju hex

unsafe, ima nekoliko fora za te stare piceve, za 84 je bila fora da ga roknes sa 16V na neke pinove (zaboravio sam koje) i on resetuje te safe bitove, ali ono 50% resetuje safe, 50% moze crkne jbg pa ako ti je jedini cip moze bude gusto... trebalo bi probati proceduru sa istim cipom ali koji nema taj bitan firmware nego neki koji ti napeces firmwareom koji znas pa kad si siguran da znas kako ga "Resetujes" onda tek pristupis testiranju toga sa originalom... u svakom slucaju, mikatech ti je safe varijanta
[ mm-tech @ 20.03.2019. 17:20 ] @
Da li imas ideju gde bih mogao da nadjem opis te procedure ?
Imam gomilu 16F54 sa nekih drugih uredjaja, pa mogu da se igram sa njima. Nijedan od njih nema zastitu, a bas ovaj koji mi je zatrebao ima.
300$ je puno za ono sto meni treba. Ne znam da li ce krajnja vrednost svih uredjaja biti tolika - znaci neisplativo.
[ milan-markovic @ 20.03.2019. 20:01 ] @
Tesko je ukloniti zastitu od iscitavanja ali svakako mozes pokusati. Proba nekosta mnogo osim zrtvovanje jednog mikrokontrolera.

Napisi o kom uredjaju je rec ako nije tajna.Ukoliko nije mnogo komplikovana logika koju kontroler radi mogu ja da napisem programce.

pozz
[ bogdan.kecman @ 06.04.2019. 14:10 ] @
Citat:
mm-tech:
Da li imas ideju gde bih mogao da nadjem opis te procedure ?
Imam gomilu 16F54 sa nekih drugih uredjaja, pa mogu da se igram sa njima. Nijedan od njih nema zastitu, a bas ovaj koji mi je zatrebao ima.
300$ je puno za ono sto meni treba. Ne znam da li ce krajnja vrednost svih uredjaja biti tolika - znaci neisplativo.


ako krajnji uredjaji zajedno nece toliko vredeti sto se onda uopste bavis time, nije vreme resurs koji treba da arcis na gluposti ...

http://break-ic.com/
inace cena je i niza od 300, ako se dobro secam, ako im das da iscitaju i verujes im odma onda je 200$ da ti posalju hex, a 300$ je ako im ne verujes pa ti oni prvo posalju (pre nego platis) jedan novi napecen (isto zasticen) da probas dal je to to, i ako kazes ok onda ti posalju hex ali tad je 300$

opis ces tesko da nadjes, mozda na nekom "hidden" forumu, posto je sa svih "vidljivih" mesta pobrisan, microchip je prosao to vec nekoliko iteracija i slao zahtev za uklanjanje pod pretnjom sudom.. procedura je bila za 16C84 i radila za jos neke 16Cxx microchipove mcu-e .. fora je bila da mu na mclr dovedes 27-30V na kratko i obrisu mu se svi config bitovi i onda ga iscitas bilo kojim programatorom, problem je sto to "kratko" nikad niko nigde nije napisao "koliko kratko", to 27-30V je neka granica pred spaljivanje tako da malo duze ili malo veci napon i spalis ga ... to je na 16F84A popravljeno i vise sigurno ne radi, ne znam dal je popravljeno i na 16F84, pitanje dal radi na 16F54 i dal je ikad radilo .. ja sam radio to za test na nekoliko 16Cxx cipova (ukljucujuci 16C84 tako sto mu 27v dovedem - na gnd, izvucem zicku sa mclr i onda plusom opalim preko zice zicom) i od 10 16c84 sto sam probao 5 sam spalio 5 sam procitao; nijedan nisam spalio iz prve nego ono drknes ga sa 27V probas da procitas, ne radi, drknes ga opet :D ... i tako ili dok ga ne spalis ili dok ga ne procitas .. sa druge strane od 4 16C12 ili 16C18 ne secam se, sva 4 sam spalio

[ ZAS011 @ 07.04.2019. 13:57 ] @
Znači više si bio paljevina nego otključan