[ Darko Bursac @ 19.03.2019. 21:08 ] @
Fleksibilan sistem grejanja
"Srce" ovog sistema je akumulacioni tank (minimum 750 litara). Sve ostalo se prikljucuje na akumulacioni tank i moze se prikljucivati u fazama, to jest kad finansije to dozvoljavaju. Leti se koristiti za toplu vodu u domacinstvu a zimi i za toplu vodu i za grejanje objekta. Na ovaj sistem mozete prikljuciti takoreci sve sto proizvodi toplotu i to mozete raditi u fazama... takodje je moguce prepraviti postojeci sistem koji se vec koristi u objektu i prilagoditi ga fleksibilnom sistemu grejanja. Najvaznije je da se pri izradi akumulacionog tanka ostave prikcljucci za izmenjivace toplote na koje se kasnije prikljucuje solarni kolektor, toplotne pumpe, peci itd, itd.
Pogledajte sliku.
P.S. Slucajno naleteh na ovaj forum, mozda tema vec postoji ali nisam imao vremena da pretrazujem, samo sam hteo da podelim ono sta sam ja naucio ili bolje reci ucim trenutno. Pozdrav svima!



[Ovu poruku je menjao Darko Bursac dana 20.03.2019. u 19:47 GMT+1]
[ SG kamikaza @ 19.03.2019. 22:13 ] @
Na više različitih tema je pretresena tematika.

Ne vidim podudaranje seme sa opisom iz posta, konkretno kotao od 750l koji se koristi kao akumulator.
[ član @ 20.03.2019. 06:39 ] @
Citat:
SG kamikaza:Ne vidim podudaranje seme sa opisom iz posta, konkretno kotao od 750l koji se koristi kao akumulator.

nije to kotao od 750 L, nego kotao + kanta od 750 L, dva ovdvojena dela... bas kao sto je pokretac teme i napisao.
[ SG kamikaza @ 20.03.2019. 06:44 ] @
Pa na semi je kotao+akumulacioni tank, a u postu je napisao:

Citat:
"Srce" ovog sistema je kotao (minimum 750 litara) koji se koristi kao akumulator.
[ član @ 20.03.2019. 07:03 ] @
a da... upravu si, promakao mi je taj detalj. dobro, covek je i sam rekao da tek izucava tematiku :)
[ SG kamikaza @ 20.03.2019. 08:56 ] @
Sve ok, nema nikakvih problema.
Samo razmišljam da je bolje skrenuti pažnju u startu, da nije u pitanju ništa revolucionarano, i da je obrađena problematika na više tema.

Izucavanje/učenje u svakom slučaju podržavam i pohvaljujem.
[ @ 20.03.2019. 11:57 ] @
Tek ucim tematiku pa se izvinjavam. Srce je akumulacioni tank od 750 litara.
Da li da ispravim to u prvom postu ili je dovoljno što sam napisao ovde?
[ SG kamikaza @ 20.03.2019. 13:15 ] @
Ne bi bilo loše da editujes, pošto je to uvodni post u temi.
Može neko da doživi razočarenje kasnije 😁
[ Darko Bursac @ 20.03.2019. 18:48 ] @
Izmenjeno! Pozdrav