[ BlackForce @ 26.03.2019. 20:25 ] @
Pozdrav svima!
Postoji zahtev za izradu jednosmernog ali stabilnog ispravljača sa varijabilnim naponom od 0 do 10V i 80A (max 100A).
Konkretan trafo nemam,znači može biti i monofazni i trofazni.Jako je bitan momenat,stabilnost napona (da nema velike razlike između napona praznog hoda i napona pod opterećenjem).
Postojeći ispravljač (sa kojim se sad radi) ima trofazni trafo i ima neku tiristorsku regulaciju,ali jako nestabilnu (na primer podesiš napon praznog hoda na 6V,ona padne na oko 4V pod opterećenjem).Sva merenja su izvršena na samom ispravljaču.
Pad napona između praznog hoda i pod opterećenjem po meni bilo bi poželjno da ne bude veća od 0.2-0.3V (ako je moguće).
[ Horvat I @ 28.03.2019. 04:03 ] @
Kod započete galvanizacije nije bitno održavanje jačine struje?
[ BlackForce @ 28.03.2019. 20:11 ] @
Izvini Horvat I,na tvoje pitanje mogu da odgovorim sa pitanjem.
Jesi li pročitao moj prvi post?
Tu sam napisao da kod pune kade (pod opterećenjem,napon) je 4V.A kod praznog hoda 6V.Opterećenje pune kade je tu maltene uvek isto (isti dm2)
E iz toga se zna da ako u praznu kadu staviš prvi komad,padne ti napon malo ispod 6V (do 5.5V).Ako ne požuriš počnu ti goreti neki vrhovi (pocrni).
A kod 4V (i ako je kada prazna)nije tako kritično.Znači momentalni proces rada,da kod prazne kade,skineš napon na 4-4,5V i kad napuniš kadu,dižeš napon na 4 V.
E tu može doći do problema ako zaboraviš da digneš napon (nećeš imati odgovarajuću struju po dm2).
Zato mi treba stabilan napon.Tehnologija je dobra i to radi,neka to nikog ne brine.
[ Lala 021 @ 29.03.2019. 09:03 ] @
Okreni se okolo, Becej je bio grad sa najvise i znanja i galvanskih kapaciteta, pravili smo galvanizacije po celoj Yugi (Galop). Ti ispravljaci od 100-200 A su bili najmanji IBP je imao one od 6000A. Sigurno i sada ima da prodaju za dmesne sume gal. ispravljace. Nisi mene pitao jos uvek imam mnogo informacija uvezi galvanizacija
Pozdrav Lala