[ auxx @ 13.04.2004. 19:15 ] @
e, bajka ide ovako...

nabavim ja taj fabulozni fajervajer, kamera je šifre panasonic gs50 /ne verujem da to ima veze sa mojim nevoljama, al' 'ajde/.
imam dva kompjuterska ulaza, dva kabla kupljena na različitim mestima/tako da nije problem ni u njima/ i naravno tu digitalnu kameru.

problem je što kompjuter prepozna kameru jednom u sto godina, počne da skida snimak, a onda najednom kompjuter više ne prepoznaje kameru i više ne skida snimak.

odnesem ja kameru u servis, oni je kao poprave i daju mi sledeće objašnjenje:
''DV izlaz je bio softverski isključen u fabrici /šta god to značilo/ i mi smo to sad sredili.''
podsećam da sam i pre servisa uspevala da jednom u sto godina nabodem prepoznavanje kamere od strane kompjutera, tako da im je objašnjenje klimavo.

donesem ja sva srećna kameru kući, a ono ista priča. jednom je kompjuter prepozna, posle par minuta je više ne prepoznaje i sve tako.

da nije možda problem u kompjuterskom ulazu za fajer?

/na taskbaru mi je 1394 veza detektovana 24h dnevno, na kameri je uključena opcija za DV izlaz, znači sve je super, a nije/

ili je ipak kamera u pitanju, al' neće da mi kažu?
[ indicator1 @ 14.04.2004. 12:46 ] @
Tipujem na kameru ali da budes sigurna moraces da probas na jos nekom racunaru (ne laptopu vec "normalnom").
[ auxx @ 14.04.2004. 13:28 ] @
....e, pa ja bih, al' od sve dece niko nema fajer........
...ako je kamera u pitanju, jel' bi to značilo da su kontakti u dv izlazu krš, pošto me na to podseća /čas ga detektuje, čas ne/?
[ sal @ 07.06.2004. 13:51 ] @
imam i ja problem
povezao sam kameru sony dcr-trv140e pal preko i-linka/1394 na nec-ovu 1394 karticu, sistem sve sto je potrebno instalira i kada pokusam da capturujem video sa PIXELOM 1.0 prekine posle 1 secunde. os je xp home