[ nermin.muric @ 19.04.2019. 12:07 ] @
Nasao sam uputstvo na internetu,



ali nece da mi instalira onaj wordov dodatak za kucanje formula.
Zna li neko kako se to ukljucuje
[ bokinet @ 19.04.2019. 13:17 ] @
Jedan od nas je vec tu temu obradio na svom site-u tako da evo prosledjujem vam info. vezano za vas problem.
Nadam se da ce pomoci.


ic.ims.hr/faq/office2007/word2007/equation-word2007.html
[ mjanjic @ 19.04.2019. 18:05 ] @
Ne znam da kod Word-a 2007 ima Equation Editor koji je postojao kod 2003, ima možda samo ako je postojala verzija Word-a 2003 ili ranija na tom računaru.

Drugo, taj editor nije praktičan iz više razloga, a glavni je taj što svako otvaranje formule na strani korisnika koji ima instaliran taj editor vrši primenu stilova koje je taj korisnik podesio u editoru. Na primer, ako je neko podesio veličinu fonta 11 i napravio formulu, potom tu formulu u poslatom dokumentu otvori drugi korisnik koji je u svom editoru podesio veličinu fonta 12, njemu će formla pri otvaranju biti promenjena tako da umesto 11 veličina fonta bude 12.
To onemogućava bilo kakve korekcije u formulama od strane nekog drugog, osim ako su podešavanja editora identična.

Bolja opcija je MathType, koji je "puna" verzija tog starijeg Equation Editor-a koji je dolazio uz Word 2003 i starije verzije, a kod njega se otvaranjem formule zadržava formatiranje autora formule.
Takođe je moguće definisati stilove koji se kroz "Format equations" mogu primeniti na sve formule u dokumentu (izbor fonta, veličina fonta za svaku stavku u formuli, stilovi, itd.), što olakšava brzo sređivanje formula u dokumentima koji dolaze iz različitih izvora (npr. 3 ili 4 autora kucaju delove knjige).

Problem sa "podrazumevanim" Word 2007 i novijim formulama je što se praktično bez većih problema može koristiti samo Cambria Math font, jer je on jedini izvanično podržan, iako postoje neke alternative (opisane ovde: https://www.urtech.ca/2013/05/...-equation-editor-from-cambria/), međutim uvek se može dogoditi bude problem sa nekim simbolima u tom fontu, tako da...
[ jolemisa @ 26.04.2019. 22:19 ] @
Verovatno ti Office nije dobar.ja imam Office 2007 na Win.7 i rade sve komande pa i ta.

[img][/img]