[ pixie @ 10.05.2019. 11:33 ] @
Povezala kabl za napajanje, utakla u struju - ne reaguje. Šta sad, je li moguće da se od selidbe nešto unutra pomerilo ili ne valja kabl?

Druga, u stvari veća nedoumica - pre nego što se iscimam da nabavim drugi kabl, ima li smisla uopšte čačkati štampač, da li je posle toliko vremena neaktivnosti unutra sve zapeklo? Kertridži se mogu zameniti ali šta je sa ostatkom štampača? Ovi stari u njemu su inače svojevremeno dopunjavani bez problema ali profi (uz čišćenje).




[Ovu poruku je menjao pixie dana 10.05.2019. u 13:24 GMT+1]
[ ademare @ 10.05.2019. 18:27 ] @
Ako covek ne zna sam , ne isplati se to nista raditi sa tim praistorijskim stampacima .

Koliko to ima godina ? 15 ?

Puni su oglasi takvih stampaca , koje niko nece po 100-200 din . Naravno svi zapekli , sa praznim kertridzima itd .

Ako boje nisu prioritet , resenje je kupovina , makar polovnog lasera . Tu posle stajanja nista ne zapekne . Postoje i laseri u boji , ali se to ne isplati za kucnu upotrebu .
[ mjanjic @ 10.05.2019. 20:06 ] @
Za lasere u boji takođe postoje zamenske toner kasete, i cena je isto oko 2000 dinara za svaku boju, tako da cena nije baš prevelika.
Jedino kad se štampa samo crno (tekst i sl.), treba staviti u opcijama za podešavanje štampe nešto tipa "Black and White" ili slično, zavisi od drajvera štampača, i tada će trošiti samo crni toner.
Mada su bili najbolji oni štampači u koje se dosipao prah, pa su ljudi dodavali toner za kopir mašine (dostupnije bilo za kupovinu, iako je cena tu negde, ali je prah bio nešto zrnastiji).
Međutim, to se više ne proizvodi, a i taj prah je navodno kancerogen...
[ Branimir Maksimovic @ 10.05.2019. 20:23 ] @
Koliko citam ovo je inkjet stampac.
[ calexx @ 10.05.2019. 22:01 ] @
Ako se ne varam, HP obično ima kertridže u kompletu sa glavama pa prosta zamena rešava zapekle. A zašto ne radi ... ako ide preko adaptera, pošao bih od njega. Ako se direkt uključuje u struju, onda bi morao da pogleda neko ko se u to razume.
[ iculibrk @ 10.05.2019. 22:09 ] @
Verovatno je zapekla i glava stampaca, tako da mislim da se nikako ne isplati. Ja sam neki injekt canon posle silnih dopunjavanja bacio ispravnog u smece, jer mi se vise isplatilo uzeti tada nov canon lbp 3010, nego kupovati kertridze ili dopunjavati stare. 3010 i danas radi, a zamenaki toner je manje od 1000 dinara.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 11.05.2019. u 08:51 GMT+1]
[ ademare @ 10.05.2019. 22:37 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Koliko citam ovo je inkjet stampac.



A ko je rekao da nije ?

Svi Deskjet stampaci su inkjet . Laseri se zovu zamisli LaserJet

Nego sam u postu napisao da se ne isplati popravljati inkjet stampac star 15 godina koji se retko koristi , na taj post se nadovezao Mjanjic itd .

Naravno da postoje zamenski toneri , ne bas sjajnog kvaliteta , ali svakako povoljniji nego da covek sam puni. To nikome ne preporucjem .

Ja za moj HP M125a , sam platio Kineski koji uvozi MS industrijal i prodaje pod svojim imenom 600 din . Nije nista narocito , ali ne primecujem nikakve razlike u odnosu na original kvalitet teksta, mozda bi se videlo pod nekim uvecanjem ? A i ne vidim da smeta stampacu .

Mada je ko hoce da bude 100 % siguran najbolje kupovati originalne .
[ Branimir Maksimovic @ 10.05.2019. 22:46 ] @
Fora sa zamenskim tonerima je u tome sto ne smes to da koristis dok traje garancija jer se gubi garancija. Kad istekne garancija, nema veze, uvek bolje zamenski.
[ pixie @ 10.05.2019. 23:17 ] @
Citat:
calexx:
Ako se ne varam, HP obično ima kertridže u kompletu sa glavama pa prosta zamena rešava zapekle. A zašto ne radi ... ako ide preko adaptera, pošao bih od njega. Ako se direkt uključuje u struju, onda bi morao da pogleda neko ko se u to razume.


Ide preko adaptera. Imam nove kertridže ali štampač mora biti uključen da bi ih zamenila.

[ calexx @ 11.05.2019. 00:15 ] @
Proveri da li adapter radi tj ima li napona na izlazu. Ja imam neki skener koji je počeo da brlja (žuta štrafta) pa sam ga ostavio u nekom ćošku i posle više godina hteo da probam ... nije davao znake života. Sumnjam u adapter ali me mrzi da proveravam jer bi posle opet naleteo na žutu štraftu a ionako mi više nije potreban.
Citat:
iculibrk:Verovatno je zapekla i glava stampaca, tako da mislim da se nikako ne isplati. Ja sam neki inject canon
Kao što sam napisao, HP ima kertridže koji su u paketu sa glavom pa zameniš oba istovremeno. Canon (bar ova Pixma koju imam) ima odvojeno, glava u jednom i plastične takoreći posudice u koje ide mastilo. Pa i jedno i drugo koštaju kao ceo štampač i kada se zapušila glava (kažu da je to standardno) odustao sam od njega. Glava košta kao štampač, kertiridži koštaju kao štampač ... još uvek imam rezervno mastilo i nadam se da jednom i ta glava bude povoljna ... verovatno nikada.
[ iculibrk @ 11.05.2019. 08:03 ] @
Moja greska za glavu, davno bese. Povrsno sam preleteo po temi, a cak nisam ni video da postavljac ima pune kertridze.
Inace taj adapter ima ovde bez strujnog kabla, pa ako si u NS, a prodavac je iz NS, verujem da se mozes dogovoriti da odneses stampac do njega sa strujnim kablom i probas.
[ pixie @ 14.05.2019. 12:15 ] @
Hvala ljudi, nažalost nije do adaptera, štampač je ipak otišao u večna lovišta (crkla elektronika unutra).
[ valerijan @ 14.05.2019. 12:25 ] @
Na KP ima za 2 crrvene ispravan HP Deskjet 5150, bez kertridža.

Uklapa se jer ih imaš, nove.

Korekcija cene, plus ostaju rezervni delovi.
[ pixie @ 14.05.2019. 16:11 ] @
Da, videla sam taj oglas, možda ću nešto iskombinovati.