[ XMystery @ 13.05.2019. 11:26 ] @
Ćao svima,
sve sam pretražio na ES forumu, ima postova za preuzimanje kvota ali nema KAKO se kvote izračunavaju ?

Koliko znam kvote dobijaju na osnovu prethodnih podataka ( odigrane utakmice ) i kladionica "koriguje" kvote tako što uzima u obzir i mišljenje javnosti pa za favorite umanji kvotu ili na neki drugi način prikaže u kladioničarskoj listi "najverovatniji događaj" tipa najmanja kvota je za Gol Gol i slično.

A taj tzv "najverovatniji događaj" se ne desi i eto belaja pade tiket kao od šale
Pa bih želeo da vidim koji su faktori od uticaja na ishod i da uočim neke dodatne pokazatelje i povisim procenat tačnih prognoza ishoda utakmice.
A za sve to mi treba kako oni izračunavaju kvote ? Koja je formula ?

I kako se izračunavaju kvote za Azijski Hendikep ? Ako neko uopšte ovde ima formule za tako nešto ?

Znam da jedna kladionica nudi taj Azijski hendikep uvek u ponudi.

Hvala !


[ component @ 13.05.2019. 13:27 ] @
Mislim da je najvažniji pametar ko je koliko novca uplatio na koji slučaj. Ako se ti kladiš sa 100 dinara da će pobediti A, a ja sa 50 dinara da će pobediti B, kvota će favorizovati pobedu B (tj. biće veća nego za tvoj slučaj). Potrebno je da dvojca po 50 dinara izjednače jednog od 100.
Pomnožiš to sa puta stotine hiljada uplata i eto. Zato se kvote stalno koriguju. Ne vredi ti nikakva formula ako ne znaš koliko novca globalno se na šta uplaćuje u kladionici (ne toj nego svim kladionicama i online klađenjima tih kladionica. Posmatraj kvotu kao parametar koji kladionica šteluje u realnom vremenu da bi uvek bila u plusu. Kladionica nikada ne gubi novac. Sve što neko zaradi neko drugi je izbubio (plus što kladionica uzme uvek svoj deo).
[ XMystery @ 13.05.2019. 14:14 ] @
Pa taj deo da "znamo koliko je novca uplaćeno"... na šta konkretno misliš ? Neke firme (koje rade softver za njih ) imaju ulaz u bazu podataka kladionica i vidi se da većina uplaćuje na neki ishod , na pobedu domaćina recimo.
Ali to ne znači puno, ne znači puno znati taj podatak.

Jer mora se uzeti u obzir da kladionice najviše zarađuju na tiketima koji nisu singl, i gde na tiketu ima mnogo utakmica, 4 utakmice pa naviše.

A moram reći da ni kladioničari koji se klade na samo jednu utakmicu na tiketu i uplate veliki novac, to ne mora da znači da su u velikom dobitku.
Najčešće se radi o 1 % ili da su 5 % u plusu, pod uslovom da su vešti u kladionici i da znaju kako da odaberu utakmicu.

Te kvote pratim na Betexplorer-u i nemaju neke velike veze, treba ti oko sokolovo da se vidi nešto iz "kretanja kvota"

Pa bih iz formule za izračunavanje kvote da vidim kako da korigujem izračunavanje za svaku od liga na koje se kladim ?



[ MajorFatal @ 13.05.2019. 15:18 ] @
To ne zna niko pa ponekad ni same kladionice, osim možda člana alimamproblem, ali evo ovde možeš da stekneš utisak kakav je to težak problem:
http://www.elitemadzone.org/t4...i-zaradjuju-pare-na-kladionici

Takođe: https://www.elitesecurity.org/t470546-0#3383332
[ djoka_l @ 13.05.2019. 18:58 ] @
Ja imam siguran sistem za kladionicu: uplaćuješ samo dobitne kombinacije!
U slučaju da ne uplatiš dobitnu kombinaciju, onda kladionica pobeđuje.

Već imam sliku o tebi, voliš novac i to ti je jedina kvalifikacija. Nemaš pojma o verovatnoći, kombinatorici, statistici i sportu. I dolaziš na forum da ti neko otkrije dobitni sistem. Znači nemaš pojma ni o životu...
[ XMystery @ 13.05.2019. 19:50 ] @
@ :" Ja imam siguran sistem za kladionicu: uplaćuješ samo dobitne kombinacije!
U slučaju da ne uplatiš dobitnu kombinaciju, onda kladionica pobeđuje.

Već imam sliku o tebi, voliš novac i to ti je jedina kvalifikacija. Nemaš pojma o verovatnoći, kombinatorici, statistici i sportu. I dolaziš na forum da ti neko otkrije dobitni sistem. Znači nemaš pojma ni o životu... "

Auh koliko frustracije , negativne energije i ciničnosti kod tebe ima :)

A jel imaš pojma o životu ?

Sigurno znam više od tebe u disiplinama u kojima sam školovan tako da nema šta da tražiš kada sam ja tu. Samo ćeš biti još više frustriran. . .

Samo sam pitao pristojne i obrazovane ljude i sigurno neko zna formulu KAKO se kvota izračunava ?
I naravno tu svi pristojni i obrazovani ljudi nešto nauče / usavrše.
Postoji jedan čovek koji je "odrao" domaću kladionicu ali i njemu je neko ( mislim da je ta osoba sa PMF-a -tako sam čuo ) pomogao u softverskim rešenjima.
Radi se o velikom broju tiketa ( preko 500 tiketa za vikend ) i razne varijante ( raspis ) ali je vrlo dobro određivao verovatnoću događaja pa su desetine tiketa prolazile.
Tiketi su sa 8 do 15 parova na tiketu.

Nijedan sistem ne pomaže ako nema dobre selekcije timova pa se opet vraćamo na čuvenu "formulu za kvote" jer je nešto u toj formuli fundamentalno pogrešno , mestimično su raspoređene greške koje se prikazuju kao očekivan ishod utakmice i to uvek obara tiket.






[ XMystery @ 13.05.2019. 20:02 ] @
@ MajorFatal

Hvala za taj drugi link

Domaće kladionice uglavnom kupuju već izračunate kvote. Englezi su majstori za to izračunavanje. S obzirom da su majstori i za berzu onda na Bet365 je maksimalna isplata po tiketu 2 miliona evra.
Ne verujem da je neko uspeo da dostigne taj cilj Eventualno da je uplatio milion na neku malu kvotu , tiket sa jednim ili dva para
[ Bradzorf012 @ 13.05.2019. 21:54 ] @
Prvo, Đoka jeste bio malo grub, ali je u suštini u pravu: nemaš pojma o verovatnoći.

Drugo, zaista mi nije jasno kako bi ti način na koji kladionice određuju kvote pomogao da povećaš sopstvene šanse? Ovo je potpuna besmislica. Ako pretpostavimo da kladionice negde greše u određivanju kvota, tvoje je samo da budeš bolji od njih, ne i da se baviš time gde greše. Dakle sedneš, pa uradiš jednu analizu za svaki par na koji se kladiš: istorijat pobeda poraza, domaćin gost, broj golova, trenutna situacija u klubu itdisl.

Imajući u vidu koliko ljudi igra i koliko njih nema pojma o igri koju igra, ne čudi tvoja konfuzija i kontradikcije u rečenicama. Na primer:

Citat:

Nijedan sistem ne pomaže ako nema dobre selekcije timova pa se opet vraćamo na čuvenu "formulu za kvote" jer je nešto u toj formuli fundamentalno pogrešno , mestimično su raspoređene greške koje se prikazuju kao očekivan ishod utakmice i to uvek obara tiket.


Tzv. formulu za kvote šta god da je to tj. same kvote određuje kladionica. Kladionica nije dobrotvorna ustanova kojoj je cilj da isplati što više novca kladioničarima, već što manje. Zato, te "greške" o kojima govoriš nisu nikakve greške, već način da kako kažeš obore tiket.

Uzmi neki udžbenik kombinatorike, verovatnoće ili statistike, pa će ti možda biti jasnije.

P.S. Inače, imajući u vidu broj kladioničara i njihovu alavost, ladno bi mogli da stave recimo iste koeficijente za neki radnički i barselonu i da dobro zarađuju.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 13.05.2019. u 23:36 GMT+1]
[ bokinet @ 13.05.2019. 22:47 ] @
Ljudi koji prave kvote za kladionice uglavnom za svaku ligu koja je zastupljena i nudi se kladionicarima da se klade na iste, imaju tablice za tkz. raspis svih igara na osnovu poznatih pocetnih vrednosti.

Recimo to obicno bivaju vrednosti za 1 (domacin) i 2 (gost) gde se sve ostale kvote vuku iz tih tablica.

Tablice nastaju na osnovu statistike ali i iskustva za odredjenu ligu ili sport ili dogadjaj.

Pored toga, onaj ko pravi kvote za kladionicu u pojedinim slucajevima moze da napravi izuzetak ako smatra da odredjena kvota za odredjenu igru u okviru meca ili za sam mec nije valjana.

Pa recimo ako je kvota koja je povucena iz tablice velika onda je on spusti i sl.

Inace, kombinatorika i sve ostale analiticke stvari dolaze ustvari nakon celog proces odradjivanja liste (ponude za kladjenje) koju daje kladionica.

Sto se tice pogadjanja tiketa odnosno dobitne kombinacije i kombinacija to je ustvari matematicka operacija kombinacija i verovatnoce sto neko pomenu gore.

Kladionice takodje koriste te modele verovatnoce i statistike kombinacija, da bi pre svega uvideli koliki je tkz. moguci udar na njih sto se tice isplate igracima. To iste koriste u slucajevima da kontrolisu moguci rizik isplate tj. limitiraju isplate igracima u ukupnom iznosu.

Pored toga imas jos nekih sitnica i trikova koji se koriste ali za sada toliko.
[ MajorFatal @ 14.05.2019. 00:13 ] @
Ako neko voli da se igra zašto mu ne obezbediti

https://www.elitesecurity.org/t446411-0#3139045
[ zzzz @ 14.05.2019. 00:44 ] @
Citat:
component:
Mislim da je najvažniji pametar ko je koliko novca uplatio na koji slučaj. Ako se ti kladiš sa 100 dinara da će pobediti A, a ja sa 50 dinara da će pobediti B, kvota će favorizovati pobedu B (tj. biće veća nego za tvoj slučaj). Potrebno je da dvojca po 50 dinara izjednače jednog od 100.
Pomnožiš to sa puta stotine hiljada uplata i eto. Zato se kvote stalno koriguju. Ne vredi ti nikakva formula ako ne znaš koliko novca globalno se na šta uplaćuje u kladionici (ne toj nego svim kladionicama i online klađenjima tih kladionica. Posmatraj kvotu kao parametar koji kladionica šteluje u realnom vremenu da bi uvek bila u plusu. Kladionica nikada ne gubi novac. Sve što neko zaradi neko drugi je izbubio (plus što kladionica uzme uvek svoj deo).


Da,potpuno ispravno.Ali ima još nešto što prethodi formiranju početnih kvota.

Citat:
@bokinet

Ljudi koji prave kvote za kladionice uglavnom za svaku ligu koja je zastupljena i nudi se kladionicarima da se klade na iste, imaju tablice za tkz. raspis svih igara na osnovu poznatih pocetnih vrednosti.

Recimo to obicno bivaju vrednosti za 1 (domacin) i 2 (gost) gde se sve ostale kvote vuku iz tih tablica.

Tablice nastaju na osnovu statistike ali i iskustva za odredjenu ligu ili sport ili dogadjaj.


Ne,kladionicama ne trebaju takvi eksperti.

"Ljudi koji prave kvote za kladionice.." Kvote formiraju ljudi koji se učlane na internetsko besplatno klađenje sa nekim virtuelnim novcem koji dobiju besplatno.Oni su ti koji prate sve moguće statistike iz prošlosti i sadašnjosti.To funkcioniše kao prava kladionica i tu se formiraju prve kvote na osnovu njihovih "uplata" .Te kvote se sele u realan život.Dodatno osiguranje kladionica je limitiranje visine uplata kao i razmjena uplata između kladionica ako se pojavi neravnoteža.Dakle, ma kakav god rezultat se dogodio,dobitnici će biti isplaćeni od novca koji je uplaćen za suprotan ishod,a kladionici ostaje nekih 10-20% razlike (margina).
Ispada da se kladionica ne kladi ni sa kim već posreduje između onih sa suprotnim mišljenjem i uzme taksu za taj svoj posao.


[ bokinet @ 14.05.2019. 00:49 ] @
Citat:

Ne,kladionicama ne trebaju takvi eksperti.

"Ljudi koji prave kvote za kladionice.." Kvote formiraju ljudi koji se učlane na internetsko besplatno klađenje sa nekim virtuelnim novcem koji dobiju besplatno.Oni su ti koji prate sve moguće statistike iz prošlosti i sadašnjosti.To funkcioniše kao prava kladionica i tu se formiraju prve kvote na osnovu njihovih "uplata" .Te kvote se sele u realan život.Dodatno osiguranje kladionica je limitiranje visine uplata kao i razmjena uplata između kladionica ako se pojavi neravnoteža.Dakle, ma kakav god rezultat se dogodio,dobitnici će biti isplaćeni od novca koji je uplaćen za suprotan ishod,a kladionici ostaje nekih 10-20% razlike (margina).
Ispada da se kladionica ne kladi ni sa kim već posreduje između onih sa suprotnim mišljenjem i uzme taksu za taj svoj posao.


Samo fali da je jos to tako i bilo bi super...
[ djordjeno @ 14.05.2019. 08:56 ] @
@XMystery na osnovu par tvojih postova ne razumem kako ce ti pomoci formula koje koriste kladionice za izracunavanje?

Sta je cilj? Value bet da nadjes? Tj gde ta neka formula gresi i daje vece kvote nego sto je prava/realna verovatnoca?

Inace vrlo neprecizno pises a kad je rec o profesionalnom kladjenju to je neoprostivo.

Npr ovo:
Citat:

Radi se o velikom broju tiketa ( preko 500 tiketa za vikend ) i razne varijante ( raspis ) ali je vrlo dobro određivao verovatnoću događaja pa su desetine tiketa prolazile.
Tiketi su sa 8 do 15 parova na tiketu.


Koliko su bile kvote pojedinacnih utakmica, koliko je to ROI bio na ulozeno. Ako je ovo gore tacno, covek je USD/EUR milioner, ne treba nista drugo u zivotu da radi.

I da te ne obeshrabrim moze da se napravi profit na kladionici, ali to uspeva veoma malom broju ljudi u odnosu na broj koji se kladi.
Takodje to oduzima mnogo vremena i sa najboljim alatima botovima itd, moras biti stalno u akciji.
Naravno pricam iz ugla da si igrac koji se kladi, ne kao neko ko drzi kladionicu i na svojoj strani ima prednost margine.
[ component @ 14.05.2019. 09:57 ] @
Evo jedan video gde je čovek jednostavno objasnio kako sistem funkcioniše:


Magična formula koja se traži ne postoji. To je jedan kompleksan skup što više uračunatih mogućnosti. Ne možeš sam napraviti sofver koji vodi računa o tome. Kladionice su tu u velikoj prednosti. Imaju ogromnu bazu podataka i informacije ko se kladi na šta.
Možda bi mogao koristiti botove koji bi pratili dešavanja na raznim kladionicama u raznim trenucima i postavljali puno sitnih klađenja koji bi u globalu imali povoljan odnos gubitaka i dobitaka. Naravno ovo može samo kod online klađenja i ako uopšte softver za klađenje to dozvoljava.

Ne treba zaboraviti da se ne kladi protiv kladionice, već protiv drugih igrača. Eventualno za zabavu pa šta bude
[ XMystery @ 14.05.2019. 17:29 ] @
Pozdrav !
Evo pokušaću da preciziram sve. I daću odgovore na pitanja iz citata ispod :

"@XMystery na osnovu par tvojih postova ne razumem kako ce ti pomoci formula koje koriste kladionice za izracunavanje?

Sta je cilj? Value bet da nadjes? Tj gde ta neka formula gresi i daje vece kvote nego sto je prava/realna verovatnoca?

Inace vrlo neprecizno pises a kad je rec o profesionalnom kladjenju to je neoprostivo.

Npr ovo:
Citat:

Radi se o velikom broju tiketa ( preko 500 tiketa za vikend ) i razne varijante ( raspis ) ali je vrlo dobro određivao verovatnoću događaja pa su desetine tiketa prolazile.
Tiketi su sa 8 do 15 parova na tiketu.


Koliko su bile kvote pojedinacnih utakmica, koliko je to ROI bio na ulozeno. Ako je ovo gore tacno, covek je USD/EUR milioner, ne treba nista drugo u zivotu da radi.

I da te ne obeshrabrim moze da se napravi profit na kladionici, ali to uspeva veoma malom broju ljudi u odnosu na broj koji se kladi.
Takodje to oduzima mnogo vremena i sa najboljim alatima botovima itd, moras biti stalno u akciji.
Naravno pricam iz ugla da si igrac koji se kladi, ne kao neko ko drzi kladionicu i na svojoj strani ima prednost margine. "

1) Smatram da ne grešim ako kažem da se kvote mogu izračunati po formuli SAMO ZA GLAVNE događaje tipa Gol-Gol, pobeda, nerešeno, poraz.
Ne verujem da se za kombo opklade mogu izračunati - pretpostavljam da procenjuju i ponude neku kvotu za događaj X-1 & 0-2
ili za slicnu situaciju X-1&2-3

Verovatno to rade po nekim šablonima, jer je uzorak mali i u slučaju glavnih događaja 1 , nerešeno ili 2 , znam da uzimaju više sezona pa je otprilike u svakoj sezoni slična situacija. Ali mislim da se uzima poslednjih 5 sezona i dobije se od 1200 do 1500 utakmica za veće lige i onda primene statistiku.

Tako da mi treba način kako oni razmišljaju pa da zaobiđem zamke "zaključivanja".

2.) Trenutno sam u fazi razmišljancije pa možda nejasno opišem neke stvari ali sam jako precizan u onom što želim. Ako je neki deo nejasan i ima nedoumica slobodno pitaj. Pretpostavljam da mnoge zanima klađenje.

A što se tiče gospodina koji je razbucao blagajnu te kladionice , igrao je sve uz jedan veoma precizan uslov a to je NIJEDAN TIKET NE ISKLJUČUJE DRUGI TIKET IZ IGRE. Znači da nikada na tih više od 500 tiketa nije odigrao za neku utakmicu na prvom tiketu 0-2 gola a na sledećem za istu utakmicu da igra 3+ golova JER TO ISKLJUČUJE jedan od ta dva tiketa. To nikada nije radio.

A kvote su "šarene" zato i jesu u pitanju milioni EUR , pogodio si.
Većina njegovih tiketa je dostizala maksimalnu isplatu na blagajni kladionice.
Jedino grešiš posle toga da taj gospodin sada ne radi ništa jer on sada ima svoj privatan biznis ali si u pravu za dobitak jer je u milionima evra.

Svi iskusniji kladioničari znaju o kome se radi. Nisam imao prilike da vidim njegove tikete ali sam iz više izvora saznao otprilike kako je sastavljao tikete.
Zbog velikog broja tiketa ta kladionica je rezervisala na par sati jedno uplatno mesto i samo su njegove tikete kucali. To je bilo u početku
Posle kada su videli da nekoliko desetina tiketa prolazi i da ogroman novac moraju da isplate , nisu više dozvoljavali da neko takve tikete uplati.

3.)
i 3-ća sreća
Hvala na ohrabrenju, znam da ima ljudi koji dobijaju veliki novac na kladionici jer je to njihov posao, radi po ceo dan samo to . Analizira 10 sati dnevno na šta će da se kladi.
Verovatno neki sistem rangiranja utakmica tj višekriterijumska analiza da bi se proverili svi faktori je tu najznačajnija i da bi se dostigao neki minimum od 70 % dobitnih tiketa.

Ako ima nekih pitanja tu sam





[ utudjemstanu @ 14.05.2019. 22:13 ] @
Citat:
MajorFatal

To ne zna niko pa ponekad ni same kladionice, osim možda člana alimamproblem

Sumnjam da ti imaš problem, ali problem možda ima forum.

Što se tiče odredjiivanja kvota
oni koji govore ne znaju
a oni koji znaju ne govore.

A za kombinacije? Pa to je gubitnička metoda.
Mislim da je djoka_i obrazložio na jednoj temi
zašto ne treba igrati kombinacije.

Naravno, to se odnosi na metodu generalno
a budući da je dobitak stvar sreće onda i sa kombinacijama možete dobiti basnoslovan tiket.

Kažete verovatnoća?
I taj Kinezčić na ju-trub video snimku je "dokaz".
E kad je tako kolika je kvota "čovek na Marsu do 31.12.2020?
1000? 100000? Milion???

Ma, neee, evo pogledajte:



I na osnovu kakve verovatnoće su oni došli do kvote 30?


[ iculibrk @ 14.05.2019. 22:47 ] @
Evo ja sam zainteresovan za ovo, samo, posto dok sam ja isao u kladionice, ima vise od 15 godina, ovakve igre nisu bile popularne, da li bi mi verni kladionicari danasnjice mogli reci da li se i susnezica racuna pod snegom, da ne ulazem dzabe novac. Evo i dojave 😀 RHMZ
Salu na stranu, neko ranije je vec objasnio, jedino su kladionice na dobitku, nekada dok je bilo uslova, par mogucnosti kladjenja se nesto i moglo ubosti, sada samo oni zaradjuju. Nekada su kladionicari branili tikete a sada to rade kladionice.
[ utudjemstanu @ 14.05.2019. 23:25 ] @
Hm, taj "specijal" nisam ni primetio.
Sudeći po "dojavi" treba tipovati da snega neće biti.
Ali bolje rešenje je da tajnim metodama izazovete veštački sneg!


Direkno vezano za temu
evo jednog članka iz novina:
Citat:
MATEMATIČAR DOKAZAO: Nemoguće je da pobedite kladionice!

Jedan prijatelj me je upozorio pre desetak godina da su kladionice tada imale jednu sistemsku grešku – postavljale su pogrešan koeficijent za kvalifikacije za fudbalsko EP i SP, da lošije rangirana ekipa poput Luksemburga i Lihtenštajna neće dati gol. Davali su preveliki koeficijent i to im je bila greška


[ XMystery @ 15.05.2019. 09:42 ] @
@ component

Youtube video opisuje biznis procese. Kladionica ima svoje troškove i to je normalno.
Neće kladionica biti samo neko ko raspoređuje novac drugima već mora da ostvari i neku dobit da bi se platili troškovi servera, radnika, pa zatim troškovi vezani za kancelarije i slično.

A to malo "šišanje" kroz smanjene kvote nije problem jer se to nadoknadi. Može se dodati još jedan meč i odabrati pravi događaj na neku utakmicu , recimo npr "ne daju oba tima gol u prvom poluvremenu. Za taj događaj je kvota 1.1

Proces odlučivanja šta se stavlja na tiket je veoma važan.
A za proces odučivanja treba imati dosta informacija. Ponešto se vidi i iz kladioničarske liste ali većinu stvari treba naći sa strane.




[ XMystery @ 15.05.2019. 09:50 ] @
Citat:
utudjemstanu:
Hm, taj "specijal" nisam ni primetio.
Sudeći po "dojavi" treba tipovati da snega neće biti.
Ali bolje rešenje je da tajnim metodama izazovete veštački sneg!


Direkno vezano za temu
evo jednog članka iz novina:
Citat:
MATEMATIČAR DOKAZAO: Nemoguće je da pobedite kladionice!

Jedan prijatelj me je upozorio pre desetak godina da su kladionice tada imale jednu sistemsku grešku – postavljale su pogrešan koeficijent za kvalifikacije za fudbalsko EP i SP, da lošije rangirana ekipa poput Luksemburga i Lihtenštajna neće dati gol. Davali su preveliki koeficijent i to im je bila greška




To je lepa strategija za male zemlje.
Godinama ne daješ nijedan gol.
I kada kladionica poveruje u to onda uložiš ceo budžet i daš gol


[ mjanjic @ 15.05.2019. 13:51 ] @
Kolike kvote umeju da budu za broj golova na nekoj utakmici, znam da često budu i dvocifrene, pa kad se udruži na tiketu sa još nekoliko "sigurica"...

Recimo, gledam ove sezone, Zemun-Bačka 7:0, Čukarički-Dinamo Vranje 6:1, Mladost-Čukarički 4:3, Čukarički-Napredak 5:2, itd.


Ali, znam za sledeću taktiku jednog lika iz Beograda. Uplaćivao je stalno po 20 tiketa na minimalnu cenu, na svakom tiketu proizvod kvota tako da tiket u slučaju dobitka donosi milion dinara. Angažovao ženu koja je ekspert za statistiku, i uvek dobije bar jedan tiket, a jednom je dobio na svih 20.
[ XMystery @ 15.05.2019. 16:46 ] @
Citat:
mjanjic:
Kolike kvote umeju da budu za broj golova na nekoj utakmici, znam da često budu i dvocifrene, pa kad se udruži na tiketu sa još nekoliko "sigurica"...

Recimo, gledam ove sezone, Zemun-Bačka 7:0, Čukarički-Dinamo Vranje 6:1, Mladost-Čukarički 4:3, Čukarički-Napredak 5:2, itd.


Ali, znam za sledeću taktiku jednog lika iz Beograda. Uplaćivao je stalno po 20 tiketa na minimalnu cenu, na svakom tiketu proizvod kvota tako da tiket u slučaju dobitka donosi milion dinara. Angažovao ženu koja je ekspert za statistiku, i uvek dobije bar jedan tiket, a jednom je dobio na svih 20.


Tačno tako.
Ima dosta devojaka koje se klade.
Žene bolje razumeju finansije


Verovatno ima devojaka koje su završile PMF pa znaju cake.
Jer najbolje je iskoristiti znanje matematike i statistike upravo zato što postoje "pravilnosti" koje se ponavljaju s vremena na vreme.
Bugarske lige ponekad skoro sve nerešene rezultate imaju za samo jedan vikend.
U jednom kolu su svi sem prvoplasiranog tima igrali X

Zato mi treba automatizacija analize i da vidim šta se sve dešava u okvoru lige ?
Kvota 1.7 ili 1.5 mi ne znači ništa. To je neko drugi izračunao i ne znam sve detalje kako se stvari odvijaju.

Znam da je za 7+ golova u drugoj ligi Japana bila kvota 70 za timove koji su nesposobni da daju gol.
i na toj utakmici je baš bilo mnogo golova.


[ MajorFatal @ 15.05.2019. 20:33 ] @
Citat:
utudjemstanu:
Citat:
MajorFatal
To ne zna niko pa ponekad ni same kladionice, osim možda člana alimamproblem

Sumnjam da ti imaš problem, ali problem možda ima forum.


Nismo se baš najbolje razumeli, kažem ima ovde na forumu jedan član njegov nik je alimamproblem, i on zna sve o kladionicama pa čak i kako određuju kvote, i smeo bih se kladiti sa kvotom 1,85 da će doći ovde da nesebično podeli svoja znanja :)

Citat:
utudjemstanu:
Što se tiče odredjiivanja kvota
oni koji govore ne znaju
a oni koji znaju ne govore.
Ni Njegoš ne bi lepše rekao, ali u kojoj si ti grupi, ovih što govore ili ne govore?
[ utudjemstanu @ 15.05.2019. 23:29 ] @
Citat:
MajorFatal

Ni Njegoš ne bi lepše rekao

Koliko mi je poznato to je Lao Tzu.
[ MajorFatal @ 15.05.2019. 23:33 ] @
Sa kojom verovatnoćom? :)
[ utudjemstanu @ 16.05.2019. 00:07 ] @
Sa malom verovatnoćom.
A da je neko drugi to prvi zapisao
verovatnoća je još manja.
[ mjanjic @ 16.05.2019. 00:13 ] @
Ima onaj vic kad čovek kaže svom prijatelju, koji ne izlazi iz kladionice, da ne može ni 2 dana bez "kocke", a ovaj mu odgovara: "Da se kladimo da mogu!"
[ djordjeno @ 16.05.2019. 09:36 ] @
Citat:
mjanjic:
Kolike kvote umeju da budu za broj golova na nekoj utakmici, znam da često budu i dvocifrene, pa kad se udruži na tiketu sa još nekoliko "sigurica"...

Recimo, gledam ove sezone, Zemun-Bačka 7:0, Čukarički-Dinamo Vranje 6:1, Mladost-Čukarički 4:3, Čukarički-Napredak 5:2, itd.


Ali, znam za sledeću taktiku jednog lika iz Beograda. Uplaćivao je stalno po 20 tiketa na minimalnu cenu, na svakom tiketu proizvod kvota tako da tiket u slučaju dobitka donosi milion dinara. Angažovao ženu koja je ekspert za statistiku, i uvek dobije bar jedan tiket, a jednom je dobio na svih 20.



Znaci imamo vise milionera ovde, cudi me kako da nisu kladionice u Srbiji bankrotirale :)
[ djoka_l @ 16.05.2019. 11:54 ] @
Ja sam znao, ali sam zaboravio, formulu za broj golova u drugoj japanskoj ligi...
[ EliteMadZone @ 16.05.2019. 18:23 ] @
Da li kladionice koriste statistiku za odredjivanje kvota?

Kvota 1.61, uplata 880 din.
Kad se pomnoži Maks. isplata je 1416.80 din.

Pogledajte original tiketa:



Na tiketu stoji da je Maks. isplata 1413.72!
To valjda 3 dinara za dobrotvorne svrhe.

Medjutim proverom tiketa on-line dobije se



Tu je Maks. isplata 1414.16 din.

Mislite da oni znaju bilo šta iz statistike?
[ mjanjic @ 16.05.2019. 22:39 ] @
3 dinara je štampanje tiketa ;)
[ zzzz @ 16.05.2019. 23:58 ] @
Citat:
djoka_l:
Ja sam znao, ali sam zaboravio, formulu za broj golova u drugoj japanskoj ligi...


Ne valja ti to što zaboravljaš tako važne stvari.
[ XMystery @ 17.05.2019. 12:17 ] @
Citat:
zzzz:
Citat:
djoka_l:
Ja sam znao, ali sam zaboravio, formulu za broj golova u drugoj japanskoj ligi...


Ne valja ti to što zaboravljaš tako važne stvari..





Ne samo da mnogo zaboravlja nego neće da beleži u svesku dok sluša predavanje.


Od sistema bi trebalo da imaju Ok prolaz sistem 2 od 4 , Na tiket se stavi 1-1 & 2-3 gola ( kvota je 5.1 do 5.5 )

ili sličan sistem 2 od 5 ili 2 od 6

U ligama kao što je Holandija 1 bi trebalo igrati 1-1 & 3-4 golova


[ utudjemstanu @ 17.05.2019. 17:03 ] @
Citat:
XMystery

Od sistema bi trebalo da imaju Ok prolaz sistem 2 od 4 , Na tiket se stavi 1-1 & 2-3 gola ( kvota je 5.1 do 5.5 )

Evo primera takvih utakmica:
Code:
17-05    18:30    France 3    Rodez    Lyon Duchere    5.30
17-05    18:30    France 3    Villefranche    Entente    5.20
17-05    19:30    Germany 4 Nord    W.Bremen II    Holstein Kiel II    5.40
17-05    20:30    Belgium 1 Play Off    Kortrijk    Cercle Brugge    5.10
17-05    20:45    Scotland 2 Play Off    Dundee Utd.    Inverness    5.50
17-05    23:55    Chile 1    Union La Calera    Union Espanola    5.50
18-05    13:00    Russia 1    Ufa    Orenburg    5.20
18-05    13:30    Germany 2    Osnabruck    Unterhaching    5.40
18-05    13:30    Germany 4 Nordost    Lok.Leipzig    Oberlausitz    5.40
18-05    13:35    China 1    Jiangsu    Chongqing    5.10
18-05    14:00    Germany 4 Bayern    Augsburg II    Aschaffenburg    5.10
18-05    14:00    Germany 4 Bayern    G.Fuerth.II    Ingolstadt II    5.50
18-05    14:30    Bulgaria 1 Play Off    Cherno More    Botev Plovdiv    5.30

Koje da izaberemo?

[ MajorFatal @ 17.05.2019. 20:36 ] @
Izaberite koje god hoćete, nemojte da vas neko sputava
[ utudjemstanu @ 18.05.2019. 08:31 ] @
Izgleda da tu ne postoji Funkcija Izbora.

Od završenih utakmica ni jedna nije "došla".
Sve ili previše golova ili iz iksa u kiks ili iz keca u dvojku.

Ako bi se tiketi formirali redom po datoj listi
onda na prvom tiketu nema ni jedan pogodak.

Drugi tiket već su odigrane dve utakmice oba promašaja.
Ostaju još dve utakmice i da bi tiket važio moraju "doći" obe!

Kod datih primera je efektivna kvota oko 4.68 (ako se relizuju dva)
24.81 (ako se relizuju tri) i
131.5 (ako se relizuju sva četiri tipa).

Pa još ima šanse za dobit.
A tu je i treći tiiket.
[ Bradzorf012 @ 18.05.2019. 20:11 ] @
Čekaj, kako "ne postoji funkcija izbora"? Ja sam čuo od prijatelja pradede tečinog strica da postoji neki statičar ili statističar ili tako nešto, koji je iz Beograda i koji mu je napravio sistem kojim ovim ovaj stalno uzima lovu na kladionici. Ne znam šta da mislim.

Jedino mi nije jasno zašto taj statičar(ili statističar) ne radi za sebe i za veliku lovu, nego svoje znanje prodaje za siću, ali nadam se da će mi pokretač teme objasniti ovu nedoumicu, pošto vidim da je veliki stručnjak za statiku, kinematiku i dinamiku ili beše za statistiku, kombinatoriku i verovatnoću, ali sve je to isto.
[ utudjemstanu @ 18.05.2019. 20:56 ] @
Utakmice su odigrane i nije se realizovao ni jedan od datih tipova.
To i nije tako loše jer za potpun promašaj neke kladionice vraćaju ulog.
[ zzzz @ 19.05.2019. 00:41 ] @
Kažu da je pametno kupiti dojavu i ostvariti zaradu.Samo tu je važno znati da nikad ne treba vjerovati dojavi koja je lažna.
[ XMystery @ 20.05.2019. 00:49 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Čekaj, kako "ne postoji funkcija izbora"? Ja sam čuo od prijatelja pradede tečinog strica da postoji neki statičar ili statističar ili tako nešto, koji je iz Beograda i koji mu je napravio sistem kojim ovim ovaj stalno uzima lovu na kladionici. Ne znam šta da mislim.

Jedino mi nije jasno zašto taj statičar(ili statističar) ne radi za sebe i za veliku lovu, nego svoje znanje prodaje za siću, ali nadam se da će mi pokretač teme objasniti ovu nedoumicu, pošto vidim da je veliki stručnjak za statiku, kinematiku i dinamiku ili beše za statistiku, kombinatoriku i verovatnoću, ali sve je to isto.


Na šta konkretno misliš kada kažeš " funkcija izbora" ?

Da li misliš na neki algoritam-set pravila za podršku odlučivanju kada kažeš "funkcija izbora" ?
Ja i dalje mislim da je sistemska greška (namerno implementirana ) u samom metodu određivanja verovatnoća, pa su kvote davno izgubile smisao.


I drugo pitanje, verovatno mislimo na istu osobu koja ima super-primenljivo znanje statistike i/ili matematike.
Šta još znaš i da li je ta osoba i dalje u Beogradu ?
I neki kontakt ako postoji ?

Statističar ne uplaćuje sam jer to nije baš tako jednostavno...
Treba veliki novac investirati za samo jedan vikend. Mislim da se radilo o tiketima sa početnim ulogom od 100-200 dinara pa sve do dve ili tri hiljade dinara za jedan tiket, a bilo je nekoliko stotina tiketa.
Ponekad je taj gospodin uplaćivao i preko dve hiljade tiketa za vikend.




[ Bradzorf012 @ 20.05.2019. 17:15 ] @
Citat:

Na šta konkretno misliš kada kažeš " funkcija izbora" ?

Da li misliš na neki algoritam-set pravila za podršku odlučivanju kada kažeš "funkcija izbora" ?


Opet ne čitaš pažljivo. Pojam funkcije izbora se u matematici vezuje za teoriju skupova, što je neka petnaesta tema. U ovoj diskusiji prvi ga je (zlo)upotrebio utudjemstanu, verujem nesvesno. Ako mi je dozvoljeno da tumačim, verovatno je mislio na način izbora parova tj. događaja na koje bi se trebalo kladiti da bi maksimizovao dobitak, odnosno minimizovao gubitak.

Citat:

Ja i dalje mislim da je sistemska greška (namerno implementirana ) u samom metodu određivanja verovatnoća, pa su kvote davno izgubile smisao.


Ako je namerno implementirana od strane kladionice, onda ta greška savršeno dobro radi, tj. nije u pitanju nikakva greška. Mislim, nisam klijent kladionice, ali mi se čini da i dalje dobro posluju. Zato, za kladionice(koje i sastavljaju kvote) same kvote uopšte nisu izgubile smisao: donose im lovu.

Ostatak ne bih previše komentarisao, očigledno nisi primetio da se šalim. Šaim se, što bi se reklo.

Šaim, bez L.
[ XMystery @ 20.05.2019. 22:13 ] @
@ Bradzorf012

Ja nisam matematičar LOL. ja sam inženjer
A znaš da inženjeri moraju da naprave rešenje kako god znaju i umeju )

Algebra je suviše specijalizovana ( i uskog vidokruga ) i ne može da pokrije sve faktore koje treba uračunati kod klađenja.
A meni pojmovi ne znače ništa... maksimalno dobar rezultat je jedino što se meri i ceni

Na kvote i smisao gledam kao klijent kladionice pa ne vidim smisao ( kvota mi ne govori dovoljno informacija )





[ zzzz @ 21.05.2019. 00:37 ] @
Ja mislim da kompjuterski program formira kvote,a jedina baza podataka je količina uplate.
Ljudi koji se klade pokušavaju uočiti loš omjer kvota,a na osnovu svog dugogodišnjeg iskustva i raznih baza podataka.
Evo jedan primjer: Tenis;Gerasimov-Milojević 1.9 - 1.8 su kvote.
Ja kao iskusan i dobro obavješten znam da su to podjednako rangirana igrača i da su im šanse podjednake,dakle 1.85 - 1.85.
Ali zbog debalansa uplata kompjuter je korigovao kvotu kako bi za svaki ishod isplata bila
ista.Recimo da je na prvog uloženo 1000 eura,a na drugog 1056.Isplata će biti 1900 ma ko pobjedio,a kao što se vidi kladionici će ostati 156 eura.

Da li ja koji sam siguran da su šanse podjednake mogu nešto izmuljati?
Recimo da uporno pronalazim takve slučajeve i uplaćujem po 10 eura naprimjer 100 puta.U pola slučajeva dobijem,a u pola izgubim.Dakle uplatiću 10x100=1000 eura a zaraditi
19x50=950. U konačnici sam kratak za 50 eura.

Ako možebiti sutra kvota na Milojevića (neopravdano) padne na 1.7 ,tada će za Gerasimova kompjuter podići na 2.02. Šansa da se nešto smuva sličnom taktikom je 10 eura na uloženih 1000.
Ovako velika navijački-emocionalna pomjeranja kvota su veoma rijetka,a mogućnost zarade čak i tad tanka,pitam se kome se isplati formirati razne datoteke i statistike.
[ utudjemstanu @ 21.05.2019. 01:34 ] @
Citat:
Bradzorf012

Pojam funkcije izbora se u matematici vezuje za teoriju skupova, što je neka petnaesta tema. U ovoj diskusiji prvi ga je (zlo)upotrebio utudjemstanu, verujem nesvesno.

Ko je u "nesvesti"?

Juče je odigrana utakmica Rubin Kazan 0:0 Anzhi.

Neka je X = { {Rubin Kazan,0,1}, {Draw,0,1}, {Anzhi,0,1} }
Onda funkcija
koja dodeljuje 0 skupu {Rubin Kazan,0,1}, 1 skupu {Draw,0,1} i 0 skupu {Anzhi,0,1}
je funkcija izbora na skupu X.

Medjutim ti tu funkciju nisi znao pre utakmice
a sada ti ne vredi ništa :)
[ utudjemstanu @ 21.05.2019. 02:53 ] @
Citat:
zzzz

Ako možebiti sutra kvota na Milojevića (neopravdano) padne na 1.7 ,tada će za Gerasimova kompjuter podići na 2.02. Šansa da se nešto smuva sličnom taktikom je 10 eura na uloženih 1000.

Kako si znao?

Sada su kvote

Gerasimov, Egor 2.15 :: 1.63 Milojevic, Nikola

Odigraš hendikep setova [email protected], kvota 3.20 :)
[ Bradzorf012 @ 21.05.2019. 18:02 ] @
XMystery

Ovo što si napisao dokazuje samo jedno: inženjeri i nisu neki matematičari, što i ne čudi. Mali je problem kada svoj, inženjerski način razmišljanja žele da primene u matematici, što uglavnom postane smešno. Zato:

Citat:

A znaš da inženjeri moraju da naprave rešenje kako god znaju i umeju )


Pa ako već morate, napravite ga sami, šta će vam matematičari?

Citat:

Algebra je suviše specijalizovana ( i uskog vidokruga ) i ne može da pokrije sve faktore koje treba uračunati kod klađenja.


Ne znam za algebru, ali koliko se razumem u sir i vojnu muziku to su teme za kombinatoriku, verovatnoću i statistiku.

Citat:

A meni pojmovi ne znače ništa...


Joj, nemoj više molim te, već si nas dovoljno zasmejavao.

Citat:

maksimalno dobar rezultat je jedino što se meri i ceni


Pa ostvari ga, ko ti brani? Hoćeš pomoć matematike? Ok, može, samo onda bi trebalo da slušaš, a ne da deliš lekcije. Za početak, nauči da se jasno i precizno izražavaš.

Citat:

Na kvote...


Ako se ne varam, "kvota" bi bio neki tarzanski prevod od engleskog "quotient". Odgovarajući izraz na srpskom bi bio koeficijent, ali su tarzani to tako odredili. To je u neku ruku i razumljivo, da se ne bavim razlozima. Morao samo ovo da kažem, jer mi ide na nerve.

Citat:

Na kvote i smisao gledam kao klijent kladionice pa ne vidim smisao ( kvota mi ne govori dovoljno informacija )


Varaš se. Koeficijent ti govori sasvim dovoljno i za svrhu kojoj je namenjen radi odlično: on je tu da ti kaže koliko novca možeš očekivati kao eventualni dobitak. Na primer, za koeficijent 1.85, na uloženih 100 dinara dobićeš 185 dinara, ni manje ni više.

Što se tiče obima informacija, šta reći. Kladionica nije dužna da ti da na uvid bazu podataka na osnovu koje "pravi" koeficijente. Uostalom, možeš je napraviti i sam, to su javno dostupni podaci. Agregirati i obraditi sve te podatke nije baš tako lako i jednostavno, ali nije ni rocket science. Ti bi voleo da ti neki matematičar napravi "sistem" ili te uputi u tajne zanata, a to očekivanje je naivno, jer tajne te vrste ne postoje. Postoji nekoliko razloga. Prvi, da je tako nešto moguće, matematičari(statističari) bi bili najbogatiji ljudi na svetu. Drugi, zašto bi tebi prodavali svoje znanje po višestruko nižoj ceni od dobiti koju bi mogli da ostvare sami? Međutim, ovo prethodno je sve hipotetički, jer sa druge strane stola takođe sedi matematičar koji pravi koeficijente.

Sve ovo ćeš možda najbolje shvatiti na jednom primeru. Recimo da si se kladio na deset (skoro sigurnih) vezanih događaja gde su koeficijenti 1.1. Verovatnoća takvog događaja je negde oko 0.9, dakle prilično izvesno. Međutim, 0.910 je približno 0.35. U prevodu, imaš značajno veće šanse da izgubiš opkladu(i novac) nego da dobiješ.

zzzz

Citat:

Ja mislim da kompjuterski program formira kvote,a jedina baza podataka je količina uplate.


Recimo da se slažem sa ovom tvrdnjom, mada ipak mislim da oni obrađuju podatke i ne dozvoljavaju da im promakne neka sitnica.

utudjemstanu

Najpre si rekao da ne postoji, a sada kažeš da postoji. Dobro, slažem se: postoji. Ostaje još samo da obezbediš dobitak, verujem da će biti lako.
[ XMystery @ 21.05.2019. 20:21 ] @
@ Bradzorf012

Kakvo je to pitanje šta će mi matematičari ?
Pa trebaju mi matematičari da mi daju formulu koju ne koriste a iskreno mislim da je dobrano felerična pa bih da je usavršim

i govorimo o skupovima a to je algebra.

Ne pomaže verovatnoća tj statistika ( jer nije baš precizna formula za kvotu ) , kombinatorika takođe ne pomaže ( jer nemaš mogućnost nalaženja OPTIMALNOG REŠENJA već samo izračunavaš broj kombinacija ) Treba optimizovati rešenje , moraš najmanjim mogućim brojem tiketa i izborom događaja da dođeš do toga da ceo tiket prođe a da istovremeno pokriješ (skoro sve ) varijante.


@ Bradzorf012
E baš si neki kada veruješ u sve što piše Na primer ova tvoja rečenica " Varaš se. Koeficijent ti govori sasvim dovoljno i za svrhu kojoj je namenjen radi odlično: on je tu da ti kaže koliko novca možeš očekivati kao eventualni dobitak. Na primer, za koeficijent 1.85, na uloženih 100 dinara dobićeš 185 dinara, ni manje ni više."

Niko se nije hleba najeo od "eventualnih dobitaka" :P A moraš i da častiš kada ti isplati tiket , nemoj da budeš nevaljao.

i moram reći da kladionica ne zna kakav će biti ishod, pojma nemaju, sve je to predviđanje.
Tu kako ti kažeš tarzansku kvotu računaju na osnovu istorijskih podataka i malkice je podešavaju gore-dole pa kao da se nešto dešava.

Što se tiče mikro-kvotica tipa 1.1 tu najviše zezova ima. Ako misliš da takva tarzanska kvota zaista predstavlja verovatnoću 90 % ti onda ne znaš da čitaš kladioničarsku listu. jer kvote na ultra-favorite uglavnom kiksnu i izgubiš novac i nerviraš se i gubiš kosu itd.

Jer sigurno je da od deset utakmica sa kvotom 1.1 nećeš imati krajnji ishod kakav očekuješ na devet takvih utakmica.
Tu ljudi ulažu veliki novac i kada izgube na takvoj kvoti i takvoj utakmici onda su u problemu.

Kladioničari koji igraju kvotu 2- 2.5 ili dva meča na tiketu pa je ukupna kvota 3, 4 ili 5 , e to je Ok.
Ne znam da li je neko ikada bio u plusu a igra tako što bira 1.1 kvotu. Verovatno će najmanje 2,3 meča da kiksnu i izgubiće veliku uplatu.
[ Bradzorf012 @ 21.05.2019. 21:18 ] @
Žao mi je što sam učestvovao u ovoj temi, to je jedino što mogu da kažem.
[ XMystery @ 21.05.2019. 21:57 ] @
@Bradzorf012

pa pazi ovako.

Sistemi ti omogućavaju nekakvu "prednost" u tom procesu zarade na kladionici.
Na prvom mestu mislim da vratiš deo novca i da budeš malo u plusu.... dok ti ne prođe neki ceo tiket u narednih nekoliko kola.

Jedan čovek igra prelaze iz X u "znak" i svakih par meseci mu prođe ceo tiket sa 4 para.

Ali igra i singl opklade pa mu se vrati novac ( prođe jedan ili dva tiketa sa singl opkladama )

Ali je ključni element upravo IZBOR UTAKMICA i izbor događaja na koje ćeš se kladiti.

I tu je jedini problem.
Teško je napraviti dugačak tiket sa onako baš solidnim kvotama , recimo prelazi iz 1-1 i iz 2 u 2 i slično.

Znam da je jedan čovek uspeo dva puta da postigne kvotu oko deset hiljada na tiketu u toku godinu dana pa je dostigao maksimalnu isplatu ali je isto radio intenzivno "raspisivanje" tiketa i sisteme.

To je morao tako da radi da bi vratio novac i da bi smanjio nervozu .

Moraš posmatrati najbolje ljude u nekoj branši i gledati kako oni to rade , inženjeri tako rade , učiš cake i kako se šta radi ?
Ja nemam mogućnost da dođem do čoveka koji je baš razbucao kladionicu, on je prebogat a ja nisam značajan da bi se on sada bavio sa mnom.
Tako da mi je cilj da na neki drugi način steknem tu sposobnost i ponovim dostignuće tog gospodina




[ mjanjic @ 21.05.2019. 22:02 ] @
Naravno, kad je kvota da ćeš učestvovati bila 50, a ti se nisi kladio ;)
[ zzzz @ 22.05.2019. 03:15 ] @
Citat:
XMystery:

pa pazi ovako......

Ja nemam mogućnost da dođem do čoveka koji je baš razbucao kladionicu, on je prebogat a ja nisam značajan da bi se on sada bavio sa mnom.
Tako da mi je cilj da na neki drugi način steknem tu sposobnost i ponovim dostignuće tog gospodina :)



Sreća je za kladionice da ima mnogo ovakvih kao što si ti.Inače bi bilo katanac na bravu.
[ XMystery @ 23.05.2019. 00:48 ] @
Citat:
zzzz:
Sreća je za kladionice da ima mnogo ovakvih kao što si ti.Inače bi bilo katanac na bravu.


Znači biće "duplo zaključavanje"

Znam da sam još davno davno naučio da uporni i dosadni u svemu uspevaju
[ bojan_bozovic @ 23.05.2019. 05:07 ] @
@XMystery

Ne razmisljas da, kako igras, po zakonu velikih brojeva sve vise imas da ostavljas kladionici, posto je igra tako podesena (i slicno za bilo kakvu igru na srecu)? Koliko znas matematicara koji svoju karijeru zasnivaju na tome da pobede kladionicu? Ja nijednog. Mozda zbog toga trebas da procitas neku knjigu o statistici i verovatnoci, i sacuvas svoje pare!
[ XMystery @ 23.05.2019. 12:08 ] @
Citat:
bojan_bozovic:

Ne razmisljas da, kako igras, po zakonu velikih brojeva sve vise imas da ostavljas kladionici, posto je igra tako podesena (i slicno za bilo kakvu igru na srecu)? Koliko znas matematicara koji svoju karijeru zasnivaju na tome da pobede kladionicu? Ja nijednog. Mozda zbog toga trebas da procitas neku knjigu o statistici i verovatnoci, i sacuvas svoje pare!



Pozdrav Bojane !
Postoje ljudi koji dobijaju na kladionici.
Ima ih jako malo ali postoje.

Svako ima neki svoj metod.
Jer kladenje dosta otkriva o čoveku i zato ima ljudi koji izgube kontrolu nad svim stvarima u životu a ima onih koji baš baš čvrsto drže sve pod kontrolom( i takvi su retki ).

Meni je kladionica zanimljiva , A kladionica zahteva dosta razmišljanja i nadmudrivanja.


Samo treba biti krajnje odgovoran i ozbiljan jer nijedan tiket nije 100 % siguran





[ utudjemstanu @ 23.05.2019. 21:36 ] @
Moguće je utvrditi da li su kladionice pogrešile u odredjivanju kvota.
Zato posmatramo srodne kvote.
Na primer sutra igraju Stuttgart - Union Berlin

Code:
2+    3+    4+    5+    6+    7+
1.35    2.05    3.8    7.75    19    50


Iz datih kvota se ne može ništa posebno zaključiti
jer su rastojanja izmedju kvota uobčajena.

Ali pretpostavimo da su date sledeće kvote:

Code:
2+    3+    4+    5+    6+    7+
1.35    2.95    3.8    7.75    19    50


Očigledno se kvota na 3+ ne uklapa u dati niz.
Ali gde je greška?
Da li u kvoti 3+ koja je suviše distancirana od kvote 2+?
Ili je kvota na 2+ suviše mala?

Ako je greška u kvoti 3+koja je data veća nego što treba
onda verovatno zaradjujete pukom igrom na 3+.

Ali ako je pogrešno odredjena kvota za 2+ i trebala je biti veća
onda gubite bilo da igrate na 2+ ili na 3+.

Eto - znamo da je kvota sa greškom ali i dalje ne znamo koji tip uplatiti.
[ MajorFatal @ 23.05.2019. 22:21 ] @
Čak ne znamo ni zašto bi smo uplaćivali tip
[ utudjemstanu @ 23.05.2019. 22:59 ] @
Citat:
MajorFatal

Čak ne znamo ni zašto bi smo uplaćivali tip

Evo zašto:



[ MajorFatal @ 24.05.2019. 03:10 ] @
Kockam se sa 1000 eura da bi mi eventualno isplatili 1400? Zvuči zanimljivo :)
[ XMystery @ 24.05.2019. 11:24 ] @
Citat:
MajorFatal:
Kockam se sa 1000 eura da bi mi eventualno isplatili 1400? Zvuči zanimljivo


Znači da si profi-kockar kada uplaćuješ toliko
[ MajorFatal @ 24.05.2019. 15:19 ] @
"Jednom se živi" :) ma nisam video 1000e u životu, samo navodim primer
[ XMystery @ 24.05.2019. 23:21 ] @
Citat:
MajorFatal:
"Jednom se živi" ma nisam video 1000e u životu, samo navodim primer


Ovo mi deluje kao skroz realna mogućnost za zaradu.

Sistem 2 od 15 je za malo veće kvote, pa sad bi trebalo da dođe nekoliko velikih kvota ako se bira pažljivo.



[ MajorFatal @ 25.05.2019. 01:46 ] @
Zarada je kad radiš nešto pa zaradiš...kad okopavaš zemlju ili radiš softver za kladionicu pa te isplate to je zarada, a kad zamišljaš buduće događaje to ti je kockanje i na duže staze se isplati tvojoj omiljenoj kladionici.
[ XMystery @ 25.05.2019. 03:19 ] @
Citat:
MajorFatal:
Zarada je kad radiš nešto pa zaradiš...kad okopavaš zemlju ili radiš softver za kladionicu pa te isplate to je zarada, a kad zamišljaš buduće događaje to ti je kockanje i na duže staze se isplati tvojoj omiljenoj kladionici.


A šta je zarada kada radiš i predaš robu ( na primer : mleko) i oni te ne isplate za isporučeno mleko ?

Ja bih rekao da je to kockanje
Zamišljaš isplatu za mleko dok tamo neko ne zamišlja da te isplati. . .


PS. Ja nemam omiljenu kladionicu LOL, jer koja da najveću kvotu za ono što hoću da uplatim onda u tu kladionicu idem
[ MajorFatal @ 25.05.2019. 13:56 ] @
Tako je čisto kockanje predaja mleka, ali ipak uvek ima zarade a to je životno iskustvo, pa ili više ne predaješ ili predaješ na mestu gde plaćaju, ili pokloniš nekoj siromašnoj deci.

Ondak da ne brinemo za tebe, ako te ne plaćaju u jednoj kladionici samo odeš u drugu. Čudi me da se vodiš za većim kvotama, reče da ih misteriozno određuju po tajnoj tebi nedostupnoj matematičkoj formuli?
[ XMystery @ 25.05.2019. 16:02 ] @
Citat:
MajorFatal:
Tako je čisto kockanje predaja mleka, ali ipak uvek ima zarade a to je životno iskustvo, pa ili više ne predaješ ili predaješ na mestu gde plaćaju, ili pokloniš nekoj siromašnoj deci.

Ondak da ne brinemo za tebe, ako te ne plaćaju u jednoj kladionici samo odeš u drugu. Čudi me da se vodiš za većim kvotama, reče da ih misteriozno određuju po tajnoj tebi nedostupnoj matematičkoj formuli?


LOL. baš je "životno iskustvo" kada ti ne plate tvoj rad, tvoj proizvod i slično . . .
A naročito će na drugom mestu da se usreći . . .
Naročito će da se usreći kada otkupljivači formiraju monopol pa diktiraju cenu otkupa.

Koliko znam izračunate kvote se kupuju, domaće kladionice kupuju iz inostranstva već izračunate kvote , treba mi formula da bih izračunao bolje od njih
A vodim se za većom isplatom, kvota je nebitna, bitna se samo veličina kvote ( što veće to bolje )


[ mjanjic @ 25.05.2019. 16:10 ] @
Da, kvote se kupuju, a jedna od kladionica (da ne pominjem) ima u BG računarski centar na 3 sprata. Nešto možda kupuju ili su kupovali, ali dosta toga računaju sami. Možda se kupuju npr. početne kvote, ali kako ležu uplate kod nas, kvote se menjaju.

Nisam se nikad kladio, ali jedan od termina koji mi se urezao pamćenje je iz vojske, gde su neki ugovorci svaki dan na kraju vremena sastavljali tikete, pa im je svaka druga reč bila "sigurica". Za tih 8-9 meseci, jednom su uboli 15000 dinara, i ponekad nešto sitno, ali u zbiru su više potrošili na kladionicu nego što su dobili. Doduše, nisu se nešto ozbiljno ni bavili praćenjem određenog segmenta (liga, klub, i sl.) pa da imaju unapred neke statistike za pojedine mečeve, nego sve bukvalno na "kocku", tipa "ovi će sigurno da dobiju, ovi će 99% da izgube, ovde je 300% nerešeno...).
[ MajorFatal @ 25.05.2019. 19:30 ] @
Citat:
XMystery:
LOL. baš je "životno iskustvo" kada ti ne plate tvoj rad, tvoj proizvod i slično . . .
A naročito će na drugom mestu da se usreći . . .
Naročito će da se usreći kada otkupljivači formiraju monopol pa diktiraju cenu otkupa.

Koliko znam izračunate kvote se kupuju, domaće kladionice kupuju iz inostranstva već izračunate kvote , treba mi formula da bih izračunao bolje od njih :)
A vodim se za većom isplatom, kvota je nebitna, bitna se samo veličina kvote ( što veće to bolje ) :)


U pravu si ne isplati se ni raditi ni prodavati, više se isplati tipovati u zamračenoj kladionici sa nekim raspalim likovima.
Što nisi ranije rekao da ti treba formula da izračunaš bolje od kladionice? Prodajem ja formulu, koliko si spreman da platiš?
[ XMystery @ 25.05.2019. 23:50 ] @
Citat:
mjanjic:
Da, kvote se kupuju, a jedna od kladionica (da ne pominjem) ima u BG računarski centar na 3 sprata. Nešto možda kupuju ili su kupovali, ali dosta toga računaju sami. Možda se kupuju npr. početne kvote, ali kako ležu uplate kod nas, kvote se menjaju.

Nisam se nikad kladio, ali jedan od termina koji mi se urezao pamćenje je iz vojske, gde su neki ugovorci svaki dan na kraju vremena sastavljali tikete, pa im je svaka druga reč bila "sigurica". Za tih 8-9 meseci, jednom su uboli 15000 dinara, i ponekad nešto sitno, ali u zbiru su više potrošili na kladionicu nego što su dobili. Doduše, nisu se nešto ozbiljno ni bavili praćenjem određenog segmenta (liga, klub, i sl.) pa da imaju unapred neke statistike za pojedine mečeve, nego sve bukvalno na "kocku", tipa "ovi će sigurno da dobiju, ovi će 99% da izgube, ovde je 300% nerešeno...).


Da nije to "ona" kladionica koja ima novi najmoderniji DataCentar ? Dal' je bilo reči da oprema za taj DataCentar košta dva miliona EUR ?
Uvek im je najmanja kvota na X tj nerešeno...

Sve ostale kladionice u 85 % slučajeva daju veću kvotu na nerešeno i razlika u kvoti je 0.15 pa sve to 0.55.



Lista u kladionici me podseća na berzu, trebalo bi na preskok da se čita i da se neki delovi zanemare u potpunosti. Istinitost kvote i šansa da takav ishod bude nije isti i taj ključ tražim.... Tražim kako da eliminišem "sigurice" ( sigurice pod znacima navoda ) i napravim tiket sa 3-4 utakmice a kvota da bude od 2 do 3 za svaku od utakmica
Može se neki sistem igraditi itd.


PS. Što se ne kladiš sa njima ? Uplati uvek kontra od njih i uplati malo "širi opseg" jer ako oni igraju pobedu gosta , ti uplati 1X
ako igraju 3+ ti najsigurnije uplati 0-2

Pozdrav !





[ XMystery @ 26.05.2019. 00:01 ] @
Citat:
MajorFatal:
Citat:
XMystery:
LOL. baš je "životno iskustvo" kada ti ne plate tvoj rad, tvoj proizvod i slično . . .
A naročito će na drugom mestu da se usreći . . .
Naročito će da se usreći kada otkupljivači formiraju monopol pa diktiraju cenu otkupa.

Koliko znam izračunate kvote se kupuju, domaće kladionice kupuju iz inostranstva već izračunate kvote , treba mi formula da bih izračunao bolje od njih
A vodim se za većom isplatom, kvota je nebitna, bitna se samo veličina kvote ( što veće to bolje )


U pravu si ne isplati se ni raditi ni prodavati, više se isplati tipovati u zamračenoj kladionici sa nekim raspalim likovima.
Što nisi ranije rekao da ti treba formula da izračunaš bolje od kladionice? Prodajem ja formulu, koliko si spreman da platiš?



Plaćam onoliko koliko formula vredi ?

Ako imaš i formulu za kompletan Azijski Hendikep (izračunavanje svih varijanti ) onda ćemo da pravimo "big biznis"


Eh , i da te pitam Što ideš u te budžake u kojima su nekakve zamračene kladionice ?

[ MajorFatal @ 26.05.2019. 00:22 ] @
Ču koliko vredi, pa vredi basnoslovno, nego koliko si ti spreman da platiš?
Ne idem nego ponekad prođem ulicom: butik osvetljeno, banka osvetljeno, pekara, apoteka osvetljeno, kladionica - mračno, pa se pitam da li mrak ima neku ulogu u klađenju.
[ XMystery @ 26.05.2019. 01:08 ] @
Citat:
MajorFatal:
Ču koliko vredi, pa vredi basnoslovno, nego koliko si ti spreman da platiš?
Ne idem nego ponekad prođem ulicom: butik osvetljeno, banka osvetljeno, pekara, apoteka osvetljeno, kladionica - mračno, pa se pitam da li mrak ima neku ulogu u klađenju.


Pa možda su ljudi isplatili vredan tiket pa nemaju za sve sijalice da upale ?
To ima veze sa klađenjem Ali kao posledica klađenja

Ne verujem da si inženjer po profesiji lol
Zbog formule. . .
Ima izraz na engleskom : " Price for performance !" U prevodu znači koliko nešto vredi, koja je cena koju plaćaš za performansu , karakteristiku, svojstvo koje ti isporuče kao proizvod ili uslugu.

U teoriji odlučivanja ima i izraz "cena za informaciju" koja će dovesti do bolje odluke.

Evo može na procenat formulu da koristimo, tebi 51 % dobiti a meni 49 %
Ako je toliko dobra formula i ako izračunava Azijski Hendikep u svim varijantama zašto nisi koristio formulu pa da častiš , da digneš vilu na Dedinju , starlete da te jure, itd ?



[ alimamnekolikokuća @ 26.05.2019. 02:01 ] @
Kvote kladionice ne moraju kupovati.
Ima ih na interetu u kilotonama.
Jedino uživo postoji medjusaradnja ali o tome kasnije.

Nije stvar u računu nego u insajderskim informacijama.
Za te "insajderske informacije" kladionice su uvek u boljoj poziciji nego druga strana.

Na primer, jučerašnja utakmica
Benevento 0:3 Cittadella

jedna kladionica "na ovim prostorima" je znala
ako ne rezultat a ono pobednika pre nego što su igrači izašli na teren.
[ XMystery @ 26.05.2019. 02:17 ] @
Citat:
alimamnekolikokuća:
Kvote kladionice ne moraju kupovati.
Ima ih na interetu u kilotonama.
Jedino uživo postoji medjusaradnja ali o tome kasnije.

Nije stvar u računu nego u insajderskim informacijama.
Za te "insajderske informacije" kladionice su uvek u boljoj poziciji nego druga strana.

Na primer, jučerašnja utakmica
Benevento 0:3 Cittadella

jedna kladionica "na ovim prostorima" je znala
ako ne rezultat a ono pobednika pre nego što su igrači izašli na teren.


Znam da ljudi bliski fudbalskim klubovima sigurno mogu da žive lepo jer znaju neke stvari.
Ima puno takvih utakmica pa čak se neke stvari mogu i predvideti, sve zavisi od lige ali mogu se uočiti neke "pravilnosti"

Za uspešno klađenje treba odvojiti korisno od običnog smeća.
Mnogo toga služi samo da se odštampa na kladioničarskoj listi ali se sa time ne može napraviti tiket koji prolazi.

Pozdrav !


[ MajorFatal @ 26.05.2019. 02:50 ] @
Citat:
XMystery:
Evo može na procenat formulu da koristimo, tebi 51 % dobiti a meni 49 % :)
Ako je toliko dobra formula i ako izračunava Azijski Hendikep u svim varijantama zašto nisi koristio formulu pa da častiš , da digneš vilu na Dedinju , starlete da te jure, itd ?


Ma digo sam ja štošta...odnosno važi i obrnuto: ako bih imao toliko dobru formulu zašto bih je dao tebi?
[ alimamnekolikokuća @ 26.05.2019. 02:52 ] @
Citat:
XMystery

Ima puno takvih utakmica pa čak se neke stvari mogu i predvideti, sve zavisi od lige ali mogu se uočiti neke "pravilnosti"

Pa ako veruješ u matematičke formule
uplati tiket do 20:30
Fiorentina - Genoa 1X, kvota 1.24.
Ako Genoa pobedi Fiorentina bi mogla da ispadne

u Serie B.

PS. To pod uslovom da poredak odredjuju medjusobni susreti kad je isti broj bodova.
Ako poredak odredjuje gol razlika onda je bolje tipovati 2-2.


[Ovu poruku je menjao alimamnekolikokuća dana 26.05.2019. u 04:02 GMT+1]
[ mjanjic @ 26.05.2019. 03:07 ] @
Profesionalci naprave tiket da proizvod kvota bude nekoliko hiljada pa i desetina hiljada, a uplate minimalnu sumu. Ako izgube, izgubili su sitno. Ako dobiju, dobili su milionče i više.
Sad treba biti maher pa sastaviti listu za tiket. Ako će neko već ozbiljno da se bavi kvotama, verovatnoćom, analizama timova i mečeva i ko zna čime, glupo je da ide na 5 ili 10%. Takvih ljudi ima, uplate lepo po 20 tiketa sa minimalnom uplatom, ali ako jedan prođe, dobiju milion dinara pa naviše.
[ XMystery @ 26.05.2019. 03:21 ] @
Citat:
alimamnekolikokuća:
Citat:
XMystery

Ima puno takvih utakmica pa čak se neke stvari mogu i predvideti, sve zavisi od lige ali mogu se uočiti neke "pravilnosti"

Pa ako veruješ u matematičke formule
uplati tiket do 20:30
Fiorentina - Genoa 1X, kvota 1.24.
Ako Genoa pobedi Fiorentina bi mogla da ispadne

u Serie B.

PS. To pod uslovom da poredak odredjuju medjusobni susreti kad je isti broj bodova.
Ako poredak odredjuje gol razlika onda je bolje tipovati 2-2.


[Ovu poruku je menjao alimamnekolikokuća dana 26.05.2019. u 04:02 GMT+1]


A šta misliš da se igra 2+ golova na utakmici Fiorentina - Genoa ?
To pokriva malo više opcija.
Kvota na nerešeno je veoma niska i kreće se od 2.25 pa do 2.43 na Unibet kladionici

[ XMystery @ 26.05.2019. 03:33 ] @
Citat:
mjanjic:
Profesionalci naprave tiket da proizvod kvota bude nekoliko hiljada pa i desetina hiljada, a uplate minimalnu sumu. Ako izgube, izgubili su sitno. Ako dobiju, dobili su milionče i više.
Sad treba biti maher pa sastaviti listu za tiket. Ako će neko već ozbiljno da se bavi kvotama, verovatnoćom, analizama timova i mečeva i ko zna čime, glupo je da ide na 5 ili 10%. Takvih ljudi ima, uplate lepo po 20 tiketa sa minimalnom uplatom, ali ako jedan prođe, dobiju milion dinara pa naviše.


Ja znam za tog čoveka koje je raspis tiketa radio i stalno je dobijao.
Sada je teško uraditi takvu uplatu ali mislim da je ipak izvodljivo.
Jedino bih trebao imati pomoć kao što je i taj gospodin imao nekog ko mu je izračunavao koje utakmice dolaze u obzir.

I znam za još jednog koji je dvaput u godini dobio maksimalu od 15.000.000 dinara ali je uplaćivao po 1.000 dinara ili nešto malo više na tiket. Svakog vikenda je uplaćivao po 5-6 takvih tiketa.

Sa minimalnom uplatom recimo 20 dinara ja ne verujem da se može dobiti milion , ipak i da se uplati 20 tiketa po 20 dinara to je mala verovatnoća da će proći ceo tiket kada je ukupna kvota veoma velika. Mislim da je to bačen novac jer su utakmice postale teže za "dešifrovanje" a 400 dinara ( 20 dinara na tiketu i 20 takvih tiketa ) se može bolje uložiti na bolje opklade.
[ djordjeno @ 26.05.2019. 11:13 ] @
Citat:
XMystery: Ja znam za tog čoveka koje je raspis tiketa radio i stalno je dobijao.
Sada je teško uraditi takvu uplatu ali mislim da je ipak izvodljivo.
Jedino bih trebao imati pomoć kao što je i taj gospodin imao nekog ko mu je izračunavao koje utakmice dolaze u obzir.

I znam za još jednog koji je dvaput u godini dobio maksimalu od 15.000.000 dinara ali je uplaćivao po 1.000 dinara ili nešto malo više na tiket. Svakog vikenda je uplaćivao po 5-6 takvih tiketa.

Sa minimalnom uplatom recimo 20 dinara ja ne verujem da se može dobiti milion , ipak i da se uplati 20 tiketa po 20 dinara to je mala verovatnoća da će proći ceo tiket kada je ukupna kvota veoma velika. Mislim da je to bačen novac jer su utakmice postale teže za "dešifrovanje" a 400 dinara ( 20 dinara na tiketu i 20 takvih tiketa ) se može bolje uložiti na bolje opklade.


Da li se mozda zapitao zasto kladionice na drustvenim mrezama i na njihovim sajtovima objavljuju te "lude" tikete gde je neko sa npr 200 dinara osvojio 5 - 10 miliona?
Ili zasto postoje nagradne igre tipa pogodi najvecu kvotu (u nekom vremenskom intervalu) i vozi neki X auto kuci?

Ili zasto daju bonus od 300% na tiket od 20+ utakmica? To ti je kao da te caste dogoadjaj sa 3.00 kvotom... Znaci ako je "realno" da ti daju 5M na tiket od 20utakmica oni ti daju 15M?
[ alimamnekolikokuća @ 26.05.2019. 12:11 ] @
Citat:
djordjeno

Ili zasto daju bonus od 300% na tiket od 20+ utakmica?

Evo na primer šta Mozzart "daje"



Ovo je primer realnog bonusa koji daje Mozzart

Ukupna kvota je 99045, uplata 200 dinara što daje 19809000 din.
Na to je dat bonus u iznosu od 1980939 dinara odnosno 10%!
Ukupno isplaćeno 21790338 dinara.

U praksi kad staviš 20 utakmica bar na jednu utakmicu skinu kvote.
Na primer 20 utakmica sa kvotom od 2.00 daje koeficijent 1048576.
Ako samo na jednu utakmicu skinu kvotu sa 2.00 na 1.70
tada je koeficijent 891289
tj. potencijalna isplata je 85% od onoga što ste očekivali.
Ne daju oni ništa nego uzimaju!
Kad vam isplate "bonus" dobićete 5% manje.

[ XMystery @ 26.05.2019. 14:16 ] @
Treba pogoditi toliko utakmica. . . 20 utakmica na tiketu je samo bacanje para.
3-4 utakmice na jednom tiketu je sasvim dovoljno.
Singl opklade su još bolje.

A svako ko tipuje 20 utakmice na tiketu taj nije realan.

[ MajorFatal @ 26.05.2019. 17:12 ] @
Recimo da je verovatnoća da će se desiti događaj na koji si tipovao da će se desiti za svaku od tih utakmica dobrih 50%, kolika je verovatnoća da će proći tiket sa 3 - 4 takve utakmice? Recimo da dobro poznaješ neki sport pa je ta verovatnoća za svaku utakmicu 80%, koliko tad? Da li su te utakmice zavisni ili nezavisni događaji? Koliko takvih tiketa bi trebalo da uplatiš da bi bar jedan prošao sa velikom verovatnoćom da će proći. Koliko novca bi trebalo da uplatiš na singl da bi bio zadovoljan zaradom? Itd...
[ XMystery @ 26.05.2019. 17:28 ] @
Citat:
MajorFatal:
Recimo da je verovatnoća da će se desiti događaj na koji si tipovao da će se desiti za svaku od tih utakmica dobrih 50%,


kolika je verovatnoća da će proći tiket sa 3 - 4 takve utakmice? Recimo da dobro poznaješ neki sport pa je ta verovatnoća za svaku utakmicu 80%, koliko tad?


Da li su te utakmice zavisni ili nezavisni događaji?


Koliko takvih tiketa bi trebalo da uplatiš da bi bar jedan prošao sa velikom verovatnoćom da će proći.



Koliko novca bi trebalo da uplatiš na singl da bi bio zadovoljan zaradom? Itd...


Na singl uplati koliko misliš da treba.
Trebalo bi prvo da si siguran u ishod ili da možeš da "koriguješ" i izvučeš se u sledećem kolu.


Verovatnoća od 50 % je mala verovatnoća ( neizvestan je ishod - ne treba sastavljati tiket sa takvim utakmicama ), eventualno moraš da igraš singl opklade i da primeniš progresiju kod naredne uplate. Tu bi kvota trebala da bude blizu 2 kada je verovatnoća 50 % za ishod na koji se kladiš.

[ MajorFatal @ 26.05.2019. 18:15 ] @
Hvala ti, ti izgleda znaš i više od člana alimamproblem, srećno klađenje
[ XMystery @ 26.05.2019. 19:54 ] @
Citat:
MajorFatal:
Hvala ti, ti izgleda znaš i više od člana alimamproblem, srećno klađenje


Hvala

Veoma dobra knjiga koju je napisao Patrick Veitch može mnogo da pomogne.

U Velikoj Britaniji je jednostavnije biti uspešan u klađenju. Patrick je upisao studije primenjene matematike ali nikada nije završio fakutet, i dalje je profesionalni kladioničar.
Kladionice ne prihvataju njegove uplate ( ili drastično snižavaju kvotu ) pa najčešće uplaćuje preko prijatelja.
Mislim da je najveća kvota na singl bila 100 prema 1 tj. konvertovano u naše kvota, kvota je 101 .

On se kladi na trke konja.


[ alimamnekolikokuća @ 26.05.2019. 22:21 ] @
Šta je napisao taj "Patrick Veitch"?
[ XMystery @ 26.05.2019. 22:52 ] @
@ alimamnekolikokuća

Napisao je knjigu : Neprijatelj broj 1
Googlaš li ponekad ?

Knjiga je autobiografija ali ima dosta trikova/principa šta i kako treba raditi kao profesionalni kladioničar.
Napomena je da je to isključivo za trke konja ali ima i nekoliko opštih principa primenljivih uvek.