[ Sava @ 21.05.2019. 19:21 ] @
Flash je 256 GB nov novcat. Fabrički je formatiran na exFAT i moj tv ga nije video. Hteo sam da ga formatiram u NTFS, ali Win 7 32bit to nije hteo da odradi. Onda sam ga ubo u SBB receiver kao ekksterni disk i odmah je ponuđeno formatiranje što je navodno odradio. Od tada sa tim flashom ne mogu ništa. Čuje se ton da ga usb port prepoznaje, ali ne os. Disk manager ga vidi, ali kaže no media i ne mogu ništa da uradi. Većina softwarea koje sam probao (Ease US, AOMEI i slično) ga uopšte ne vide, a USB Drive Format Tool ga vidi, ali neće da ga formatira. Jasno mi je da sam obrisao mbr, ali ne znam sada kako da ga upišem. Ima li ideja?
[ calexx @ 21.05.2019. 20:31 ] @
Da li je kupljen na proverenom mestu ili nije sigurno da ima baš 256GB? SBB receiver formatira hardove/fleške kao dve ext4 particije pa se tu windows slabije snalazi mada bi disk manager morao da reši to brisanjem particija pa kreiranjem nove.

Meni se povremeno dese neke slične brljotine pa idem redom, prvo običan windows format pa ako ne uspe, onda ona HP alatka. Ako ni to ne prođe, startujem live gparted i odatle kreiram novu particionu tabelu. Do sada još nijedna fleška nije pobedila, jeste jedna microSD kartica ali nju nisam ni pogledao ozbiljno. ;)

Uvek to ponovim, ako neko baš baš odustane od traženja rešenja, može da pošalje flešku meni da se igram i probam da je savladam. :)
[ Sava @ 22.05.2019. 06:16 ] @
Ha, provereno mesto!? Vidi, kupio sam na Aliju, ali strogo sam gledao da prodavac bude sa mnogo prodatih primeraka i pozitivnih feedbacka.
Uzimao sam i ranije sa Alija neke od 32 GB i oni i dan danas rade odlično i bez problema, a jedan od njih je stalno uboden u SBB receiver kao eksterni hdd tako da je već dugo stalno pod naponom.

Uzeo sam dva identična komada i ovaj drugi je sasvim ispravan. Verovatno imaju taj kapacitet jer ni Win ni Linux nisu prijavili nikakav problem. Jedino što znam da je dosta spor, ali usb 2.0 je i namerno sam takav uzeo jer mi ploča ne podržava usb 3.0.

E sada setio sam se tačno redosleda poteza koje sam napravio. Kada sam video da tv ne vidi takav flash pokušao sam da ga formatiram u ntfs, ali quick format nije prihvaćen. Onda sam pustio pun format i to je prihvaćeno, ali kada sam shvatio da će to trajati jako dugo prekinuo sam ga i time sam ga najverovatnije i oštetio. Onda sam ga ubo u sbb receiver koji ga je video i ponudio formatiranje koje sam prihvatio i on je navodno odradio, ali nije jer ni receiver ne prihvata snimanje niti bilo šta drugo sa njim.

Drugi komad sam bez problema formatirao u ntfs u Linuxu. Tamo imam i gparted, ali ni on nije video oštećeni flash. Meni obično BootIce završi posao, ali u ovom slučaju ne vidi flash. Sada mi ostaje da nađem pravi alat. Pokušaću još malo da se igram pa da vidim šta će da bude. Odavno se nisam igrao sa flaškama pa sam već i zaboravio šta sam sve koristio.
[ bakara @ 22.05.2019. 10:59 ] @
Jos da nam kazes koliko kosta taj fles od 256gb i otklonicemo ti i poslednju dilemu
[ Sava @ 22.05.2019. 12:00 ] @
Ovako iz glave nesto cca 15e komad.
[ mjanjic @ 22.05.2019. 12:17 ] @
Ih, pa za manje para si imao od 1TB ;)

I, mislim, može stvarno da se upiše 1TB, al' posle može da se pročita nešto tipa 8 ili 16GB ^_^
[ gilopile @ 22.05.2019. 12:49 ] @
A sa tom jadnom brzinom upisa, koje obicno te fleske imaju, tj. oko 5-7MB/ps ima da se porodi dok ne upise tih 1TB od kojih ce, sto kazes moci procitati samo 4 ili u najboljem slucaju 8GB :D

Savo, otvori flesku i pokusaj da procitas oznaku kontroler IC-a pa po njemu trazi alat. Kao da FW radi, ali ne vidi NAND cip.
Moze biti da je riknula, a moze i da je obrisan MBR kao sto si i rekao.

Pokusaj da nadjes alat za taj IC.

Moguce je da si dobio jednu ispravnu, a drugu fake.

Baci oci na ovo:
http://www.elitesecurity.org/t...USB-stek-memorije-flash-memory

Imas raznih alata koji ce procitati koji je kontroler i prema njemu trazis...
Ako ne uspes ni sa ovim, ne gine ti slanje @calexx da se poigra sa njom :)
[ ademare @ 22.05.2019. 13:29 ] @
Citat:
Sava:
kupio sam na Aliju


Misterija resena , zbog cega problemi

Zar je 15 Eur realna cena za 256 Gb Flash ? Nije i zato su ti poslali nesto bezveze .

Pisalo se o ovome i previse na forumu , Alijeve ocene ne vrede nista kada 99% kupaca daje ocene a da ne testira robu .

Jedini test je upisi svih , na taj " ispravni " 256 GB i iscitaj !

Ali i ostale Kineske net prodavnice , ebay gde prodaju Kinezi je poslednje mesto na planeti gde se kupuju SD kartice i flash memorije .

Mozda , Poneka radi , ali rizik je veliki i proporcionalan , nerealno niskoj ceni .

Cak ni kupovina na Aliju po realnoj ceni nije preporucljiva .
[ Sava @ 22.05.2019. 15:41 ] @
Au al` ste od pomoći !!!

Moja iskustva sa Alijem su sasvim solidna. Kupio sam dosta sitne robe tamo i samo dva puta mi se desilo da je stiglo neispravno (radio stanica i memory adapter) i oba puta su mi dodatno poslali ispravnu robu. Podrazumeva se da koliko para toliko i muzike.
Što se tiče aluzija na cenu ona nije mnogo veća nikod nas u radnjama. Tako recimo imaš 128 GB ali 3.0 za 2.000 dinara itd. Jednostavno mi bilo lakše ovako da naručim.

Nisam se žalio na kapacitet niti bilo šta, fleška je stigla ispravna i ja sam je u roku od odmah osakatio i tražim pomoć samo u vezi toga.
Kontroler nije teško isčitati, to je FC1178BC, ali treba naći alat za flešovanje. Verovatno bih lako klonirao ispravan komad, ali računar ne komunicira sa neispravnim. Kasnije ću isčitati predloženu temu.
[ ademare @ 22.05.2019. 17:24 ] @
Nije stvar u Aliju . Lepo sam napisao i druge Kineske net prodavnice , i Ebay , da dodam Amazon pijaca itd . bilo gde Kinezi prodaju .

Od ovih mojih 5.000 poruka bar je 4.000 o Aliju i slicnim ! Verovatno sam im jedan od najvernijih kupaca .

A ne radi se o svoj robi , da treba izbegavati .

Naprotiv treba izbegavati pre svega SD kartice i flesh memorije .

Sve ostalo moze da prodje , ali ove dve stvari se ne isplate , zbog prevara i skartova svejedno da li postoji namera ili ne !

Inace dugo vremena , pratim Ali i Kineske Net trgovce , cene u nasim prodavnicama su bile Iste , ponekad i Nize nego tamo ! Sada su kako kazes tamo duplo jeftinije , za 15 Eura moze da se kupi duplo manji Flesh kod nas , sto je vec znak za Crveni alarm .

Inace roba koja se kod nas valja po oglasima , licitacijama , je sve skart .

Samo radnja i garancija . Ti modeli koje pominjes u nasim radnjama imaju 5 godina garanciju . Drugo pitanje je koliko vredi garancija u domacim radnjama , ali roba nikako nije fejk .
[ Sava @ 22.05.2019. 17:40 ] @
Ajde da ponovim još jednom jer izgleda da nije jasno: memorija mi je stigla ispravna i očigledno sam je oštetio prekidom punog formata.
Da li ima napisani kapacitet ili ne ne znam i u ovom trenutku me uopte ne zanima niti sam postavljao pitanje u vezi sa tim.
Drugo, lepo sam napisao da je 128 GB kod nas 2.000 din., ali je usb 3.0 što je skuplja varijanta. Nisam ni istarživao dalje jer mi to ništa ne znači.
[ bakara @ 22.05.2019. 21:53 ] @
Citat:
Sava: Ajde da ponovim još jednom jer izgleda da nije jasno: memorija mi je stigla ispravna i očigledno sam je oštetio prekidom punog formata.
Da li ima napisani kapacitet ili ne ne znam i u ovom trenutku me uopte ne zanima niti sam postavljao pitanje u vezi sa tim.

Omasio si skroz poentu

Cim ima lazan kapacitet u pitanju je fake memorija koja nije ispravna a za 15$ si mogao da kupis sve osim ispravnog flesa kapaciteta 256gb
Flesh je verovatno velicine 8gb koji se prikazuje kapaciteta 256gb a kada upisujes podatke on bi smao prepisivao stare...prakticno neupotrebljivo.

te stvari se ne kupuju na aliju vec na proverenom mestu sa garancijom.
[ mjanjic @ 22.05.2019. 22:50 ] @
Ima za ispod 2000 Verbatim Pinstripe 49319, za koji nemaš nikakav test na internetu, sledeći je već oko 2500 i to Verbatim 128GB Store n Go V3 USB 3.0, koji ima iste performanse kao isti model od 16GB, što je na 8x većem kapacitetu mučenje. Ali, ok, koliko novca, toliko muzike.

Do fleševa je šteta što više nema onih japanskih Mushkin modela, koji praktično predstavljaju mini SSD u fleš drajvu, tako da je brzina na nivou SSD-a.

Čak i Kingston HXS3/128GB HX Savage na realnim testovima pokazuje da je skuplji nego što pruža u poređenju sa nešto jeftinijim konkurentima (128GB košta maltene 50% više nego SSD od 250GB), ali zato kad videh Kingston DTUGT/2TB DataTraveler Ultimate GT da košta 200.999 dinara, razmišljam se ko je blesav da plati toliko za fleš, osim ako hoće da švercuje neke tajne podatke, jer za tu cenu mogu da se kupe 3 primerka SSD 2TB Samsung 860 PRO 3D NAND.
[ Zlatni_bg @ 23.05.2019. 03:57 ] @
Jesi li probao sa diskpart?

Ljudi, evidentno je da je covek kupio fals fles, ali ocigledno mu nije bitno (samo ne znam cemu kupovina 256GB kad znas da je prevara).

Moguce da je i sam kontroler osakacen do te mere da ukoliko ga formatiras necim sto nije windows ili neki alat koji ume da mu zezne tu njihovu prevaru, u potpunosti izgubi identitet.

Inace da znas, SBB risiver ume da zezne fles da se pomucis da ga vratis da radi na racunarima. Ja sam uspevao preko diskparta sve to. Nista sa GUI-jem na windowsu mi nije odradilo posao.
[ Sava @ 23.05.2019. 06:23 ] @
Ne uspevam da pokrenem diskpart live cd. Zapne kod startovanja grafike pa ako ga pustim na dfault on anapiše da je out of range što bi trebalo da znači da ga monitor ne podržava (?). Ako idem ručno šta god da mu upišem on samo prođe podešavanja i tu stane i ne ide dalje. U Linuxu imam diskpart, ali on takođe kao i Win prepoznaje usb ulaz, ali i ne i mediu u njemu tako da mi je neupotrebljiv.

[ Branimir Maksimovic @ 23.05.2019. 06:57 ] @
Citat:
Sava:
Ajde da ponovim još jednom jer izgleda da nije jasno: memorija mi je stigla ispravna i očigledno sam je oštetio prekidom punog formata.
Da li ima napisani kapacitet ili ne ne znam i u ovom trenutku me uopte ne zanima niti sam postavljao pitanje u vezi sa tim.
Drugo, lepo sam napisao da je 128 GB kod nas 2.000 din., ali je usb 3.0 što je skuplja varijanta. Nisam ni istarživao dalje jer mi to ništa ne znači.


Nikakvim formatizovanjem ne mozes da ostetis fleshku, zato sto je to nista drugo nego obicno pisanje po njemu. E sad pisanjem moze da se unisti
zato sto fleshka ima za razliku od SSD-a kratak vek. (unistio za dva dana ganc novu, kada sam pisao po njemu kao po disku).
[ mjanjic @ 23.05.2019. 22:48 ] @
To možda ovi novi, imam najmanje 8 godina star Kingston 4GB zelene boje koji koristim za sitnice, koliko je puta i šta sve na njega upisano i obrisano, treba je do sada 10 puta da izdahne.

Ove novije od 32GB i veće koristim vrlo retko. Problem je što brzina nije ni blizu deklarisane u realnom radu (mada sam za poslednji fleš koji sam kupio jedno sat vremena gledao u radnji sve što imaju i poredio sa testovima na netu, i maltene bio odustao dok nisam primetio Kingston DT SE9 G2 i proverio testove za njega (poprilično brži od verzije bez "G2", što se i u praksi pokazalo), i to je u radnji bio jedini fleš koji je koliko-toliko imao USB 3.0 brzinu, sve ostalo je na nivou 2.0 (jer u principu stave kontroler 3.0, a memoriju 2.0, bar je to bilo popularno tada kad sam kupio ovaj SE9 G2, jer je proizvođačima ostalo brdo te sporije memorije, a niko neće da kupi USB 2.0 fleš).
Međutim, kad se tu stavi 20GB podataka, sve to radi dosta sporije čak i od eksternog HDD-a od 2TB, pa koristim samo kad treba da prebacim neki video i sl., tj. kad baš mora preko fleša jer bi mnogo duže trajao neki upload i download.
[ Zlatni_bg @ 24.05.2019. 04:30 ] @
Citat:
Sava:
Ne uspevam da pokrenem diskpart live cd. Zapne kod startovanja grafike pa ako ga pustim na dfault on anapiše da je out of range što bi trebalo da znači da ga monitor ne podržava (?). Ako idem ručno šta god da mu upišem on samo prođe podešavanja i tu stane i ne ide dalje. U Linuxu imam diskpart, ali on takođe kao i Win prepoznaje usb ulaz, ali i ne i mediu u njemu tako da mi je neupotrebljiv.



Diskpart iz Windowsa brate :) Moraces malo da se pomucis sa opcijama. Iskreno ni sam se ne secam sta sve tacno treba da uradis, ali obrisi bukvalno sve sto mozes. Znam da mi je D3 napravio slican problem.
[ Sava @ 24.05.2019. 06:40 ] @
Vidi, imam Linux i gparted na njemu, ali ne vidi ovaj flash. Ploča vidi da ima nešto na usb portu, ali prazno i u tome je trik. Očigledno je potrebno flashovanje memorije.
Znači gparted live cd nisam uspeo da pokrenem mada mislim da nije ni bitno i da i tako ne bi video ovaj stick.
Definitivno ga nije SBB oštetio već ja prekidanjem punog formata.
[ Zlatni_bg @ 24.05.2019. 06:54 ] @
Jesi li probao da ga ubodes u D3 i ponovo formatiras preko njega?
[ bakara @ 24.05.2019. 15:17 ] @
Citat:
Sava:
Definitivno ga nije SBB oštetio već ja prekidanjem punog formata.

Pa valjda si do sad zakljucio da za 15$ ni u kini ne moze da se kupi ispravan disk od 256Gb?

Znaci nisi ga "ti" ostetio.
[ Sava @ 25.05.2019. 10:05 ] @
Već sam se dogovorio sa calexxom da mu pošaljem kada pronađem pravi alat i oporavim flash.