[ pakito @ 08.06.2019. 12:25 ] @
CHrome ne emituje zvuk u video-klipovina na Facebooku.
Isto je i sa Operom.
Firefox mozilla i IE rade normalno.

CHrome j Version 74.0.3729.169 (Official Build) (64-bit), windows 7 64 bit
Ima li pomoći?

Zaboravio sam da napomenem da imam Realtek sistem 7.1 zvucnika, i da mi CHrome takodje ne emituje zvuk ne samo na FB nego i, na primer na RTS Planeti. YOutube radi ispravno!
[ bachi @ 08.06.2019. 13:28 ] @
Da nije možda Windows 7 N verzija?
[ Horvat I @ 08.06.2019. 13:38 ] @
Sličan problem, ali sa lisicom i fesbukom, većina klipova krene par sekundi i stane a pojedini se zamagle.
Legalni Win7 Home premium dobijen sa Samsungovim laptopom
[ pakito @ 08.06.2019. 18:05 ] @
Citat:
bachi:
Da nije možda Windows 7 N verzija?


Ako ovo N znači da je Windows 7 možda nevaljao, odgovor je N-ije, ima markicu "genuine"!
[ mjanjic @ 08.06.2019. 23:17 ] @
Citat:
“N” editions of Windows are available in Europe, and are missing a few media-related features.
[ pakito @ 09.06.2019. 08:11 ] @
Aha, razumeo šta znači "N", samo još da mi se objasni kako to mogu da proverim, gde i kako to može da se vidi?
[ mjanjic @ 09.06.2019. 08:43 ] @
https://support.microsoft.com/...ows-which-version-am-i-running
[ pakito @ 09.06.2019. 09:30 ] @
Windows 7 Ultimate
Copyright © Microsoft Corporation. All right reserved
Service Pack 1
[ ademare @ 09.06.2019. 11:55 ] @
To ocigledno , da li je N ili nije , Nema veze sa tim .

Ta verzija N , nema Media pleyer integrisan MS-ov, ali valjda svako ima neki Media pleyer ?

Takodje to sto radi sa FF i IE , a ne radi sa Chromom , znaci da nije to .
[ pakito @ 09.06.2019. 12:45 ] @
Slučajno sam jutros naleteo na FB na jedan klip koji je, na moje veliko iznenadjene, besprekorno zvučao!
Nisam mogao da skontam po čemu se razlikuje od ostalih!
Što se tiče Flash playera, instalirao sam, i opet nista ...
[ bachi @ 09.06.2019. 13:15 ] @
Citat:
ademare:
To ocigledno , da li je N ili nije , Nema veze sa tim .

Ta verzija N , nema Media pleyer integrisan MS-ov, ali valjda svako ima neki Media pleyer ?

Takodje to sto radi sa FF i IE , a ne radi sa Chromom , znaci da nije to .

N (i K) verzija pokraj media playera nemaju ono što je bitno, a to je windows media foundation, a to je podsistem Windowsa koji, između ostalog, sadrži skup codeca neophodnih za reprodukciju audio i video materijala, a kako browseri koriste upravo to, pomislio sam da nije slučajno N verzija Windowsa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Media_Foundation
[ pakito @ 09.06.2019. 13:48 ] @
Trista mu morskih sirena i dvesta neodranih dabrova, kako može da se reši problem?!
[ ademare @ 09.06.2019. 14:29 ] @
Citat:
bachi:
Citat:
ademare:
To ocigledno , da li je N ili nije , Nema veze sa tim .

Ta verzija N , nema Media pleyer integrisan MS-ov, ali valjda svako ima neki Media pleyer ?

Takodje to sto radi sa FF i IE , a ne radi sa Chromom , znaci da nije to .

N (i K) verzija pokraj media playera nemaju ono što je bitno, a to je windows media foundation, a to je podsistem Windowsa koji, između ostalog, sadrži skup codeca neophodnih za reprodukciju audio i video materijala, a kako browseri koriste upravo to, pomislio sam da nije slučajno N verzija Windowsa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Media_Foundation


Dobro to , ali prenebregavas Cinjenicu da njemu radi dobro sa IE ??

Taj prevazidjeni Browser se naravno najvise oslanja bas na sam Windows .

Ako FF koji takodje radi ima u sebi kojesta , IE nema .
[ ademare @ 09.06.2019. 14:34 ] @
Citat:
pakito:
Slučajno sam jutros naleteo na FB na jedan klip koji je, na moje veliko iznenadjene, besprekorno zvučao!
Nisam mogao da skontam po čemu se razlikuje od ostalih!
Što se tiče Flash playera, instalirao sam, i opet nista ...


Chrome u sebi vec ima najnoviju verziju Flesh playera integrisanu !

FF nema i za njega je potreban poseban Flesh player .

E sad ja retko koristim Chrom , ali kada sam hteo da odigram neku Flash igricu na njemu nista !

Flesh u Chromu je potrebno aktivirati Rucno ! Posle aktivacije peske , igrica je proradila ! Kako se aktivira Flash u Chromu izguglaj , ima dosta tutorijala na netu .

Mada ne verujem da je tu problem , mozes da pokusas .
[ mjanjic @ 09.06.2019. 16:26 ] @
Deinstaliraš browser, očistiš folder u kome je bio i Registry, i onda instaliraš svež.

Ko zna kod ažuriranja sa starih verzija šta je ostalo pa pravi problem. Ne vidim da može da bude nešto drugo, osim ako je u Volume Mixer-u nešto čačkano, tj. kad ima više prozora otvoreno, on za svaki kreira poseban slajder za upravljanje jačinom zvuka.
[ mrkabrka @ 09.06.2019. 17:58 ] @
Imaš li Realtek HD Audio Manager ....proveri opcije...