[ pakito @ 11.06.2019. 10:08 ] @
Za obradu teksta na jednom dijalektu, koji sadrži grupu vanazbučnih znakova, razvio sam sistem makroa koji omogućava da se tekst obradi maksimalno komotno, i brzo. Znakovi se unose kombinacijom Alt_ + određeno slovo koje je najbliže vanazbučnom znaku. Primer, „muklo a“ za koje koristim „ă“ unosim kombinacijom Alt_a, „muklo i“, koje označavam sa „î“, koristim Alt_i ... i slično. Postoji potreba da ove makroe pošaljem grupi saradnika. Imam ih u exportovane u fajl „makroi.bas“. Zanima me da li postoji jednostavan način da se ovaj fajl „uveze“ u wordove mojih saradnika, tako da oni mogu da ih koriste u svemu na isti način kao i ja?

Drugim rečima: kako da uvezem makroe, zajedno sa dodeljenim keyboard shorcuto-vima?!


[Ovu poruku je menjao pakito dana 11.06.2019. u 22:02 GMT+1]
[ bokinet @ 12.06.2019. 00:48 ] @
Recimo napraviti word template file koji podrzava makroe.
Sto se tice precica preko tastature bitno je da su iste u sklopu VBA koda kako bi se inicijaizovale prilikom pokretanja dokumenta tj. u ovom slucaju kada se ucita temaplate i na osnovu istog kreira novi dokument.

Takodje postoji i varijanta kreiranja Add-In (dodatka) za MS Word koristeci stari VB 6.0 ili VB.NET tj. .NET.