[ edi maj @ 13.06.2019. 20:12 ] @
Da li je neko uspio ukrotiti zglobni točkić sa slike ili naći adekvatno rješenje. Pokušavao sam različite stvari, metalne elastične i silikonske podloške, ali nakon nekog vremena, uslijed vibracija, vijak se odvije a točkić zakrene i iskoči iz ležišta, vrata spadnu i tako u krug. Radi se o tuš kabini Reflex L-300.


[Ovu poruku je menjao edi maj dana 14.06.2019. u 17:28 GMT+1]
[ bordzija @ 30.06.2019. 18:52 ] @
Ja sam ih uglavnom servisirao (lezaj sa plastičnim kuglicama) otvorim, očistim stavim mast zatvorim pa prelepim folijom. Dosta dugo su radili ali sam na sajtu kupujem prodajem našao lika koji prodaje nove na komad 250 din. Ima ogromnu ponudi svih rezervnih delova, kedera, sto različitih modela točkića. Izgledaju vrhunski ali nije neki kvalitet, traju godinu dve i zaribaju.
Kad zaribaju onda krenu da proklizavaju, skakućuni iskaču iz šina.

Nadam se da sam pomogao :-)
[ edi maj @ 01.07.2019. 19:49 ] @
Dan nakon postavljanja posta našao sam za 2 mm duže vijke tako da sam istovremeno mogao staviti i silikonske podloške i običnu i elestičnu metalnu podlošku i staviti kap boje na navoje. Za sada to drži da se točkići ne izvrću a vrata ne iskaču pa ćemo vidjeti dokle će izdržati. Sljedeći problem je da su točkići stari i da se plastika polako počinje raspadati pa ćemo vidjeti šta onda.