[ SupaDucta @ 14.04.2004. 10:11 ] @
Jučer sam kupio PCI UDMA 133 IDE kontroler InnoVision DM-8401R za
računalo s ASUS P4C800 matičnom pločom (Intel 875P chipset) pod Microsoft Windows XP SP 1.

Slijedeći upute stavio sam kontroler u PCI slot, spojio na njega prazan P-ATA HDD Maxtor 6Y120L0 i u BIOSU kontrolera namjestio kontroler da radi u Normal modu (dakle kao običan IDE kontroler, bez RAIDa).


Nakon restarta, kontroler nudi:


Press <Ctrl+F> to enter setup utility or
Press <Esc> to continue booting.


Odaberem Continue booting - i sve stane. Računalo radi, slike na ekranu nema, a sistem se ne podiže iako bi se trebao podići s drugog diska na kojem je instaliran, spojenog na onboard IDE.


BIOS na matičnoj ploči kontroler vidi uredno.


Ne znam trebam li podesiti nešto drugačje u BIOSu, ili ploča koju imam i taj kontroler
ne rade zajedno kako treba, izgubio sam cijelu noć pokušavajući to natjerati da proradi - bez uspjeha.

Ima li itko od vas iskustva s tim kontrolerom ili kakav savjet?
[ BeastMaster @ 14.04.2004. 12:34 ] @
Ne butuje ti verovatno jer nisi instalirao drajvere za kontroler a windows ih sam u sebi nema (predpostavljam da ti kontroler uredno prepoznaje disk). Probaj da zakačiš sistemski hard na običani ide kontroler (dok je PCI kontroler još uvek uboden u ploču), podigneš windows zatim instaliraš drajvere za kontroler i nakon toga vratiš disk na PCI kontroler i trebalo bi da radi.

Pozdrav.
[ SupaDucta @ 14.04.2004. 13:25 ] @
Ne - nisi me shvatio.

Ne boota sistem sa starog drivea koji je spojen na onboard čim spojim ovaj novi kontroler - znači sistemski mi je cijelo vrijeme zakačen na onboard ide kako je i bio.

Ja bih na ovaj PCI kontroler spojio dva dodatna harda, a nijedan od njih ne bi bio boot.
[ boki @ 14.04.2004. 22:55 ] @
Citat:
Press <Ctrl+F> to enter setup utility or
Press <Esc> to continue booting.


Probaj ovde da vidis dal je sve lepo konfigurisano i pogledaj boot sekvencu u biosu....
[ SupaDucta @ 15.04.2004. 08:27 ] @
Kažem - sve je konfigurirano kako treba - znači da se sistem diže kao i dosad preko onboard IDEa, a PCI kontroler da upravlja s non-boot hardovima, i čim taj kontroler spojim dalje od onog Continue Booting ni ne dođem... :(