[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.04.2004. 20:37 ] @
Heir is here :)



PROTIV:
1. samo 3,4MB interne memorije (bas kao i prethodnik)
2. ekran sa 4096 boja, koji je tamniji u poredjenju sa bright TFT ekranom kod npr. 6600
3. Nema IrDA

ZA:
1. MMC kartice su "hot swap", tj. mogu se menjati bez prethodnog gasenja telefona
2. USB port
3. Stereo zvuk

Mreza: GSM 900 / GSM 1800 (takodje 850/1900 za Ameriku)
Najavljen: 14. april 2004.
Dimenzije: 118 x 68 x 22 mm, 123 cc
Tezina: 143 g
Display: TFT, 4096 boja, 176 x 208 pixela

- Slave USB 1.1. port
- Stereo line-in
- Polyphonic ring tones
- Midi, WAV ringing tones
- Mono ringtone composer
- Photo phonebook
- Build-in handsfree/speaker
- Hi-fi stereo headset
- Numbers in phone, 8 fields, shared mem
- Call records, All for the last month, adjustable
- 3.4 MB shared internal memory
- MMC card slot, Hot swap
- Shared memory for images, contact data, calendar, messages, add-on applications
- 20 voice dial numbers

GPRS: Class 6 (3+1/2+2 slots)
Data speed: 24 - 36 kbps
Messaging: SMS, MMS, Email, Instant Messaging
Clock: Yes
Alarm:Yes
IrDA: No
Games: Mali milion, single and multiplayer

- Symbian OS v6.1, Series 60 UI
- Java
- Bluetooth
- WAP 2.0
- xHTML
- HSCSD
- T9
- SyncML
- Voice dial

Zvanični sajt
[ iNCUBUs @ 15.04.2004. 22:57 ] @
4096 boja?
pa šta oni misle???
[ donmarkone @ 27.04.2004. 22:22 ] @
Provalite ovo:::::::::::



http://www.n-gage.com/en-R1/gamedeck/ngage_qd/faq/faq_general.htm
_____________________________________________________________________

How much will the N-Gage QD cost?
The price will vary from market to market depending on local taxes and possible subsidies. We expect a range of prices starting at €99 with an operator subscription.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.04.2004. 17:45 ] @
Prevideo si važnu stvar..to je 100€ + mesecna pretplata od npr. 20€ sledece 2 godine :) Nema džabe, ni u ... :)
[ donmarkone @ 28.04.2004. 17:54 ] @
Sto mnogo bi nam falilo da je tako kod nas
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.04.2004. 13:46 ] @
Naah..naš mentalitet nije prikladan za slične projekte većih razmera :) Pošalješ babu da ti kupi telefon za 100€, a posle kad počnu pristizati rate, baba il ti nije baba ili je već mrtva 10 godina :)
[ matija-s @ 30.04.2004. 01:05 ] @
4096 boja...steta za tako lijep telefon...

Matija
[ Ols @ 13.09.2004. 22:38 ] @
Ipak je originalni n-gage mnogo bolje resenje po odnosu cena performanse
[ Safet Beriša @ 14.09.2004. 00:32 ] @
@-V-O-Y-A-G-E-R-
Da li si siguran da QD ima USB port? Na zvaničnom sajtu pod Tech Spex se ne pominje a u FAQ odeljku (Technologies deo) kaže:
Citat:
How can I connect the N-GageQD game deck to my PC/laptop?
The Nokia N-Gage game deck can connect to a compatible PC or laptop via Bluetooth connection for calendar synchronization and application download, the PC needs to be equipped with a Bluetooth USB adapter or PC card.

Znači pominje se samo BT kao način povezivanja.

[Ovu poruku je menjao Safet Beriša dana 15.09.2004. u 14:46 GMT]
[ Ols @ 14.09.2004. 22:33 ] @
Ima bluetooth mozes da se uveris na n-gage sajtu u delu koji prikazuje slike noviteta
[ Safet Beriša @ 14.09.2004. 23:23 ] @
Nisam uopšte dovodio bluetooth u pitanje već USB, znam da ima BT.
[ Ols @ 15.09.2004. 21:44 ] @
izvini lupam se bezveze - i mislio sam na USB
[ -bane- @ 15.09.2004. 21:45 ] @
N-gage QD nema opciju USB porta, sto me strasno nervira iz razloga sto sam planirao da uz njega kupim karticu od 256 ili cak 512MB a moj citac/rezac memorijskih kartica ne prepoznaje MMC vece od 128 MB
[ toroman @ 23.03.2005. 21:39 ] @
Uzeo sam QD. Šta mislite, da li sam se puno zaje*o ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.03.2005. 21:46 ] @
Sada je bespredmetno pitati takvo pitanje, a odgovor ćeš sam naci.
[ toroman @ 24.03.2005. 14:40 ] @
Odustao sam u zadnjem trenutku... pre svega zbog tvoje poruke...

Ej mene interesuje da li je on bolji što se tiče softvera od nokie 6600. Mislim, interesuje me python, java, igrice i tako to. Ovdje kod mene u BL mogu da nabavim 6600 za 350 KM a QD za samo 200KM. Šta vi mislite?
Pozdrav !
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.03.2005. 20:13 ] @
Software im je skoro identičan. Oba imaju interfejs serije 60, s tim što 6600 ima noviji Symbian (7.0s, a N-Gage 6.X)
Pošto sam video da se baviš programiranjem, jasmo mi je yašto tražiš Javu :) Inače bih te odgovarao od bilo kakvog razmišljanja o Javi. Kad vidiš flexibilnost i brzinu Symbiana, zaboravićeš Javu :) A negde sam pročitao i da je izašao neki Python kompajler za Symbian.
N-Gage je u principu bolji, ako ti ne smeta njegov keyboard layout. N6600 ima više memorije, mogućnost promene skinov i bolji ekran, ali N-Gage ima MP3, radio i hardversku podršku za igre (N-Gage igre, koje se mogu emulirati i na 6600, ali ne tako uspešno..što zbog hardvera, što zbog ergonomije telefona koja nije igračka).
[ BMaster @ 25.03.2005. 09:43 ] @
Ljudi obican n gage je bolji! Jedina prednost QD je sto je manji, ja hot swap ne racunam u prednost jer to mi nikad nece ni trebati, jer ko jos kod nas ima original igre? Dok klasican n gage ima USB, MP3, FM,
[ toroman @ 25.03.2005. 16:34 ] @
Ok,hvala voyager, to su bili veoma ohrabrujući komentari!!! Btw, planiram da razvijam igre za ngage, tamo preko ljetnog raspusta kad budem imao vremena.

BMaster, obični ngage stvarno izgleda kao bolji, po spec., slažem se, ali j***a, ovaj je ljepši :) :) :) Izvini, ali ne mogu da nosim tenk sa sobom, znam lika koji je dobio obični i od sramote ne smije da ga nosi :LOL: hahaha.

Uglavnom, oba ngage-a su po meni, a i po voyageru, odlični telefoni, kupio sam qd i za sada je sve ok.

Btw, evo šta me je najviše kopkalo:

*4096 boja- LJUDI! Pa ovo nije nikakva mana! Jednostavno, procesor je 12bitni i zbog toga procesor bolje obrađuje podatke koji su te širine, i zato sad fino mogu da igram call of duty :) Stvarno, ovo nije nikakva mana, sa obzirom da nema kameru, video i tako ne može da bude većeg kvaliteta, opet zbog zahtjevnosti etc, da ne objašnjavam

*Nema teme- jedan debil mi je stalno tupio o ovome... koga boli racq za teme... mislim, nisam neki fenser da to gledam :) iako nije ni loše ako ga ima :) whatever što bi rekli

*Nema MP3, nema radio- heh, za sitne pare mogu da nađem slušalice koje u sebi imaju FM, ili da kupim mp3 player :) dakle nikakva mana, osim toga, mrzim AllInOne stvarčice, mislim, šta ako ga slučajno izgubim :)

*Velik - pa šta, za ljude sa velikim patkom, velik telefon, divno, btw, nije prevelik, šta više, normalan je, malo je debeo, ma odličan je :)

*Nema XYZ - pa šta... ima odlične igre i možeš da obavljaš razgovor a sve to za 200 KM (110 eura). Pozdrav svima
[ BMaster @ 25.03.2005. 21:47 ] @
Ja ne mogu da zivim bez mp3 playera. :) ali ako je tebi qd ok onda je i meni ok :)
[ srdjanFOX @ 26.03.2005. 14:23 ] @
Procitao sam negde da i na qd moze da se slusa mp3 ali moras da instaliras posebnu aplikaciju za to kao sto je ultra mp3 na primer
[ BMaster @ 26.03.2005. 14:47 ] @
Da moze. Ali to je mono mp3 tako da je kvalitet dosta losiji. AKo ti treba program javi mi na PM posto je zabranjeno davanje linkova ovde, ili idi na moj sajt.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.03.2005. 18:02 ] @
BMasteru i ostalim altruistima:

Vidim da moram još malo da pojasnim ovo oko postovanja linkova ka piratskom softveru.

Lepo je što si napravio sajt, pa i forum, i što želiš da pomogneš drugim ljudima (iako će se svaki psiholog složiti samnom da tvoji porivi nisu plod tvoje altruističke prirode), moraš ipak da razmišljaš i o drugima, ali ovaj put iskreno. Pravila kažu da se ne objavljuju linkovi ka bla bla bla, a ti u potpis/sajt ubaciš takav link i onda se u postovima pozivaš na svoj sajt/potpis..nije šija nego vrat.
Veruj mi da mnogo više ljudi ima koristi od odgovora na njihova postavljena pitanja, nego od nekoliko crackovanih igara ili programa za telefon.
Da bi i u buduće ta većina mogla da ima koristi od ovog foruma, u njihovo ime te molim da se uzdržiš od pominjanja ili reklamiranja sajtova na kojima se nalazi pomenuta vrsta kompromitujućeg materijala.
[ BMaster @ 26.03.2005. 21:46 ] @
Mislim lepo je to sto se trudite da forum nema veze sa warezom ali nadj mi bar jednog u srbiji ko ima originalan program na symbian telefonu tj. placen! Ali posto su pravila talva necu vise reklamirati svoj niti bilo koji drugi sajt!
[ toroman @ 27.03.2005. 17:18 ] @
Da se razumemo... Kačenje wareza nije legalno. Ali, da li je davanje linka u potpisu nelegalno? Mislim da nije... Jer, kako potpis može biti nelegalan? To je potpis, taj potpis kad se upiše u explorer dobije se nelegalan sadržaj, ALI, potpis je legalan :) taj sajt nije hostovan na ovom forumu ili šta već, dakle, totalno ok. A, ako ipak nekog toliko vuče želja da kači warez, neka ide na burek.co.yu , tamo se to šiba bez problema :)

Mislim, ako su pravila foruma da se potpis ne može biti SVOJ sajt, onda, stvarno ... Ma nije to ni važno, mislim, nije to moj problem :) ali samo onako kažem...

Koji je najbolji mp3 player za QD? Da li neko može da mi da link, ofc, ako je program freeware... :O

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.03.2005. 00:11 ] @
Toromane, ne filozofiraj! Ima ljudi koji bi voleli da hodaju goli ulicom, jer, boze moj, to je njihov stil..ko moze da ospori neciji stil i osecaj za lepo..medjutim, bice uhapseni zbog "ometanja javnog reda i mira". Takodje, napisi na fasadi svoje kuce ili zgrade slogan tipa "MRZIM CIGANE!", jer je to tvoja fasada i ti po njoj mozes da radis sta hoces..uhapsice te zbog "sirenja verske i nacionalne netrpeljivosti". Tako stvari treba da funkcionisu.

A pravilo foruma moze biti i da se pre i posle pisanja poruke moraju oprati zubi, i ma kako ono banalno bilo, moras ga se pridrzavati, jer si se uclanjenjem na forum obavezao na to. A svojom voljom si se uclanio ovde :)

Dakle, da se razumemo..kacenje wareza je zabranjeno, kao i ostavljanje linkova ka sajtovima sa istim, bilo da su linkovi ostavljeni direktno u postu, potpisu ili polju za sajt. Takodje je zabranjeno i trazenje od drugih clanova da vam salju crackove ili crackovane aplikacije i igre, te ostavljanje maila u te svrhe. S tim ste se slozili pre registracije na ovom forumu. Sve clanove foruma, za eventualna pitanja, mozete kontaktirati ili preko maila ili njihovih sajtova.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 03.05.2005. u 21:40 GMT+1]
[ toroman @ 28.03.2005. 10:20 ] @
K, mislim da je to totalno retardirano, mada, ja sam se složio sa pravilima foruma jer nemam potrebu da reklamiram nelegalne sajtove, dakle to nije moj problem. Ipak mislim, evo jedno pitanje ne vezano za temu, ako ja napravim sajt sa LEGALNIM sadržajem i u njemu stavim link na nelegalni sajt, da li je i moj sajt nelegalan? Pozdrav voyager please don't be mad at me, me so weak, me meeeee, ME so HornY me HurT you Long Time :)

QD je zakon, stvarno, koga ne interesuje kamera, odličan je. Python je super, radi! Uf, dobro je - konačno sam zadovoljan sa nekom "svojom" odlukom :)

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.03.2005. 11:27 ] @
Citat:
toroman:
ako ja napravim sajt sa LEGALNIM sadržajem i u njemu stavim link na nelegalni sajt, da li je i moj sajt nelegalan?


Ako meni treba plaćeni ubica, a ti mi daš nkegov broj telefona, ti si saučesnik, ma kakvim se poštenim poslom bavio.

Me not maad..me CUT Your Long Time OFF! ;)
[ donmirko @ 02.05.2005. 23:17 ] @
Interesuje me dali neko zna dali se igre za ovu nokiji mogu na neki nacin krekovati jer su ludilo dobre a uglavnom su sve demo verzije.
[ BMaster @ 03.05.2005. 14:14 ] @
Naravno. Sve i jesu crackovane. Toliko ti mogu reci a da ne povredim pravilnik foruma ;)
[ engagee @ 08.07.2005. 14:26 ] @
ljudi imam problem


imam n gage qd, a danas sam prebacivao melodiju preko bluetootha...
mobitel se odjednom sledio, i sad kad ga palim, pokaze onaj ''Nokia'' ekran
(Nokia ise plavom bojom), i nece dalje....


plizzzzzz helpppp
[ toroman @ 08.07.2005. 22:29 ] @
Evo mene poslije duzeg vremena.

Promjenio sam svoje mishljenje o ovom telefonu. Ne da je losh. Smece je. Jednostavno - ne valja. Tj sve valja ali MMC kartice JEDE kao lud. I zbog toga sve pada u vodu.


Jedno vrijeme sam zaista uzivao koristeci telefon. MP3 je radio solidno (iako su me mnogi plasili da totalno ne valja), DivX je bio zaista ODLICAN (gledao sam sa drugovima neke filmove u skoli na fizici i logici ceshto), ali stha to meni sve znaci kada telefon pocne da jede kartice? Evo sad stavim novu karticu i poslije dva dana kaze memory card corrupted. Muka mi je vishe od telefona. Agh. Steta, odlicne mogucnosti - sve- ali kad memorija stuca to ne va lj a n i k a k o !!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.07.2005. 06:50 ] @
Mislim da si usamljen slučaj..baksuz ako više voliš :)
Problem je samo u tvom aparatu.
[ vertex @ 25.08.2005. 00:12 ] @
Citat:
engagee: ljudi imam problem


imam n gage qd, a danas sam prebacivao melodiju preko bluetootha...
mobitel se odjednom sledio, i sad kad ga palim, pokaze onaj ''Nokia'' ekran
(Nokia ise plavom bojom), i nece dalje....


plizzzzzz helpppp


verovatno si skroz zakrchio memoriju, odnesi u servis telefon...
[ donmirko @ 25.08.2005. 07:38 ] @
Moras odnijeti telefon na servis jer ti je pukao softver, pa da ga flesuju. Meni se to isto jedanput desilo. Nije nista strasno, samo im kazi a ti stave noviju verziju softvera