[ TDragan @ 19.01.2020. 23:49 ] @
Konkretno, interesuje me, kako da uđem i popunim određena polja u obrascu, koji je dat u PDF formatu[att_img][att_img], da ga sačuvam i kasnije pošaljem mailom u Att?
[ mjanjic @ 20.01.2020. 02:59 ] @
Acrobat ima mogućnost da od toga što si okačio napravi formular koji se može popuniti elektronski. Postoje i neki drugi alati, ali ih nisam koristio.
Kod Acrobat Pro imaš opciju za kreiranje formi (zavisi od verzije gde se nalazi).
[ TDragan @ 21.01.2020. 11:24 ] @
--Boundary_(ID_2xtAq5VQRHe2Tp20DxUB2Q)
Content-type: text/html; charset=iso-8859-2
Content-transfer-encoding: quoted-printable
Content-disposition: inline

Ne treba meni da pravim formular. Meni treba da "udjem" u recimo ovaj obrazac, popunim odredjena polja, sacuvam i posaljem e-mailom, besplatnom nekom aplikacijom, programo. Znaci udjem, popunim sacuvam i kasnije ga Attachujem.----- Originalna poruka -----Po�iljalac: mjanjic <[email protected]>Datum: Nedelja, Januar 19, 2020 22:00Tema: Re: Popunjavanje obrasca u PDF formatu [elitesecurity.pracenje.teme]Primalac: [email protected]> Acrobat ima mogu�nost da od toga �to si oka�io napravi formular > koji se mo�e popuniti elektronski. Postoje i neki drugi alati, > ali ih nisam koristio.> Kod Acrobat Pro ima� opciju za kreiranje formi (zavisi od > verzije gde se nalazi).> > --> http://www.elitesecurity.org/p3931625> > Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#503785> > Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!> esauth:503785:e9e43f869d06bb4eb15d03fee88ee98a>
[ Predrag Supurovic @ 21.01.2020. 12:04 ] @
Onaj ko generiše PDF treba da ga generiše kao PDF obrazac. Svaki iole dobar PDF čitač ume to da prikaže i omogući popunjavanje.

Ako ti nije urađeno možeš samo da koristiš opciju za anotacije (ako PDF čitač ima) pa da ukucavaš ručno tekst ne mesta gde treba.
[ mjanjic @ 21.01.2020. 15:31 ] @
Pa, ako nemaš "normalan" PDF čitač koji može da edituje PDF dokument, a imaš npr. noviji Word, možeš da pokušaš sa njim da otvoriš PDF (ako je generisan iz njega, trebalo bi da ga otvori bez problema), evo kod mene ga 2013 otvori i konvertuje i identičan Word obrazac bez problema.