[ pyc @ 16.04.2004. 08:51 ] @
evo jednog, cini mi se, komplikovanijeg problema...
konfiguraciju mozete da vidite iz subjecta.

netstat u linuxu vraca da postoji sshd proces koji slusa na portu 22. (local address 0.0.0.0:22, foreign address 0.0.0.0:*) ako se ne varam, to znaci da daemon slusa na svim interfejsima. medjutim, iz windowsa 2000 ne moze da mu se pristupi nikako, i ne samo njemu, vec i ostalim daemonima... kada pokusam da se ukacim, netstat u linuxu vraca da postoji SYN_RECV konekcija, sa odgovarajuceg porta na windowsu na odgovarajuci port na linuxu, ali ona se ubrzo prekida, znaci uopste i ne dolazi do statusa ESTABLISHED.

u pitanju je lokalna mreza sa gejtvejem na internet i sa linuxa se normalno vidi sve, i lokalna mreza, i internet. firewall u linuxu nije ukljucen.

uz jednu vaznu napomenu da pri host-only networkingu sve radi bez problema, dakle mogu da se kacim na linux daemone iz windowsa, normalno, onda ne mogu da vidim internet sa linuxa posto nije bridged network.

da li me je iko razumeo, i da li je iko uopste probao ovakve vratolomije? molim za pomoc :)
[ Jovan Marjanovic @ 16.04.2004. 09:59 ] @
Ja radim slicne vratolomije ali ne sa VMWare-om vec sa MS Virtual PC 2004. Pokazao se kao dosta bolji u mom slucjau. Host OS mi je WinXP a Guest je Fedora Core 1. Nista nisam ni morao da podesavam. Sve radi kako treba :)
[ pyc @ 24.06.2004. 08:21 ] @
Bio problem u Windows firewallu, mislio sam da nije, pošto Kerio obično izbaci neku notifikaciju, ali ipak... Morao sam da ukljucim "gateway mode" ... eto malog hinta.