[ NLO @ 16.04.2004. 15:46 ] @
slucajno primetim jednu tackicu na monitoru, mislim prljavshtina, poshto sam pre toga jeo picu za kompom :) kasnije uzmem krpu i obrishem ekran.. nece da se skine.. pokusham noktom.. nece.. nije izguljeno, nije prljavo, ali stalno stoji jedna mala tackica, velicine jednog pixela (otprilike, odkud ja znam koliki je pixel) na beloj pozadini je crnkasta/crvenkasta, na crnoj se ne vidi..
monitor je crt, 15' dosta star..
graficka je ati 9200se, kupljena pre 2-3 dana..
probao sam sa pomeranjem kabla od monitora, nista, nije do drajvera ili tako necega poshto i u linuxu stoji tacka :)
mozda je do graficke, ali ona ovako odlicno radi..
el moze na monitoru da crkne jedan pixel? :)
mislim ne smeta mi ali zanimljiv problem..
[ VRider @ 16.04.2004. 18:15 ] @
Ako ti je neka pomoc, pixel ti nije crkao na grafickoj.
[ NLO @ 16.04.2004. 18:35 ] @
evo i screenshot-a:

[ velkod @ 16.04.2004. 19:09 ] @
Pa da ti je monitoru crko pixel ne bi se video kod mene na tom screenshotu.... :-)

Osim ako nije meni crko jos neki pixel... :-) Ja imam jedan mrtav ali skroz desno...

Verovatno je problem sa grafickom....
[ pctel @ 16.04.2004. 21:40 ] @
Ne moze da crkne pixel na CRT monitoru. za graficku se po malo dvoumim, ako crknr kako izgleda screenshot, pa ne bi bilo lose da VRider objasni zasto je tako siguran.
[ Dusan Marjanovic @ 16.04.2004. 22:09 ] @
ma kladim se da nije siguran nego nagadja, a inache stvarno je funny ova tachkica :))
[ VRider @ 16.04.2004. 22:29 ] @
To sam rekao zato sto graficka sigurno nema piksela koji bi crkli. Mozda i gresim...
[ NLO @ 16.04.2004. 23:01 ] @
da, veoma zanimljivo izgleda, narocito kad scrollujem :)
kad pogledam iz ugla, cini se ko da je tackica 'sa unutrashnje strane stakla ekrana'..
[ sasa022 @ 16.04.2004. 23:05 ] @
Jedan poznanik je imao Samsung 551 kojem od prvog dana nije radilo par piksela.Da li moze da se desi da " nesto crkne " posle nekog vremena pa da se desava da tackica bude stalno crna nisam siguran.
[ VRider @ 17.04.2004. 01:27 ] @
Imam i ja jednu-dve tackice. Izgledaju kao da je ekran uboden sitnom iglom. Ali, nema nicega na screenshotu.
Da li si probao da menjas rezoluciju, osvezavanje?
[ sasa022 @ 17.04.2004. 09:09 ] @
Malo sam razmislio i doneo zakljucak da monitor nije ostecen.Da je greska na monitoru na slici ( screenshot-u ) koju si poslao sigurno se ne bi videla ta tacka.

Inace je moguca pojava mrtvih piksela na monitoru.Necu biti precizan jer ne poznajem ovu tematiku,ali uglavnom je vezano za ostecenje mreze i sloja fosfora ( ili slicnog refleksujuceg materijala koji se tu koristi ) unutar katodne cevi.(Ovo sam saznao u medjuvremenu jer prilikom proslog javljanja nisam znao )

Sada sunjam na graficku...
Probaj da menjas rezoluciju pa utvrdi sta se desava.Mozda i sa drugim monitorom,ali smatram da je to vec maltretiranje,a sve zbog jedne tackice.
[ NLO @ 17.04.2004. 10:24 ] @
ko nije shvatio na screenshoot sam ja stavio tacku da bi docarao kako to izgleda..
inace menjanje rezolucije i refresh rate-a ne pomaze..
[ solaja @ 17.04.2004. 13:33 ] @
Zato sto je to mrtav pixel na TFT-u.
[ Nemanja Dubravac @ 17.04.2004. 13:36 ] @
pise da je monitor crt
[ solaja @ 17.04.2004. 13:50 ] @
U tom slucaju se izvinjavam.
Nisam imao prilike da se susretnem sa ovim problemom na crt monitoru.
Da lupim mozda ti je muva ostavila pozdrav.
[ Rayn @ 23.04.2004. 16:48 ] @
Pogledaj temu pod nazivom kako izgleda kad crkava graficka
http://www.elitesecurity.org/tema/49484
[ vl@da @ 25.04.2004. 19:09 ] @
problem je do monitora .. probaj drugu grafičku pa ćeš se uveriti .. .. ..
[ kUdtiHaEX @ 26.04.2004. 10:05 ] @
Nema to veze sa monitorom a ni sa grafickom (najverovtnije), vec je to neka zezalica. Mislim, kako ti mozes da uhvatis screenshotom bad pixel? :) To je isto kao kada bi povecao gamma na max, uradio screenshot ali slika bi bila ista kao sto je bila pre podizanja vrednosti gamma-e :) Znaci, to je najverovatnije neka za*ebancija...
[ Milan Andjelkovic @ 26.04.2004. 13:05 ] @
kudti, opet si dekoncentrisan i umoran? ;)
Citat:
NLO:
ko nije shvatio na screenshoot sam ja stavio tacku da bi docarao kako to izgleda..
inace menjanje rezolucije i refresh rate-a ne pomaze..

[ golubg @ 03.05.2004. 15:27 ] @
Citat:
pctel:
Ne moze da crkne pixel na CRT monitoru. za graficku se po malo dvoumim, ako crknr kako izgleda screenshot, pa ne bi bilo lose da VRider objasni zasto je tako siguran.

Ja mislim dqa moze jer je taj jedan piksel na monitoru ustvari sloj od fosfora i jos necega i ako pri procesu proizvodnje taj sloj nije ravnomerno nanesen posle izvesnog vremena dolazi do mrtvih piksela.