[ Limp_Bizkit @ 17.04.2004. 20:49 ] @
Ovako, recimo da imam shell, koji programi ulaze u sastav web hostinga, znaci da imam mysql, php, cPanel, jednom recju da mogu da prodajem hosting, sa cPanelom, sta vi preporucujete???
[ LaMpiR @ 17.04.2004. 21:24 ] @
pa po meni svaki dobar hosting treba da sadrzi:
php
perl i cgi
MySQL
mail server
ftp server
C-panel

Apache
mysql.com
php.net
za mail ne znam
cpanel.com

[Ovu poruku je menjao LaMpiR dana 19.04.2004. u 10:39 GMT]
[ Limp_Bizkit @ 17.04.2004. 23:45 ] @
dobro lampir ali gdje ima da se uzme...to pitam...
[ Born2Kill @ 18.04.2004. 16:11 ] @
www.cpanel.net :)
uzivaj samo ga install po njihovom uputstvu i neces imati problema :)
Cak ce ti dati licencu na 15 dana free da isprobash CPANEL i podrsku ce ti dati za install i setup.
[ boccio @ 18.04.2004. 18:05 ] @
Nisam siguran da sam te najbolje razumeo. Zelis da se bavis hostingom i interesuje te koje "programi" ulaze u sastav istog?

Predpostavljam da u tom slucaju zelis da uzmes neki dedicated server, tipa na ev1servers.net i da budes sam svoj hosting provajder? Ili da imas bukvalno svoj server, da samo iznajmis link od nadprovajdera? U tom slucaju, pored (za pocetak) web, pop, smtp, ftp servera treba da se pobrines i o mali milion drugih stvari, sto tesko da ces moci sam ukoliko nisi expert za *nix i web administraciju. Sto se tice dedicated server varijante, dobijas manje-vise osnovu (apache, bind, sendmail, php), a za ostalo moras sam da se pobrines. U obe varijante ti definitivno treba admin (ukoliko sam nisi isti). Sto se tice cPanel price, pogledaj sta ti od komercijalnih varijati najvise odgovara po ceni/performansama: cPanel, Ensim, Plesk...

Inace najjednostavnija varijanta je da zakupis neki reseller plan na nekom ozbiljnijem provajderu, zasta ti treba minimum tehnickog znanja za administraciju, pa kad skupis neki pocetni "kapital" u klijentima, razgranas malo mrezu i izreklamiras se predjes na gornju varijantu...
ovaj link bi ti mogao biti koristan...