[ Masinac18 @ 17.10.2021. 12:17 ] @
Poštovani, imam problem sa datim resiverom DVB-T2 H.265 HEVC. Zapravo radi se o tome da resiver ne hvata ni jedan kanal. Antena je riblja kost i postavljena je otprilike na 400 m nadmorske visine, naravno to je nadmorska visina i same vikendice.


U pitanju je stari tv SAMSUNG CRT. Dužina kabla od resivera do antene je 20m.
U podešavanju sam mijenjao razne države u regionu i sve je isto, tj nema kanala.

Prikaz na ekranu:


Kvalitet signala 90%,
Snaga 0%

O čemu se zapravo radi?
[ gilopile @ 17.10.2021. 17:15 ] @
Retko na tim risiverima crkava tuner, prema tome, najverovatnije je problem do samog spoja ant-risiver.


Prekontrolisi unimerom kabel antene, ako je direkt vezan za antenu treba da je negde otprilike 75+ ohm.

Ako ne dobijas nista, prekonrolisi spoj kabla i antene. Vruc vod na jednu polovinu antene, a masa na drugu mora biti spojena. Polovine antene se ne smeju dodirivati, samo na pocetku gde je nosac.

Ako je to sve ok, onda pokusaj sa usmeravanjem antene.
[ bordzija @ 28.10.2021. 15:23 ] @
Većina spoji antenu tako što samo gurne kabl u onu rupu i to je to :D
Ćak i tada bi taj kabl trebao nešto da uhvati.

[ baresi @ 29.10.2021. 09:57 ] @
Video kojeg je okačio @bordzija, trebao bi se zvati, kako ne spojiti vanjsku UHF antenu. Ako Iskra u uputstvu za montažu te logaritamske mini antene tako savjetuje, onda je to katastrofa. Usput, moram popraviti Dragana, kod logaritamske antene ako meriš kabel unimerom kada je spojen sa antenom, unimer mora pokazati kratki spoj i ne 75 ohma, što je karakteristična impedancija kabla. Kratak je spoj zbog obujmice, kojom montiraš antenu na stup.
[ DUSKEZ @ 29.10.2021. 15:03 ] @
kad ovde bude bio hevc 265 a sad je 264 265 nek uzme mazala i nek se slika inace nema ti para da me neko podmiti da ja kupim hevc 265 risiver jer nema svrhe

inace posedovnik sam antene mrezaste crvene iz gembird a koja u sebi ima pojacalo na polocici i na izlazu ulaz na dodatni spoljni pojacivac od 28 db fura danju nocu leti zimi nijedan mux ne pada a hvatam oko 6 7 muxova to je 52 razlicita kanala sve lokalno i legalno na klasicni t2 risiver sto moze (da nema moje hvale) svaki moj tv ima i taj 265 ali meni radi 264 jer normalno koristi sa antene signale koji su u regionu sinalizaciono rasprti :) na 5 6 tv a 4 tv a i 1 box t2 i monitor


moj savet sto ti mogu najeftinije i najsrdacnije dati uzmi najobicnij neki orion ili denver samo da je t2 nis ti vise netreba za ovde mozes naci i za manje od 2000 din na kp


(nadovezano na topak)neki da ja naso za 1700 wr841v5 evo sad ubedjujem grumue da urade fw al dotle cu lepo da prosaltam stockov fw jacina -35 na fonu toliko jako nikad u zivotu nijednom nisam imao
[ Sava @ 29.10.2021. 15:28 ] @
@Masinac18 Većinom smo u polju jakog signala i možda nije loše da ispitaš prijemnik jednom malom i kratkom provizornom antenom koju možeš da napraviš za 10 minuta, a imaš uputstva na Youtube recimo. U polju jakog signala praktično šta god da ubodeš kao antenu trebalo bi da dobiješ neki kanal.
Citat:
baresi:
Video kojeg je okačio @bordzija, trebao bi se zvati, kako ne spojiti vanjsku UHF antenu. Ako Iskra u uputstvu za montažu te logaritamske mini antene tako savjetuje, onda je to katastrofa. Usput, moram popraviti Dragana, kod logaritamske antene ako meriš kabel unimerom kada je spojen sa antenom, unimer mora pokazati kratki spoj i ne 75 ohma, što je karakteristična impedancija kabla. Kratak je spoj zbog obujmice, kojom montiraš antenu na stup.
Šta je problem u videu? Antena je dobro povezana, hladni kraj na jednu stranu, vrući na drugi. Ako se postavlja u vertikali onda hladni kraj mora da bude na nižoj strani. Unimer ni kod jedne antene neće pokazati 75 Oma jer je to impedansa, a ne omski otpor. Kod otvorenog dipola neće pokazati ništa, kod zatvorenog će pokazati neki mali otpor. Često se umeće član za prilagođenje impedanse i tada će omski otpor biti zavisan od vrste prilagodnog člana.
[ baresi @ 29.10.2021. 21:47 ] @
Citat:
Sava:
@Masinac18 Većinom smo u polju jakog signala i možda nije loše da ispitaš prijemnik jednom malom i kratkom provizornom antenom koju možeš da napraviš za 10 minuta, a imaš uputstva na Youtube recimo. U polju jakog signala praktično šta god da ubodeš kao antenu trebalo bi da dobiješ neki kanal.
Citat:
baresi:
Video kojeg je okačio @bordzija, trebao bi se zvati, kako ne spojiti vanjsku UHF antenu. Ako Iskra u uputstvu za montažu te logaritamske mini antene tako savjetuje, onda je to katastrofa. Usput, moram popraviti Dragana, kod logaritamske antene ako meriš kabel unimerom kada je spojen sa antenom, unimer mora pokazati kratki spoj i ne 75 ohma, što je karakteristična impedancija kabla. Kratak je spoj zbog obujmice, kojom montiraš antenu na stup.
Šta je problem u videu? Antena je dobro povezana, hladni kraj na jednu stranu, vrući na drugi. Ako se postavlja u vertikali onda hladni kraj mora da bude na nižoj strani. Unimer ni kod jedne antene neće pokazati 75 Oma jer je to impedansa, a ne omski otpor. Kod otvorenog dipola neće pokazati ništa, kod zatvorenog će pokazati neki mali otpor. Često se umeće član za prilagođenje impedanse i tada će omski otpor biti zavisan od vrste prilagodnog člana.

Ma super je povezano, pogotovo kad vidiš da je vrući kraj namotan oko pocinkanog šraufa. Nije to luster klema, u unutrašnjosti al profila, mora biti kositrena pločica koju zateže šrauf, kad ubaciš taj vrući kraj koaksialca između al profila i te kositrene pločice.
[ gilopile @ 30.10.2021. 05:41 ] @
Da, Baresi, hvala na ispravci.
Zbunih se jer mi je u glavi bilo 75 Ohm kabel.
Mislio sam, nece mu pokazati bas KS, vec ce dobiti neko citanje tipa 10-ak Ohm, uzavisnosti od duzine kabla. KS ce dobiti kada meri direkt na anteni :)

Uglavnom ce znati da li kabel ima bilo kakav spoj sa antenom ili je kabel negde u kratkom spoju.
Najlakse je da ne dobije nikakvo ocitanje ( OL ), pa zna da je negde izgubio spoj sa antenom.
Ako je kabel iz jednog dela, onda se zna gde je problem - kod same antene.
Ako je KS na spajanju antene, opet cve dobiti citanje, ali slike nece biti...
Ako su pukli odstojnici izmedju dva dela antene i dodiruju se negde na sredini, opet ce imati ogroman pad signala...
Uglavnom, poslednje bih svrstao to da je sam tuner u risiveru odapeo.


Nekoliko puta sam imao slucaj. Zna da odapne filter kond ako ga ima blizu tjunera, i ono sto i mene cudi, kristal.
Na 2 komada sam usled seckanja slike, iako pokazuje odlican signal, zamenom kristala resavao problem.
Zasto i kako ode, nije mi jasno. To sam se bio nameracio i menjao sve zivo sa jednog na drugi ( identicni modeli ) dok nisam dosao do kristala i proradila sprava. Posle sam to primenio na sasvim razlicitom uredjaju i sredio stvar.
Dakle, signal odlican, ali slika secka kao da se gubi signal uz blicanje zelenog ekrana.
Posumnja se odmah na los prijem, ali ne, problem je ustvari sasvim druge prirode.

Izvinjavam se na poduzem postu, ali mozda nekom zatreba.
pozzz

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 30.10.2021. u 06:53 GMT+1]
[ Sava @ 30.10.2021. 07:19 ] @
Citat:
baresi:
Citat:
Sava:
@Masinac18 Većinom smo u polju jakog signala i možda nije loše da ispitaš prijemnik jednom malom i kratkom provizornom antenom koju možeš da napraviš za 10 minuta, a imaš uputstva na Youtube recimo. U polju jakog signala praktično šta god da ubodeš kao antenu trebalo bi da dobiješ neki kanal.
Citat:
baresi:
Video kojeg je okačio @bordzija, trebao bi se zvati, kako ne spojiti vanjsku UHF antenu. Ako Iskra u uputstvu za montažu te logaritamske mini antene tako savjetuje, onda je to katastrofa. Usput, moram popraviti Dragana, kod logaritamske antene ako meriš kabel unimerom kada je spojen sa antenom, unimer mora pokazati kratki spoj i ne 75 ohma, što je karakteristična impedancija kabla. Kratak je spoj zbog obujmice, kojom montiraš antenu na stup.
Šta je problem u videu? Antena je dobro povezana, hladni kraj na jednu stranu, vrući na drugi. Ako se postavlja u vertikali onda hladni kraj mora da bude na nižoj strani. Unimer ni kod jedne antene neće pokazati 75 Oma jer je to impedansa, a ne omski otpor. Kod otvorenog dipola neće pokazati ništa, kod zatvorenog će pokazati neki mali otpor. Često se umeće član za prilagođenje impedanse i tada će omski otpor biti zavisan od vrste prilagodnog člana.

Ma super je povezano, pogotovo kad vidiš da je vrući kraj namotan oko pocinkanog šraufa. Nije to luster klema, u unutrašnjosti al profila, mora biti kositrena pločica koju zateže šrauf, kad ubaciš taj vrući kraj koaksialca između al profila i te kositrene pločice.
Ispod tog šrafa fabrički i postoji pločica, ali je od istog metala. Moja antena je original, nije kopija. Ne sećam se ni da je bilo kopija u to vreme, a fabrika se nalazila na nekoliko stotina metara od mene i imala fabričku prodavnicu. Meni je takva antena na krovu već decenijama pa i dan danas imam zemaljsku sa tri predajnika bez problema (Beograd, Novi Sad, Valjevo/Šabac) iako su joj karakteristike sigurno oslabile zbog korozije.
[ gilopile @ 30.10.2021. 07:27 ] @
Sada je sve to gvozdjurija i rdja.
Bile su pre te plocice nerdjajuce. Stavis antenu i miran si 100 godina.
Mozda sada da se spoj dobro zalije silikonom...potrajalo bi to.

Nedavno sam vidio u tavanu kod jednog lika onu staru, dal Iskrinu antenu VHF/UHF, ogromna skalamerija, kao transformers :D
To stoji tako decenijama i nema problema iako se ne vidi bukvalno od prljavstine i paucine.
[ baresi @ 30.10.2021. 09:37 ] @
Radili su te antene i Iskra i Gorenje elrad, ako se dobro sećam otpozadi je dipol i mreža za VHF, ispred je UHF, u kutiji je balun plus VHF-UHF kretnica. Davno je to bilo, danas je VHF već prošlost. Ako se ne varam, VHF još koriste u Italiji zbog većeg dometa.
[ baresi @ 30.10.2021. 09:59 ] @
@Sava, vjerujem da ti dobro radi, očito imaš na svojoj lokaciji dobre uvjete za prijem. Kad je tako, signal ćeš uhvatiti i običnom pincetom, šalim se malo. Problem nastaje kada si malo iza nekog brda, e onda je svaki decibelčić itekako bitan. Te decibelčiće teško dobiješ, a lako ih izgubiš ako nije sve spojeno po PS.u.
[ calexx @ 30.10.2021. 10:20 ] @
Najveća skalamerija koju znam je Iskrina UKT antena, 2-3m dugačka a ni širina i visina nisu bile za bacanje. Kada sam kupovao, nije je bilo ovde pa sam uzeo neku manju Gorenje antenu sa mrežom pozadi i ostalim. Pitanje je i kako bih postavio tu Iskrinu antenu, morao bi novi nosač i dooobro fiksiranje na tavanu da ne odnese krov. :) I pored svih antena, nikad nisam imao dobar prijem zemaljskih stanica, ni TV a bogami ni radio, okolo zgrade po 1-5 spratova više, jedna prema Jastrepcu što je u startu pravilo probleme.
Da ponovim za T2, drugar mi je dao neku mreža antenu, stavio je u prozor i povezao, slika bez pomeranja savršena.

Iskra UKV-1402, prema dužini direktora, reflektora i ostalog procenite dimenzije:
[ baresi @ 30.10.2021. 10:38 ] @
Verovatno primaš neki reflektirani signal koji je konstantan, to digitaliji ne smeta što je refleks, bitno je da je konstantan. Kod analogije, tom antenom dobio bi na ekrano dvije ili tri slike pomerene po horizontali. Ako nemaš problema sa slikom kad se menja vreme, proljeće, jesen, zima, onda je to to.
A ta antena je stvarno skalamrija. Autor je pokušao raditi "staking" sa jednim dipolom. Očito je bio tada aluminijum džabe.
[ calexx @ 30.10.2021. 10:55 ] @
Naravno, plan je bio da iznesem antenu na terasu i okrećem dok ne uhvatim neki signal, tu nema duplih slika ili snega, ili ima ili nema. Pa sam stavio antenu na prozor (terase), povezao i hteo da idem da vrtim kad ono ... slika savršena. Kod analogije je problem što mora da se gađa predajnik a svi su na raznim krajevima grada. Nekad davno je bio jedan program, jedan predajnik i savršeno postavljena antena. Onda je došao drugi program i slika očaj, bilo je potrebno da se okreće da se dobije neka zlatna sredina ali nije bilo ništa od toga. Na kraju sam kupio i UHF antenu i postavio, bilo je podnošljivo. A onda su krenule lokalne televizije sa antenama na vrhu zgrade ili gde već i nije bilo teorije, nađem 3-4, ostali ništa. Sve do kablovske televizije, par decenija sam bar po tom pitanju miran. Mada koliko ja gledam, T2 bi mi završavao posao.
[ Sava @ 30.10.2021. 14:40 ] @
Citat:
baresi:
@Sava, vjerujem da ti dobro radi, očito imaš na svojoj lokaciji dobre uvjete za prijem. Kad je tako, signal ćeš uhvatiti i običnom pincetom, šalim se malo. Problem nastaje kada si malo iza nekog brda, e onda je svaki decibelčić itekako bitan. Te decibelčiće teško dobiješ, a lako ih izgubiš ako nije sve spojeno po PS.u.
Naravno da znam, između ostalog sam i radioamater i mnogo sam se bavio antenama, konektorima, kablovima... zato sam i napisao da je godinama sigurno oslabila ponajviše zbog korozije.
Citat:
calexx:
Najveća skalamerija koju znam je Iskrina UKT antena, 2-3m dugačka a ni širina i visina nisu bile za bacanje.

Imao sam i tu svojevremeno pa kako usmerena u gadu nije pogodna zamenio sam je sa onim Gorenje okruglim dipolom, ali ta mi je propala.
Majveća njihova je ova koju vidiš na fotografiji, antena za radioaamatersko područje, mislim da se zove TV1011. Ne sećam se dužine, ali sigurno jedno 5 m. Prilično propala, ali još uvek radi! Ispod je češka tv sa pojačalom, a još niže loga, a sve je to na kanadskom robustnom rotatoru. Odavno to više ne održavam, ali sve još uvek radi!


[ calexx @ 30.10.2021. 15:38 ] @
Nama je u to vreme bila bitna usmerena ne bi li uhvatili Studio B ili 202. Tada su ovde bili samo Bg1, Bg2 i Niš i tek negde sredinom osamdesetih je stigla i 202. Za ovih par lokalnih je bio dovoljan dipol u sobi. Sećam se da sam kod kolege visoko na brdu iznad mene, južna strana, video da hvata oba pomenuta i nadao sam se da neka onakva antena pomogne. Bila druga vremena.
Kada je pre desetak godina rađena nadgradnja, sve antene sam dao nekom majstoru, ionako sam već godinama imao kablovsku televiziju.
[ bordzija @ 30.10.2021. 18:11 ] @
Kablovska je po meni odavno prevaziđena od pojave iptv-a koja je besplatna, znači samo me internet interesuje i t2 signal kao neki bekap u slučaju da se nešto desi a ne znam šta bi moglo da se desi. Internet imam na više lokacija i njega MORAM da plaćam a t2 isto naravno besplatno dok risiver sa iptv listom svuda nosim sa sobom i komotno gledam sve što postoji od programa na zemaljskoj kugli potpuno besplatno.

[ calexx @ 30.10.2021. 18:47 ] @
Sve je relativno, da sam samo ja u pitanju, mogao bih i bez televizije a i samo T2 bi mi bilo dovoljno. Ionako pogledam samo poneki sport a i to često na internetu. Šta sa onima koji imaju nekoliko televizora i svi gledaju različito?

Pojavio se fraj IPTV koji se besplatno i legalno koristi na risiveru i možeš da gledaš sve moguće programe??
[ baresi @ 30.10.2021. 19:15 ] @
@Sava, baš mi je drago da si i radioamater. jasno mi je da ti je puno toga jasno i poznato. Vratio si mi sjećanja na osamdeseta. kad sam bio član studentskog YU3DXX i YU5FAL u vojsci. Sa pešakom i 50 odnosto 100 W, radili smo čuda. Baš mi je drago da radioamaterizam još uvijek živi.
[ ademare @ 30.10.2021. 19:21 ] @
Citat:
calexx:
Pojavio se fraj IPTV koji se besplatno i legalno koristi na risiveru i možeš da gledaš sve moguće programe??


Naravno da ne vec piraterija .
[ bordzija @ 30.10.2021. 23:49 ] @
Šta je tu piraterija registruješ se na rts planeta i gledaš online, odeš na hrt sajt i gledaš online to ti je već nekih 15-20 programa dovoljno za nekoga ko nije tv manijak.
[ ademare @ 31.10.2021. 00:26 ] @
Citat:
bordzija:
dok risiver sa iptv listom svuda nosim sa sobom i komotno gledam sve što postoji od programa na zemaljskoj kugli potpuno besplatno.


Ovo sto si napisao se bas ne uklapa u RTS planetu i HRT sajt .
[ bordzija @ 31.10.2021. 02:20 ] @
Jesu legalni ti sajtovi? Jesu. Jel emituju javno? Emituju. Hvala i doviđenja.

[ Sava @ 31.10.2021. 06:40 ] @
Citat:
calexx:
Sve je relativno, da sam samo ja u pitanju, mogao bih i bez televizije a i samo T2 bi mi bilo dovoljno. Ionako pogledam samo poneki sport a i to često na internetu. Šta sa onima koji imaju nekoliko televizora i svi gledaju različito?

Pojavio se fraj IPTV koji se besplatno i legalno koristi na risiveru i možeš da gledaš sve moguće programe??
Isto, takođe. Ukupno gledam možda 10-ak kanala na kablovskoj. Na zemaljskoj imam 30-ak kanala koji i nisu nešto, ali ima šta da zuji. Sa satelita gledam još ponešto, a najviše slobodne muzičke kanale i puna kapa.
Citat:
baresi:
@Sava, baš mi je drago da si i radioamater. jasno mi je da ti je puno toga jasno i poznato. Vratio si mi sjećanja na osamdeseta. kad sam bio član studentskog YU3DXX i YU5FAL u vojsci. Sa pešakom i 50 odnosto 100 W, radili smo čuda. Baš mi je drago da radioamaterizam još uvijek živi.
Gotovo je to svuda pa i ovde uSrbiji. Drže se neki KT-aši jer jedino je to pravo radioamaterstvo. Još uvek na nekim malobrojnim UKT/UHF kanalima traju neki ljudi koji se druže i to je to. Mislim da sam poslednji put uključio neku od stanica početkom godine!

Šteta jer su cela Srbija i dobar deo Crne Gore umreženi na UHF frekvencijama. Radio je i Echo Link, ali to nema više ko da održava pa smo ispali uz te mreže. Mislim da sam poslednji put uključio neku od stanica početkom godine!
[ ademare @ 31.10.2021. 08:47 ] @
@ bordzija

Ne moras sad da se pravdas .

Ni Torrenti nisu legalni tj. gledanje filmova i serija preko njih pa ljudi koriste .

Tako i " free IPTV" , Stremio itd . Legalno je koliko i Torrenti .
[ bordzija @ 02.11.2021. 00:19 ] @
Ti si ljubomoran što ja imam odličan prijem t2 kanala čak i preko interneta.
[ Sava @ 02.11.2021. 06:51 ] @
Citat:
ademare:
@ bordzija

Ne moras sad da se pravdas .

Ni Torrenti nisu legalni tj. gledanje filmova i serija preko njih pa ljudi koriste .

Tako i " free IPTV" , Stremio itd . Legalno je koliko i Torrenti .
Tačno. Ljudi nisu svesni da ništa od toga nije legalno samo to retko ko juri. Zapravo juri policija po potrebi i prijavi. Imate primer Bjelogrlića i ovog njegovog filma. Džabe što si skinuo link sa legalnog sajta kada je upotreba toga kažnjiva. Tu se primenjuje postulat da si svesno to uradio, znao si da je piratski pušten. Uzgred, što se Bjelogrlića tiče mislim da mu je sve to bila samo reklama jer kako je rekao film je već videlo 200.000 ljudi i verovatno je isplaćen, ovako je dodatno prodat okolnim zrmljama.
[ Sava @ 02.11.2021. 15:30 ] @
Mislim ako se ne varam da već u Ustavu piše da te nepoznavanje zakona ne oslobađa odgovornosti. Još kako si u pomenutom slučaju znao da je skidanje nekog filma kažnjiva piraterija, nema tu zakonskog opravdanja.
[ calexx @ 02.11.2021. 15:53 ] @
Koliko se sećam, nije kažnjivo da se skine nešto na šta se naiđe na internetu ali je kažnjivo da se to dalje deli. Otkud neko može da zna o čemu se radi, skine film koji u opisu ima putopisnu reportažu a unutra Toma ili ponjava? Ako se koristi uobičajen način tj torenti, onda se sve deli dalje i to je kršenje zakona. Naravno, torent kao protokol nije protivzakonit, sadržaj jeste. Kao što nož nije zabranjen ali nije dozvoljeno da se koristi za svakakve ideje. ;)

Kod torenata postoji zvrk, da bi neko saznao šta je to što drugi skidaju i dele, mora i sam da uđe u priču a to valjda nije po zakonu. Koji je sve demokratskiji ... do idiotizma.
[ ademare @ 02.11.2021. 17:11 ] @
Stremio je sareni Torrent !

Kada pritisnes dugme za gledanje Strima , javi da nema takvog !

Onda instaliras Torrent Add-on i Torentujes , ali sa Sarenim slikama za one koji ne znaju da koriste obicne torrente .

Jeste lepse i sarenije ali torrent je torrent !

Tako da ono sto je popularno toga ima , ono sto je staro i nepopularno toga nema . Kao i svaki torrent .


Rokkr ima i jedno i drugo , ali mnogi strimovi ne rade .


Inace svakako je Nelegalno gledati i Nelegalne strimove ! Ako je neko prevaren pa trazio " Znanje-imanje" da gleda sa RTS-a , a dobio " Tomu " to mora i da dokaze ako zatreba !


A i strimovajne RTS-a je legalno samo preko njihovog sajta i platforme , a ne preko nekih Piratskih strimova .


U svakom slucaju svako je dovoljno pismen da zna da ne postoji ovo sto tvrdi @ Bordzija , besplatno LEGALNO svi kanali sa Zemaljske kugle !!

Plus svi filmovi i serije , sport itd .


To nije sporno , vec sto on insistira da sve to ima na RTS Planeti i HRT sajtu ?

Kao da smo mi ovde neko Tuzilastvo , pa nas briga , ali glupo je da se Folira ovako !
[ Sava @ 02.11.2021. 17:12 ] @
@calexx
Ma dobro, sada već ulaziš u temu tumačenja prava, a to ćemo da ostavimo sudijama u konkretnim situacijama. Kada se već vrrtimo oko tog filma ako ga skidaš znaš da je piraterija i to je u načelu kažnjivo. Ja recimo već dugo skidam DVD blues koncerte sa jednog ruskog torenta i to baši nije po zakonu, ali blues nije previše interesantna roba pa me sigurno niko neće juriti iako ih imam oko 1.000 komada. Pri tom skidam isključivo za sopstvene potrebe, ne širim dalje.
[ calexx @ 02.11.2021. 17:20 ] @
Da ne mešamo pojmove, torenti su legalni, sadržaj može da bude i legalan i ilegalan. To što si koristio torent za pirateriju znači da je moguće da i neko od tebe preuzme pa si kriv. ;) Ipak, uglavnom se gleda i prati ono što je aktuelno jer možda za Tomu očekuju još para od bioskopa a za te blues koncerte verovatno mnogo manje. Koliko se sećam, čak i taj ruski torent je zabranio pristup sajtu sa teritorije Rusije koliko da smanje rizike.
Ako ti nešto znači, ja imam stotine DVD koncerata, ima i dosta bluza ali nekako smanjujem nabavku. Prosto, PAL standard je mnogo ispod aktuelnog pa ako nešto i nabavljam, gledam da je bar FHD. Tu je onda problem kako to sačuvati jer ja ne nabavljam da pogledam i obrišem nego da ostane trajno. Hardovi su mi trošak a i ne previše pouzdani.

To što se bordžija upleo nije bitno, zaleteo se a posle se pravdao, kao da smo mi iz službe za pirateriju. ;)
[ ademare @ 02.11.2021. 17:27 ] @
U sustini autori su Sve pokrili !

Stremio , ucitava iz neke baze podataka Sarene slike filmova i serija ali ne nudi nista za gledanje !

Ko hoce da gleda mora Rucno da instalira Add-on za torrent . Tu je sve jasno !


Rokkr je jos Radikalniji !

Kada instaliras program Nema bukvalno nista ! Samo polje za upis ULR-a !

Da bi gledao ovo sto Bordzija pise sve filmove kanale sveta , treba u ULR da se upise adresa Piratskog sajta !!

A da bi se taj ULR znao , treba dobro pretraziti Internet !

Svaka mogucnost Slucajnosti je Iskljucena !!


Isto je i sa Kodijevim ADD-onovima . Da ne ponavljam . Nema nikakvih slucajnosti .
[ bordzija @ 02.11.2021. 22:01 ] @
Palamudite postoji ORION app a ima i globaltelova app sa svim programima koji mogu besplatno da se gledaju do iznemoglosti.

Vi ste momci iz doba vhs-a

[ Sava @ 03.11.2021. 07:13 ] @
Mešaš babe i žabe. Postoji ugovor između Oriona i Pinka, to je sasvim druga situacija od ranije pomenute. Orion plaća uslugu, a kako će da je ditribuira stvar je njihove poslovne politike.
[ calexx @ 03.11.2021. 08:34 ] @
Koliko znam, Orion app postoji samo za mobilne uređaje a da gledam teve na mobilnom ... ne pravdaj se, niko neće da te tuži za pirateriju ali i ne predlaži tako nešto umesto recimo kablovske televizije.
[ bordzija @ 03.11.2021. 10:15 ] @
Instaliraš app na televizoru ili smart uređaju časkom i eto zabave za sirotinju.
[ Sava @ 04.11.2021. 08:37 ] @
Ja bih, makar informativno, ali mislim da ne mogu. Da zaboravim to što me gledanje TV preko mobilnog uopšte ne zanima pa i ne koristim EON recimo, a imam ga, nego mislim da ja to ne mogu ili ne umem da instaliram na svojim televizorima. Jedan je LG42lb650v za kojeg piše da je smart full HD i star je jedno 7-8 godina, drugi je pae godina star VOX 32 takođe smart. Kod LG nisam našao drugu opciju osim preuzimanja aplikacija sa LG store, a kod Voxa je za mene toliko komplikovan menu pa i ako ima tu mogućnost meni bi to bila noćna mora!
[ calexx @ 04.11.2021. 09:37 ] @
Ja na mobilnom imam Orion app, moguće da imam i Planetu ali to koristim u nužnim situacijama. Recimo napolju sam a zanima me neki rezultat (ponekad tenis i poneka utakmica reprezentacije) pa uključim app i takoreći slušam prenos, kao što je nekada bilo uobičajeno ... pre teve prenosa. Sećam se kad sam bio klinac, neko od komšija iznese tranzistor i svi "matorci" se skupe da slušaju prenos a i mi deca ponekad svratimo ali nam je jurnjava za loptom bila važnija od tih tehnoloških novotarija i slušanja prenosa. Danas je nekakav fudbal zakon a ja sam sinoć, nemam pojma zašto, odgledao Liverpul-Atletiko i mislim da sam samo bespotrebno potrošio par sati života ... ili sna. ;)

Na LG televizoru imam instalirana oba ali reda radi, šta će mi to ako imam kablovsku televiziju? A ako ostanem bez kablovske, to skoro sigurno znači da sam ostao i bez interneta. ;) Inače na mobilnom može da se izabere da se gleda fraj a na televizoru traži da se ulogujem, šta god to značilo.
[ Sava @ 04.11.2021. 09:58 ] @
Ako ostanem bez kablovske uvek mogu da zadržim internet pa su tu razne mogućnosti onda. Međutim, sve se onda odnosi na računar i telefon, a ja sam malo specifičan i sve mi je odvojeno i duplirano. Recimo da imam satelit u računaru, ali ga ne koristim jer ga imam kao zaseban uređaj jer smatram da je računar za jedan posao, telefon za drugi, a TV za gledanje programa. Zato kažem bilo bi mi interesantno da probam te app na TV, ali ponavljam da mislim kako moj LG to ne može. Ako misliš da može reci mi kako.
[ calexx @ 04.11.2021. 10:58 ] @
Pa obično je televizija manji deo računa za pakete, ako dođem dotle da ne mogu da platim televiziju, onda neću da imam ni za internet. Nisam mislio na neki kraći prekid.

Šta znam, mislim da sam u LG Store našao obe aplikacije, potraži a bordžija će da ti kaže kako da prevaziđeš ovavezno logovanje. A možda je i fraj, za Planetu znam da jeste ali nemam pojma kako je sa Orion app.

Ja sam mnogo godina bio bez televizora, od kako se stari ITT uzjogunio a majstori odbijali da ga popravljaju ili bespomoćno gledali, pa sam navikao da samo po potrebi gledam preko teve kartice ili preko STB koji je bio zakačen na monitor. Pošto je to drugačije od gledanja televizora, izgubio sam naviku. Prošlog proleća sam ipak kupio nov televizor ali se još slabo navikavam, uključim ga samo kad saznam da ide nešto što me zanima. Ne filmovi ili serije, neki dokumentarac ili sport. Filmove i da pogledam, to je kratko, onda odem i skinem ih u FHD i gledam kad mi je dosadno.
[ DUSKEZ @ 04.11.2021. 14:19 ] @
Sad ce mi ove zime biti 2 nova tv a na odmoru odnosno u hladnim sobama stim da cu jedan koristiti mozda jer u jednoj sobim imam kaljevu pa kad nalozim nego calexx interesuje me jel moze zima da naskodi tv u koji se nepali ili se upali jednom u nedelj dana cisto da vidim jel sve salta ok
[ calexx @ 04.11.2021. 15:29 ] @
Opa, kupuješ još dva televizora, ima se može se. Može zima da im škodi, naročito ako se nahvata led i okuje ih pa kad uključiš, led počne da se topi. Ja imam jedan televizor u dnevnoj sobi gde je bila majka i gledala ga, u poslednjih 6 godina sam ga uključio 2-3 puta ali mislim da i dalje radi. Stari Ei televizor kupljen 1980. godine ali tu nikada nije hladno. ;)
[ Sava @ 04.11.2021. 15:52 ] @
Citat:
calexx:
Pa obično je televizija manji deo računa za pakete, ako dođem dotle da ne mogu da platim televiziju, onda neću da imam ni za internet. Nisam mislio na neki kraći prekid.

Šta znam, mislim da sam u LG Store našao obe aplikacije, potraži a bordžija će da ti kaže kako da prevaziđeš ovavezno logovanje. A možda je i fraj, za Planetu znam da jeste ali nemam pojma kako je sa Orion app.
Ja plaćam najjeftiniji sbb paket mislim nešto reda 3.600,00 din., a samo internet je reda 1.500,00 dinara. Doduše, u ceni je i telefon, a nemam ni jedan jedini impuls potrošen .
Samo treba da se setim kada uključim tv da proverim lg store, ali mislim da je moj model već zastare. Proverio sam danas update i u njemu je poslednji software. Logovanje mi sigurno nije problem jer sam svojevremeno nešto instalirao iz LG Storea.

[ ademare @ 04.11.2021. 17:18 ] @
Ja sam razumeo Duleta , da od postojecih TV-a 2 idu na Zimski odmor

Tj. stoje u prostorijama koje se ne greju , pa niko tu ne boravi i ne gleda .

Osim u jednoj gde se povremeno greje pec.


Ako Tv ne radi zavisi koliko je u tim prostorijama hladno i kolika je vlaznost ! Znaci moze da smeta ako je ispod 10 stepeni na primer + vlaznost .


Ako se Tv ne koristi a stoji u prostoriji koja se ne greje , zavisno od temperature , ne bi bilo lose upakovati ga u stiropor i karton . Slicno kao fabricki . Tako upakovan moze i u hladnom .

Ima obicno u uputsvima , temperature rada i temperature skladistenja . Kao i vlaznost .
[ DUSKEZ @ 04.11.2021. 17:57 ] @
Nisam hteo sam ali nema se para, nego za tv ove koje jos imam pitam a zar ce biti toliko gadna zima ? led? inace to su dva vox 32 s2t2 tv a oba smart pa bi mi bilo zao da chvaknu te da na vreme pitam

aha e hvala ademare to sam pitao :)
[ bordzija @ 04.11.2021. 18:41 ] @
Nemoj samo da ti je tv na spoljašnjem zidu jer može kondenzat da se navata i da bukvalno curi po televizoru i u njemu. Sve ostalo je prihvatljivo, možeš da ga pokriješ nečim i to je to.
Drugo eon je dostupan na novijim televizorima otprilike web os. Smart bih rekao da nije. U svakom paketu sbb dobijaš pristup za 5 uređaja. Jedan smart, jedan preko telefona, jedan dva preko kompa i valjda 2-3 preko onih boxova.
Treće eon smart možeš da preneseš tj da nosiš u vikendicu recimo ako imaš internet i gledaš tv što i nije tako loše zar ne?
Kod ovih vox, fox smartova imaš dve vrste smarta a to su oni koji imaju neki svoj kljakavi app store u kome ugl nema ništa i oni koji su zasnovani na androidu i možeš da skineš sa google app storea i instaliraš.


Četvrto i ono najbitnije možeš preko brauzera da se uloguješ na eon i gledaš online. To nisam ni pokušavao jbg.

LG od 2016 godine pa na gore: https://sbb.rs/preporuceni-smart-tv-uredjaji/

Orion na nekim smart uređajima televizorima dozvoljava besplatno gledanje a negde daje par dana pa odma traži plaćanje. LG orion daje mesec dana gledanja pa posle traži pare. Ugl šaroliko je.
[ calexx @ 04.11.2021. 19:24 ] @
Citat:
bordzija: Orion na nekim smart uređajima televizorima dozvoljava besplatno gledanje a negde daje par dana pa odma traži plaćanje. LG orion daje mesec dana gledanja pa posle traži pare. Ugl šaroliko je.
Video sam da na televizoru imam Orion, nemam pojma kada i kako sam ga nabacio ali kad pokrenem, traži da se ulogujem. Ne znam kakvo je logovanje u pitanju ali me nije mnogo ni zanimalo. Čini mi se da i za mobilne nudi mesec dana fraj ali meni već godinama tako radi. Bez logovanja.
Citat:
Sava:Ja plaćam najjeftiniji sbb paket mislim nešto reda 3.600,00 din., a samo internet je reda 1.500,00 dinara. Doduše, u ceni je i telefon, a nemam ni jedan jedini impuls potrošen .
Samo treba da se setim kada uključim tv da proverim lg store, ali mislim da je moj model već zastare. Proverio sam danas update i u njemu je poslednji software. Logovanje mi sigurno nije problem jer sam svojevremeno nešto instalirao iz LG Storea.
Jeste paket 3.600 a samo internet 1.500 ali kod SBB-a i ne možeš da uzmeš samo internet. Svakako moraš ono održavanje koje je oko 1.400, telefon nekoliko stotina i ostaje televizija ništa. Tačnije, vidim da im paketi samo sa televizijom koštaju koliko i održavanje, znači praktično ništa. Moj provajder nema održavanje, najmanji internet paket je 1.740 (100/40) a u paru sa televizijom 2.340 ... mislio sam i da je manja razlika.

Logovanje kad pokrenem Orion aplikaciju, ne za instalaciju.
Citat:
ademare:Ja sam razumeo Duleta , da od postojecih TV-a 2 idu na Zimski odmor ;)
Tako sam i ja pomislio u prvom trenutku ali ako kaže dva nova ... pa zar kupuje nove i odmah na odmor?
[ bordzija @ 05.11.2021. 00:52 ] @
Pa zima je ne greju ljudi sve živo ja sam najviše voleo kod babe da uđem u sobu gde su bili kolači, pečenje ta se nije grejala :)

internet i tv za 2340 din je pristojno, sve preko toga je nekulturna ponuda.

Kažem neke verzije oriona traže odma logovanje neke ne. Ja na mobu, na smart boxu imam to da gledam besplatno dok na smart televizoru traži odma pare!
[ Sava @ 05.11.2021. 07:25 ] @
Citat:
bordzija:
Drugo eon je dostupan na novijim televizorima otprilike web os. Smart bih rekao da nije. U svakom paketu sbb dobijaš pristup za 5 uređaja. Jedan smart, jedan preko telefona, jedan dva preko kompa i valjda 2-3 preko onih boxova.
Treće eon smart možeš da preneseš tj da nosiš u vikendicu recimo ako imaš internet i gledaš tv što i nije tako loše zar ne?
Kod ovih vox, fox smartova imaš dve vrste smarta a to su oni koji imaju neki svoj kljakavi app store u kome ugl nema ništa i oni koji su zasnovani na androidu i možeš da skineš sa google app storea i instaliraš.

LG od 2016 godine pa na gore: https://sbb.rs/preporuceni-smart-tv-uredjaji/

Orion na nekim smart uređajima televizorima dozvoljava besplatno gledanje a negde daje par dana pa odma traži plaćanje. LG orion daje mesec dana gledanja pa posle traži pare. Ugl šaroliko je.
Moj LG je stariji od 2016.g. i nema ga u tom spisku. Na ssb-u imam EON, ali samo na telefonu. Za sada nisam probao sve opcije možda bih i mogao da ga pokrenem na TV, daviću se još malo. Da može vredelo bi mi jer mi je crkao hdd izlaz na prijemniku, a to je onaj stari Cisco i ne bih ga menjao.

Sa Voxom neću da se davim jer kao što rekoh u njegovom meniju nisam pronašao ni neke banalne stvari, a uputstvo je beskorisno.

U LG Store sam našao RTS Planetu i to radi ok. Ima neki ruski i nemački paketi koji su slobodni, ali nisu mi mnogo interesantni. Treba da proverim da li mogu da se logujem na jedan bosanski pa da vidim ima li čega interesantnog. Postoji i Supernova, ali takođe tek treba da vidim da li je logovanje besplatno ili ne. Pomenuti Orion i Globaltel ne postoje u meniju mog tv-a.
[ bordzija @ 05.11.2021. 21:57 ] @
Imaš dve vrste smarta one koji imaju neki svoj store (posle par godina bude prazan nema ničega) i smart koji ima google ap store on bi trebao da imasve kao mobilni ali i tu gase podršku za starije televizore.
[ Sava @ 06.11.2021. 07:04 ] @
Evo ovako, probao sam oba svoja televizora sinoć i za mene je stvar poražavajuća u smislu gledanja tv preko neta. LG 42 ima samo RTS Planetu, a Vox 32 ni to! Na Voxu je Youtube očajan, dok je na LG sjajan i lak za upotrebu. Oba imaju Google Play, ali ne pojavljuje se EON aplikacija ni na jednom (na LG postoje Apollon i Supernova recimo). Za LG me to ne čudi jer je star nekih 7-8 godina najmanje, ali me je Vox neprijatno iznenadio jer je star svega 2-3 godine. Ko zna šta guraju u te jeftinjare!? Što je najinteresantnije ima u sebi prijemnike za kablovsku, zemaljsku i satelitsku televiziju. Idi, begaj, čudo od tehnike !
[ calexx @ 06.11.2021. 08:25 ] @
Što se prodavnice tiče, verovatno ti programi postoje ali za novije verzije OS-a na televizoru. Pretpostavljam da su oba Androidi pa proveri koje verzije. Moj LG ima valjda WebOS 4.5, tu su svi programi (EON, HBO Go, Apollon, Supernova, Orion, Planeta) plus ima gomilu čuda od čega sam davno probao par i mrzelo me da se više igram. Neka kontrolna tabla za dom, neki LG ThinQ ... razna čuda.

Jedino od svega toga sam probao DLNA prenos i to odlično radi. Tu je možda i odgovor za loš youtube na Vox televizoru, pitanje je kakvu mrežu on ima. Da li si ga povezao kablom za ruter ili koristiš wireless? Kod mene u televizor ide samo antenski kabl, a sve ostalo ide bežično. Stvar je u tome što televizor ima AC wireless pa sam bez problema sa kompa puštao i 4k filmove bez seckanja. Tada na kompu nisam mogao da ih gledam jer je bio slab procesor i njegova integruša grafička, sada sa novim već radi normalno.

Tri prijemnika? Pa za zemaljsku i kablovsku je jedan, to većina ima plus drugi za satelitsku. Čak i jedan moj stari Ei televizor (1980. godište) hvata većinu kablovskih kanala, osim jednog manjeg opsega.
[ bordzija @ 06.11.2021. 14:30 ] @
E ovako skini sa interneta apkpure i aptoide instalaciju na usb, utakni u vox i instaliraj app. Onda iz te app nađi eon i ostale app imaš ih i starije verzije koje podržava tvoj tv. Ako su android normalno.
[ Sava @ 06.11.2021. 17:31 ] @
Citat:
calexx:
Što se prodavnice tiče, verovatno ti programi postoje ali za novije verzije OS-a na televizoru. Pretpostavljam da su oba Androidi pa proveri koje verzije. Moj LG ima valjda WebOS 4.5, tu su svi programi (EON, HBO Go, Apollon, Supernova, Orion, Planeta) plus ima gomilu čuda od čega sam davno probao par i mrzelo me da se više igram. Neka kontrolna tabla za dom, neki LG ThinQ ... razna čuda.

Jedino od svega toga sam probao DLNA prenos i to odlično radi. Tu je možda i odgovor za loš youtube na Vox televizoru, pitanje je kakvu mrežu on ima. Da li si ga povezao kablom za ruter ili koristiš wireless? Kod mene u televizor ide samo antenski kabl, a sve ostalo ide bežično. Stvar je u tome što televizor ima AC wireless pa sam bez problema sa kompa puštao i 4k filmove bez seckanja. Tada na kompu nisam mogao da ih gledam jer je bio slab procesor i njegova integruša grafička, sada sa novim već radi normalno.

Tri prijemnika? Pa za zemaljsku i kablovsku je jedan, to većina ima plus drugi za satelitsku. Čak i jedan moj stari Ei televizor (1980. godište) hvata većinu kablovskih kanala, osim jednog manjeg opsega.

Sada mi je ugašen tv, ali očigledno nema najnoviji webos i zato vidi u prodavnici ono što vidi. Vox reciimo ne vidi RTS Planetu, a vidi RTS školu i RTS, a LG vidi samo RTS Planetu. Prvi put se igram sa ovim stvarima pa su mi neke stvari čudne.
Povezan je wi-fi mrežom. Pa da, dva prijemnika realno, u praksi se obično kaže tri.

@bordzija
Probaću koliko sutra mada me Vox razočarao jer je prilično nov, rađe bih da pokrenem LG ako je moguće. Nažalost on nema Google prodavnicu, on ima samo LG prodavnicu. Videću šta će da kaže na usb.

[ calexx @ 06.11.2021. 19:01 ] @
Teško da će LG da se izbori sa android aplikacijama. ;) Koji wifi ima Vox? Ako je N, ako nije 5GHz, onda se možda guši sa nečim drugim. Probaj da ga vežeš kablom pa vidi kako radi.

Mada ... šta će ti pa sve ovo, ideš negde pa da imaš sve kanale na svetu? ;) Ja sam u nekom periodu bio bez interneta tj praktično bez ičega 4 meseca i onda sam lovio T2 na prozoru. Čim sam opet dobio internet, batalio sam sve alternative.
[ bordzija @ 07.11.2021. 01:51 ] @
Ja sam imao lg 55" star 9 godina i perfektno je radio youtube. Jeste da uopšte nije reagovao na dugme smart ali sam ga držao spojenog preko lan kabla i tu ga je chromecast nalazio tj preko app u mobilnom sam ga pronalazio i onda bi on automatski puštao klip u full hd rezoluciji. Nešto zavrnuto i besmisleno u svakom slučaju :D
[ Sava @ 07.11.2021. 09:48 ] @
Citat:
bordzija:
E ovako skini sa interneta apkpure i aptoide instalaciju na usb, utakni u vox i instaliraj app. Onda iz te app nađi eon i ostale app imaš ih i starije verzije koje podržava tvoj tv. Ako su android normalno.

Instalirao sam oba apk, ali nažalost nema pomoći. Postoje dva EON apk, jedan ne može da instalira, drugi instalira, ali napiše "support ended" i to je sve, ne može da ga pokrene.

Kod LG je webOS 1.4.0-2532 (afro-ashley), a Vox ne daje taj podatak već kaže Kernel ver. 3.10.40, Android 4.4.4

U svakom slučaju zahvaljujem ti na trudu.
Nisam siguran da mogu nešto od ovoga da instaliram na LG, ali pokušaću.

Što se tiče Youtube on mi na LG radi savršeno, ali na Voxu mi je trebalo vremena da otkrijem dugme za dobijanje kursora, ali svejedno radi mnogo sporije i slabije od LG-a iako je ovaj daleko stariji.

@calexx
Napisah da mi je crkao hdmi izlaz na sbb Cisco uređaju. Kako neću da mi daju onaj mali novi D3 gledam ga preko av ulaza pa je slika lošija, a čuje se i neki brum. EON na tv-u bi mi mnogo pomogao.
[ calexx @ 07.11.2021. 10:13 ] @
Au, pa to sve prastaro, dobro da uopšte radi. ;)

Napisao si da ti je crkao hdd izlaz, što baš i nisam razumeo, ali ajde ... bolje ti je da uređaj ne radi nego da ti daju drugi ispravan? Hm, to beše sve u jednom, D3 i ruter u njemu? Koji model?

Kod mene koaksijalac ide direkt u televizor a hdmi iz stb sam ubacio davno u monitor, ne vidim potrebu da ga povezujem sa televizorom.
[ ademare @ 07.11.2021. 10:14 ] @
Suvise je taj Android star . Iz 2013 godine !

Nije vazno koliko je star TV , ako u njega stavljaju bajati stari Android .

A stavili su tako stari ocigledno jer je hardwer za Android slab. Spori procesor malo memorije , pa noviji ne bi ni mogli .


Nove aplikacije ne rade na starim Androidima i tu se zatvara zacarani krug .
[ ademare @ 07.11.2021. 10:20 ] @
Jel imas paket EON LIGHT ?

Uz taj paket daju PDS 2100 ! Verovatno na njega mislis .

Ja sam dobio taj i 2 D3 mini .

Tako ako PDS 2100 crkne , ne vidim razlog da ti ne daju drugi isti !
[ Sava @ 07.11.2021. 15:55 ] @
Jeste neki light paket, valjda je taj koji pominješ. Uz njega daju taj mali D3, verovatno taj akoji pominješ. Ja sam dugo imao stari Cisco koji je gabaritno veći i bolji od ovog novog. Kod novog ugovora sam dobio taj novi, manji i on je crkao. Onda sam iskukao taj stari pa ga dobio, ali je i on posle izvesnog vremena crkao. Zato sam i pisao o EON-u na tv. Juče sam ponovo iskukao i dobio jedan taj stari komad (PDS 4682DVB). Počeo sam da sumnjam da kod mene nešto nije u redu sa LG tv kada su crkla dva komada, mada je čudno da rade neko vreme. Sa druge strane više godina je u istim uslovima radio prvi takav koji sam svojevremeno dobio i vratio u ispravnom stanju. Sada sam uzeo struju sa drugog šuko utikača i stavio i novi ispravljač za D3.

Što se tiče androida taj Vox je jeftin tv, platio sam ga tada 200 e pa sigurno stavljaju ono najjeftinije unutra.
Citat:
calexx:
Au, pa to sve prastaro, dobro da uopšte radi. ;)

Napisao si da ti je crkao hdd izlaz, što baš i nisam razumeo, ali ajde ... bolje ti je da uređaj ne radi nego da ti daju drugi ispravan? Hm, to beše sve u jednom, D3 i ruter u njemu? Koji model?

Kod mene koaksijalac ide direkt u televizor a hdmi iz stb sam ubacio davno u monitor, ne vidim potrebu da ga povezujem sa televizorom.
Uporno pokušavam da objasnim da je stari D3 bolji, ređe zamrzava, a pri tom ima mogučnost snimanja dva kanala istovremeno. Možda to nekome nije bitno, ali meni jeste. Kada crkne hdmi ubodeš kablove av izlaz i teraj dalje uz nešto slabiju sliku. Kod mene ne može koaksijalac u tv već mora prvo u D3.
[ calexx @ 07.11.2021. 16:55 ] @
Imao sam i ja desetak godina SBB, imao taj 4682 i znam koliko je bolji od 2100 ali samo kao ispravan. Ako si sada uspeo da dobiješ opet njega, odlično, inače bi svakako bilo bolje ispravan 2100 od neispravnog 4682. Zar nema novijih sa dva tjunera koji rade slično?
Kod mene još uvek može antenski u TV, ako ukinu onda ću da se raspitam šta dele.

Za Vox ... pa jesi li probao kabl, wifi mu je garant očaj?
[ Sava @ 07.11.2021. 17:28 ] @
Nisam probao kabl, ali sumnjam da bi bilo bolje. Najviše sam se mučio oko pretrage dok slučajno nisam nab`o plavo dugme kojim se uključuje pretraga! Uputstvo koje ide iz Vox je katastrofa, tamo su samo osnovne stvari. Spora mu je pretraga svuda pa o u Youtube. Kada (konačno!) pustiš snimak on ide dobro.
Što se Cisca tiče videću kako će se pokazati, za sada sam napravio te promene sa strujom i još ću to da poboljšam ovih dana jer na jednom razvodniku imam gomilu urđaja pa ću to da razdvajam.
[ calexx @ 07.11.2021. 17:47 ] @
Aha, napisao si da je na Voxu yt očajan, mislio sam da se loše vidi. Ako je ovako, onda je star Android, slab hardver i teško se koristi. Ja skoro i da nemam to iskustvo jer je poslednje što bih uradio da pogledam yt ili surfujem na televizoru. Kad ga uključim, a to je retko. ;)
[ ademare @ 07.11.2021. 17:54 ] @
Taj PDS 2100 daju jos uvek . Ja sam dobio u martu ove godine . Evo kako izgleda .




Ako je ovaj model , slobodno im se javi i trazi zamenu za ispravan . To oni menjaju besplatno .


D3 mini su samo za dodatne televizore , ovaj je glavni i on ide u ruter da bi mogao preko interneta da gledas 7 dana unazad itd . Na d3 miniu nema gledanja unazad .


Znaci ako je ovaj sa slike javi se SBB-u i trazi isti takav ispravan .
[ calexx @ 07.11.2021. 18:08 ] @
Nije taj nego prethodni sa dva tjunera. PDS 4682.
[ bordzija @ 07.11.2021. 23:53 ] @
Hoće da crkava sve živo ako je spojeno na istu fazu sa usisivačem ili klima uređajem of on ili bojlerom pa ga ovaj secka li secka. Ja imam d3 mini pozadi je sim kartica valjda je ona ključna u svemu a uređaja ima na kp bagatela.
[ ademare @ 08.11.2021. 00:39 ] @
Ma jok . Novi D3 Mini Nemaju karticu !!

Svaki ima svoj serijski broj i instalater kada dodje i donese D3 mini samo preko tableta se poveze sa serverom SBB-a , registruje D3 Mini i aktivira ga !

Nemaju vise sim kartice D3 mini uredjaji . Sem naravno ko ima stare .


Meni su doneli ruter i PDS 2100 polovan , a D3 mini 2 komada nove .
[ Sava @ 08.11.2021. 07:51 ] @
Evo, ovaj je u pitanju sa sve jutarnjom prašinom :

Made in Mexico, nije Kina.

Ko što kaže ademare nemaju karticu ni jedan pa ni ovaj. Server daje "propusnicu" identifikacijom verovatno serijskog broja. Interesantno je da emisije snimljene na prethodnom prijemniku se ne vide na ovom. To verovatno znači da upisuju neki identifikacioni kod kod snimanja.

Inače kod mene je jedan produžni sa dosta utičnica, ali ih je ipak malo pa imam i par razvodnika. Sve živo od zabavne elektronike je tu uključeno od tv-a preko svih sbb uređaja, hi-fi, gitarsko pojačalo itd. Radilo je to tako dugo. To moram ubrzo da sredim, a kao što rekoh za sada sam samo izdvojio tv i taj cisco na poseban produžni i drugi šuko. Jasno je da varničenja kod slabijih kontakata mogu da proizvedu kratke impulse koji mogu da oštete osetljivije uređaje, a da li se baš to događalo samo Bog će znati!
[ calexx @ 08.11.2021. 08:45 ] @
Slobodno obriši te stare snimke, to može da se gleda samo i jedino na uređaju koji ih je snimio. Ja takođe imam gomile produžnih, nekad davno, u predkomp vreme sam ubacio i u vitrinu gde su mi audio i video uređaji one nazidne priključne kutije, ali sam kasnije za komp i okolinu morao da spremim bar 2-3 produžna. Komp, monitor, štampač, ISDN završetak, fiksni, razni ruteri i modemi, sada dva eksterna harda, android box (za koji nemam pojma čemu mi služi) pa HDMI razdelnik ... pa sve to puta dva. Zbog UPS-a sam pravio produžne koji nemaju utikač nego žensku varijantu ... trenutno radi prva kombinacija jer nikako da kupim bateriju za UPS. :( A svakako bi trebalo jednom da raspletem kablove oko kompa jer ih ima stotine, ko zna koliko njih ne služi ničemu.

Jedino pitanje je da li kod mene nešto znači promena šukoa u slučaju problema jer su mi svi u ovoj sobi na jednoj fazi. Bar bojler ili klima neće da utiču jer oni imaju svoju a usisivač ionako uključujem u drugoj sobi koja je na drugoj fazi. ;)
[ ademare @ 08.11.2021. 10:06 ] @
Zeznuti su Televizori . Dosta cest je kvar ili da na TV-u crkne HDMI , ili da crkne uredjaj koji je prikljucen na HDMI .

U jednoj drugoj temi o slicnoj stvari , kada sam napisao da moj stariji TV , sa CFL pozadinskim osvetljenjem ima Isti kabl kao za kompjuter , osim sto se ne izvlaci , neko , ne secam se vise ni ko , me je optuzio da Lazem ? Da ne postoje TV-i sa takvim kablom ?

Budalastina , zasto bi bilo ko izmisljao tako nesto ? Ali sa tim TV nisam nikada imao probleme sa strujom .

Sa drugim LED koji ima obican kabl , posle nekoliko upotreba mi je crkao Kabl , produzni za USB ?! Posto je USB zavucen bilo mi lakse da stavim produzni USB kabl za Flesh , ali je brzo crkao kabl , na srecu samo on, jer je on najjeftiniji u celoj prici . Mada nisam ukljucivao na zivo .
[ baresi @ 08.11.2021. 14:25 ] @
Kako ti je "crkao" kabel, Usb kabel ima 4 žice i dva konektora. Ako hoćeš, malo pojasni šta je crklo. Imam gomilu USB kablova i niti jedan mi nije crkao. Možda je u pitanju jako loša kvaliteta u stilu, malo bakra-malo muzike.
[ bordzija @ 08.11.2021. 14:34 ] @
Pogrešno sam napisao nisam mislio na usisivač nego na FRIŽIDER on cimne struju a često se pali. Tu imam i neku sijalicu pa ona lepo cijukne. Tu sam imao nešto pre spojeno pa je stalno riknjavalo i batalio sam tu utičnicu. Osetljiva elektronika riknjava.

Mi imamo ovaj:

[ ademare @ 08.11.2021. 18:25 ] @
Kabl je bio sasvim O.K. isti takav koristim godinama na kompjuteru .

A crkao je tako sto ne radi Ocigledno posto nije bilo mehanickih naprezanja , da je do prekida doslo usled struje . Verovatno jaca od 5 volti nesto mili Ampera za flesh.

Kabl je delovao kao osigurac , tako da je on sam pregoreo . Flesh je ostao ispravan .
[ bordzija @ 08.11.2021. 18:37 ] @
Ti kineski kablići su debljine mikrona, kupio sam hdmi kabl 5 metara koji je radio neverovatnih pola sata :D
[ bordzija @ 08.11.2021. 21:14 ] @
Ne može produžni za usb vrlo retko radi tj više ne radi. Može recimo 30 cm a sve preko toga ne radi!
[ calexx @ 08.11.2021. 22:46 ] @
Ja sam ko zna kad kupio neki produžni ... recimo da je metar ... i radi. Tj radio je dok sam ga koristio, sada je uboden u televizor ali ga nikada nisam koristio u tom obliku. A i šta će mi za televizor kada DLNA sve radi i bez njega.

E da, što se HDMI kablića tiče, pre mnogo godina sam kupio na bljuvaku nekoliko HDMI kablova, garant kineskih, jedan od njih (3 ili 5m, verovatnije 3) i dalje radi, povezan STB na HDMI svič pa na monitor (džbg, bilo takvo vreme sa raznim povezivanjima) i nema problema. Mislim da je isti takav (kao sa širmom, opleten, veliki HDMI konektor, strava) od metra odmah bio problem ali ovaj radi. Lutrija.
[ bordzija @ 09.11.2021. 17:26 ] @
Meni hdd nije hteo ni da čuje preko tog kabla. Mrtav totalno. Samo kada se spoji direktno. Ugl ti usb produžni služe samo na 30 cm eventualno usb mem da dohvati.
[ petar07 @ 23.10.2022. 13:07 ] @
Oživljavam temu posle godinu dana :)
Citat:
Sava:

Kako neću da mi daju onaj mali novi D3 gledam ga preko av ulaza pa je slika lošija, a čuje se i neki brum. EON na tv-u bi mi mnogo pomogao.


Ako hoćeš i dalje bolju sliku na TV-u preko d3,a pregorio ti je HDMI izlaz na d3 urešaju (dekoderu),probaj nabaviti (ako već nisi) component kablove,jer taj model D3 koliko znam ima component izlaze,a oni prenose bolju sliku nego preko chinceva,jedino šta oni ne mogu da prenesu ful hd. samo TV mora da ima component ulaze.

Kablovi mogu da se nađu na raznim siteovima,tipa Ebay: https://www.ebay-kleinanzeigen...meter-grau/2250146228-172-2717

Kada ti stignu kablovi,ubodeš ih u component izlaze na dekoderu po bojama (zelena na Y, crvena na PR i plava na PB) i još ubodeš 2 rca (chinc) za zvuk u RCA audio out,isto po bojama. isti redosled ponovi i na TV-u.

Ako ti tv nema component ulaze,moraš još da nabaviš component na HDMI konvertor: https://www.ebay.com/itm/255079072414.

spajaš ga na isti način kao i onaj koji sam naveo gore, samo šta drugi kraj kablova ubadaš u konvertor po bojama, a HDMI iz konvertora u bilo koji HDMI port na tv-u. Ali pazi,konvertor mora da ima component ulaze,a izlaz mora da bude HDMI. nikako ne obrnuto,jer ne pretvaraš HDMI u component.

Ovako si rešio sve probleme sa slikom. ja sam tako jednom čoveku rešio samo šta je u pianju bio MTSov iptv STB.
poz

[ DUSKEZ @ 23.10.2022. 21:39 ] @
Dobrodosao u klub antendzija salim se malo.A sto ozive moje raaane rane