[ BuzzLightyear @ 06.03.2022. 10:21 ] @
Odslušajte pesmu i proverite da li ste overili zdravstvenu knjižicu.

[ ademare @ 06.03.2022. 13:30 ] @
Sada je " hit " , nekadasnji ucesnik , poeticnog naziva " Moja leva Cipela " , dobio dostojnog konkurenta u Besmislu !




[ baresi @ 06.03.2022. 18:27 ] @
Ta pesma evrovizije služi samo za bacanje para kroz prozor. Što se mene tiče, običan šund.
[ Turmen @ 06.03.2022. 19:51 ] @
A ja se plašio da Aca Šmrkas ne pobedi...
[ Darko Nedeljković @ 06.03.2022. 21:01 ] @
Jel pesma kritikuje pandemiju ili sta je pesnik hteo da kaze?

Slab um u zdravom telu.
Tužna duša u zdravom telu.
Očajan um u zdravom telu.
Uplašen um u zdravom telu.
I šta ćemo sad?
[ ademare @ 06.03.2022. 22:12 ] @
Zasto mislis da ovaj Besmisao od nazovimo pesme , mora imati Smisao ?
[ component @ 07.03.2022. 07:53 ] @
Moja reakcija na In Corpore Sano je bila WTF! Da li ja ovde nešto propuštam? Pa sam pustio još jednom da vidim o čemu se tu radi. Pa još jednom. Pa sam gledao reakcije i komentare drugih. I izgleda da većina ljudi kao i ja budu zatečeni i počnu da razmišljaju o numeri nešto kasnije. I shvatiš da smo navikli da pesme i nemaju nekog smisla pa smo to očekivali i od ove. Ali ima dublji smisao. I još jedan kada bolje poslušaš. I još jedan kada razmisliš. Po meni čista avangarda. Ali mislim da to ne prolazi na Evroviziji.
[ Living Light @ 07.03.2022. 08:14 ] @
Priznajem, nisam ni znao kada je izbor pesme za euroviziju,
ali kada sam cuo pesmu

-Slošilo mi se!!!
[ Turmen @ 07.03.2022. 08:32 ] @
Citat:
component:
Moja reakcija na In Corpore Sano je bila WTF! Da li ja ovde nešto propuštam? Pa sam pustio još jednom da vidim o čemu se tu radi. Pa još jednom. Pa sam gledao reakcije i komentare drugih. I izgleda da većina ljudi kao i ja budu zatečeni i počnu da razmišljaju o numeri nešto kasnije. I shvatiš da smo navikli da pesme i nemaju nekog smisla pa smo to očekivali i od ove. Ali ima dublji smisao. I još jedan kada bolje poslušaš. I još jedan kada razmisliš. Po meni čista avangarda. Ali mislim da to ne prolazi na Evroviziji.


Koja crna avangarda i dublji smisao majke ti? Ajde objasni nama sa jeftinijim ulaznicama.

Mislim možda sam "zatucan i glup" jer ne kapiram novokomponovane "performanse" i avangardna pros3P@vanja.. Woow nemaš knjižicu.. Woow možeš da budeš zdrav i nesrećan u isto vreme... woow nametnuto je da "umetnica mora da bude zdrava"... Je l si to sama skontala ili ti je neko šapnuo...

Ne volim Acu Lukasa, ali on je bar iskreni retard - ne glumata "urbanog, avangardnog, neshvaćenog lika" (ili likušu) kog niko ne razume.


[ BuzzLightyear @ 07.03.2022. 08:42 ] @
Jedna od mojih omiljenih numera sa Evrovizije. Velika je nepravda što umetniku nisu dozvolili da dovede živog magarca.

[ Turmen @ 07.03.2022. 08:45 ] @
Kad može ova da pere ruke, što CG ne bi poslala Ramba na Evroviziju da usisava :) sve je to avangardni performans
[ component @ 07.03.2022. 09:09 ] @
Citat:
Turmen:
Ajde objasni nama sa jeftinijim ulaznicama.


Rekao sam da većina ljudi bude zatečena i da tek kasnije počne da razmišlja o pesmi. Još više ljudi budu samo zatečeni.

Čuo sam je ranije u Zemlja gruva i ponešto kada je počela solo karijeru. Definitivno nije za svakog i nije muzika koju slušaš kada ideš u provod. Ne bih je slao na Evroviziju pošto mislim da tamo nema šta da traži. Tamo se traže pesme koje mogu da se puštaju subotom uveče u klubovima.
Drago mi je što će nas predstavljati. Neka bar vide da u Srbiji nisu samo plastičarke na ceni. Sva sreća pa du*eta, sise i kokain nisu prošli.
[ Turmen @ 07.03.2022. 09:29 ] @
Vidi nisu ni Zepelini, Purple, Maideni, Doorsi, Whitesnake, Clapton, Chriss Rea, David Bowie za svakog, pa slušam to svaki dan.. Ili Dino Dvornik, Rundek, Haustor, Smak, ako pričamo o domaćem govornom području.. A i za provod, biram mesta gde se pušta / svira taj tip muzike. Kafane i klubovi gde se vrte trlalala pesmice mi nikad nisu bili zanimljivi :)

A ovaj moderan fazon (ja to zovem "gudra mainstream") koji su kod nas pokrenuli KKN, Zemlja Gruva, Svi na Pod, Darkwood Dub, Goribor.. Nema tu ništa avangardno, nema dubljeg smisla, naklapanje random reči, recitovanje, neki dubstep jeftin bit i "performans" iz jeftine studentske predstave.. Wow perem ruke i tri statista tapšu.. Wooow kakva umetnost. Ma šta mi reče..

Ja sam zatečen jer ne mogu da verujem da neko može da "napravi takvu pesmu" i bez blama izađe u javnost sa njom..A to "ne kapiraš u početku, pa ukapiraš posle pesmu", to se meni desilo sa EKVom, Eyesburnom čak i punkom tipa Goblini i Ritam Nereda - nije mi bilo zanimljivo u srednoj školi, kad su svi bili ludi za njim, počelo je da mi prija negde posle 30e.
[ TheSpiridon @ 07.03.2022. 10:18 ] @
Jaoooo, ima da pobedimo. Još ako prevedu, ima da pobedimo duplo.
[ B3R1 @ 07.03.2022. 10:24 ] @
S jedne strane, drago mi je sto nije pobedila seljana, vec nesto totalno drugacije, avangardno, otkaceno ...

S druge strane, znam da je ovo pirova pobeda, jer splavovi ostaju tu gde i jesu, truba ce uvek biti slusanija od gitare ... daj boze da se to promeni ...

S trece strane, Evrovizija vec odavno nema istu tezinu i smisao kao pre 30 godina ...
[ Turmen @ 07.03.2022. 10:40 ] @
Apropo priče o Evroviziji i pobedniku, mislim da će ovo biti najpredvidljivija Evrovizija ikad i da se pobednik unapred zna.
[ Java Beograd @ 07.03.2022. 10:48 ] @
Ko će da pobedi? Pesma iz Rusije?
[ Turmen @ 07.03.2022. 11:24 ] @
Citat:
Java Beograd: Ko će da pobedi? Pesma iz Rusije?


Rusi su moralni pobednici, tako što su diskvalifikovani, jer niko ne sme sa njima na crtu.. Poznato je da su Rusi jako muzikalni :)

Kao što smo i mi nekrunisani pobednici EPa u fudbalu 92e

Citat:
Jaoooo, ima da pobedimo. Još ako prevedu, ima da pobedimo duplo.


Još ako prevod dođe do princeze, možda i saznamo tajnu njene zdrave kose.. I da li je zato što joj je overena knjižica ili je nešto drugo posredi..
[ ademare @ 07.03.2022. 11:34 ] @
Rambo je Ultra Mega Car

Na sceni nije mogao da docara , ali spot je extra .


Nema on veze sa ovim Lavorom i Cipelom !!


[ bakara @ 07.03.2022. 19:48 ] @
Citat:
component:
Ne bih je slao na Evroviziju pošto mislim da tamo nema šta da traži. Tamo se traže pesme koje mogu da se puštaju subotom uveče u klubovima.
Drago mi je što će nas predstavljati. Neka bar vide da u Srbiji nisu samo plastičarke na ceni. Sva sreća pa du*eta, sise i kokain nisu prošli.

ova pesma se itekako vrti vec po klubovima, a tek ce da se vrti, jer je zgodna za remix i obradu.

Pesma ima jako puno smisla, i ritma koliko god prosto i banalno izgledala na prvi pogled, nije ni najmanje takva i nosi mnogo dublje poruke.

Dovoljno je pogledati koliku paznju je izazvala cak i kod onih koji nisu razumeli u cemu je fora sa pranjem ruku i misle da je to najbitniji detalj.

korona i zdravstvena knjizica su samo mali delovi celine.

Sreca nasa pa nije pobedila "muskarcina" pa da bruji cela carsija, ili "lepotom predoziran" to bi sigurno razumeli na evroviziji.
[ Windows2 @ 07.03.2022. 20:25 ] @
Citat:
Turmen:
Apropo priče o Evroviziji i pobedniku, mislim da će ovo biti najpredvidljivija Evrovizija ikad i da se pobednik unapred zna.

12 points goes to.......Ukraine! Jeeeeeejj! Da se kladimo da ce medjusobno da se caste sa po 12.
[ VlaK @ 07.03.2022. 21:07 ] @
To što se nekom nešto ne sviđa ili možda ne shvata nije razlog da pljuje po istom. Jednostavno, postoje ljudi i drugačijih shvatanja i afiniteta.
[ Turmen @ 07.03.2022. 21:26 ] @
Niti nosi dublju poruku, niti je "teška za kapiranje".. Tu priću može da proguta samo neko ko nije čuo ništa dalje od Crvene Jabuke..

Citat:
VlaK: To što se nekom nešto ne sviđa ili možda ne shvata nije razlog da pljuje po istom. Jednostavno, postoje ljudi i drugačijih shvatanja i afiniteta.


Naravno da postoje.. Stotine hiljada ljudi sluša Cecu, Lukasa i Karleušu... Milioni slušaju Majli Sajrus :) Ali to nije garant kvaliteta.. Kao što ni pranje ruku na bini, recitovanje, uporeba loših efekata i latinskih reči i ponavljanje jedne iste rečenice milion puta nije avangarda.. I to što je trenutno ta pesma manje zlo od Lukasa, Sare i ostalih učesnika još više dodaje na količini besmisla kojom smo okruženi..

Nekad su nebulozne stvari, upravo ono što vidimo - nebulozne... Kao ona anegdota o "slici" koja sadrži tri tačke na belom platnu..
[ VlaK @ 07.03.2022. 21:47 ] @
Meni se jako sviđa pesma gde pevač besomučno ponavlja "A ja kažem a, a gde je Amerika" skoro pa 10 minuta. Da li je to avangarda? Jel to "kult" pesma? Koliku količinu besmisla ima ta pesma?

[ Turmen @ 07.03.2022. 21:50 ] @
I meni se sviđa pesma u kojoj pevač besomučno ponavlja "niko niko kao ja", ali porediti to sa ovim nema smisla.. pogotovo što je ta pesma nastala pre 35god..

na kraju krajeva vreme je najbolji sudija.. Možda ovu pesmu budu slušali za 30god, a pobednica bude punila arene širom sveta, a možda pesma ne dogura ni do sledeće godine.. kao što se sada kroz maglu sećamo nekih pesama od pre 5-6-10-15god.. Na Zemlju Gruva su ljudi koji su im bili zakleti fanovi pre 10god zaboravili..

Vreme će polazati da li je ovo kvalitet ili trenutni trend...Ja mislim da je ono drugo..
[ bakara @ 07.03.2022. 21:52 ] @
Citat:
Turmen: .. Kao što ni pranje ruku na bini, recitovanje, uporeba loših efekata i latinskih reči i ponavljanje jedne iste rečenice milion puta nije avangarda.


Da ti pomognem...

Ne ponavlja ona sama ništa ....
taj refren svima nama ponavljaju zadnjih godina.

Prevedi refren na engleski,
bar na pola TV kanala negde i ćošku stoji baš taj refren.

pritom ona ne peva koroni, i nije mi namera da analiziram ovde pesmu.
[ Turmen @ 07.03.2022. 22:02 ] @
Citat:
bakara: Da ti pomognem...

Ne ponavlja ona sama ništa ....
taj refren svima nama ponavljaju zadnjih godina.

Prevedi refren na engleski,
bar na pola TV kanala negde i ćošku stoji baš taj refren.

pritom ona ne peva koroni, i nije mi namera da analiziram ovde pesmu.


Odakle ti ideja da ja mislim da ona peva o koroni?

Peva o opšte prihvaćenom narativu da je bitnije kakvi su ti podočnjaci, volimen kose, kvaitet kože, težina - nego "umetnost"..
Da je bitnije kako izgledaš nego kako pevaš, glumiš, crtaš i ne znam ni ja šta..
I da se izgled poistovećuje sa zdravljem..
I očigledno joj to smeta.. Mislim kome ne bi...

Samo se pitam da li joj je neko šapnuo ili je to sama shvatila..

Šteta što plejadi današnjih (a i ranijih) umetnika nisu to rekli - pa su gojazni, sa masnim kosama, podočnjacima, pospani od turneja, ispijeni od alkohola, stvarali remek dela i pesme koje žive generacijama..

Zato verovatno i nisu kukali jer zamisli "moraju da budu zdravi" :D

Edit - Umetnica ne mora biti zdrava..Evo Ejmi Vajnhaus nije bila zdrava - ali je završila kako je završila, uprkos tome što je bila pretalentovana.
[ VlaK @ 07.03.2022. 22:02 ] @
Citat:
Turmen:
I meni se sviđa pesma u kojoj pevač besomučno ponavlja "niko niko kao ja", ali porediti to sa ovim nema smisla.. pogotovo što je ta pesma nastala pre 35god..


Pa ti si onda kao i ja. Čovek od pre 35 godina. Nisi za ovo danas i ne možeš to da ocenjuješ. Meni su roditelji dok sam slušao te pesme o Amerikama i kako niko nije kao ja (Koja), govorili da je to smeće i da nema to nikakvu vrednost i sa ne može da se to poredi sa Crvenim koraljima i Arsenom i ne znam ni ja sa čime. Fora je da može da se poredi. Da li će ova pesma što je sada pobedila na srpskoj evroviziji nešto vredeti za 20 -35 godina ne zavisi od tebe nego od ove generacije sada koja će to slušati ili neće. Ti i ja sigurno nećemo, mi slušamo to svoje. Svako dobro.
[ Turmen @ 08.03.2022. 08:39 ] @
Jesam čovek od pre 35god, ali rado podržavam i slušam i "modernu" muziku, ukoliko ima kvalitet i smisao.

Kao što moj ćale primera radi sluša i Beatles-e i Pepperse. Kao što ja slušam Beatlese i Claptona iako je njihov vrhunac karijere bio u vreme kada ja nisam bio ni planiran. Evo upravo juče naručih karte za Whitesnake i Uriah Heep (i za Iron Maiden još ranije) Sva tri benda su svoj vrhunac dostigla pre nego što sam se rodio..

Pogotovo zato što sam i sam u muzici (malo sam sviruckao, malo sam napisao neke autorske pesme dosuše davno, neke tekstove i malo sam radio neku produkciju) pa znam da za kvalitet ne postoji dobro i loše vreme..

Citat:
Fora je da može da se poredi


Pa ne može da se poredi.. Ni po poruci koju nosi, ni po muzici, ni po talentu, ni po činjenici da su Koja, MM, Divljan, Gile postali deo muzičke istorije i evergreena, a ovo je (za sada) prolazni trend..Kao što su Rasta, MC Stojan i ostali autotune šarlatani prolazni trend u mainstreamu, tako su i ovakvi bendovi prolazni trend u "alternativi".. Pa MC Sajsi se skoro više niko ni ne seća, a jedno vreme svi poludeli za njom..Htela da snima duet sa Karleušom kada je skontala da je polako prekriva "trava zaborava"..

Isto kao što Koja, Gile i Divljan ne mogu da se porede sa Arsenom, Oliverom Dragojevićem, Balaševićem.. Ali činjenice su činjence, svako vreme ima svoje kvalitetne bendove, umetnike i svako vreme ima svoj šund i pomodarstvo..

Citat:
Da li će ova pesma što je sada pobedila na srpskoj evroviziji nešto vredeti za 20 -35 godina ne zavisi od tebe nego od ove generacije sada koja će to slušati ili neće


Tim gore.. današnjoj generaciji ništa ne drži pažnju, posle godinu dana posedovanja istog telefona on počinje da "smara", tako da još jedan razlog zašto će ova pesma i većina današnjih pesama neće opstati ni do sledeće Beovizije.. Možda neko nostalgično za 20god kaže "jaao ovo pobedilo na Evroviziji u moje vreme, brate ne zezaj" :)
[ BuzzLightyear @ 08.03.2022. 10:05 ] @
Šta je sa Nebojšom Krstićem, Krletom? Jel se zna šta je sa tim čovekom, bio je i on član Idola.

Citat:
Meni su roditelji dok sam slušao te pesme o Amerikama i kako niko nije kao ja (Koja), govorili da je to smeće i da nema to nikakvu vrednost


U suštini tvoji roditelji su u pravu. Srž novog talasa čine deca komunističkih funkcionera koja ne znaju šta će sa sobom od besa, pa se odaju šundu, kiču i teškim drogama. Ukratko foliranti.
[ B3R1 @ 08.03.2022. 11:13 ] @
Citat:
Turmen:
I meni se sviđa pesma u kojoj pevač besomučno ponavlja "niko niko kao ja", ali porediti to sa ovim nema smisla.. pogotovo što je ta pesma nastala pre 35god..

Pre 42 godine, cisto da znas ... Matoriji si nesto sto mislis. :-)
[ Turmen @ 08.03.2022. 12:07 ] @
Citat:
BuzzLightyear: Šta je sa Nebojšom Krstićem, Krletom? Jel se zna šta je sa tim čovekom, bio je i on član Idola.

U suštini tvoji roditelji su u pravu. Srž novog talasa čine deca komunističkih funkcionera koja ne znaju šta će sa sobom od besa, pa se odaju šundu, kiču i teškim drogama. Ukratko foliranti.


Ništa novo i dalje ga retko viđaju sa devojkama :)

Jbga bilo neko mračno i tamno vreme pa su deca funkcionera išli po podrumima, vežbali, svirali, a danas su ugledni članovi društva, drže vinarije i gde god krenu ulicom neki vatreni fan, koji je slučajno i član organizovane kriminalne grupe ih ljubazno zamoli za slikanje.

Citat:
B3R1: Pre 42 godine, cisto da znas ... Matoriji si nesto sto mislis. :-)


Jbga.. totalno sam izgubio osećaj za vreme.
[ SlobaBgd @ 08.03.2022. 14:11 ] @
Famozni glasnogovornik "pristojne Srbije" Zoran Kesić je u jednoj svojoj emisiji pokušao da napuši i ismeje Nebojšu Krstića, a povodom njegove (Krstićeve) izjave da se i on bavio muzikom i da, dok je bio muzičar... I nadobudni Z. Kesić se primi ko saučešće na tu Krletovu opasku, i prokomentariše kako "Nisi ti, Krstiću, bio muzičar! Muzičar je bio Vlada!" A ne zna, nesrećnik kratke pameti, šta je sve Krle radio dok se bavio muzikom! I to samo kao aranžer i pisac tekstova, da ne pominjemo njegov konkretan muzički doprinos, kao svirca i pevača. Ali to su ti kratkovidi i ostrašćeni "poznavaoci" koji će se smejati Željku Pink Mitroviću kada uzme bas, i Krstiću kada pomene svoje muzičko iskustvo.

Tako će i o sada aktuelnim muzičarima (i glumcima, piscima, režiserima...) vrednosne sudove donositi oni kojima umetnost (muzika, film, književnost) počinje od kada su prvi put čuli muziku na telefonu ili pročitali polupismen članak neke influeserke na IG.
[ Java Beograd @ 08.03.2022. 14:20 ] @
Kažu da je Željko Mitrović sasvim dobar basista, i dok se bavio sviranjem, bio sasvim OK za saradnju, u svakom pogledu.

Što se Kesića tiče, mislim da treba da bude jasno da čitava satira proističe iz backgrounda, tj. ekipe ljudi koja se okupila oko njuz.net-a
Nisam siguran da li i koliko Kesić doprinosi u tom pogledu.

Satira, ko satira, uvek je ljudima slatko kad se ismeva vlast i njeni postupci.
[ BuzzLightyear @ 08.03.2022. 14:45 ] @
Evo šta o Krletu kaže kolega iz benda. Mada, šta on zna, Sloba je idol.

Citat:
Obično ne gledam kanale na kojima se on pojavljuje, a ako se to i desi, odmah prebacim na neki drugi. Ljudi mi često kažu kako ne mogu da se načude kako se promenio, iako ga ne poznaju. Ja se ne čudim, meni je to sve normalno jer je takav bio celoga života, i u ono vreme. Možda je gruba reč, ali on je oduvek bio kao krpelj ili imela, zakači se za nekoga i onda ga vuče, sisa, sisa, isisava sve što može iz njega. Ne mislim da nije dao neki svoj doprinos celoj toj našoj muzičkoj stvari, bio je zabavan tada onako dugačak, visok, ali je bio totalno netalentovan. Ne mogu da tvrdim da nema sluha, ali manjka nešto tu, jednostavno – folirant.

Zdenko Kolar


[ Turmen @ 08.03.2022. 17:15 ] @
Ne volim Kesića, ali se sećam tačno te emisije i te opaske..

I u pravu je.. muzičar jeste bio Vlada i ostao je dosledan sebi i svojoj muzici i svom talentu do poslednjeg dana života..

Krstić je bio u bendu jer je "imao prostor za sviranje"..I bio je nečiji ortak iz srednje škole, pa se nekako provukao..Samo mi nije jasno, kako je opstao godinama, da ga nisu nogirali... I šlepao se uz njih.. Ko je gledao Harry Potera razumeće referencu kada budem rekao da je Nebojša Krstić - Wormtail Idola..

Najveće dostignuće Krstića je pesma "Čekaj ja ću doći" koju je snimio u bendu "Dobrovoljno Pevačko Društvo".. U Idolima je bio levo smetalo, tu su Vlada Divljan i Zdenko Kolar vukli sve konce
[ ademare @ 08.03.2022. 19:22 ] @



Ma sta znaju oni . Cela emisija o Krletu " Junaci doba Zlog " . Nemaju oni pojma .


Radio je on svasta , a najmanje to ima veze sa muzikom !
[ SlobaBgd @ 08.03.2022. 20:00 ] @
Au, izem ti vrednosne sudove iznete u tabloidnoj emisiji koja se bavi političkom estradom, a i to mlako i površno.
Pogledajte šta su autori snimili o Arkanu i Ceci:



Ovde se vrli novinari, posebno ova debela, šokiraju činjenicom da Arkan nije iz prve pogodio jabuku na mladinom krovu, i kako je Ceca, pobogu, izabrala onakvu venčanicu?!

I takve emisije i takvi koncepti i takva produkcijska kuća treba da budu medij koji će ocenjivati BILO KOGA?!
Ne, hvala, ima nas koji ne pristajemo da nas prave budalama.
[ Turmen @ 08.03.2022. 20:15 ] @
Citat:
I takve emisije i takvi koncepti i takva produkcijska kuća treba da budu medij koji će ocenjivati BILO KOGA?!
Ne, hvala, ima nas koji ne pristajemo da nas prave budalama.


Srećom pa još uvek postoje ljudi kojima ne trebaju nikakve emisije "vrli novinari", koji su sposobni da ocene sami i kog ne može niko da pravi budalama..

Meni ne treba nikakva emisija, dokumentarac da bih video ko je Ceca, Krle, Aca Lukas, a ko Vlada Divljan, Gibonni, Darko Rundek, Cane Partibrejker itd, Rambo Amadeus itd.
[ SlobaBgd @ 08.03.2022. 20:20 ] @
Citat:
Turmen:
Ne volim Kesića, ali se sećam tačno te emisije i te opaske..

I u pravu je.. muzičar jeste bio Vlada i ostao je dosledan sebi i svojoj muzici i svom talentu do poslednjeg dana života..

Krstić je bio u bendu jer je "imao prostor za sviranje"..I bio je nečiji ortak iz srednje škole, pa se nekako provukao..Samo mi nije jasno, kako je opstao godinama, da ga nisu nogirali... I šlepao se uz njih.. Ko je gledao Harry Potera razumeće referencu kada budem rekao da je Nebojša Krstić - Wormtail Idola..

Najveće dostignuće Krstića je pesma "Čekaj ja ću doći" koju je snimio u bendu "Dobrovoljno Pevačko Društvo".. U Idolima je bio levo smetalo, tu su Vlada Divljan i Zdenko Kolar vukli sve konce

Ebem ti takav bend koji na mesto glavnog za ritam sekciju stavlja "levo smetalo". Je l' i Ringo Star bio levo smetalo? Zašto ga (Krleta) nisu zamenili ako nije bio dorastao bendu? Je l' i Šaper bio levo smetalo? Kako su onda Idoli osvojili srca najpre tzv alternativne scene, a zatim i šire publike, kada im je pola benda bilo levo smetalo? Ili to ipak nije istina (Kolar daje tu izjavu u svetlu Krletove političke angažovanosti, ali prećutkuje Krletovu angažovanost za DS), ili je bend zapravo bio go kujac koji je folirao svoje obožavatelje i davao im muziku treće klase spakovanu u novu ambalažu (ono što je lansiralo Idole su prvenstveno spotovi a ne muzika). Ja više naginjem mišljenju da ni Idoli ni mnogi drugi bendovi iz tog vremena nisu zaslužili ni kvalitetom ni tehničkim umećem ni zrelošću da budu tu gde jesu, ali su imali sreće da budu na pravom mestu u pravo vreme. Ali tu onda nema mesta za aboliranje jedne polovine benda i za pljuvanje po drugoj polovini. I zato Kesić sehrre ne jer je duduk za muziku (pola učesnika ove polemike su još veći duduci ali imaju pravo da budu duduci) nego zato što kao duduk koji ima 24 minuta vremena na TV misli da je time kvalifikovan da ocenjuje uradak pojedinih aktera muzičke scene. Ne, Kesiću, ti nisi ni muzički teoretičar ni kritičar, a ponajmanje muzičar, pa se drži svojeg lošeg glumatanja i ne k'urči se znanjem koje nemaš.
[ SlobaBgd @ 08.03.2022. 20:30 ] @
Citat:
Turmen:
...da bih video ko je Ceca, Krle, Aca Lukas, a ko Vlada Divljan, Gibonni, Darko Rundek, Cane Partibrejker itd, Rambo Amadeus itd.

Rambo Amadeus?! Izvanredan muzičar i aranžer, ali osim toga je nadobudna budala koji već koliko, skoro 60 godina, nije u svojoj glavi sišao s planine. Cane takođe: pravi roker, pravi frontmen benda, ali to je njegov vrhunac. Praviti od njega bilo šta veće je glupo i odraz nepoznavanja materije.

Ali to je već viđen narativ: ne sviđa nam se jedna politika, hajde da kenselujemo sve što ima veze sa njom, i Bajaga će jednom biti "levo smetalo" kao što Bora Čorba "nikad nje bio roker i oduvek je bio za Vučića, čak i tamo ranih 80-tih kada je punio hale po Jugoslaviji, mamu mu *ebem naprednjačku"! Tako i Dostojevskog kenseluju. Sa istim argumentima.
[ MajorFatal @ 08.03.2022. 21:06 ] @
Ali Crveni koralji jesu bili stvarno dobar bend? :)

Rambo Amadeus je i ambasador dobre volje UNICEF-a



Nešto sa početaka električarske muzike kod nas Bis Bez: Narednikot Pejper :)

[ jovajovic100 @ 09.03.2022. 08:39 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Odslušajte pesmu i proverite da li ste overili zdravstvenu knjižicu.




Avangardno do imbecilnosti
[ Turmen @ 09.03.2022. 08:53 ] @
Nebojša Krstić bio "glavni za ritam sekciju"???

Konverzacija završena..

Poslednji put kad sam proveravao "glavni za ritam sekciju" se zvao bubnjar...

@SlobaBgd - pritom niko nikog ne "kenseluje", ja pričam realno ovde o muzici...Ja nisam ni znao ko je Nebojša Krstić i šta je - do njegovog političkog angažmana pre XY godina u XY stranci... Idoli je bio Vlada Divljan - bar 80% benda.

Bora Đorđević je ušao u istoriju muzike kao roker, buntovnik, kontraš - neko ko je ležao u bajbok zbog svog stava -- Da bi decenijama kasnije pljunuo prvenstveno po sebi, a onda po publici..

Cane - nije...iako je i po talentu i po popularnosti daleko ispod dotičnog - ostao je dosledan sebi, svom stavu, svojim idealima.. A rock'n'roll je mnogo više od nekoliko akorda, ritma i teksta.. I propao je kad su muzičari to zanemarili..

I dalje povremeno pustim neku njegovu pesmu, ali kad čujem "neću da budem član mafije" samo se grohotno nasmejem i kažem "hoćeš Boro, hoćeš"... :)

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 09.03.2022. u 10:17 GMT+1]
[ madamov @ 09.03.2022. 08:57 ] @
Citat:
Turmen:
Najveće dostignuće Krstića je pesma "Čekaj ja ću doći" koju je snimio u bendu "Dobrovoljno Pevačko Društvo".. U Idolima je bio levo smetalo, tu su Vlada Divljan i Zdenko Kolar vukli sve konce


A i taj Šaperov i Krlov album je većinom rezultat rada Kikija Lesendrića.
[ Turmen @ 09.03.2022. 09:07 ] @
Citat:
madamov: A i taj Šaperov i Krlov album je većinom rezultat rada Kikija Lesendrića.


Otkud ti to znaš?? Možda je bio "glavni za ritam sekciju" ili "glavni za spotove" ili "glavni za duvanje promaje na bini na svirkama"??
[ component @ 09.03.2022. 09:18 ] @
In Corpore Sano nije najbolja pesma pa da o tome pričamo. Mnogo je boljih pesama i izvođača od Konstrakte i sada i u prošlosti.
Ova pesma će nas predstavljati na Evroviziji, a već sad je učinila da ko god od stranaca presluša pesmu počne traži prevod i zainteresuje se za Srbiju i šta se to dešava u Srbiji pa da ova pesma bude izglasana.
Recimo meni se najviše dopala Bejbi od Zoe Kida. Neka mešavina džeza i soula. Ali ukupan utisak pesme je bio blag. Super za slušanje i opuštanje. In Corpore Sano je sve suprotno. Kroz celu pesmu si na ivici stolice i pitaš se šta se ovde dešava. Hoćeš da se raspitaš zašto to radi, o čemu peva, da ima neka poruka ili je samo velika glupost. Imate na mnogo snimaka reakcija na ovu pesmu. Svi su zatečeni. I mnogo njih se raspituje za Srbiju i traži prevod pesme. Da li bi to radili za bilo koju drugu pesmu koja je bila u izboru?

Mali off topic ali sličan utisak je ostavio na mene Bo Burnham sa Welcome to the Internet. Ko nije poslušao obavezno neka posluša: https://www.youtube.com/watch?v=k1BneeJTDcU
[ Turmen @ 09.03.2022. 09:34 ] @
Ne znam, možda to pranje ruku u kostimu medicinske sestre može nekog Portugalca da natera da "juri" prevod, ali meni kao nekom ko razume tekst, nema tu ništa za istraživanje.. Da nije bilo pandemije i da tim pranjem ruku nije podsetila na histeriju koja je zavladala pre dve godine gde su nam kao debilima ponavljali "ostanite kod kuće","perite ruke","nosite maske" - ova pesma bi kod 60% ljudi prošla nezapaženo, a 40% bi reklo "šta koji klinac ona radi???"

Da se razumemo ideja je dobra..

Tekst o tome da se umetnici gledaju kao objekti, da je bitniji volumen kose i podočnjaci o svega ostalog - bi mogao da bude ok.. Realizacija je malo podbacila

Osporavanje poslovice "u zdravom telu, zdrav duh" - jer "umetnica je zdrava, ali nesrećna"... hmm pa postoji i "mentalno zdravlje", kao što postoji lekar za telo, postoji lekar i za duh..

E sad da li je zdravili ćelavi lik sa podočnjacima, pivskim stomakom, koji je emotivno stabilan, srećan i zadovoljan ili neko ko nema podčnjake, ko ima izvajano telo, a lud je ko zvono i nesrećan - to je pitanje za dublju diskusiju..

I woow ona nema knjižicu - ma šta mi kažeš :)
[ SlobaBgd @ 09.03.2022. 10:16 ] @
Citat:
Turmen:
Nebojša Krstić bio "glavni za ritam sekciju"???

Konverzacija završena..

Poslednji put kad sam proveravao "glavni za ritam sekciju" se zvao bubnjar...

OK, bio je perkusionista, "svirao" je udaraljke, što je takođe ritam sekcija, uz bas i bubnjeve. I pevao je. Isto kao i Šaper, a on, gle čuda, nije bio levo smetalo?!
Citat:
Turmen:
...ja pričam realno ovde o muzici...Ja nisam ni znao ko je Nebojša Krstić i šta je - do njegovog političkog angažmana pre XY godina u XY stranci... Idoli je bio Vlada Divljan - bar 80% benda.

Ne, ne pričaš o muzici već o ličnosti Krstićevoj, i to u svetlu antivučićevskog narativa. Dakle vrlo dnevnopolitički obojeno, mada ti to možda ne vidiš tako. Pitanje: otkud to da se o Krletovom doprinosu muzici i Idolima priča tek od kada botuje za Vučića, a dok je bio u bendu, i posle dok je botovao za DS, niko ružnu reč o njemu nije rekao? Slučajnost? Ne bih rekao...

I ne, nije Divljan bio 80% Idola. Pogledaj ko je šta radio na albumima pa ćeš videti šta je čiji doprinos. Uostalom, i u Bitlsima su 90% pesama napravili Lenon i Makartni, pa niko (normalan) ne umanjuje Harisonov i Starov doprinos i ne kvalifikuje ih levim smetalima.

Uostalom, po mom mišljenju, ni Divljan nije bio neki vrhunski gitarista, a bogami ni tekstopisac. Ponoviću, samo su imali sreće da su bili na pravom mestu u pravo vreme. A ni socijalno poreklo im nije odmoglo. Kao ni većini pionira novog talasa.


[ component @ 09.03.2022. 10:17 ] @
Turmen,
Mene zabavlja to što si ti kome se ne dopada ova pesma toliko zagrižen da je komentarišeš i što tražiš neki smisao. Možda nema smisla. Možda je ideja bila da ljude poput tebe navede da traže nešto čega nema?... ali samo možda...

Slabo nešto pratim Evroviziju. Ne znam čak ni šta je bilo ovih godina tamo ni koga smo slali. Sećam se plastičarki od prošle godine. Puno stranaca je komentarisalo u smislu "Baš su dobre. Čemu sva ta kosa? Svi četrnaestogodišnjaci bi glasali za njih..." Pesma nije bila bitna. Ove godine su svi naši mediji gurali da prođe nešto slično, ali je izgleda svima dojadilo, pa ipak šaljemo nešto drugačije. Nešto mnogo drugačije. Ne mora da pobedi. Ne mora da uđe ni u finale. Dovoljna je bila pobeda ovde i srednji prst svima što guraju spavarke i šmrkadžije. Možda je samo poruka da nam je dosta jeftine zabave?
[ calexx @ 09.03.2022. 10:20 ] @
Ja nemam mišljenje o pobedničkoj pesmi jer sam je slušao desetak sekundi i nisam više mogao. Kakva bre kosa Megan Markl, kakvo pranje ruku?? Muziku slušam mnogo dugo, slušam i slušao sam svašta ali ovo nisam mogao da shvatim. Ovim neću da kažem da ne valja, da nema "nešto" što može da bude zanimljivo ali u muzici ne tražim eksperimente koji nemaju veze sa muzikom.

Zato sam relativno ignorisao novi talas jer je to čini mi se bio početak muzike koja se reklamira spotovima a ne muzikom iliti kako to obično nazovem, filmska muzika. Ignorisao sam i pokušaje nekog bunta protiv bilo čega, psovke kao nešto čemu se dive pojedini i na taj način iz sebe izbacuju razne besove ...

Ova pesma će ili da pobedi ili da bude bez ijednog glasa. U ovim okolnostima ipak ne može da pobedi, to će da bude Ukrajina kojoj će svi da daju glasove. Naravno, pre toga će da bude izbor za pesmu evrovizije i u Ukrajini, biće i nekih pratećih pojava kako okolo padaju bombe ali će oni da se žrtvuju da spreme svoje predstavnike.

Koliko god mi je pobeda Abbe bila čudna, toliko ne shvatam šta se dešava poslednjih ... pa možda par decenija jer ne pratim i samo ponekad saznam ko je pobedio. To uopšte nema veze sa muzikom, naročito ne sa onom koja bi trebalo da bude osnov za ovakvo takmičenje. Ako mi je zvuk Abbe tada ličio na zvuk Yu grupe i bilo mi čudno kako takva vrsta muzike može da pobedi na takmičenju tipa Vaš šlager sezone, tako poslednjih godina viđam vrlo malo muzike a neki takmičari koji imaju dobar glas i pevaju slušljivu pa i kvalitetnu pesmu ne dobiju nijedan glas.
[ Turmen @ 09.03.2022. 10:49 ] @
@Sloba BGD - Je l bi mi verovao ako bih ti rekao da sam isto mišljenje imao o NKu i dok je botovao za Tadića? Isto sr*anje drugo pakovanje..Ali nevezano za to, čovekov doprinos muzici je krajnje minoran, nebitan i ako su Idoli neki mali, beznačajan bend, koji je eto po tvom mišljenju imao više sreće nego talenta - onda je NK mali beznačajni član, malog beznačajnog benda..

Citat:
component: Turmen,
Mene zabavlja to što si ti kome se ne dopada ova pesma toliko zagrižen da je komentarišeš i što tražiš neki smisao. Možda nema smisla. Možda je ideja bila da ljude poput tebe navede da traže nešto čega nema?... ali samo možda...


Odakle ti ideja da ja tražim smisao? Ja sam među prvima rekao da pesma nema smisla i ostali na temi su skočili ko popareni, kao da im je ova Ana rođena sestra.. A i ako ima smisla, smisao je površan i plitak i to je sve što imam da kažem o ovoj pesmi.. Poslušao sam je jednom, od mene dosta, razumeo sam, umetnica mora biti zdrava, a ova umetnica nema knjižicu.. Samo još u pesmi nije napisala ko joj brani da ima knjižicu, ali možda će da radi "konceptualni album", pa će to biti tema u nekoj od narednih pesama :)

Citat:
calexx
Zato sam relativno ignorisao novi talas jer je to čini mi se bio početak muzike koja se reklamira spotovima a ne muzikom iliti kako to obično nazovem, filmska muzika. Ignorisao sam i pokušaje nekog bunta protiv bilo čega, psovke kao nešto čemu se dive pojedini i na taj način iz sebe izbacuju razne besove ...


Novi talas, kao i svaka era, žanr ima svoje žito i svoj kukolj..Meni su recimo dragi bendovi poput Eyesburna, Goblina, Ritma Nereda ako pričamo o domaćoj sceni ili recimo Pantere na stranoj sceni.. Naizgled besno dranje bez imalo smisla - je nosilo jaku poruku i jaku emociju za to vreme.. Sada kada bi oformio bendove tog tipa, prošao bi nezapaženo, jer nisu u duhu ovog vremena.

A Evrovizija je odavno prestala da bude smislen festival, a postala Freak Show..
[ bakara @ 09.03.2022. 11:24 ] @
Citat:
Turmen:
Ne znam, možda to pranje ruku u kostimu medicinske sestre može nekog Portugalca da natera da "juri" prevod, ali meni kao nekom ko razume tekst, nema tu ništa za istraživanje.. Da nije bilo pandemije i da tim pranjem ruku nije podsetila na histeriju koja je zavladala pre dve godine gde su nam kao debilima ponavljali "ostanite kod kuće","perite ruke","nosite maske" - ova pesma bi kod 60% ljudi prošla nezapaženo, a 40% bi reklo "šta koji klinac ona radi???"


Naprotiv, mnogi stranci su trazili prevod i objasnjenje i svi je analiziraju...

evo naidjoh na netu covek je lepo objasnio, google translate je preveo:


1) Naziv pjesme "In corpore sano" je na latinskom i kratak je od latinske izreke "Mens sana in corpore sano" što znači "Zdrav duh u zdravom tijelu".

2) “Koja je tajna iza zdrave kose Meghan Markles?” dio se odnosi na mejnstrim medije koji nas neprestano bombarduju različitim zdravstvenim savjetima koji su obično tu samo da promoviraju proizvode i/ili da nas učine nesigurnijima.

3) Dio koji kaže da naša koža i kosa sve to pokazuju odnosi se na to da ljudi prave pretpostavke o nečijem zdravlju samo na osnovu njihovog izgleda i naglašavaju fizičko zdravlje, dok osoba može izgledati jako dobro, ali ima mnogo problema sa mentalnim zdravljem za koje niko ne zna.

4) Umetnici u Srbiji nisu zakonom priznati kao radnici pa ne dobijaju besplatno zdravstveno osiguranje, što znači da moraju da plaćaju da se leče u privatnim klinikama što mnogi od njih ne mogu sebi da priušte uključujući i bivšeg člana benda Konstrakta koji je preminuo od leukemije jer nije mogao priuštiti liječenje. Prvi i drugi refren se razlikuju. Prvi kaže "Umjetnik MORA biti zdrav" misleći na međunarodne umjetnike koji dobijaju besplatnu zdravstvenu zaštitu, dok drugi kaže "Umjetnik MOŽE biti zdrav" misleći umetnicima u Srbiji i zdravstvenom sistemu koji ne brine o njihovom blagostanju.

5) Deo u kome se moli bogu za zdravlje i kaže da veruje u otkucaje svog srca odnosi se na to da se mora osloniti na boga i sopstveno telo da reguliše svoje zdravlje jer je to njena jedina opcija da bude umetnica u Srbiji.

6) Dio u kojem kaže da je umjetnik nevidljiv i da je kao magija odnosi se na umjetnike koji nisu priznati od strane vlade i zdravstvenog sistema.

7) Posljednji dio pjesme je na latinskom i odnosi se na ljude koji daju prednost fizičkom zdravlju i vanjskom pogledu nad mentalnim zdravljem što je također vrlo važno.

Hajde sada da razgovaramo o inscenaciji:

1) Opsesivno pranje ruku odnosi se na COVID 19 i važnost održavanja ruku čistim o kojoj se ponovo masovno govori u mejnstrim medijima, zanemarujući uticaj koji je pandemija imala na mentalno zdravlje ljudi. To takođe može biti odavanje počasti jednom od performansa Marine Abramović (međunarodno poznate srpske performerke) pod nazivom „Umetnost mora da bude lepa, umetnik mora da bude lep“ gde ona satima sedi i češlja se dok to ponavlja jer je shvatila da su ljudi mnogo fokusirani. na njen izgled i njenu neurednu kosu i to je dao prioritet u odnosu na njenu umjetnost.
[ component @ 09.03.2022. 11:32 ] @
Citat:
Turmen: Odakle ti ideja da ja tražim smisao?


Izvinjavam se. Ne tražiš smisao. Hteo sam da kažem da posvećuješ dosta vremena analiziranju i komentarisanju pesme. Mislim da je to dobra stvar.
[ B3R1 @ 09.03.2022. 11:59 ] @
Citat:
bakara:
4) Umetnici u Srbiji nisu zakonom priznati kao radnici pa ne dobijaju besplatno zdravstveno osiguranje, što znači da moraju da plaćaju da se leče u privatnim klinikama što mnogi od njih ne mogu sebi da priušte uključujući i bivšeg člana benda Konstrakta koji je preminuo od leukemije jer nije mogao priuštiti liječenje.

To bas i nije tacno. Postoje strukovna udruzenja razlicitih umetnika (ULUS, UDUS, UMUS, SOKOJ, SEMOS itd.) gde ljudi mogu da se prijave i zatraze status samostalnog umetnika. Taj status im omogucava da dobiju penziono i zdravstveno. Naravno, moraju da placaju poreze i doprinose kao i svi ostali. Imaju i olaksice za materijalne troskove itd. Ali oni to, naravno, nece. Dok su mladi penzija ih ne zanima, a lece se privatno. I smeju se ostalima koji to placaju uredno. Kad ostare i vise ih niko nece, tada daju tugaljive intervjue po novinama gde mole vlast da im dodeli nacionalne penzije. I onda se tebi koji si bio blesav da radis na belo i placas sve propisane dazbine drzavi oduzima od penzije da bi namirio te utajivace poreza.

Nemam nista protiv doticne, pesma jeste zanimljiva, da me neko ne shvati pogresno ... samo iznosim ono sto je činjenica vezana za taj stih o knjizici ...
[ Turmen @ 09.03.2022. 12:37 ] @
@Bakara

Uz to što recimo 4. tačka nije tačna, a sa njom i sve ostale.. Kako znam?? Pa nekada sam i ja bio neki kao "umetnik"..I gle čuda - imao sam knjižicu.

A onda sam otišao u ITjevce,a "umetnošću" nastavio da se bavim za svoj groš u svoje slobodno vreme (umetnik je pod znacima navoda - jer sebe ne smatram umetnikom)

Umetnik može biti nezaposlen i biti osiguran na taj način - Umetnik može biti oženjen ili udat za nekog neumetnika, pa biti osiguran preko njega..Umetnik može da otvori firmu u APRu koja će da se zove "Tropico Bend D.O.O" ili "Kanda Kodža i Nebojša D.O.O" ili "Van Gogh D.O.O" i uplaćivati sebi staž, zdravstveno, penziono, porez.. samo što ruku na srce to rade muzičari sa ozbiljnim gažama i ozbiljnim i sigurnim prihodima..

Citat:
component: Izvinjavam se. Ne tražiš smisao. Hteo sam da kažem da posvećuješ dosta vremena analiziranju i komentarisanju pesme. Mislim da je to dobra stvar.


Jbga prijatelju, volim da ponekad napregnem ovo malo sivih ćelija što imam..E sad u 90% slučajeva ih napreežm zbog gluposti :)
[ ademare @ 09.03.2022. 12:40 ] @
Meni je licno Krstic bio mnogo Odvratniji lik , kada je bio Tadicev savetnik nego sada !!!


Jel se seca neko kako ga je pratio u Hrvatsku sa Srebrnim metalnim kofercetom ?

Kao da je Putin ili Bajden pa da ima NUK da pritisne ako zatreba


Totalni idiot .

Pratio ga je i suflirao mu i u " tv duelu " posle koga je Tadic i izgubio izbore .


Sada je jedan Debeli , Deda koji takvoj istoj publici , Penzionerima i Debilima na PINK-u prodaje " m*da za bubrege " !

Ipak nije to isto sto i Predsednicki sluzbenik i to medijski glavni po eksponiranju !

Ipak su njih dvojica Krle i Tadic jos drugari iz srednje ! Urbana legenda je da je Tadicu bila i posvecena pesma " Retko te vidjam sa devojkama " ! Naravno imao je Tadic prvu neku laznu zenu , sa ovom drugom ima dvoje dece , ali danas sa vestackom oplodnjom, svaki " Gej " moze biti otac 10 puta a da nema nista sa zenama .

Eno Ronaldo ima 5-6 dece a slika se sa deckom na jahti

[ Turmen @ 09.03.2022. 12:51 ] @
Citat:
ademare:

Sada je jedan Debeli , Deda koji takvoj istoj publici , Penzionerima i Debilima na PINK-u prodaje " m*da za bubrege " !



Upravo tako..

Mislim koliko sam provalio SlobaBGD ima malo napredne stavove i to je totalno ok i nemam ništa protiv..

Ali ne treba falsifikovati istoriju i izvrtati činjenice, što je omiljen sport naprednog dela Srbije.. Pa je naprasno Nebojša Krstić postao vrhunski avangardni muzičar, Željko Mitrović najbolji basista na svetu, Lazar Ristovski i Bule Goncić glumčine kakvih nema, Jovana Jeremić spikerka i voditeljka britkog jezika, a Goran Vesić književnik i mangup sa vrelog beogradskog asfalta i Marko Đurić sportski tip za kim su uzdisale sve devojke tokom njegove srednje škole i fakulteta... Uz dodatak A.Va neustrašivog vojnika i fajtera sa tribine :)

Podseća me na period žutih koji su od Mlađana Dinkića pravili nekog vanserijskog muzičara, pa je kao on pisao u mladosti sve pesme Pilota, pa ne znam ni ja šta.. Čak se šlepao sa Kikijem lesendrićem po nastupima..

Nevezano za temu, izvinjavam se.. mislim da ne treba Krloa uopšte pominjati na ovoj temi, ipak je tema o pobednici Evrovizije a dotični nema nikakvih dodirnih tačaka sa njom.
[ BuzzLightyear @ 09.03.2022. 13:41 ] @
Čitam sad da je bilo neko glasanje i da je tu pobedila Konstrakta. Sad se kao vlast boji da će svi koji su glasali za Konstraktu glasati protiv Vučića, jer je njegov favorit i favorit njegovih glasača bila neka Sara Džo. Navodno njegovi glasači imaju knjižicu i idu redovno kod lekara (da bi izmerili pritisak), ali ne posećuju zubara (jer nemaju zube). Za sledeće izbore SNS kandidat će nastupiti sa obradom ove pesme:

[ bakara @ 09.03.2022. 14:14 ] @
@B3R1, Turmen

mene ste citirali, ali nisam ja to pisao vec sam samo preveo tekst sa engleskog.
tako da cu sada napisati moj stav, u vezi tacke 4.


Sto se knjizice tice, tu nije crno belo vec sivo...

Ona peva o tome kako svi pozivaju da se bude zdrav,
a kada se razbolis i odes kod doktora, prvo sto ce ti reci sestra na salteru "nemas knjizicu"!

kako ce da te prate kako da o tebi brinu!
to su strofe pesme i nesto sto sam licno cuo stotinu puta.
kao da ovde svi imaju knjizicu, a dobro znate da nemaju.

Bio sam preduzetnik 15 godina i vecita je muka bila licno poslodavcu posedovati overenu knjizicu,
dok su moji radnici imali to overeno zato sto su zaposleni.

Sada je to elektronski pa pretpostavljam ide lakse od onih markica i pecata.

Uglavnom pesma je kritika o svakodnevnim situacijama u drustvu

[ Turmen @ 09.03.2022. 14:32 ] @
Citat:
bakara:

Uglavnom pesma je kritika o svakodnevnim situacijama u drustvu


Ma ubi se od kritikovanja svakodnevnih situacija u društvu, Vučić na aparatima, smeniće ga, pomenula u pesmi Krušik, Jovanjicu, korupciju, tetku iz Kanade :) i najverniji SNS glasači su se zapitali i rešili da preispitaju svoje stavove :)

Zdravstveni sistem jeste u rasulu i to je činjnica - a insistiranje na zdravlju je nešto što je normalno.. jer dok je čovek zdrav, bar dok ima ruke i noge - može da radi, mota kablove, tegli gajbe u magacinu - ili da zabavlja i zaluđuje narod

Ali danas, 2022godine , u Srbiji - knjižicu može da nema samo onaj koji neće da je ima.. Ili smatra da mu ne treba jer lekari su glupi, ništa ne znaju, evo google rekao da hemoroide mogu da izlečim pozitivnim vibracijama na Rtnju i travkama, šta će mi kreme i lekovi (imam nesreću da poznajem ovakve glave)

Bojim se da smo svi ovde prolupali od pandemije, od politike, od raspalog društva, pa sad i od ratova što postojećih što potencijalnih - pa da tražimo dublji smisao, "društvene kritike", tamo gde ih realno nema.. I očekujemo da neka random devojka, nižerazredna pevačica ili neki glumac, teniser, fudbaler - biju naše bitke
[ bakara @ 09.03.2022. 16:19 ] @
Citat:
Turmen:
Ali danas, 2022godine , u Srbiji - knjižicu može da nema samo onaj koji neće da je ima.. Ili smatra da mu ne treba jer lekari su glupi, ništa ne znaju, evo google rekao da hemoroide mogu da izlečim pozitivnim vibracijama na Rtnju i travkama, šta će mi kreme i lekovi (imam nesreću da poznajem ovakve glave)


kako god ja i dalje znam puno ljudi koji nemaju knjizicu tj nemaju zdravstveno osiguranje u doba pandemije o tome gospodja peva.

kao i tome da treba biti zdrav, a istovremeno se promovise estetska hirurgija kao ulaganje u sebe. (bolestan um u zdravom telu)

Nije teks ni glup ni prost kako se na prvu cini.

Zamisli da je pobedila pesma 'muskarcina" drugoplasirane osobe, da li bi onda bili zadovoljni?
da li bi njen tekst komentarisali?

Ili favorita ukrajine za ovu godinu?
On peva tj repuje o svojoj mami...
[ Turmen @ 09.03.2022. 18:17 ] @
Citat:
Zamisli da je pobedila pesma 'muskarcina" drugoplasirane osobe, da li bi onda bili zadovoljni?
da li bi njen tekst komentarisali?


Ne znam pesmu, ako je preslušam javljam utiske...Mada ko je peva - verovatno neću..

Iskreno nisam preslušao i stvarno nemam ideju kakva pesma mora da bude da bih bio zadovoljan i da li neko danas može da napravi takvu pesmu.. Eto ne mora rock, može i neki lagani, pevljivi, radijski popić...

Znam i ja dosta ljudi koji nemaju osiguranje, ali kao što rekoh - većina iz neznanja ili neodgovornosti.. Eto rođak recimo nema knjižicu jer ga je tamo neke 2019e mrzelo da ustane ujutru rano da se javi na biro :)

[ SlobaBgd @ 09.03.2022. 19:15 ] @
Kakve veze ima biro sa knjižicom? I 2019. i danas?
[ madamov @ 10.03.2022. 08:50 ] @
Citat:
Turmen:
Citat:
madamov: A i taj Šaperov i Krlov album je većinom rezultat rada Kikija Lesendrića.


Otkud ti to znaš?? Možda je bio "glavni za ritam sekciju" ili "glavni za spotove" ili "glavni za duvanje promaje na bini na svirkama"??


Ako se dobro sećam, Kiki producirao, snimano u njegovom studiju, radio i aranžmane, a privatno sam čuo da su pojedine pesme uglavnom njegovo nepotpisano delo.
[ Turmen @ 10.03.2022. 09:05 ] @
Citat:
madamov: Ako se dobro sećam, Kiki producirao, snimano u njegovom studiju, radio i aranžmane, a privatno sam čuo da su pojedine pesme uglavnom njegovo nepotpisano delo.


Sarkazam, znam da je sve to rađeno kod Kikija u studiju.. Nego vidiš da je NK bio mozak svega toga, kontam da mu je 90ih telefon bio usijan od ponuda, hteli su ga i Gunsi i Peppersi i Foo Fightersi, ali on rešio da okači "perkusije" o klin, oformi firmu i ostane u svojoj matici državici i svojim znanjem i zalaganjem je učini boljim mestom za život
[ VlaK @ 10.03.2022. 20:01 ] @
Jesu li VIS Idoli nekada bili na takmičenju za pesmu Evrovizije? Vidim ovo će da se pretvori u četnici vs ustaše za koju stranu. :)
[ Java Beograd @ 11.03.2022. 06:34 ] @
Ostavite se Kikija i Idola ...

Pratite najnovije vesti u vezi Evrovizije!

Zna se pobednik: UKRAJINA ! Jeeeeeee !!!
[ bakara @ 11.03.2022. 09:02 ] @
Ukrajina vec ima svojih problema sa pesmom, prvoplasiranu Alinu su politicki diskvalifikovali pa im sada ide ova pesma,

lik peva o svojoj mami stefaniji sto pokusavaju da preokrenu da peva o svojoj zemlji

[ Java Beograd @ 11.03.2022. 09:06 ] @
Ma može on da peva i kučetu i mačetu i Tomiju i Džeriju.

Nebitno je ko peva, šta peva, kako peva, kakva je kompozicija, kakav je aranžman, kakav je performans ...

Evropa će da glasa za Ukrajinu. Naravno, politika tu nije umešana.

Evo, Ali Imam može ove razlomke da protumači, ja kapiram da kad je na prvom mestu na listi kladionice, onda je najverovatnije da će da pobedi.

https://www.google.com/search?q=eurovision+2022+betting+odds

Svima ostalima: Džaba vam trud, muka, koreografija, sati i sati uvežbavanja, muzičari, aranžman, dirigenti, muzičko scenski tehničari, šminkeri, krojači ... Džaba ste krečili.
Više sreće drugi put.



A CIA će strogo da prati ko Ukrajincima neće da da 12 poena.
[ bakara @ 11.03.2022. 09:09 ] @
Pa onda neka pobedi, mi mozemo da izgubimo...

jedino ce imati problem gde da smeste goste kada budu domacini evrovizije iduce godine...
[ Java Beograd @ 11.03.2022. 09:16 ] @
Mi ćemo svakako da se ankerišemo na poslednje mesto (živi bili pa videli) jer nismo uveli sankcije Rusima.

Severnomakedonci bi možda i udelili koji bod, ali su strogo opomenuti.
[ Turmen @ 11.03.2022. 09:25 ] @
Citat:
VlaK: Jesu li VIS Idoli nekada bili na takmičenju za pesmu Evrovizije? Vidim ovo će da se pretvori u četnici vs ustaše za koju stranu. :)


Sa iščekivanjem čekam tu stranicu.. I obavezno da se pomene Tito.. I da se javi Pisac da kaže svoje mišljenje o transsexualcima i onaj lik (nisam mu zapamtio nick a mrzi me da tražim) koji na svakoj temi pominje kereći minuli rad :)

Citat:
Java Beograd: Ma može on da peva i kučetu i mačetu i Tomiju i Džeriju.


Svima ostalima: Džaba vam trud, muka, koreografija, sati i sati uvežbavanja, muzičari, aranžman, dirigenti, muzičko scenski tehničari, šminkeri, krojači ... Džaba ste krečili.
Više sreće drugi put. :D



Evrovizija je odavno sve osim muzičkog festivala. E sad, nekad pobedi "muzički performans", nekad pobedi bradata žena, nekad babuške, Marija Šerifović je pobedila kada je KiM proglasilo nezavisnost.. Sada je red na Ukrajinu.. Ne znam da li su se plasirali za SP u Kataru, znam da su izborili plasman u baraž, tako da se ne bih iznenadio da im se tu svi sklone i da doguraju bar do polufinala.
[ SlobaBgd @ 11.03.2022. 09:27 ] @
Citat:
bakara:
jedino ce imati problem gde da smeste goste kada budu domacini evrovizije iduce godine...

Šta je problem, ima hotela u Moskvi koliko voliš i koncertnih dvorana, rado će Rusija pomoći svojoj novoj provinciji Ukrajini u ispunjavanju preuzetih obaveza. I kao što su Ukrajina i Belorusija imale mesto u UN pored SSSR-a, mogu i ovde da se takmiče i da glasaju autonomno. Matica će imati razumevanja.
[ Turmen @ 11.03.2022. 09:29 ] @
Citat:
Java Beograd:
Mi ćemo svakako da se ankerišemo na poslednje mesto (živi bili pa videli) jer nismo uveli sankcije Rusima.

Severnomakedonci bi možda i udelili koji bod, ali su strogo opomenuti.


Možda naša predstavnica hipnotiše celu Evropu ritualnim pranjem ruku i robotizovanim ponavljanjem "biti zdrava, biti zdrava, biti zdrava", da će na tren zaboraviti i sankcije Rusiji i Ukrajinu i Kovid i sve..
[ bakara @ 11.03.2022. 11:36 ] @
Vidim ja da ceo ove godine svi gledati evroviziju
[ SASA M. @ 11.03.2022. 20:42 ] @
Jel ovo saljmo na evroviziju?
[ Java Beograd @ 12.03.2022. 18:12 ] @
Komentar nekog lika na B92 portalu na vest oko Lukasa i njegovog batrganja posle glasanja:

Lukas i njemu slicni duboko u sebi znaju da su dziberi koji za druge dzibere izvode dzibersku muziku i iz toga sa javlja potreba za društvenim priznanjem, necim sto bi ih izdiglo iznad tog dziberluka. U slucaju ovog dzibera rjesenje je bilo prijaviti se na beoviziju, koja je isto tako dziberluk, ali za megadzibera lukasa to je nesto kao svedska akademija nauka i umjetnosti. Problem nastaje, veliki problem nastaje, kad dziber popusi u tom svom pokusaju izdizanja iz dziberluka i svom tezinom tresne u blato pomjesano za kravljom balegom.
[ BuzzLightyear @ 14.03.2022. 07:38 ] @
Bolje od originala, sa jasnom porukom.

[ BuzzLightyear @ 13.05.2022. 09:52 ] @
Siguran sam da će Balkanci glasati za Modaviju. Pošto ovde na forumu imamo i Njemce, zanima me kako oni doživljavaju ovu muziku.

[ Ulfsaar @ 13.05.2022. 10:40 ] @
Mene to malo podseća na ovo:


*Tako da bih glasao za. A i rumunska muzika je zabavna.

[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 13.05.2022. u 11:54 GMT+1]
[ Java Beograd @ 13.05.2022. 10:55 ] @
Ne znam gde ide ovo takmičenje!!!

Došto se dotle da iskren, deklarisan i registrovan derpe koji se ljubi s ortakom na sceni - NE MOŽE VIŠE DA POBEDI !!!

Alo?!? Kako? Zašto? Pa čemu onda pedervizijska pesma, uopše?

[ component @ 13.05.2022. 12:00 ] @
Kao i svake godine. Ima normalnih i manje normalnih i pesama i izvođača.
I dalje mislim da smo dobro izabrali što smo poslali Konstraktu. Najverovatnije neće pobediti, ali nas bar presdstavlja neko ko nas ne bruka. I privukla je mnogo pažnje (pozitivne).
[ Java Beograd @ 13.05.2022. 12:15 ] @
Citat:
component: Ima normalnih i manje normalnih i pesama i izvođača.

Juče bila jedna devojka, mislim sa Malte.

Žensko, obučena u haljinicu, kao žensko, lepa ženska kosa i frizura, lepo našminkana, kao žensko! Lep ženski vokal, pride. Pevala neku pesmu u pop fazonu.
Prateća plesna grupa - bez nakaradnih porno pokreta.

WTF, pomislim ja, zar je i ovo moguće na pederviziji?

Naravno, zalutala je, greškom poslata na scenu, pa ja zato i ekspresno otpala iz daljeg učešća.
[ Turmen @ 13.05.2022. 12:59 ] @
Citat:
Java Beograd: Juče bila jedna devojka, mislim sa Malte.

Žensko, obučena u haljinicu, kao žensko, lepa ženska kosa i frizura, lepo našminkana, kao žensko! Lep ženski vokal, pride. Pevala neku pesmu u pop fazonu.
Prateća plesna grupa - bez nakaradnih porno pokreta.

WTF, pomislim ja, zar je i ovo moguće na pederviziji?

Naravno, zalutala je, greškom poslata na scenu, pa ja zato i ekspresno otpala iz daljeg učešća.


Meni su Hrvatica i Portugalka bile skroz ok. Ništa extremno, ok, slušljive, radijske pesme, devojke su simpatične, pristojne.. Verovatno ih nikad neću samoinicijativno pustiti, ali neću ni promeniti stanicu na radiju ako ih čujem. Drugo veče nisam gledao, možda odgledam danas brzinski.
[ Java Beograd @ 13.05.2022. 13:23 ] @
Hrvatska je bila OK. Da ju je pevala na svom maternjem jeziku, još bih i glasao za nju.
Sad ću da preslušam portugalsku.

Edit: da gledao sam. OK je, samo mi nije jasno što je mahala glavom levo desno ...
[ component @ 13.05.2022. 14:34 ] @
Nego, da li je neko prometio kako počinje naša pesma?
Prve reči su latinski "Mens Enfermos In Corpore Sano" (u prevodu "Bolestan duh u zdravom telu") ali otpevane unazad. Ko ne veruje može da cropuje prve 3 sekunde pesme i da pusti u nazad.
Nisam ni primetio dok ovde nisu napisali analizu cele pesme:
https://www.youtube.com/watch?v=k_dmF6xHN1w


Drugar koji voli teorije zavere mi je rekao šta za njega znači stih:
"Nemam knjižicu.
A kako da me prate (U ime zdravlja)
Da o meni brinu (U ime zdravlja)
Umetnica je nevidljiva (U ime zdravlja)
Ne vidiš me, to je magija (U ime zdravlja)"

On je ovo poistovetio sa Covid propusnicama.


A za "I šta ćemo sad?" počeli su da poistovećuju sa podmićivanjem. Setio sam se da se i meni par puta desilo da me to pita milicajac očekujući da ću da predložim da "platim pojas" ili nešto slično. A znam slučaj za "I šta ćemo sad?" iz bolnice. Tu je rešeno sa nekom "poklon kovertom" da bi bilo odrađeni neki kardio vaskularni testovi za koje bi trebalo da se čeka jako dugo.
[ mjanjic @ 13.05.2022. 14:51 ] @
Meni se na prvo slušanje svideo Kipar (samo tad na kratko prebacio na RTS1 u Kodiju, i baš bila ta numera), međutim to je samo onaj prvi deo refrena koji me podseti na jednu neku grčku pesmu, ali gotovo cela pesma je totalno nerazumljiva što se tiče reči čak i ako ste učili grčki jezik.

Generalno, mislim da bi na nacionalnim takmičenjima trebalo uzimati međunarodni žiri, i to tako da bar polovina njih ne razume jezik na kome je pesma. Ovako prođu neki izvođači sa pesmama koje ni njihovi sunarodnici ne mogu da razumeju 100%, a kamoli strana publika, a ako je tekst pesme fenomenala, onda to povuče domaći žiri i publiku da glasaju za njih, a posle taj tekst na međunarodnom nastupu nema maltene nikakvo takav uticaj, već odlučuju muzika i scenski nastup.

Slušam i čitam komentare u šta se pretvorilo takmičenje, a kad pogledam na brzinu numere sa takmičenja 1989. godine kada je pobedila Riva, kao da je svaka zemlja poslala najgore što ima :)
[ BuzzLightyear @ 13.05.2022. 20:39 ] @
Kipar je krindž.
[ Mikis1011 @ 15.05.2022. 08:57 ] @
Evo iz kojih država što se tiče Evrovizije sam snimio pesme i rado ih poslušam:

Eurosong 1991-->Švedska; Eurosong 1994-->Irska; Eurosong 2009-->Norveška, Estonija; Eurosong 2011--> Srbija, Španija, Švedska; Eurosong 2012-->Švedska, Grčka; Eurosong 2013-->Danska; Eurosong 2014-->Ukrajina, Švajcarska; Eurosong 2015-->Bugarska; Eurosong 2018-->Velika Britanija; Eurosong 2019-->San Marino, Latvija(Letonija); Eurosong 2021-->Irska, Hrvatska, Izrael
[ ademare @ 15.05.2022. 09:56 ] @
I na kraju Spanska " Sara Jo " bolje plasirana od Konstrakte ??


Kada se samo setim od pocetka , posebno u " demokratskoj javnosti " , koji su u pobedi Konstrakte videli pad AV -a ???

Kako je " Sarin " nastup bio Kicerska Seljana i da to Nema prodju u Evropi ???


To isto , samo iz Spanije , Golotinja - igranje , Besmislena pesma sve odusevilo vise od Konstrakte ?
[ BuzzLightyear @ 15.05.2022. 10:12 ] @
Španska Sara ima dobro d-u-p-e, tako da su poeni zasluženi. Nije mi jasno na osnovu čega je poene dobio Englez.

Nije mi jasno ni zašto se sprski žiri otuđio od svog naroda. Srpski žiri je dao 12 poena Azerbedžanu (!?), dok je publika, dala Moldaviji. Ja bih glasao za Moldaviju, samo da je glasanje bilo besplatno (religija mi zabranjuje da potrošim bilo šta na debilna politički obojena takmičenja).
[ ademare @ 15.05.2022. 10:37 ] @
Nije ni domaca Sara u Audio-vizuelnom smislu za Bacanje .

Brazilac objasnio .

Nije lose pogledati i njegov klip o Konstrakti . Dobar mu je kanal .

Jer nije napaljeni klinac vec muzicar profesionalac. Koji stvarno analizira numere .



[ BuzzLightyear @ 15.05.2022. 11:10 ] @
Pokušao sam da odslušam Brazilca, ali mnogo je dosadan. Kako ljudi mogu da gledaju analize pesama?

Ako Španci šalju gola d u p e t a, a Sanmarinci pedere, zašto bismo morali da ih sledimo? Nastup i pesma Sare Jo se ni po čemu ne izdvajaju u moru sličnih numera.

P.S.
Naleteh na ovu sliku, pa rekoh da je podelim ovde.

[ Java Beograd @ 15.05.2022. 12:00 ] @
Sara Jo je ODLIČNO uradila posao !

Produkcija: čista 10

Zadala "težak domaći" srpskoj estradi, podigla nivo za dva stepenika više od ostalih.
Kostim, šminka, plesni pokreti - desetka. Erotika je očigledna, ali nema vulgarnosti.

E sad, ono šta nije do nje: muzika i tekst. Jbg, šta uspe da se nađe od kompozitora/tekstopisaca - to je to.

"Šta bi bilo kad bi bilo", tj šta bi bilo da je Sara poslata na pederviziju - nezahvalno je komentarisati.

[ Bradzorf012 @ 15.05.2022. 12:50 ] @
Pedervizija! Izgleda da je ovo pravi naziv takmičenja.
[ ademare @ 15.05.2022. 13:14 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Pokušao sam da odslušam Brazilca, ali mnogo je dosadan. Kako ljudi mogu da gledaju analize pesama?



Moze da se odgleda , da bi se videlo da li je to stvarno " Kic Seljana " kako tvrde Autosovinisticki botovi sa cnN1 kanala , ili ipak tu ima necega osim golotinje .


Ti Botovi su zasluzniji za pobedu AV-a , nego SNS Botovi !

Jer ovi botovi sa cnN1 ti ubiju volju za zivotom , a kamoli da glasas za njihovog Kandidata !


Jos kada na kraju skoro svi ukapiraju da njihov kandidat radi u Dilu sa AV-om , kako je neko ovde pisao jos pre 5-6 godina kada se posle Hibernacije Djilas " aktivirao " !
[ BuzzLightyear @ 15.05.2022. 13:52 ] @
Ako Brazilac kaže nešto da nije kič i seljana, onda mora da je tako. Dobru frizuru ima ovaj tvoj Brazilac, baš je cool i uopšte nije kič.
[ B3R1 @ 15.05.2022. 13:52 ] @
Citat:
ademare:
Kada se samo setim od pocetka , posebno u " demokratskoj javnosti " , koji su u pobedi Konstrakte videli pad AV -a ???

Da, bas ce jedna pesmica da dovede do pada rezima ... hoce to, ali malo sutra ...

Medjutim, ostaje cinjenica da je Konstrakta otisla na Evroviziju cak i bez minimuma uobicajenih zvanicnih protokola koje su drugi predstavnici ranijih godina imali. One tri starlete sto su cak dva puta ucestvovale su dobile neuporedivo vece pocasti od Konstrakte, koju u Torinu nije docekao cak ni konzul ili prvi sekretar ambasade. NIKO! Dok je, recimo, italijanski ambasador, uprkos tome sto ima posla preko glave, ipak rezervisao sat vremena u svojoj agendi da ode na aerodrom i isprati Anu na let za Torino.

U povratku u Srbiju, na aerodromu su je docekali obicni ljudi - fanovi mahom ... ali opet niko od zvanicnika. Mogao je barem generalnli direktor RTS da dodje da ih doceka. To bi bio lep gest, jer ih je RTS tamo i poslala, zar ne?

Dok s druge strane, cak i nekome ko s dve leve noge pika lopticu po travi i zbog te dve leve noge stalno sedi na klupi - nema veze, on dobija sve drzvane pocasti - himnu, postrojenu gardu, vatromet, zurku na terasi Skupstine grada ... a kada vise ne bude ni za klupu - nacionalnu penziju uprkos milijarderskim prihodima ... a kada se vrate s puta na terasi Skupstine grada primi ih Predsednik Republike licno.

Isto vazi i za "seljanu" koja tezgari po zapadnim diskotekama uveseljavajuci dijasporu ... i njima slede pocasti i nacionalne penzije ...

Muzicarima bivseg novog talasa koji su sada docekali stare dane ne sleduje nista. Mnogi od njih kopaju po kontejnerima i u dugovima su do guse ...

Razlika je ocigledna.
[ BuzzLightyear @ 15.05.2022. 13:59 ] @
"Muzicarima bivseg novog talasa koji su sada docekali stare dane ne sleduje nista. Mnogi od njih kopaju po kontejnerima i u dugovima su do guse ..."

A Krle?
[ gilopile @ 15.05.2022. 14:01 ] @
Gledao sam sinoc.
Al ko je ona komentatorka?
Vecu nekulturu odavno ne videh na rts1.
[ BuzzLightyear @ 15.05.2022. 14:17 ] @
Voditeljka je bila odlična. Gledao sam Evroviziju sa porodicom i u više navrata voditeljka je ponovila ono što smo mi već komentarisali.

Najbolja izjava joj je:
"Bože ženo šta ti je to na glavi!"
[ gilopile @ 15.05.2022. 14:22 ] @
Da, i kao `ajde bre vise, reci kome ide 12` :D
Mislio sam da ce u nastavku reci jbm ti mtr :D
[ calexx @ 15.05.2022. 14:27 ] @
Imala je mnogo grešaka, kada su glasali valjda Estonci, ona je pričala kako Litvanci daju glasove, kod početka glasova od publike, švabe dobijaju 6 a ona uporno ponavlja 7.
Citat:
BuzzLightyear:P.S.
Naleteh na ovu sliku, pa rekoh da je podelim ovde.
Koliko sam video, pijanista planira da se takmičenje održi u Mariupolju koji će da bude oslobođen, miran i obnovljen. Da li je dozvoljeno da se pedervizija organizuje u susednoj zemlji? Svejedno da li će da se zove DNR ili Rusija.

Inače ovo pokazuje koliko je nakaradni sistem glasanja. Zašto bih ja odavde glasao za Španiju, Australiju ili Švedsku? Kao kada bi zabranili publici da navija za domaći klub, može da navija za strani i da se kladi, ne i za domaći.

Slabo pratim ovo od kako više nije reč o muzici, mislim da je neko vreme takmičenje tj glasanje bilo vezano za to koliko ko ima dobre komšije pa smo mi iz SFRJ međusobno delili glasove, nordijci međusobno, Grčka i Kipar, Rusija i Ukrajina/Belorusija/Baltičci a nije bilo žirija pa ko ima dovoljno komšija pobeđuje. Bez obzira na kvalitet. Mislim da bi jedini pravi način bili žiriji po zemljama učesnicama kao što je nekada bilo i niko nije dovodio u pitanje pobednika a tamo već može da svako odluči na koji način daje glasove, da li samo izabrani žiri ili u kombinaciji sa glasovima publike gde bi žiri imao veći uticaj. Ipak se bira najkvalitetnija a ne ona koja ima najviše gastarbajtera. Zamišljam da se i Kina uključi, oni valjda imaju desetine miliona gastarbajtera van Kine i tu bi pokupili sve bodove. A ako dođe i bollywood, nema evropskim pesmama ni glasa. Ako može Izrael a sada vidim i Australija, ko zna ko sve još, zašto ne i ove dve zemlje?

Ovo sada je specifična situacija, Ukrajina ima 5-6 miliona svojih ljudi u inostranstvu (ne računajući stare gastarbajtere, onda je broj ko zna koliki) i svi će da glasaju za svoje. Ko drugi ima toliko sigurnih glasova? Da se Albanija plasirala (valjda su učestvovali) onda bi dobili gomilu glasova iz Švajcarske, Nemačke i Makedonije.

Od Belgije, Letonije, Španije, Irske, Velike Britanije, Danske, Estonije, Litvanije, Ukrajine i Moldavije smo dobili ukupno osam glasova. Od poslednjih pet sa spiska nijedan.
[ B3R1 @ 15.05.2022. 15:14 ] @
Citat:
calexx: Koliko sam video, pijanista planira da se takmičenje održi u Mariupolju koji će da bude oslobođen, miran i obnovljen. Da li je dozvoljeno da se pedervizija organizuje u susednoj zemlji? Svejedno da li će da se zove DNR ili Rusija.

Vec je bilo nagadjanja da bi Poljska ili Engleska mogla da bude rezervna varijanta. Engleska ima vise smisla, jer su dobili "srebro" ... Moglo bi da se na zove "Evrovizija u Kijevu privremeno izmestena u London". Uostalom, neka pitaju nas, mi znamo kako se to radi:



Citat:
Inače ovo pokazuje koliko je nakaradni sistem glasanja. Zašto bih ja odavde glasao za Španiju, Australiju ili Švedsku? Kao kada bi zabranili publici da navija za domaći klub, može da navija za strani i da se kladi, ne i za domaći.

Ma cela manifestacija je postala besmislena. Zapravo, od momenta kada su orkestri od krvi i mesa zamenjeni matricama to vise nije to. TACKA! Jer sta je sledece? Da pevace zamene pevajucim dronovima? A da na scenu dodje neki novi Milli Vanilli ... i da dron-zurka bude potpuna?

Kad malo bolje razmislim, mozda dronovi i ne bi bili tako losa ideja ... barem ne bismo gledali ove frikove, od kojih bi u neka stara tzv. cestita vremena, roditelji decu sklanjali od televizora kada bi se takva cudesa pojavila. :->
Citat:
Mislim da bi jedini pravi način bili žiriji po zemljama učesnicama kao što je nekada bilo i niko nije dovodio u pitanje pobednika a tamo već može da svako odluči na koji način daje glasove, da li samo izabrani žiri ili u kombinaciji sa glasovima publike gde bi žiri imao veći uticaj.

To je vec isprobano i nije pomoglo. Ziriji su potkupljeni, a glasovima se trguje. Sem toga, unakrsno glasanje nije bas toliko novijeg datuma, Skandinavci su to medju sobom radili jos u vreme ABBA ... ostali su samo kopirali njihov oproban recept.
Citat:
Ipak se bira najkvalitetnija a ne ona koja ima najviše gastarbajtera. Zamišljam da se i Kina uključi, oni valjda imaju desetine miliona gastarbajtera van Kine i tu bi pokupili sve bodove. A ako dođe i bollywood, nema evropskim pesmama ni glasa. Ako može Izrael a sada vidim i Australija, ko zna ko sve još, zašto ne i ove dve zemlje?

Pa kad moze Australija, sto ne bi i Kina?
[ MajorFatal @ 15.05.2022. 15:39 ] @
Citat:
B3R1:
Da, bas ce jedna pesmica da dovede do pada rezima ... hoce to, ali malo sutra ...


Ne reci dvaput .. :)



Doduše kad je režim truo onda i sam pada, prigodne pesmice samo pomognu.

Od zanimljivosti, čini mi se da si se ti bunio da nema više rock n rola, ima nego nema na televiziji, a od zanimljivosti kad su "demokrate" (žuti lopovi) pobedili konačno posle mnogo muke, neko se dosetio da je rnr buntovna muzika, i da sad više nije toliko poželjna kao pre pada miloševića, i neko iz američke ambasade ladno na StudioB (tad još uvek tu i tamo televizija) i objašnjenje da se rnr više ne pušta, a u zamenu predlog Maraja Keri I will allways love you .. ovi sa studioB se bunili, nisu hteli načisto da ukinu pa odlučili za pola pola, ali u svakom slučaju smo nekoliko sledećih godina slušali I will allways love you kao da je himna ..
[ calexx @ 15.05.2022. 15:42 ] @
Citat:
B3R1: Vec je bilo nagadjanja da bi Poljska ili Engleska mogla da bude rezervna varijanta. Engleska ima vise smisla, jer su dobili "srebro"
Pa zar Ukrajina nije na pragu pobede, već potiskuju Ruse iz Harkova, Putin samo što nije sklonjen a i letonski SS-ovci su na putu ka Ukrajini? Ne pratim, mislim da sam zapamtio da britanski pevač na nekom od prethodnih takmičenja nije dobio ni jedan jedini glas a sada suprotno. Da nije rat u Ukrajini, bio bi ubedljivo prvi.
Mada, sada sam i pogledao malo ali ovo stvarno jeste da roditelji sklanjaju decu od televizora kad se pojave neki. Tačnije, da ih puste samo kad se pojave neki jer je većina .... pa čudna.
Nešto sam video da je 5-6 žirija diskvalifikovano, ne znam da li to može da utiče na rezultat.
[ Bradzorf012 @ 15.05.2022. 15:57 ] @
Komentar godine:

Dame i dospodo pozdravite gromoglasnim aplauzom sledeceg pobednika eurosonga... Finsku!!!
(Ralf, 15. maj 2022 14:24)
[ ademare @ 15.05.2022. 16:30 ] @
Citat:
B3R1:
Citat:
ademare:
Kada se samo setim od pocetka , posebno u " demokratskoj javnosti " , koji su u pobedi Konstrakte videli pad AV -a ???

Da, bas ce jedna pesmica da dovede do pada rezima ... hoce to, ali malo sutra ...


Ako ta zanima ovo nisam ja izmislio vec je to pisao cnN1. Imaju oni sve tekstove i sada u arhivi , samo Komentare mahom botova brisu . Tako ako potrazis mozes i sada da nadjes to .


Ideja je bila kao da je glasanje publike, glasalo se na Beoviziji isto kao i na Evroviziji . Pola poena ziri pola publika.

Publika je ubedljivo glasala za Konstraktu i to je odlucilo njenu pobedu na Beoviziji .


N1 i " nezavisni njihovi analiticari " su smisljali dalje teorije !

Kao sto Pink ima svoje " nezavisne analiticare" tako ih ima i N1 .


Njihova teorija je bila o pobedi Konstrakte , kao vesniku promena ?

Pobedi Konstrakte glasovima publike , kao klica pobune i suprostavljanja diktaturi itd.

Totalno Umobolne konstrukcije jer je u domacim prilikama nekoliko stotina ljudi glasalo 20 puta za tamo neku Konstraktu ?


I ovo sto je dobila glasove publike na Euroviziji je 99 % Srbi koji zive u Evropi i Regionu , plus nesto malo regionalaca neSrba. 1 % glasovi Evropljana. Tako uvek bilo i bice .

U drzavama gde je dijaspora jaka dosta glasova publike , tamo gde je nema, nema ni glasova .
[ calexx @ 15.05.2022. 16:41 ] @
Pa svi su tako dobili glasove, svako "svome" i svima dobro. Dobro se zna ko neće nama da daje poene, kome mi nećemo, sve se unapred zna. I ko će da pobedi.

Nego zašto se meni čini da na samom početku "pobednice" kreće neki dobro poznat zvuk? Neka od naših etno pesmica koju sam usput čuo ali ne znam ko izvodi. Takvu muziku sam i slušao kada su se pojavili balksanki konji i malo posle toga dok je bilo ozbiljno a onda se to približilo turbo folku pa nešto i ne pratim.
[ ademare @ 15.05.2022. 17:05 ] @
Evo jednog od tekstova o Pobedi Konstrakte i da je to vesnik pobede Opozicije ?!

Tekst je iz Lista Danas koji je takodje u vlasnistvu Solaka , kao i N1 !

https://www.danas.rs/vesti/pol...znak-za-opoziciju-pred-izbore/

[ Turmen @ 15.05.2022. 19:39 ] @
Meni je Šveđanka bila slatka i pesma joj je bila ok.

Citat:
ademare: Evo jednog od tekstova o Pobedi Konstrakte i da je to vesnik pobede Opozicije ?!

Tekst je iz Lista Danas koji je takodje u vlasnistvu Solaka , kao i N1 !

https://www.danas.rs/vesti/pol...znak-za-opoziciju-pred-izbore/


Dada, to što opozicioni novinari, političari, aktivisti očekuju da neka Konstrakta, Novak Đoković, Nikola Jokić ili ne znam ni ja ko odrade njihov posao u skidanju vlasti je poseban biser.

[ dejanet @ 15.05.2022. 19:53 ] @
Pravio sam drustvo kcerci i odgledao celu Evroviziju. Eh nije lako biti tatko.
Od gomile djubreta od muzike i copy-paste aranzmana, ova nasa je bila relativno originalna, sa tim da je izvodjenje trebalo da bude malo muzikalnije ako se tako kaze, ali je ok.

Mislim, sve je u okviru normale za ovo takmicenje, uvek je bilo frljanja i namestanja, ali brate da daju 12 poena i da vicu "Slava Ukrajini" je ipak novo dno dna, to nikada nije bilo i ispod je svakog nivoa.
[ Turmen @ 15.05.2022. 19:59 ] @
Citat:
dejanet: Pravio sam drustvo kcerci i odgledao celu Evroviziju. Eh nije lako biti tatko.
Od gomile djubreta od muzike i copy-paste aranzmana, ova nasa je bila relativno originalna, sa tim da je izvodjenje trebalo da bude malo muzikalnije ako se tako kaze, ali je ok.

Mislim, sve je u okviru normale za ovo takmicenje, uvek je bilo frljanja i namestanja, ali brate da daju 12 poena i da vicu "Slava Ukrajini" je ipak novo dno dna, to nikada nije bilo i ispod je svakog nivoa.


Znamo ko je ćale godine :) Da mi dođe predstavnica Španije i kaže "tvoja sam mesec dana ako odgledaš celu Evroviziju" - ne bih mogao.
[ ademare @ 15.05.2022. 20:04 ] @
NATO je danas i zvanicno Cestitao pobedu Ukrajini na Evroviziji ?!

https://www.b92.net/zivot/vest...5&dd=15&nav_id=2155001

https://rs.n1info.com/svet/nat...zuje-ogromnu-podrsku-javnosti/


Ono kada covek pomisli da je video i cuo sve Budalastine, a oni ga dematuju


Sto je Najludje ova pesmica Uopste Nije pobedila na Ukrajinskom takmicenju !

Pobedila je neka pevacica , koja je kasnije proglasena za Neprijatelja Ukrajine , podrzavaoca Rusije i naknadno diskvalifikovana .

Onda je poturena ova pesmica , koja je " Odusevila " i NATO ! Ili je to bila NATO pesmica i njihov kandidat ?
[ calexx @ 15.05.2022. 20:18 ] @
Šta joj je bilo potrebno da ode na Krim u ovo vreme? Dovoljno da je izbace iz svih takmičenja. Nema veze što je pobedila, nema veze što su na takmičenju koje je juče održano zabranjene političke poruke, a onaj šeširan je stalno tražio podršku za naciste u Azovstalu ... to je sada dozvoljeno. Ode ovo do dna, mislio sam da dublje ne može ali su me razuverili.
Srećom, nisam gledao sve, tek sam pred kraj uključio prenos ali sam iz onih pregleda video da je bilo i nekoliko normalnih pevača i pesmica. Većina je bila .... pa čudna.
[ calexx @ 16.05.2022. 10:23 ] @
Nešto je trulo u internet vezama Rumunije, kao i Gruzije i Azerbejdžana. Sa njima nije uspostavljena veza pa je onaj tip pročitao njihove glasove. Začudo, Rumunija nije dala nijedan glas Moldaviji, kao što uvek rade međusobno. Sada se saznaje i zašto, oni jesu dali 12 poena Moldaviji ali je pročitano da su ih dali Ukrajini. Naravno, sada će da ih udare po prstima što su uopšte prijavili tu grešku, zna se ko mora da pobedi a usputni detalji nisu bitni.

Slično je bilo sa druge dve, oni kažu da su 12 dali Ukrajini ali je pročitano da su po 12 dali Britancima a Ukrajini po 6. Sve u svemu, Ukrajina je pokrivena, tamo 12 više, ovde 12 manje i to je to. Kad bi tako moglo.

Ko zna kako je glasano od publike, tamo neće da se jave zbog grešaka jer su u pitanju uglavnom državice koje apsolutno podržavaju Ukrajinu i preći će preko krađe iz viših interesa.
[ B3R1 @ 16.05.2022. 10:39 ] @
Citat:
calexx: Nešto je trulo u internet vezama Rumunije, kao i Gruzije i Azerbejdžana.

Negde je bila vest da je bio neki DDOS napad za vreme Evrovizije za koji su okrivili ... pa zna se koga ... :->

Kamo srece da jednom neko isece kablove za vreme te manifestacije. Ali da to zaista uradi ljudski, a ne samo da zeza tokom glasanja, to nije zanimljivo.

Mada, ovi u publici, kao i vecina izvodjaca bi mozda bas i voleli da im neko ugasi svetlo ... i kamere ... ali potpuno! :-)))))

A da neko ne kaze sada da ljudima zelim zlo ... bas naprotiv, zelim im sve najbolje - da uzivaju u svojim orgijama u mraku ... daleko od ociju javnosti ... sami za sebe ... :->

Zar im ne zelim bas da se lepo provedu? Eto ...

Make love, not war !!! :-)))
[ calexx @ 16.05.2022. 11:09 ] @
Pa sad ... a šta ako neko strada u gužvi ni kriv ni dužan?? Mislim, bilo je na gomili i normalnih i šta ako ne primete napad iz pozadine??
[ BuzzLightyear @ 16.05.2022. 14:36 ] @
Pobednik je unapred bio poznat, neregularnosti prilikom glasanja, nevažeći glasovi, sigurni (komšijski) glasovi... zvuči kao izbori u Srbiji.
[ ademare @ 16.05.2022. 15:31 ] @
Juce je objavljeno da je zvanicno otkriveno , od strane Eurovizije nepravilnosti u glasanju u 6 drzava .

Domaci tabloidi nisu objavili koje su drzave u pitanju, sem jedne , nase drage CG !

RT CG je izdala saopstenje da je sve bilo po pravilima itd .

Eurovizija je izdala saopstenje da ce svi nepravilni bodovi biti ponisteni , bez obzira sto ce to smanjiti nekima bodove i plasman !


Tako da Konstraktino 5. mesto je suvise visoko za EU standarde koje su nam namenili !
[ calexx @ 16.05.2022. 16:17 ] @
Zna se koje su te države, ali su opet glasali i u finalu. Meni je veći problem što se Ruminija stidljivo javlja i kaže da su oni dali 12 glasova Moldaviji ali je to dato Ukrajini. Mislim, nije uspostavljena veza, idemo dalje i na kraju se opet proba i verovatno i uspostavi veza. U ovom slučaju to nije bilo u planu. A tek za glasove publike, koliko li je tu pakovano??

Naravno da se znalo ko će da pobedi a već ima i fazona u stilu ... zove Putin Nemačku i pita ih ... oćete da vam sredim da pobedite na sledećoj pesmi evrovizije?

Ipak, ako stvarno Rumunija i zvanično prijavi pogrešno upisivanje njihovih glasova, to je dovoljan razlog da se poništi glasanje.
[ Java Beograd @ 16.05.2022. 16:59 ] @
Ma nema tu poništavanja ...

Ukrajina je prva.

Čiča miča, gotova priča, ko se ljuti, dobije kruti.
[ Bradzorf012 @ 16.05.2022. 19:31 ] @
Osim pedervizije kako ju je označio Java, možda bi se moglo govoriti i o natoviziji. Hebote, kolko su nisko pali.
[ Turmen @ 16.05.2022. 19:39 ] @
Mislim da se od pre par meseca znalo ko će pobediti, nema tu šta.. Pisali smo o tome

I u Kataru predviđam Ukrajni minimum četvrtfinale. Možda i osvoje (mada bi bilo previše).
[ calexx @ 16.05.2022. 21:26 ] @
Misliš da će u decembru da postoji reprezentacija Ukrajine? ;)
[ SASA M. @ 16.05.2022. 22:06 ] @
https://www.b92.net/zivot/vest...5&dd=16&nav_id=2155704
[ BuzzLightyear @ 17.05.2022. 08:41 ] @
Od kada sam odgledao Ademaretovog Brazilca, Jutjub mi uporno servira analize pesama sa Evrovizije.

Da li je Miroljub Petrović član ovog foruma? Mislim da sam prepoznao stil jednog popularnog forumaša.



Odgledao sam i jednu ozbiljnu analizu, nekog nepoznatog lika.



Odoh da tražim analizu Rambove pesme, Euroneuro.
[ B3R1 @ 17.05.2022. 10:57 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Osim pedervizije kako ju je označio Java, možda bi se moglo govoriti i o natoviziji. Hebote, kolko su nisko pali.

Nije im prvi put:



S tom razlikom sto je Toto Kutunjo barem umeo da peva, nije se pederisao na sceni, imao je zivi orkestar i sto je pesma lepa, prava italijanska. Bez obzira sto je tezak agitprop ... Unite-Unite Europe ... Za razliku od ovih ukrajinskih cobana ... Inace, negde sredinom 90-ih sam putovao za Amsterdam i tada odsedao u hotelu kojie se zvao "Europe 92", a hotel privatni ... Tako da fazoni tipa polivanja hladnom vodom, je suis, BLM, ukrajinske zastave i tome slicno nisu bas potekli od drustvenih mreza. Toga je bilo i ranije. Osecam da ce se sada sirom Evrope otvarati hoteli koji ce se zvati "Kiev" ... Ljudi su ovce i tu nema leka.

A kada vec govorimo o zapadnjackim agitprop-pesmicama, koje se ne razlikuju previse od onih nasih cuvenih ("Uz Marsala Tita", "Budi se istok i zapad" ... ), ima tu i jedna druga, mada nije pisana za Evroviziju ... ali bi i u to vreme sigurno pobedila. Pa da se podsetimo istorije:



Inace, kada se pomene ta druga pesmica uvek se nadje neki "pametnjakovic" sa teorijom zavere kako su tu pesmu narucili - NATO, CIA, MI5/MI6 ... sto, naravno, nema veze s mozgom. Vec je Svaba video svoju priliku da iskoristi Berlinsku "oluju" i napravi hit koji ce 100% biti u vrhu svih lista. I zaraditi lepe pare. Eh da, cuo sam da je nedavno doticni promenio tekst pesme i umesto "Follow the Moskva, down the Gorky Park" sada stavio da bude nesto u stilu "Long Live Ukraina, Kiev and blabla ...". Da, bila je i vest o tome. Mene mrzi da guglam sada, ali verujem da ce forumasi to vec pronaci ... i vest i tekst. :-(

Bas kao i nas panonski mornar Djole, sto je u neka stara vremena spevao ovu cuvenu Racunajte na nas, koje se kasnije stideo, pljuvao po njoj i izbegavao da je ponovo izvodi. Ali naravno, nije vratio pare od masnih honorara koje je zaradio od pustanja te pesme na svim radio i tv stanicama, po kasarnama JNA (secam se u vreme kada sam sluzio vojsku, svaki dan se vrtela na razglasu) itd. Licemer!

Tako ce se i svi ovi, mozda vec za 10 godina, stideti svega sto se danas desava ... i te cobane s roze kapicama necete vise moci da vidite, niti cujete nigde. Kao ni pijanistu. Izbrisace ih sa svih platformi, jer ce do tog vremena usavrsiti Internet do te mere da ce brisanje i prekrajanje digitalne istorije biti normalna stvar. I svi ce se praviti kao da se to nikada nije desilo. A stare ljude, kada pomene nesto od toga, proglasavace dementnim i slati na prinudnu terapiju lekovima kojima ce im "leciti" demenciju, a zapravo brisati memoriju. Danas to jos uvek nije sasvim moguce. Ali polako ... doci cemo i do tog momenta ... Videcete ...
[ calexx @ 17.05.2022. 16:05 ] @
Nekada je pesma evrovizije bila pojam za hitove, ono što tamo pobedi (Aba) ili zamalo pobedi (Klif Ričard) je godinama bilo hit nad hitovima i stalno se vrtelo na radiju a kasnije i na televiziji.

Ajde pitanje, koja televizija (osim ukrajinske, naravno) će uopšte da emituje ove kaluše i "pobedničku" pesmu osim u pregledu takmičenja? Ovo je i za naše pojmove neka etno numera kojih ima bezbroj i koje mogu da se puste na nekoj folk teve stanici a nisam siguran da zapad pa i istok imaju takve turbo folk teve stanice. Uostalom, mada sam ja možda izutetak, ko bi ovde mogao da peva ili bar zvižduće recimo pobedničku pesmu one bradate žene? Pisac? A ja bez problema pevušim Klifovu pesmu koja je zamalo pobedila 1968. godine. ;)

Čini mi se da su i englezi počeli da se mršte, ajde da im pomažu ali da im daju pobedu ... mada su se oni odrekli mnogo toga ne bi li konačno vratili Rusima za ono što su uradili 1945. godine.
[ MajorFatal @ 17.05.2022. 16:19 ] @
Citat:
B3R1:
Bas kao i nas panonski mornar Djole, sto je u neka stara vremena spevao ovu cuvenu Racunajte na nas, koje se kasnije stideo, pljuvao po njoj i izbegavao da je ponovo izvodi. Ali naravno, nije vratio pare od masnih honorara koje je zaradio od pustanja te pesme na svim radio i tv stanicama, po kasarnama JNA (secam se u vreme kada sam sluzio vojsku, svaki dan se vrtela na razglasu) itd. Licemer!


Kome da vrati, tebi? Pa zar ne vidiš da je pesma bilo toliko popularna među vama, tada omladinom, da ste je puštali svaki dan sa razglasa? Takvo nešto treba nagraditi tantjemama. A spevao je dok ste ga učili da je tito bio najveći sin naroda i narodnosti, naravno da će da se odrekne kad se ispostavi da je sin progovarao nemački na samrtnoj postelji zapadne medicine u Sloveniji, umesto radničke medicine gde je do tad živeo.
[ BuzzLightyear @ 17.05.2022. 20:35 ] @
Kako je progovorio nemački? Da ga nije zaposeo demon?
[ MajorFatal @ 17.05.2022. 20:42 ] @
Eh sad odma demon, možda išao na dopisni kurs pa mu se iznenada vratilo
[ ademare @ 17.05.2022. 20:55 ] @
Po zvanicnoj biografiji , JBT je radio u Nemackoj pre I S. rata . U Minhenu , u Manhajmu je navodno radio u Mercedesu , a kasnije u Becu i Viner Nojstatu u fabrici , Dajmler .

Tako da je za to vreme mogao da nauci Nemacki jezik , da bi mogao da radi u tim fabrika .

Zvanicno . Sto ne znaci i stvarno


Nekako mi je prica o Sotoni i demonima verovatnija
[ Java Beograd @ 18.05.2022. 07:45 ] @
Citat:
MajorFatal:Pa zar ne vidiš da je pesma bilo toliko popularna među vama, tada omladinom, da ste je puštali svaki dan sa razglasa?


Jeste, bila je popularna, i puštala se svaki dan sa razglasa. Da si ti živeo u to vreme, i ti bi je voleo, pevao i puštao sa kasete.
[ B3R1 @ 18.05.2022. 09:21 ] @
Citat:
MajorFatal:
Kome da vrati, tebi? Pa zar ne vidiš da je pesma bilo toliko popularna među vama, tada omladinom, da ste je puštali svaki dan sa razglasa?

Ajd bas kad si me povukao za jezik ...

U mojoj skoli su se slusali pank, hevimetal, i naravno neizbezan novi talas. Ljubitelji narodnjaka su tada bili zesce ismevani, nazivani raznim pogrdnim imenima itd.

A ta crvena scenografija - crvene marame, "Racunajte", "Pionir sam e pa sta" i ostale agitprop kojestarije su bile "pod moranje" i to samo u prva 4 razreda osnovne ... Uz to, isli smo i na one ispracaje i doceke kada bi se drug marsal vratio iz posete drugovima Bokasi, Idi Aminu ili nekim slicnima ... vec sam ih i zaboravio ... i tu bi nas uciteljica vodila u koloni po dvoje, postrojila duz ulice Kneza Milosa i podelila zastavice da njima masemo drugu marsalu dok prolazi svojom limuzinom ... Tu smo razvili fore: "Samo da vezem pertlu, stici cu vas". I onda kolona ode, a ti klisnes kuci. :-) Eh, slatke godine detinjstva ...

Bas kao sto su "pod moranje" bili i oni sastavi, koje smo pisali za domace ... teme: uloga druga Tita u miroljbivoj kohabitaciji ... znacaj socijalisticke revolucije za blagostanje i svetlu buducnost radnicke klase i postene inteligencije ... i slicna njesra, sto se prepisivalo i ucilo napamet bez razumevanja sta to uopste znaci.

Kasnije je sve to postepeno ukidano, svake godine smo grabili gram po gram slobode. Danas bi se to zvalo prolecem ili ofarbanom revolucijom, ali nasi matorci su na to tada gledali ao na normalan pubertetski bunt protiv nametnutih pravila. Tako smo u 5. osnovne svi bacili one plave mantilice koji su se iz nekog razloga zvali "kecelje" (iako nisu nicim podsecali na kuvarske kecelje, tako da mi sama rec nikada nije bila jasna) ... i tada je po skoli pocela modna parada farki, patika i jakni iz Trsta ... Decja posla ...

A onda bi dosla vojska i tu je opet sve bilo "pod moranje". Pa i ta Djoletova ljigava pesmica, koja tada (1987/88) nije vise imala nikakvog smisla, se odjednom pojavila na razglasu po kasarnama ... tada sam je cuo posle 8-9 godina pauze. I nismo to "mi" pustali sto smo to voleli, vec se pustalo po naredjenju. Pod moranje! Bitna razlika!
[ calexx @ 18.05.2022. 10:40 ] @
Te kecelje iliti uniforme nisu bile slučajno uvođene. U osnovnoj školi smo imali nekoliko baš baš siromaha u odeljenju koji su dolazili u krpljenim (što uopšte nije problem kada je čisto i uredno ali se ipak primeti) košuljama i sličnim odevnim predmetima. Da se to manje primeti, počeli su da uvode te uniforme, siromašni ih nisu plaćali nego smo mi odvajali deo za njihove.

A patike i jakne nisu bile dečja posla nego potreba roditelja da pokaže da njegovo dete (tj on) ima više i bolje od drugih. Što je opet dovelo do toga da oni siromasi postaju još siromašniji jer su roditelji morali da kupuju patike koje koštaju kao cela plata pa su se mučili da obezbede hranu i ostalo. Da im deca ne budu ismejana. Ne znam kako je sada, to se dešavalo pre par decenija a možda su ljudi oguglali na to.

A da se vratimo malo i na temu? ;)
[ Turmen @ 18.05.2022. 13:24 ] @
Citat:
calexx:
Misliš da će u decembru da postoji reprezentacija Ukrajine? ;)


Pa ne znam zar vi vlažioci na lik i delo Putina ne pričate mesecima kako "Rusiji nije interesantno da okupira Ukrajinu, već samo malo da lupi par šljaga bahatim nacitima, izvede specijalnu mirovnu misiju i onda ode, a Ukrajina nastavi da postoji u sreći i blagostanju"...

Osim ako moćna Zbornaja komanda ne smatra Pjatova, Jarmolenka, Mikolenka, Jeremčuka i kompaniju nacistima, pa planira da ih sve počisti do prvenstva

A možda i bude postojala, sa slovom "Z" na dresu, iz zahvalosti prema onima koji su ih spasili nacističke pošasti.. ko zna, videćemo.
[ Turmen @ 18.05.2022. 13:43 ] @
Realno u poslednjih 30god, možda je 3-4 pesama imalo neki "post evrovizijski" život, Ruslana, Grkinja koja je pobedila neke 2003, 2004 (mislim da se pesma zvala "My Number One") onda onaj Sakis Ruvas, Euforija iz Švedske je bila hit par godina i to je manje više to. I Lordi su bili popularni među nama metalcima, još i pre evrovizije. Uz gorepomenutog Italijana.

Čak i Maneskin koji je bio osveženje - je prežvakan i izvikan nakon nekoliko meseci i za par godina, a možda i manje ih se niko neće ni sećati.

I ako se ograničimo na ove prostore, pored "Lane moje ovo ono" i "Molitve" - tu je bila i Tošetova iako nije pobedio te godine. I jedno vreme su propisno davili Joksimovićem i Jelenom Tomašević, ali džaba ga bilo, pesme em nisu bile hitovi, em nisu bile pevljive, em nisu imale neke duboke tekstove - totalno odsustvo kreativnosti.

Čak, ja - a i verujem većina ljudi i većina korisnika ovog foruma, na pitanje "ko nas je predstavljao 2012e godine" ili da otpeva neki stih tih pesama - ne bi znao da odgovori. Pa ja se ne sećam ni ranijih godina ko je bio i koje su pesme. Toliko traje taj hajp za Evrovizijom.
[ Java Beograd @ 18.05.2022. 13:49 ] @
Pa dobro, jeste, ali realno, bar 95% snimljenih / objavljenih pesama se zaboravi posle godinu dve, mislim generalno, ne samo na evrovizijske pesme.
A tek festivalske pesme, bilo kojih festivala dakle - 99% se odma' zaboravi.




[ BuzzLightyear @ 18.05.2022. 13:53 ] @
Citat:
calexx:
Ne znam kako je sada, to se dešavalo pre par decenija a možda su ljudi oguglali na to.


Sada su patike zamenjene mobilnim telefonima.
[ calexx @ 18.05.2022. 13:57 ] @
Sa tom razlikom što sada roditelji i sebi uzimaju besne mobilne da ne zaostaju u društvu. Valjda je sada manje vidljivo. Mada je i dalje važno kad se sedne za sto u kafani/kafiću koji mobilni se iznese i stavi pored ključeva kog automobila. Što više para, to manje mozga.
Citat:
Turmen:Rusiji nije interesantno da okupira Ukrajinu, već samo malo da lupi par šljaga bahatim nacitima, izvede specijalnu mirovnu misiju i onda ode, a Ukrajina nastavi da postoji u sreći i blagostanju...
Nisu oni krivi što su nacisti nastavili da se bore koristeći civile kao štit a zapad im neprestano slao humanitarno oružje i neophodne lekove da se ovi ne predomisle.
Naravno da neće da zauzmu celu Ukrajinu, neko mora da vraća dugove ali će da prihvate želju nekih regiona gde uglavnom živi ruski narod da im se dozvoli nezavisnost ili da se priključe Rusiji. Posle sporazuma iz Minska, moraće da se pravi neki drugi.

Ali to i dalje nije razlog da se menjaju odluke nekih žirija i glasovi daju ukrajinskim predstavnicima. Bez posledica.
[ BuzzLightyear @ 18.05.2022. 14:17 ] @
Citat:
calexx: Što više para, to manje mozga.


To obično kažu oni koji nemaju dovoljno para.
[ B3R1 @ 18.05.2022. 15:03 ] @
Citat:
Turmen:
Čak, ja - a i verujem većina ljudi i većina korisnika ovog foruma, na pitanje "ko nas je predstavljao 2012e godine" ili da otpeva neki stih tih pesama - ne bi znao da odgovori. Pa ja se ne sećam ni ranijih godina ko je bio i koje su pesme. Toliko traje taj hajp za Evrovizijom.

Bas tako. I to nije nista novo. Ja sam sve go negde pocetka 90-ih gledao Evroviziju redovno i od svih tih tralala pesmica zapamtio sam svega nekoliko, jer su bile upecatljive. Danas, kada pogledam listu pobednika mogu da se setim muzike i/ili teksta svega malog broja pesama. Recimo, meni su u secanju ostali: ABBA, Toto Kutunjo, Dzoni Logan, Lordi, Helena Paparizu ... I naravno nasa Marija Serifovic, kao i oni Hrvati sto su pevali "Rock me baby"... i to je to. A to su ujedno i pesme koje se cesto vrte na raznim radio-stanicama ... Ali po meni je giga-sampion tu jedino ABBA, jer i posle POLA VEKA (za dve godine tacno 50 godina, hej!) njihov Waterloo i ostale pesme se jos uvek cuju s vremena na vreme, odjekuju i i iz kafica, neke su dozivele i modernije obrade itd.
[ ademare @ 18.05.2022. 15:07 ] @
Moj Idol - Kepec Putin ima pravo da menja misljenje


Pisao sam u onoj temi na pocetku kada su postojala dva misljenja dominantna , a moje 3. bilo kao kod mog Idola !

Reka Dnjepar , plus u odnosu na sada , Nikolajev i Odesa !


Sada je moj Idol Kepec , smanjio apetit ocigledno !

Ovim tempom kako mu vojska napreduje ako uzme samo Dombas za 3 godine bice dobro

[ BuzzLightyear @ 18.05.2022. 15:11 ] @
Idol je u drugoj temi, ovo je drugo takmičenje, Pesma Evrovizije.

[ calexx @ 18.05.2022. 15:14 ] @
Ja sam pesmu evrovizije dugo pratio, naročito u detinjstvu kada sam još i slušao zabavnjake i dobro znam da bi pobednik ali i još nekoliko probranih numera kasnije bili forsirani ali i rado slušani. Ovo u poslednjih par decenija je postalo smešno. Kada su se Korni čupavci pojavili na bini, pola publike nije moglo da ih gleda a ono što je viđeno poslednjih godina ... to ni ja ne mogu da gledam.
Citat:
BuzzLightyear: To obično kažu oni koji nemaju dovoljno para.
Misliš da mi je krivo što nemam ključ od nekog besnog džipa i najnoviji i najskuplji mobilni pa da ih stavim na astal da svi vide? Ja sam imao mobilni u vreme kada je bilo popularno ono .... ođe mobilni i skoro niko nije znao.
Ni danas kad negde sednem ne vadim to, mobilni je u džepu i tu i ostaje pa makar bio i sa dijamantima.
[ BuzzLightyear @ 18.05.2022. 15:22 ] @
Ne mislim ništa o tebi konkretno, samo sam primetio da je tako. Složio bih se sa tobom da si napisao da što se više ljudi razmeću novcem, to manje mozga imaju.
[ ademare @ 18.05.2022. 15:22 ] @
Ima hitova Evrovizijskih , koji se slusaju Samo u Srbiji ! Nije vazno koja je zemlja pevala .


Evo pre neki dan mi Youtube ponudi ovu pesmu i pogledam sve komentari nasih ljudi .

99% pregleda je iz Srbistana


[ Turmen @ 18.05.2022. 15:30 ] @
Citat:
BuzzLightyear:
Ne mislim ništa o tebi konkretno, samo sam primetio da je tako. Složio bih se sa tobom da si napisao da što se više ljudi razmeću novcem, to manje mozga imaju.


U slučaju bahatih da.. Duško Radović je rekao da su siromašni oni roditelji koji svojoj deci ne mogu ništa drugo osim novca da ponude - i tu je skroz u pravu.

Pa makar i vozio Maybaha i imao telefon od 100000e, ne bih osećao potrebu za razmetanjem... Kada nisam imao golog dinara u džepu, to niko nije znao (osim najbližih) uvek sam hodao dostojanstveno, bio uredan, pristojno obučen, čist - isto tako da i kada bih bio pun para ko brod - nema potrebe da to iko zna.
[ Turmen @ 18.05.2022. 15:44 ] @
Citat:
ademare:
Ima hitova Evrovizijskih , koji se slusaju Samo u Srbiji ! Nije vazno koja je zemlja pevala .


Evo pre neki dan mi Youtube ponudi ovu pesmu i pogledam sve komentari nasih ljudi .

99% pregleda je iz Srbistana ;)




UUU sećam se ove pesme, nisam ni znao da je sa evrovizije.. A pevačice su top..

Isto to važi i za Sakisa Ruvasa, bio je ubistveno popularan ovde. A sada ovi Moldavci - mislim da su jedino nama bili zanimljivi :)
[ BuzzLightyear @ 18.05.2022. 15:56 ] @
Moldavci su bili zanimljivi i Rumunima. Dobili bi i od rumunskog žirija 12 poena, samo da nije bilo "smetnji" u komunikaciji.
[ calexx @ 18.05.2022. 16:16 ] @
Citat:
Turmen:UUU sećam se ove pesme, nisam ni znao da je sa evrovizije.. A pevačice su top..

Isto to važi i za Sakisa Ruvasa, bio je ubistveno popularan ovde. A sada ovi Moldavci - mislim da su jedino nama bili zanimljivi :)
Sećam se i ja, ni ja nisam znao odakle je a ajde neko da kaže da ovde postoji nešto nenormalno, naprotiv. Pevačice top, svirka dobra, ritam, ukupan dojam 9+ otprilike.

Za Moldavce je bilo komentara da bi kod nas bili prihvaćeni u nekom vašarskom šatoru jer je ta vrsta muzike. To što su im Rumuni dali 12 glasova žirija se nije svidelo glavnom žiriju pa su preusmerili glasove totalno drugačijoj folk numeri. Hm, ovo beše pesma evrovizije a ne grand šou??
[ MajorFatal @ 18.05.2022. 17:11 ] @
Citat:
ademare:
Po zvanicnoj biografiji , JBT je radio u Nemackoj pre I S. rata . U Minhenu , u Manhajmu je navodno radio u Mercedesu , a kasnije u Becu i Viner Nojstatu u fabrici , Dajmler .

Tako da je za to vreme mogao da nauci Nemacki jezik , da bi mogao da radi u tim fabrika .

Zvanicno . Sto ne znaci i stvarno ;)

Nekako mi je prica o Sotoni i demonima verovatnija ;)


Mm jok, 1912 još je bio u Ljubljani, pa Beč 1912, pa 1913 ga regrutovali u austougarsku vojsku, ali na molbu 1913 otišao u domobrane u Zagreb .. ma nešto mi ta biografija sva vrljava .. jedino ako je naučio jezik za pola godine, a za jezike definitivno bio talenat "Što se tiče znanja jezika, Tito je tvrdio da govori srpsko-hrvatski, nemački, ruski i pomalo engleski.[25] Dok na primer, Vladimir Dedijer navodi 1953. da Tito govori „srpsko-hrvatski … ruski, češki, slovenački… nemački (sa bečkim akcentom)… razume i čita francuski i italijanski… i takođe govori i kirgiski”.[26]"

Sva sreća nebitna ličnost u istoriji, nego nama ispirali mozak sa njim, a b3r1 se buni što mu pisali pesme pa hoće još i tantjeme da vrati ..

Citat:
B3R1: Ajd bas kad si me povukao za jezik ...


Uveravam te da nisam :) Čak me ni ne zanima šta ste slušali ili koje kecelje nosili ..
[ Turmen @ 19.05.2022. 10:59 ] @
https://www.youtube.com/watch?...&ab_channel=GiorgosMoschos


Top 50 pesama Evrovizije svih vremena (ali od 2000e godine)..

Pogodite pobednika :)
[ Java Beograd @ 20.05.2022. 07:35 ] @
Ukrajina i dalje ide napred !

[ Java Beograd @ 20.05.2022. 08:20 ] @
A evo, napokon su objavili i zašto su poništili glasove Poljske, Rumunije, Azerbejdžana, Crne Gore, San Marina i Gruzije.

https://eurovision.tv/mediacen...tatement-irregular-voting-2022

Dakle, nije u pitanju "komšijsko glasanje", nego fazon naše fulbalske lige "3 za 3", a ovde je "šest za šest"
[ B3R1 @ 20.05.2022. 08:42 ] @
Citat:
Java Beograd: A evo, napokon su objavili i zašto su poništili glasove Poljske, Rumunije, Azerbejdžana, Crne Gore, San Marina i Gruzije.

https://eurovision.tv/mediacen...tatement-irregular-voting-2022

Dakle, nije u pitanju "komšijsko glasanje", nego fazon naše fulbalske lige "3 za 3", a ovde je "šest za šest" :D

Tresla se gora, rodio se miš.
[ Java Beograd @ 20.05.2022. 08:53 ] @
Dobro, nije smak sveta, ali poenta je da su ih na'vatali, čisto da im daju do znanja ...

Pazi, kako su ušli u dil, i to šest zemalja, koje nisu povezane istorijskim vezama. Konspirativno.
[ calexx @ 20.05.2022. 10:39 ] @
Imaju dokaze da su se dogovorili? Možda se pogodilo da baš tako daju glasove, lako može da se nađu i primeri 1-1, 2-2 ili kako već, zna se koja država kojoj daje glasove i šta njih zabole da li je Kipar dao Grčkoj ili obrnuto, da li Finci daju Šveđanima, Crnogorci Srbima i ostale varijacije?

A šta sa promenama glasova žirija u finalu? Rumunija ne sme glasno da kaže da su oni 12 dali Moldaviji a ne Ukrajini ali mogu da budu kažnjeni ako se pobune.

Samo naivni mogu da veruju u te priče koje servira zapad.

Eh, navukoste me na one mandov... pevaljke iz Španije pa svaki čas pustim da opet čujem. Kroasani su im minirali nastup pa su bile tek pete (mada se i tada unapred znao pobednik) ali svakako se vide neki detalji kojih sada nema. Ove koje pevaju su žene, oni koji sviraju muškarci, svako zna svoje mesto i svoj život. Na ovoj pederoviziji je bilo previše primera neodređenih ljudi prema kojima ona bradata pevaljka deluje onako osrednje normalno.
Mada vreme čini svoje, nisam čitao detalje ali za ove sestre kažu da ih najviše obošava lgbt populacija, nije nemoguće da su se i one promenile.
[ Java Beograd @ 20.05.2022. 11:11 ] @
Citat:
calexx: Imaju dokaze da su se dogovorili? Možda se pogodilo da baš tako daju glasove ...


Možda se pogodilo, sasvim slučajno.

Kao što se Mujo okliznuo i pao na ćakiju, i tako sedam puta, sasvim slučajno.
[ buda01 @ 20.05.2022. 22:16 ] @
Spanjolke su definitvno no 1 svih vremena na Evroviziji.

Za razliku od ovogodisnje splacine, Ukrajina je prethodne 2 godine pokidala:




[ calexx @ 21.05.2022. 11:57 ] @
Šta znam, meni je ovo takmičenje u nekoj popularnoj zabavnoj muzici gde po potrebi prošvercuju i rokere i ostale frikove a ova ukrajinska numera sada kao i prethodne dve mi liče na takmičenje etno muzike. Sutra će Bugari da pošalju čuveni ansambl Bulgarian Voices ili Teodosija Spasova, mi možemo Bilju Krstić a i Jelenu Karleušu ... možda i Bobana Markovića mada se za ovu godinu znao pobednik ali sledeće godine već može da se kombinuje. Možda su i buranovske babuške podmetnute da ismeju ovo takmičenje.

Nekada se na velikim takmičenjima cenio i pristup izvođača i okretanje leđa publici kažnjavalo a danas se pokazuje pedu i ljube razni "parovi" a uskoro će normalni da nestanu iz takmičenja.
[ Mikis1011 @ 25.05.2022. 13:47 ] @
http://uploads.tapatalk-cdn.co...81906039119bf7ae878d742275.jpg
[ Bora Sonar @ 12.02.2023. 22:54 ] @
Od ovoga može da se rikne:

[ Mikis1011 @ 13.02.2023. 10:40 ] @
Idealno za ovo već odavno Sotonino takmičenje zvano Eurosong. Evo tu je i bradata odnosno brkata žena sa sve šapkom. Ako ne pobede biće sigurno u vrhu posle glasanja.
[ Bora Sonar @ 13.02.2023. 10:58 ] @
Putin, oluja, LGBT... i sve to upakovano kao cirkuska predstava. Brine me samo hoće li demokratski nastrojeno EU pučanstvo diljem EU razumeti. Nadam se da su glazbenici spremili verziju na engleskom.
[ Mikis1011 @ 13.02.2023. 12:15 ] @
Za koga ćete glasati, ako bude glasanje gledalaca, a ne samo žirija što se tiče naših pesama za ovo ovogodišnje demonsko takmičenje? Ja ću glasati za Žmahera.
[ Bora Sonar @ 13.02.2023. 12:24 ] @
Neću da glasam. Religija mi zabranjuje da trošim novac na gluposti.
[ ademare @ 13.02.2023. 12:29 ] @
CnN1 , list "Danas" iz iste medijske kuhinje se Ubise da dokazu da "pesma" nema Antisrpski kontekst !!

Sa sve placenim cnN1 botovima , koji sve ostale optuzuju za manjak IQ-a ? Neshvatanje sarkazma i Satire ? Ovde svaki normalan covek umesto Satire vidi SATARU !!

I to USTASKU !


To sto ovi matori "Srederi" gostuju kod Kesica i slicnih likova samo potvrdjuje sve to !!

" Mama kupila traktora " !?

Ne odnosi se na vredjanje Srba , sto je Svakodnevni diskurs i Ustasluk u CRO vec je pre 6 meseci 30 sekundi Lukasenko ponudio Putinu traktor "Belorus" ! Bio prilog od 30 sekundi ! I to je Pola pesme ?

Al za malo !!

Ovaj Sund je pobedio glasovima publike !

Iste one koja svaki dan pominje Srbe Traktoriste , izbegle od Bljeska i Oluje !
[ Mikis1011 @ 13.02.2023. 14:17 ] @
Ovakve spodobe, pošto nemaju nikakav muzički talenat, nastoje praveći od sebe nakaze, mada i jesu nakaze i u stvarnosti, doći do malo popularnosti. Naravno tu su i tekstovi na koje će njihovo ustaški nastrojeno "pućanstvo" da svršava.
[ component @ 13.02.2023. 18:14 ] @
Ja ne vidim da je tema ništa drugo do Putin/Lukašenko/Rusija. Čak je i teško nešto drugo povezati sa pesmom.
[ B3R1 @ 13.02.2023. 19:00 ] @
Citat:
ademare:
CnN1 , list "Danas" iz iste medijske kuhinje se Ubise da dokazu da "pesma" nema Antisrpski kontekst !!

...
Citat:
component: Ja ne vidim da je tema ništa drugo do Putin/Lukašenko/Rusija. Čak je i teško nešto drugo povezati sa pesmom.

Bio jednom jedan dokon lik, pa mu se slucajno prosulo mastilo i tako nastade ovo "umetnicko" delo:



A onda se pojavise "pacijenti" koji su tome poceli da daju razlicita tumacenja. Jedni vide slepe miseve, drugi ruzicaste slonove, trecima se tu prividjaju nekakve orgije.

E tako i vas dvojica.

Neki nazovi-muzicari su se igrali muzike, pa prosuli par bezveznih nota i jos bezveznijih stihova i napravili djubre ... ali zato se nasli "pacijenti" koji tome daju neka visa tumacenja.

Ta "pesma" je tesko smece od muzike koje nema ni pocetak, ni kraj, ni smisao, ni koncept.
[ Bora Sonar @ 13.02.2023. 20:02 ] @
Rošahov test sadrži odjednom i slepe miseve i ruzicaste slonove i nekakve orgije. Isto tako pesma koju šalju Hrvati sadrži istovremeno asocijacije na Putina, progon Srba iz Hrvatske i LGBT. Pretpostavljam da su Putin i LGBT zanimljivi publici iz EU, dok je oluja za domaću publiku.

Za grupu Let 3 prvi put sam čuo danas i vidim da imaju zanimljive nazive albuma:

Two dogs fuckin' (1989)
El Desperado (1991)
Peace (1994)
Živi kur4c (Live Cock; live) (1996)
Nečuveno (Outrageous) (1997)
Jedina (The Only One) (2000)
Bombardiranje Srbije i Čačka (Bombardment of Serbia and Čačak) (2005)
Živa Pichka (Live Cunt; live) (DVD) (2008)
Kurchem do vjere/Thank you lord (Faith by Dick/Thank You Lord) (iz ciklusa: I popov kurhac bi jeb'o u miru) (2013)
Angela Merkel sepe (Angela Merkel bullshitting) (2016)

[ ademare @ 13.02.2023. 20:19 ] @
Citat:
B3R1:


A onda se pojavise "pacijenti" koji su tome poceli da daju razlicita tumacenja. Jedni vide slepe miseve, drugi ruzicaste slonove, trecima se tu prividjaju nekakve orgije.

E tako i vas dvojica.



Za @ Componenta sam siguran da je Pacijent , ali za tebe nisam , jer mozda nisi Obavesten !

Ako jesi onda si Pacijent kao i on !


Nema sta tu da se premislja da li je pesma Antisrpska ili nije !!

Na takmicenje " Dora " kako se naziva dosli su Traktorom !!!!

Takodje su izjavili i da ce po Liverpulu takodje ici traktorom ??

I to sve zbog Lukasenkovih 30 sekundi pre 6 meseci ?

Ili zbog Ustasluka kakve smo gledali cak i u Kataru i gledamo ih Svaki dan u HR ??


Stvarno treba biti pacijent pa poverovati u tako nesto !!
[ pisac @ 14.02.2023. 13:28 ] @
@Ademare

A šta to tebe toliko boli ako je antisrpska? Vidiš da je grupa sama po sebi društveno provokatorska, ova pesma im je samo jedan oblik provokacije.

I zašto te tangira ako su takvi provokatori izabrani od naroda (ne znam da li je tako, ne pratim ta takmičenja)? Pa ovaj prostor Jugoslavije je okupiran već 3 decenije, mediji su (naročito u NATO državama) pod direktnom kontrolom Vašingtona, i narativ koji se dostavlja iz Vašingtona je narativ koji narod mora da guta. Narod (kao i svaki narod, uključujući i srpski) je glup kao noć, kako mu mediji kažu tako mu mozak radi i takve pesme peva.

Propaganda u HR je enormna, domovinski rat se prospia na medijima konstantno, borba za ostvarenje tisućljetnjeg sna i izbavljenje iz zle "Srboslavije" je osnova domooljublja koji se upumpava u glave naroda, u funkciji dimne zavese i anestezije, da narod ne shvati da mu ta mukom i krvlju stečena "domovina" upravo nestaje pred očima.

Hrvatska više nema svoje granice, nema svoju valutu, nema svoju vojsku, nema svoje more jer stranci sve kupuju, nema svoj glavni grad jer je pun imigranata (na sve te koji su već bili tamo, radnu dozvolu je prošle godine dobilo još 115 000 tamnoputih imigranata), ništa svoje više nemaju jer je sve Nemačko/Američko... a život je preskup..., i Hrvati i Hrvatska bukvalno nestaju a u taj prostor bez granica se upumpavaju neki drugi.

Da narod ne bi shvatio šta mu se dešava i ko mu to radi, pumpaju ga nacionalizmom. Isto kao i tebe. Ovde (u Srbiji) nije ništa bolje već je samo malo drugačije. Žvalavi debil je isto u službi globalističke sotone kao i onaj tamo Plenković, isto dovodi imigrante dok se prosipa rodoljubljem, isto sr'nje samo drugo pakovanje. Jedan se prosipa katolicizmom i latinicom a drugi se prosipa pravoslavljem i ćirilicom, a obojca rade za istog gazdu dok dovode hinduse i arape i kojekakve.

Mi svi ovde zajedno smo okupirani od istog zla i budućnost nam je svima potpuno ista dok god ostanemo razdvojeni. I to baš zbog takvih kao ti koji ne mogu da ukapiraju da im je neko napumpao mozak šupljim glupavim nacionalizmom, i zašto je to uradio.

Meni je zapravo žao Hrvatske, žao mi je Kune koja im je oteta, žao mi je što nestaju i zauvek gube teritoriju jer zapravo sa Hrvatskom i Hrvatima nestaje i deo Jugoslavije.
[ ademare @ 14.02.2023. 14:17 ] @
Jesi li ti i dalje Bugarin ?

Ne znam sta si , a Ocigledno ni ti ne znas ! Imas ozbiljnu Krizu Identiteta i zato osim sto Stalno menjas pricu od Bugarina do Spartanca , se poistovecujes sa drzavom koja ne postoji vec 33 godine !!

A sve je proizvod Tvoje maste i Slicnih Bolesnika da ne napisem Umobolnika !!


Jer takva drzava kakvu ti i bolesnici Zamisljate da je bila , Nikada nije Realno ni postojala !!

To je poznati Sindrom " Zal za Mlados` " !


Ako si Bugarin onda nema dileme ! Bugarski Fasisti i Ustase uvek bili i bice Braca u Mrznji i Klanju !!

Secam se dobro da si pisao da si "glavni " na Storm Front forumu i slicnim mestima gde se okupljaju Nacisti !


Posle si postao Levicar , Jugonostalgicar itd .

Bilo je tu i ono Putovanje u Pata(k)goniju !


Eh da hoce neki Psihijatar da se zainteresuje za tebe !
[ component @ 14.02.2023. 16:30 ] @
B3R1,
Možda je stvarno Rošarhov test u muzičkom smislu. Ali sigurno je da nisam jedini koji je ovako tumačio. Ademare ima svoje viđenje, tvoje je da nema koncepta ni smisla. Možda nas samo troluju i nabacuju fraze da se masa primi.
Koliko sam shvatio, Let 3 su provokatori. Pa neka ih. Da sam žiri ne bih im dao ni jedan bod. Ali isto tako ne bih ni prošlogodišnjim pobednicima.
[ pisac @ 14.02.2023. 17:54 ] @
Citat:
ademare:
Jesi li ti i dalje Bugarin ?

Ne znam sta si , a Ocigledno ni ti ne znas ! Imas ozbiljnu Krizu Identiteta i zato osim sto Stalno menjas pricu od Bugarina do Spartanca , se poistovecujes sa drzavom koja ne postoji vec 33 godine !!


A ti se poistovećuješ sa državom koja nije postojala 4-5 vekova

Genije.

Sve sam ti lepo objasnio, tvoje je jedino da progutaš svoje zablude koje ti je Američka globalistička smradina usadila u glavu, i da prihvatiš realnost. Pre nego što te crnci i arapi isteraju iz ove države za koju misliš da je tvoja.
[ ademare @ 14.02.2023. 18:27 ] @
Upravo je ta tvoja Jugoslavija proizvod " Americke globalisticke Smradine " !!

Zato je valjda i volis !


Srbija je postojala dok Amerika nije bila ni u Embrionu !
[ Manager @ 14.02.2023. 18:58 ] @

Ukrajinac Verka Serduchka pevala za drugo mesto na evroguziji pesmicu
"Russia bye bye..."
Vidimo kako se to lepo završi kad ga preteraju.

Biće interesantno kako će Croasani proći posle njihovog napjeva,
nešto im nikako nije do mira i spokoja.
[ Bora Sonar @ 15.03.2023. 07:25 ] @
Mislili ste da od hrvatske pesme ne može gore? Odslušajte srpskog predstavnika, Crnog Luka, čist satanizam i renesansa.

[ BrutalCoin @ 09.05.2023. 09:19 ] @
Neumesno je prenositi na TV Pesmu Evrovizije.
Čak bi trebalo ove godine zamrznuti učestvovanje bar dok se nastava ne normalizuje.

[ Java Beograd @ 09.05.2023. 09:33 ] @
Ja znam jednog koji sigurno neće gledati prenos tog nakaznog programa večeras.
[ component @ 09.05.2023. 10:02 ] @
Platili smo učešće nema smisla da ne učestvujemo. Ko voli gledaće, ko ne voli neće. Nije obavezujuće.

Naša pesma mi se uopšte ne sviđa, ali izgleda da ima dosta ljudi kojima se dopada. Ispada da ipak ima ismisao i u tekstu i u koreografiji.
Koga ne mrzi, može da pogleda objašnjenje (oko četvrtog minuta počinje analiza pesme):
[ ademare @ 09.05.2023. 12:30 ] @
https://n1info.rs/showbiz/luke...-srbiju-i-porodice-preminulih/

https://n1info.rs/showbiz/luke...m-nastupa-odati-pocast-zrtvam/


Upravo je " nas predstavnik " resio da koristi poslednje dogadjaje i Tudju Nesrecu za skupljanje poena !


I sudeci po komentarima na tekstove ide mu odlicno bolje nego politicarima !
[ baresi @ 09.05.2023. 12:39 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ja znam jednog koji sigurno neće gledati prenos tog nakaznog programa večeras.


Ja znam za dvojicu.
[ Bora Sonar @ 11.05.2023. 10:35 ] @
Kako je bilo? Nisam stigao da gledam, bila je gužva u Zadruzi, Kristijan i Anax iz Cool benda su se posvađali, pa sam morao da ispratim to.
[ ademare @ 11.05.2023. 11:43 ] @
Imas na YT snimak .

Pokusao sam da odgledam snimak samo tog nastupa , ali nisam uspeo , cak ni sa preskakanjima !

Ono pocne da zavija , pa skocis na pola snimka


Glasala dijaspora kao i uvek .

Bice medju poslednjima u finalu !


Podrsku mu najvecu dali oni Ujaci Srederi !

Slican se slicnom raduje !
[ SASA M. @ 11.05.2023. 21:15 ] @
Ljudi, pa ovo nije to tako loše, Shhh-Ćććć