[ aca_punk @ 10.11.2022. 18:42 ] @
Neki dan sam skidao neke integralce sa ploce i propisno sam nadrljao obicnom vakuum pumpicom. Imam kinesku i neku od Ersinih (2-3 hiljade dinara). Ova Ersina za razliku od kineske je ocajna! Proslo nekoliko dana i prvi put na nekom videu obratim paznju kako radi lemilica za odlemljivanje!

Kada kucam po Net-u izlazi mi ova: https://novi.kupujemprodajem.c...jivanje-zd-8925/oglas/73636856 Ja te pare necu da dam sigurno.

Ima li nesto jeftinije? Ima li negde neki kinez za pocetak? Kakva su iskustva inace sa tim spravama? Ima li neko polovnu na prodaju?

[Ovu poruku je menjao aca_punk dana 10.11.2022. u 21:49 GMT+1]
[ FrankyRC @ 10.11.2022. 18:55 ] @
Pa ta sa linka i je Kineska!
[ baresi @ 10.11.2022. 19:11 ] @
Ja sam par godina unazad, kupio ovu:
https://si.farnell.com/multico...rework-station-240v/dp/3299959
Našao sam je na Ban*good za 80 €, osim što je malo glasna, zadovoljan sam sa njom.
[ aca_punk @ 10.11.2022. 19:44 ] @
Eto ti sad! :)

Ne intereuju me onda cene iznad toga! :)

Kada sam napisao kinesko mislio sam na nesto ovako: https://novi.kupujemprodajem.c...nje-i-ciscenje/oglas/136826604

Jel probao neko da radi sa ovim? Ima li bolje od obicne vakuum pumpice?

Ovo cu i da kupim! Bez obzira sta ko kaze, nije 100e! :) Ali bih sve jedno voleo da cujem misljenje!



[Ovu poruku je menjao aca_punk dana 10.11.2022. u 21:15 GMT+1]
[ test1234 @ 13.11.2022. 07:46 ] @
Za odlemljivanje samo Denon odlemljivač, Najmanje oštećuje. Po meni, ali je ozbiljno skup.


http://www.renex.rs/pokaz_produkt.php?id=106


[ chris6212 @ 13.11.2022. 08:29 ] @
ZD-8925 je bezobrazno skup kod nas. Cene čak idu i do 20000, ali je mahom oko 15000 danas. Njegov predhodnik ZD-915 (više se ne prodaje, zastareo model, iako je praktično isti kao ovaj, osim displeja) je bio ispod 10000, ako se dobro sećam, bilo je i meni potreban, planirao sam da kupim, ali nisam.

A cene prodavci pravdaju poskupljenjem brodskog transporta iz Kine i ostalim dažbinama koje su otišle u nebo... Svejedno, ne znam ko je lud da toliko plati, naročito ne za ZD-8925, koja nije loša za amaterske potrebe, ali nije ni bog na šta, često zna da se zapuši.

Ovde se može naći gde je najjeftinije:
https://www.eponuda.com/lemili...mljivanje-zd-8925-cena-6774822

Ove štapne ne bih uzimao u razmatranje, pošto nemaju regulator temperature niti mi je poznato kolika je usisna moć, pa kod nekih ploča (ako ne i većine) mogu da naprave popriličnu štetu.


[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 13.11.2022. u 09:41 GMT+1]
[ ademare @ 13.11.2022. 12:19 ] @
Ako nista drugo , pokazao si mu da moze da kupi jeftinije u radnji nego na oglas . Mada su i oglasi cesto radnje .

Ovo kombinacija Kineski tresh na kilo 2 u 1 je bezvezarija .

Obicna Kineska lemilica od 30 wati i rucna pumpica .

Samo je stavljeno u jedno kuciste . Niti nesto vredi lemilica , niti pumpica . U svakom slucaju mu je jeftinije u radnji , vidim da su sa besplatnom postarinom oko 1.000 din . Ona iz oglasa dosta vise plus Poskupele postarine !
[ chris6212 @ 13.11.2022. 14:04 ] @
Ma ne samo što su te spravice bezvezarije, nego su potrebne i žonglerske veštine da bi se koristile. Jednom rečju, neupotrebljive su, naročito ne na pločama gde se lako isčupaju vodovi ako je temperatura previsoka ili može lako da spali čip, umesto da ga izvadimo neoštećenog.
[ aca_punk @ 13.11.2022. 22:38 ] @
Hteo sam da bacim dve hiljade dinara samo sa namerom da se uverim kako to radi! Mislim na lemilicu (30w) i pumpicu. @ademare bas takav mi je odgovor trebao! :) Znaci da mora da se puknu bar blizu 100e za nesto sto moze da radi, a da jeste sigurno bolje od obicne neke pumpice? Tako sam dao bio blizu 100e tada za duvalicu i hvata mi prasinu. Ovo bi cesce koristio ali opet ne tako cesto.

Da li bar mogu da se koriste za odlemljivanje sa ploca koje ce se baciti. Kada se cupaju samo elementi zbog njih samih. Ustvari napisao si "obicna kineska pumpica"! :)
[ FrankyRC @ 13.11.2022. 23:01 ] @
Za odlemljivanje sa ploča za bacanje je najpraktićnija lemna kada.
Nešto poput ovoga https://www.aliexpress.com/ite...amp;curPageLogUid=5EiWf5gDNNmB


I to se da u kućnoj radinosti napravit skoro za badava
[ DSL @ 14.11.2022. 08:50 ] @
Osim sto je treba napuniti sa solidnom kolicinom kalaja koji nije jeftin. Jos ako razlemljavate A4 plocu, onda treba i velika kada... Troskovi znaju eksplodirati
[ gilopile @ 14.11.2022. 09:12 ] @
Kadica je odlicna ako ce da odlemljuje sve komponente sa ploca manjih dimenzija i to ako ce dnevno da skida 50 ploca...

Dobra je obicna pumpica + duvljka i lemilica i nema problema.
Moze dobro da posluzi i lem zica sa niskom tackom topljenja, pa malo iskustva i najdvrdokronije komponente lete napolje :)

Ako se cesto skidaju troe hol cipovi, razlemljicac je mama. Nista ne fali tom najjefitnijem ZD-u, al opet mora i duvaljka da pripomogne kod viseslojnih ploca...

Ja odavno, recimo, kad menjam komdenzatore sa viseslojnih ploca koje imaju rupice mikron vece od nozice, a + tu je i masa...lepo pokidam kond i lemim direktno na preostale nozice.
Uglavnom su to jeftine maticne ploce i sl. Ko ce to da se kadr sa skidanjem.
Ovako za pola sata izmenjam 10-ak kodnd ko od sale.
[ FrankyRC @ 14.11.2022. 14:20 ] @
Citat:
DSL:
Osim sto je treba napuniti sa solidnom kolicinom kalaja koji nije jeftin. Jos ako razlemljavate A4 plocu, onda treba i velika kada... Troskovi znaju eksplodirati


Nečeš topit žicu za lemljenje već imaš kupit pločice kositra koje nisu skupe.
https://www.aliexpress.com/ite...amp;curPageLogUid=6t8uXLoOVfyI
A ima sigurno i jeftinijih.

Jer jednom kad napuniš kadu nema potrebe da je prazniš!
A isto tako možeš skupljati u neku posudicu komade lema koje odstranuješ sa pumpicom i skupi se pozamašna količina s vremenom.
Slobodno možeš napravit sam a4 kadu, nađeš adekvatnu metalnu pločicu i staviš joj grijače. Sa malo znanja i sreće u pronalasku potrebnih dijelova da se i besplatno napravit.
Il isto tako možeš na maloj kadi skidat dio po dio pločice.
[ FrankyRC @ 14.11.2022. 14:28 ] @
Citat:
gilopile:
Kadica je odlicna ako ce da odlemljuje sve komponente sa ploca manjih dimenzija i to ako ce dnevno da skida 50 ploca...

Dobra je obicna pumpica + duvljka i lemilica i nema problema.
Moze dobro da posluzi i lem zica sa niskom tackom topljenja, pa malo iskustva i najdvrdokronije komponente lete napolje :)

Ako se cesto skidaju troe hol cipovi, razlemljicac je mama. Nista ne fali tom najjefitnijem ZD-u, al opet mora i duvaljka da pripomogne kod viseslojnih ploca...

Ja odavno, recimo, kad menjam komdenzatore sa viseslojnih ploca koje imaju rupice mikron vece od nozice, a + tu je i masa...lepo pokidam kond i lemim direktno na preostale nozice.
Uglavnom su to jeftine maticne ploce i sl. Ko ce to da se kadr sa skidanjem.
Ovako za pola sata izmenjam 10-ak kodnd ko od sale.


Nema kombinacije koju nisam isprobao i definitivno je sa kadom najzgodnije i najbrže imao pedeset pločica dnevno il jednu godišnje!
A to ionako radim kad mi se skupi određena količina pločica pa onda skidam jednu po jednu.
Istina nije baš najpametnije skidat komponente tako koje su osjetljive na temperaturu, al i to se može anulirat punjenjem kade lemom niskog tališta.
Normalno je da nećeš koristi kadu ako skidaš samo par komponenti prilikom popravka ploče, a i tu koristi svak šta mu odgovara.
Ja sam i dalje na ručnoj pumpici i traki jer čekam priliku da ubodem povoljnije neki odlemljivač.


Tako zalemljeni kondenzatori na nožice su puno osjetljiviji na mehaničke utjecaje, pa može lako doći do pucanja lema il hladnog lema!
Da je to najbolje rješenje onda bi svi tako radili!
[ branko tod @ 14.11.2022. 15:44 ] @
Za razvaljivanje ploca sa elementima zakon je fen za skidanje farbe.
Zagrejes i otreses gomilu delova, samo je bitno da padaju na nesto
sto ce im pomoci da se brze ohlade, u vodu ne jer veliki je sok.
[ ademare @ 14.11.2022. 16:25 ] @
Citat:
aca_punk:
Hteo sam da bacim dve hiljade dinara samo sa namerom da se uverim kako to radi! Mislim na lemilicu (30w) i pumpicu.


Evo imas u radnji za 1.000 ako vec isprobavas da te kosta upola.

U sustini mozda ti i posluzi. Jer se koristi jedna ruka umesto dve lemilica + pumpica .

https://ananas.rs/proizvod/vak...uda.com&utm_term=es_0_2_pp

Pise da je dostava besplatna .
[ aca_punk @ 14.11.2022. 17:45 ] @
Citat:

Evo imas u radnji za 1.000 ako vec isprobavas da te kosta upola.


Da, hocu da probam! Narucio sam je! Tamo pise da nema troskova postarine!

Javicu sta mislim kada stigne... :)
[ vucko47 @ 14.11.2022. 19:24 ] @
Ja sam pre ravno pet godina kupio zd 915 i radi još. Koliko se sećam bilo je nekih prepravki čim sam je kupio i to je to. Sami bog zna koliko je do sada razlemio koječega.

Ima li gde u Srbistanu da se kupi normalan kabl za lemilicu? Sa pet žila.
[ pajper1 @ 14.11.2022. 20:10 ] @
Nekada davno kupio sam takvu lemilicu sa vakum pumpom lemilica nema regulaciju i vrh pregreva pokidaces stampu ako nepazis vrh je loseg kvaliteta i brzo sam je izbacio iz upotrebe.Po meni lemilica sa regulacijom temperature kvalitetna , Proskit plasticna pumpica i silikonsko crevo na vrhu eventualno pasta za razlemljivanje i naravno najozbiljnije tinol zica o.7do 1mm sa fluksom nekog renomiranog proizvodjaca.
[ chris6212 @ 14.11.2022. 20:54 ] @
ZD-915 i ova nova nisu loše za amatersku upotrebu, ali kao što sam napisao, zna često da se zapuši, a da se otpuši nije baš jednostavno, ove žice za čišćenje koje idu uz uredjaj nisu kvalitetne i polome se lako.

Doduše, rezervni filteri, staklo (pa čak i pištolj) može da se kupi kod nas, relativno su jeftini, ali ako se mnogo koristi, mora često i da se menja i tada se i ne isplati. Znam neke da umesto filtera koriste toalet papir umotan u više slojeva, ali ne znam baš koliko je to pametno...
[ vucko47 @ 14.11.2022. 21:10 ] @
Kod mene su sve žice za čišćenje još čitave i nisam imao problema sa zapušavanjem. Samo se redovno čisti i to je to. Vrhovi su loši i njih je potrebno češće menjati. A što se tiče filtera to se pravi od onih tufera il kako se već zovu što koriste žene za skidanje šminke. Par minuta straha i eto novih filtera 🙂
I mana joj je što trese ceo sto kada je okineš da nešto razlemi. Zvrči i skače kao da čekićima pravi vakum 🤣
[ chris6212 @ 14.11.2022. 21:14 ] @
E da, i to sam vidjao po YT da koriste umesto filtera. :)

A uvek je lakše prvo da se nanese malo svežeg tinola ili fluksa, pa klasičnom lemilicom malo rastopi, pa tek onda da se krene sa odlemljivanjem....
[ fangorn @ 15.11.2022. 08:34 ] @
Citat:
ademare:
Citat:
aca_punk:
Hteo sam da bacim dve hiljade dinara samo sa namerom da se uverim kako to radi! Mislim na lemilicu (30w) i pumpicu.


Evo imas u radnji za 1.000 ako vec isprobavas da te kosta upola.

U sustini mozda ti i posluzi. Jer se koristi jedna ruka umesto dve lemilica + pumpica .

https://ananas.rs/proizvod/vak...uda.com&utm_term=es_0_2_pp

Pise da je dostava besplatna .


Ja koristim tu pumpicu s vremena na vreme par godina unazad.
Nije losa mada neki put nema sanse da isisa sav kalaj, ali za amatersku upotrebu i tu cenu definitivno moze da posluzi.
[ Onaj_od_pre @ 15.11.2022. 13:31 ] @
I ja ću da naručim ovu lemilicu-odlemljivač koju je naručio @aca_punk, mislim da će da završi posao... Nego osim nje, imam u planu jaku opremu da kupim, sve živo što može.... nego zima ljudi... Jel vama zima? Meni je u radionici ledara... tako da sam kupio nov domen... ipak je bolje zimu provesti uz komp u toploj sobi nego u radionici... A i onako nemam vajde ni od jednog ni od drugog
[ aca_punk @ 24.11.2022. 09:59 ] @
Narucio sam Vakum Pumpu pre 9 dana i 16 sati (preuzeto sa ES), rok isporuke bio je od 19.-21. novembra! Jos uvek nista!

https://prnt.sc/tjksAmnLqwhc

Zvao sam ih napravili su neku gresku!
[ ademare @ 24.11.2022. 15:04 ] @
Nesposobni slepci .

Mozda im se ucinilo da su suvise velikodusno obecali besplatnu postarinu za relativno malu sumu , pa pokusavaju da izvrdaju ?

Nemoj da odustajes !
[ aca_punk @ 24.11.2022. 15:21 ] @
Upravo I ja tako mislim. :) Pisacu kad stigne, ako stigne. Sada sam telefonski narucio, zvao service center.
[ aca_punk @ 25.11.2022. 10:31 ] @
Malopre mi je stigao novi mail, https://prnt.sc/zC00m0cKZfsR

Sacekacu da prodje ponedeljak da vidim da li ce da uvaze telefonsku narudzbinu od juce. Traljavo mi izgleda sve ovo. Kao iz Kine da narucujem! :)

[ chris6212 @ 25.11.2022. 13:35 ] @
Zakon o zaštiti potrošača navodi sledeće:

"
Isporuka

Član 31

Trgovac je dužan da u roku od 30 dana od dana zaključenja ugovora na daljinu i ugovora koji se zaključuje izvan poslovnih prostorija izvrši isporuku robe ili pruži uslugu, osim ako nije nešto drugo ugovoreno.

Trgovac je dužan da bez odlaganja obavesti potrošača da isporuka ugovorene robe ili pružanje ugovorene usluge nije moguće.

Na obaveze trgovca i prava potrošača u vezi sa isporukom u skladu sa ugovorom o prodaji robe ili pružanju usluge, koji je zaključen na daljinu ili izvan poslovnih prostorija shodno se primenjuju odredbe ovog zakona kojima se obezbeđuje zaštita potrošača u ostvarivanju prava iz ugovora o prodaji.
"

Prema tome, ako kažu da je rok isporuke nedeju dana ili koliko već i ti si sa tim saglasio, onda nema šta više da se raspravlja sa njima. Ako počinješ da se nerviraš zbog toga, jednostavno možeš da odustaneš od kupovine pozivajući se na ovaj član i završena stvar.
[ iculibrk @ 25.11.2022. 14:01 ] @
Citat:
aca_punk:
Malopre mi je stigao novi mail, https://prnt.sc/zC00m0cKZfsR



Meni se čini da oni tvrde da je isporuka pokušana. U tom slučaju te je trebao zvati kurir. Najbolje ti je da pozoveš 0800 000 111 i odabereš opciju 4 i vidiš šta se desilo sa paketom.
[ aca_punk @ 25.11.2022. 14:32 ] @
Posle duzeg razgovora sa njihovim operaterima koji su me prebacivali sa telefona na telefon, jedan od njih mi je rekao da je greska njihova da ne zamerim i da ce poslati ponovo.

A sto se tice City Expressa nije dolazio na kucu (ne moze da nema nikog!), a na telefon me nisu zvali!
[ gilopile @ 25.11.2022. 14:35 ] @
Njima je neka greska u sistemu.
Mislim, pored svih tih aplikacija, sifri proizvoda, sifri narudzbenica oni se zeznu, ccc
Izgleda da je najsigurnija hemijska i tefter :)

To im je neka genericka greska o isporuci kada su navodno poslali, a nisu dobili povratnu info da si preuzeo u nekom odredjenom roku.

A dobio bi i SMS od CE o neuspelom urucivanju, da nisi bio na adresi...
[ ademare @ 25.11.2022. 14:53 ] @
Kuriri - Kurirske sluzbe su veliki Prevaranti !!

I drzavni Postekspres i privatnici ! Svi su prevaranti !

Drzavni nece da rade kuriri ! 2 puta sam imao problem sa njima u zadnje vreme , jer navodno dolaze subotom !!? Ali u Diznilendu ne u Srbiji !!

Stigne SMS u subotu imate posiljku ! Posle toga nista ! Ceo dan , rade subotom do 15 casova , Kurir se ne javlja !!

Posle u ponedeljak stigne SMS da idem u postu da uzmem paket !!

Pa koji sam ga Grac placao da donesu na adresu ako cu da idem u postu da ga teglim odatle ??


Ovi privatnici takodje nece da rade !! Posebno u Beogradu ! Imaju dosta posla pa Random nece da dolaze !!


Kad sam Giletu slao paket da mi popravi maticnu plocu , jedva sam Treci dan uspeo da Namamim Kurira da dodje da uzme paket !!
[ gilopile @ 25.11.2022. 15:02 ] @
Da.
A meni se desavalo da dobijem SMS kao u toku dana mozete da ocekujete isplatu otkupnije i tako, brate, 15 dana.
Poludeo sam, zvao ih i malo se izdro na njih jer, jbt, gledas da neko bude kuci zbog toga, a njih mrzi da dodju ili sta vec. Posle toga sutra dosao kurir :)
Uzas

Ili ovaj rad:
Narucim neki fon sa KP, lik za pola sata kaze ajd tebra da se ocenimo odma...Ja reko ajd, jer se radilo ipak o 1000 din neki tel za delove....

I nema meni posiljke, 3,4,10 dana. Kontaktiram lika, on kaze poslao.
Ja kazem kako kad mi nije stiglo, niti me je iko kontaktirao od kurira...
On se pravda da je poslao i tacka. Posle kaze kako mu se vratilo i da sada mora duplu postarinu da placa.
Ja kazem, ok, slikaj mi papir koji si dobio kad si poslao ili kada ti se vratilo i od tada se nije vise javljao. Koji bednik jbt Ebala ga ocena

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 25.11.2022. u 16:13 GMT+1]
[ chris6212 @ 25.11.2022. 15:25 ] @
Ma budeš srećan i ako dobiješ taj telefon umesto cigle. ;)

Od firmi dobiješ mahom ili otvarano ili neispravno, poluispravno ili oštećeno, često bez fiskalnog i sl., pa ako ne reaguješ u roku od 14 dana možeš da se slikaš, a ako dobiješ oštećen proizvod, možeš da se žališ bogu ocu, pare nećeš više nikada dobiti natrag ili ćete montati sa raznim servisima za robu koju nisi još ni otpakovao..

Mnogo prevaranata se nakotilo...
[ Onaj_od_pre @ 26.11.2022. 06:55 ] @
Meni je na primer ok postexpress. Ovo je selo, neće da nose pakete teže od kilo... Ali mi stigne poruka da je paket stigao, odem u poštu i uzmem. Bolje nego da me zove kurir i da se ganjamo, ja sam tu, kad prođeš prodavnicu, pa sa desne strane 300 metara... a ti ideš iz drugog pravca, e onda ovako... itd... pa džedžim na kapiji dok ne dođe. eto...
[ chris6212 @ 26.11.2022. 11:15 ] @
PostExpress je više nego dobar, naročito ako je pošta u mestu, sve se uglavnom završi za 24 časa. Tačno im je i praćenje pošiljki preko portala, pa nema ni nepotrebnog nerviranja i zivkanja telefonom, kao kod ostalih kurirskih službi. Em daleko bolja usluga, em su daleko jeftiniji od drugih. Problem je što mnogi imaju ugovor sa nekim od tih ostalih kurirskih službi, pa ne šalju preko kurirske službe pošte ni ako to sam tražiš od njih.
[ Onaj_od_pre @ 26.11.2022. 11:43 ] @
Pa da, ako možeš da biraš uvek postexpress... možeš da preuzmeš paket u roku od deset dana, čini mi se... A ne da dzedziš kući ceo dan i čekaš da te kurir pozove, izgubiš ceo dan za jednu pošiljku.
[ ademare @ 26.11.2022. 11:56 ] @
Nazalost od 1.11 i Postexpress je podigao cene i stigao ostale !

Posle njega je po ceni AKS itd. tek koji procenat skuplji .


Za manja mesta - sela PE nece da ide po kucama ! Jos i ne dolaze svaki dan cak iako selo ima postu vec dva puta nedeljno ! U selu ko je blizu poste O.K. ko nije on ce da razmisli koga da angazuje !


Beks su najgori ! Tu oko njih je sve neko muvanje ! AKS se navodno podelio na dva dela ! U malom mestu kao sto je Sabac dva Kurira ?! Bila je prica da ce AKS zbog dugova da bankrotira pa da je tada formiran Beks isti ljudi . Druga prica kao posvadjali se vlasnici ? Meni ovo prva izgleda realnije !

Sa PE je covek sigurniji , cak iako mora do poste , ovi privatnici imaju neke magacine po Batajnici , Surcinu , Simanovcima itd sve takve lokacije , pa nema rezervnog preuzimanja .


Jos citam na sajtu Beksa za sve opstine Beogradske specijana veca cena , zbog toga sto u Extra zoni ne mogu vise da se parkiraju na ulici ?? Nije sav BG extra zona ali to im je izgovor da naplate dodatno ! Posebno opstine koje imaju i gradski i seoski deo , cela opstina doplata ! Palilula , Vozdovac , Zvezdara , Cukarica itd imaju i seoske delove ali ko te pita !

Imaju i spisak sela za koje traze doplatu zbog " losih puteva " ??
[ Onaj_od_pre @ 26.11.2022. 12:20 ] @
Ima dosta tu muvarenja, to je očigledno, što reče neko zavisi od ugovora koji su potpisali tamo neki... Recimo jedna firma iz bg šalje elektronske komponente preko 'Daily' i prevoz je svega 200 dinara. Bez obzira na težinu paketa.. ima svega... Našao sam na kp, neki lik šalje proizvode nekim 'Royalom' isto skoro besplatno... ko su ti veze nemam...
[ chris6212 @ 26.11.2022. 13:35 ] @
Ja nešto ne vidim na portalu pošte da su povećali cenu slanja paketa PostExpress-om. Osnovna usluga je i dalje 200 din., a za posebno rukovanje i ostale usluge, doplaćuje se po cenovniku. Gledamo isti portal?

Ma kakav jedan izgubljen dan, nego te ovi ostali uslovljavaju da džodžiš kod kuće ćak celu nedelju. A kurir zove kada je tu u blizini, niko te ne zove dan ranije da pita da li ti odgovara, misle valjda da si besposlen i samo na njih čekaš...

Ovako, fino tražiš preuzimanje u pošti, pa odeš kada ti odgovara i ne moraš ni sa kim da imaš posla i da se nervriraš bez potrebe...
[ ademare @ 26.11.2022. 13:44 ] @
Postekspres je digao cene ! Mozda nije od Novembra ali je digao . Ja sam primetio u novembru Mozda je bilo i ranije !

Evo na ovom linku je vest o Poskupljenju iz Januara 2022.

Ima i "novi " cenovnik iz januara pa uporedi sa ovim sadasnjim !


Koliko ovo puta treba da poskupi godisnje da bi bilo "normalno " ?


https://boom93.rs/info/drustvo/poskupele-usluge-post-express-a-2/


Koliko vidim cene su danas vece 40 % nego u Januaru !!

A ima cenovnik na linku i od prosle godine ! Znaci u januaru oko 25 % , pa onda jos jednom oktobar - novembar 40 % na onih 25 % ?
[ ademare @ 26.11.2022. 13:51 ] @
@ Onaj_od_pre

Taj Rojal je bankrotirao prosle godine !

Ojadili radnike i korisnike . Mada jedna banda manje . Osim ako nisu otvorili novu kurirsku sluzbu

https://rs.n1info.com/biznis/r...ez-zarada-i-overenih-knjizica/