[ galac1968 @ 26.12.2022. 16:14 ] @
Spajam podatke iz vise celija i radi lepseg izgleda treba da mi sadrzaji iz razlicitih celija pocinju u sledecem novom redu.
Primer:
Dragan
Zoran
Velibor i Milos
Jovisa i Sreten
Borka

Inace meni bude to sve u jednom redu,sa razmacima .

[ Jpeca @ 27.12.2022. 09:28 ] @
Prelazak u novi red u okviru ćelije postiže se sa ALT+Enter
Koliko sam shvatio tebi to treba na dosta mesta pa je ručni postupak zametan. U tom slučaju možeš koristiti formulu
Code:
=TEXTJOIN(CHAR(10), TRUE, B3:B5)

TEXTJOIN je relativno nova funkcija raspoloživa za Excel 365, za neke ranije verzije može napraviti koristničku funkciju UDF koja bi to radila StringConcatenate
CHAR(10) je karakter ALT+Enter, TRUE je flag da se ignorišu prazne ćelije, a poslednji argument opseg ćelija koji se spaja.

Bitno je da napomenem ćelije u kojima vršiš spajanje imaju uključenu opciju Wrap Text.

Kad završiš spajanje i želiš da obrišeš izvorne podatke (nespojene), sve formule prebaci u vrednosti (Copy > Paste Values)

[ galac1968 @ 27.12.2022. 16:14 ] @
Hvala puno,sutra cu isprobati na poslu. Kod kuce nemam racunar. Ja sam ti zalutao u ovo bezvremje.
[ galac1968 @ 28.12.2022. 21:10 ] @
Jppeca,hvala jos jednom. Uspeo sam sve da obavim sa funkcijom CHAR
[ 3okc @ 10.01.2023. 07:16 ] @
Postoji brža opcija koja ne koristi formule i, možda, u konkretnom slučaju tebi neće biti dovoljno fleksibilna, ali je dobro da je znaš jer se može desiti da ćeš u nekim slučajevima brže doći do željenog rezultata (nego formulama). Zove se (Fill) Justify i najbrže je da pogledaš kako radi:

    
[ galac1968 @ 10.01.2023. 21:24 ] @
Zoks,ova opcija PORAVNJANJE nije ono sto meni treba al u svakom slucaju hvala,mozda nekome bude odgovaralo.
[ 3okc @ 11.01.2023. 08:28 ] @
Probaj, ništa ne košta. Excelov "Justify" se razlikuje od poravnanja u Wordu.

Komplikovano je da se objašnjava i zato sam postavio video demonstraciju. U najkraćem, spisak imena, koji je u koloni, jedan ispod drugog, potrebno je:
prvo da proširiš širinu te kolone (bilo na željenu širinu, a u ovom slučaju tako da stanu sva imena);
potom obeležiš opseg sa imenima;
Izabereš Fill \ Justify.

Sva imena dođu u istu ćeliju, sa sve razmakom između.
[ galac1968 @ 11.01.2023. 17:18 ] @
E,sad bas necu to da koristim. Vise volim Pecu,mog prezimenjaka