[ najkarika @ 27.01.2023. 14:45 ] @
Dobio sam neki Windows 10 tablet Thunderbook w802 i na njega zelim da instaliram Ubuntu 22.10. Bolje reci, vec sam instalirao Ubuntu paralelno sa Windows 10.
Na Ubuntuu mi ne funkcionisu drajveri od kamere i ekrana (touch).
Kamera je OmniVision OV2680, a Touchscreen je Goodix GT9110P.

Da li mi neko moze pomoci i reci kako da to instaliram?

Hvala
[ Onaj_od_pre @ 27.01.2023. 15:23 ] @
Debian Unofficial i Linux LMDE imaju mnogo bolju i kompletniju riznicu softvera i drajvera. Bar ja imam takva iskustva, na Ubuntu mi uvek iskoči neki problem a sa LMDE sve radi. Eto to je moj predlog, pa čekaj šta kažu drugi.
[ najkarika @ 30.01.2023. 14:40 ] @
Probao sam Linux LMDE ali bez uspjeha.
[ Onaj_od_pre @ 30.01.2023. 14:49 ] @
Uhh, ja sad vidim da ti pričaš o tabletu... malo teža situacija. Nisam imao iskustva sa tim... probaj običan android chrome os ili tako nešto.
[ jolemisa @ 30.01.2023. 21:42 ] @
Vrati na 22.04 i imaces sve drajvere.Sta god da prikljucis,drajveri dolaze sami.
[ najkarika @ 07.03.2023. 12:03 ] @
Citat:
jolemisa: Vrati na 22.04 i imaces sve drajvere.Sta god da prikljucis,drajveri dolaze sami.


I ja sam dugo mislio da je to tako.
Sada kada radio kao Linux System Administrator vidim da baš to i nije tako. Pošto se u firmi trudimo da prebacimo sve na Linux, vidim da je za neke uređaje nemoguće pronaći Drivere za Linux.
A da ne pričam koliko imam problema sa svojim novim laptopom. Tu ne znam samo koliko sam Debian baziranih OS instalirao. Napravio sam ovdje temu i o tom problemu. Na kraju kad sam riješio problem kupovinom USB-C HDMI adaptera, uradim Update sistema i nestane WiFi adapter.
Tako da, ne mogu više to da tvrdim.
Pozdrav.