[ MajorFatal @ 06.03.2023. 22:33 ] @
Lepe vesti u lokalu, Brankovina, stari obelisk koji stoji tu od 1800 i neke, a verovatno i od pre toga, jer je natpis čudno prekinut na pola, biće obnovljen, obnavlja lokalni zavod za zaštitu spomenika .. ma šta obnovljen, uradili repliku, postavili.

Ali sad ide čudni deo:

Šta je bilo sa originalnim spomenikom, sklonili u depo? Ne. Izložili u obližnjem gradu? Ne. Pitali seljake da li žele da sačuvaju u nekoj šupi? Ne. Isekli, zdrobili drobilicom, i poslali na deponiju ...

Ali sad ide najčudniji deo, deo sa natpisom ostavili netaknut i izložili pored replike ??? Koji misaoni tok zadovoljava sve ove postupke?

Obično ne prenosim novinske naslove, a ovo zato što nije uspelo do dopre do bilo kog medija, pa ni lokalnih.

[ Ulfsaar @ 06.03.2023. 23:10 ] @
Citat:
Koji misaoni tok zadovoljava sve ove postupke?

„Ako bude trebalo, napravićemo još ljepši i stariji Dubrovnik“.

Ali, ako se vlasnik složio, šta mi imamo s tim? Rekao bih da se nalazi na imanju crkve.
[ B3R1 @ 07.03.2023. 09:18 ] @
Citat:
Ulfsaar: Ali, ako se vlasnik složio, šta mi imamo s tim? Rekao bih da se nalazi na imanju crkve.

U svakoj drzavi postoje objekti koji se ne smeju cackati (adaptirati, busiti, rusiti ...), jer ih drzava stiti kao spomenike kulture. I tu je drzava/zakon jaci od prava privatne svojine. Vecina zgrada na venecijanskom kanalu Grande su u privatnom vlasnistvu, ali vlasnici ne smeju cak ni boju fasade da promene, kamoli sta drugo. Da stvar bude rigoroznija - u skoro celoj Italiji dozvoljene farbe za fasadu su tamo negde na crveno-zutom delu spektra - mogu da budu oker, braon, crvene, narandzaste ... ali npr. niposto zelene ili plave. Ima jedan izuzetak u Pizi, doduse ...

Nego, u tim drugim zemljama ljudi postuju takve stvari, jer imaju ogromnu kolicinu ljubavi prema gradu/selu gde zive, trude se da svoje okucnice skockaju da budu dopadljive ... ne zbog turista, vec zbog njih samih. Bas kao sto se i ti umijes, obrijes i pristojno obuces kada krenes na posao. Stvar pre svega postovanja samog sebe, a ne postovanja drugih. Sta te briga za druge?

I to vise nema veze ni sa parama. Italijani nisu u nekom evropskom vrhu po standardu, stavise na dnu su, a kod njih je jos izrazenija ona stara - sto juznije, to tuznije. Pa ipak, cak i na tom siromasnom jugu kada udjes u neke njihove gradice videces perfektan red. Tu zive neki ljudi krajnje skromno, za mnoge su nasi seljaci bogatasi. Ali kuce su im sredjene, fasade okrecene, nema onoga kao u Srbiji da vidis neku kucu koja godinama stoji nezavrsena, vidi joj se svaka cigla ... a u toj kuci s golim zidovima ljudi zive.

Ne postujemo sami sebe i - mozda cak i drasticnije - mrzimo same sebe, u tome je problem. Ali to je neka druga tema ...
[ Ivan Dimkovic @ 07.03.2023. 10:25 ] @
Citat:
MajorFatal:
Lepe vesti u lokalu, Brankovina, stari obelisk koji stoji tu od 1800 i neke, a verovatno i od pre toga, jer je natpis čudno prekinut na pola, biće obnovljen, obnavlja lokalni zavod za zaštitu spomenika .. ma šta obnovljen, uradili repliku, postavili.

Ali sad ide čudni deo:

Šta je bilo sa originalnim spomenikom, sklonili u depo? Ne. Izložili u obližnjem gradu? Ne. Pitali seljake da li žele da sačuvaju u nekoj šupi? Ne. Isekli, zdrobili drobilicom, i poslali na deponiju ...

Ali sad ide najčudniji deo, deo sa natpisom ostavili netaknut i izložili pored replike ??? Koji misaoni tok zadovoljava sve ove postupke?

Obično ne prenosim novinske naslove, a ovo zato što nije uspelo do dopre do bilo kog medija, pa ni lokalnih.



Ima toga svuda.

Tragikomican primer iz Spanije:

https://www.bbc.com/news/world-europe-44619416

Slikovito:

[ B3R1 @ 07.03.2023. 11:57 ] @
Ivane, to su ipak dva razlicita slucaja.

Spanci nista nisu unistili, vec je tu fresku nagrizao zub vremena, pa su angazovali restauratora koji ocigledno nije bio dovoljno strucan ... ali je verovatno bilo: "Brate, znam ja jednog Crnotravca, talentovan mali ...". Tako nesto ... :-)

A u Brankovini je neko namerno srusio originalni spomenik, pa kada je cuo negodovanje javnosti brze-bolje je ponovo izgradio novu verziju.
[ Nemanja @ 07.03.2023. 12:17 ] @
Koliko sam skontao iz vesti, radi se o nastavniku likovnog koji je to uradio u dogovoru sa lokalnim svestenikom. Verovatno su oboje zeleli najbolje, jer pravu restauracija ne bi ni odobrili zbog ogromnih troskova ili bi dugo cekali na odobrenje. U Srbiji je SNS gradjevinska mafija na delu, pored svih ostalih mafija.
[ Java Beograd @ 07.03.2023. 12:46 ] @
I one nesrećne bombardovane i porušene vojne zgrade u Nemanjinoj (s obe strane ulice) navodno štiti Zavod za zaštitu spomenika.
Nije mi samo jasno kako ih i zašto štiti, i zašto se posle četvrt veka niko ne seti da to ili popravi ili poruši? Šta se čeka? Ceo vek?
[ B3R1 @ 07.03.2023. 12:50 ] @
U Srbiji su inace smislili dobru foru - brisanje spomenika iz evidencije. Nekome se svidi lokacija (najcesce na Vracaru), ali tu vec postoji kuca/zgrada, najcesce zidana jos pre 100 godina. I naravno, kao i dobar deo zgrada na Dorcolu i Vracaru, tako je i ta u evidenciji spomenika kulture. Ali to se resava jednostavno - neko proglasi da spomenik vise nije spomenik i donese se takvo resenje. To otvara vrata buldozerima da udju na plac ... i ode barokna vila predratnog industrijalca X.Y. ... a na tom mestu pojavi se lux soliter s teretanom, bazenom, portirnicom na ulazu itd. Stanovi u toj zgradi - c(ij)ena prava sitnica - 20,000 evra/m2. Sa sve penthausom na krovu za one odabrane.

A okolni stanari - ako imaju srece - buldozeri ce to odraditi nezno, pa ce samo trpeti malo buke i prasine. Ali najcesce to rade divljacki, pa ljudima ostete stanove itd. I nikom nista.
[ ademare @ 07.03.2023. 13:09 ] @
Citat:
Java Beograd:
I one nesrećne bombardovane i porušene vojne zgrade u Nemanjinoj (s obe strane ulice) navodno štiti Zavod za zaštitu spomenika.
Nije mi samo jasno kako ih i zašto štiti, i zašto se posle četvrt veka niko ne seti da to ili popravi ili poruši? Šta se čeka? Ceo vek?


Vidi , verovatno si cuo za bombardovanje 6. aprlila 1941 . ?

Tada su Nemci Namerno srusili Narodnu biblioteku Srbije i unistili neprocenjivo Kulturno bogastvo i bastinu srpskog Naroda !!

E sada do dolaska SNS Mafije , ostaci Biblioteke stoje i danas razruseni kao Spomenik Nemackom Divljastvu i Varvarizmu !!

SNS mafija je odlucila da se uskoro ceo teren rascisti , i da se na tom mestu zida , valjda stanovi tako nesto ??!


Spomenik Varvarizmu , unistice novi Varvari SNS 21. Veka !!


Tako je i sa zgradama Generalstaba !

To je Svojevrsni Spomenik , NATO Divljastvu i Ilegalnoj Agresiji !


Ko to ne razume , rado ce podrzati na tom mestu da SNS Mafija , zida Hotel ili sta vec trenutno donosi njima profit !
[ B3R1 @ 07.03.2023. 14:02 ] @
Citat:
ademare: Vidi , verovatno si cuo za bombardovanje 6. aprlila 1941 . ?

Mogao si da pomenes i tzv. "saveznicko" bombardovanje u aprilu/maju 1944. Stariji Beogradjani kazu da je to bilo mnogo zesce nego ovo svapsko ... a bili nam ko bajagi saveznici.

Pored takvih prijatelja i saveznika neprijatelji ti nisu ni potrebni. :P
Citat:
Tada su Nemci Namerno srusili Narodnu biblioteku Srbije i unistili neprocenjivo Kulturno bogastvo i bastinu srpskog Naroda !!

E sada do dolaska SNS Mafije , ostaci Biblioteke stoje i danas razruseni kao Spomenik Nemackom Divljastvu i Varvarizmu !!

SNS mafija je odlucila da se uskoro ceo teren rascisti , i da se na tom mestu zida , valjda stanovi tako nesto ??!

Pa sad, tesko je tu reci ko je u pravu. Da li je onda trebalo ceo Beograd drzati u razrusenom stanju nakon aprila 1941 i 1944, kao spomenik bombardovanju?

Teren svakako treba rascistiti, na tom mestu podici neki memorijalni kompleks, mauzolej ili prikladan spomenik ... a na ostatku podici zgradu za neku drugu namenu, pri cemu je treba lepo uklopiti u ambijentalnu celinu.

Takodje, podici tu stanove za neke bogatase ili jos gore hotel je zaista neprimereno. Po meni, to mesto zasluzuje neka javna ustanova - recimo FMU, koji decenijama ceka novu zgradu i guraju se u onoj rupetini iza SKC koja je sve samo ne adekvatna za tu namenu. Smestanjem FMU na tu lokaciju Univerzitet umetnosti bi bio objedinjen sa ostalim fakultetima koji mu pripadaju. Ali posto je kultura u Srbiji, kao sto rekoh, nepostojeca rec u modernom recniku, ocigledno je da ce nazadnjaci jedva cekati da tu prave lux penthause sa sve bazenima i teretanama.

Slicno tome treba postupiti i sa Sutjeskom i Neretvom (te dve zgrade u Nemanjinoj), ali isto tako im dodeliti javnu funkciju, a ne da to budu neki hoteli-moteli, kamioni-avioni.

P. S. ... mozda ovo sa FMU i nije bas bila tako dobra ideja sto sam to pomenuo. Neko moze da dobije ideju, pa da tu izgradi neku drugu akademsko-obrazovnu ustanovu - Megableju ... ili - jos gore i crnje - akademiju za mlade lidere pomenute politicke stranke ...
[ ademare @ 07.03.2023. 15:17 ] @
Evo link i lep tekst nazalost iz Tabloida !

Ali i Tabloidima se nekada omakne pa objave nesto Normalno !

Tu su fotografije stare kako je biblioteka izgledala , kako izgleda sada itd .


Nemci nisu zeleli da uniste ljude kao pojedince Bombardovanjem , ved da izvrse "Kulturocid" da nas izbrisu kao narod za sva vremena !

To odvaja Nemacko bombardovanje iz 1941. i Anglo Saksonsko , znaci UK-USA bombardovanje iz 1944. koji su samo izvrsavali naredjenje po ciljevima koje je TITO odredjivao !!

https://www.telegraf.rs/pop-i-...blioteku-na-kosancicevom-vencu
[ ademare @ 07.03.2023. 15:29 ] @
A evo link sta namerava "ministarstvo kulture" . Pise da je namera o poslovnoj zgradi koja bi ucinila isplativim , da tu bude i neki memorijal ?

Verovatno bi 99 % bila poslovna zgrada , a 1 % tj. tabla memorijal .

https://www.vreme.com/vesti/bi...-sada-drugo-i-tako-pet-godina/
[ Ivan Dimkovic @ 07.03.2023. 17:00 ] @
Citat:
B3R1:
Ivane, to su ipak dva razlicita slucaja.

Spanci nista nisu unistili, vec je tu fresku nagrizao zub vremena, pa su angazovali restauratora koji ocigledno nije bio dovoljno strucan ... ali je verovatno bilo: "Brate, znam ja jednog Crnotravca, talentovan mali ...". Tako nesto ... :-)


Slazem se, definitivno su razliciti slucajevi ali pomenuh to samo kao primer kako za*eri nisu retka stvar. Na stranu ova akcija koja se moze podvesti po "najbolje namere" (mada nije to bila prva / jedina akcija tog tipa), po pricama kolege iz Barselone ima mnogo ludjih za*era na nivou "ceranja" izmedju Madrida i Barselone, van svake logike i razuma i na enormnu stetu po sve ukljucene (a i ne-ukljucene), ali sta je tu je :)

Citat:

A u Brankovini je neko namerno srusio originalni spomenik, pa kada je cuo negodovanje javnosti brze-bolje je ponovo izgradio novu verziju.


Nije smesno naravno, ali... otprilike je to jedino sto neki takav kalibar i moze da uradi :(
[ Riblja corba @ 07.03.2023. 19:53 ] @
Sličan slučaj "sile" i samovolje: Marka žvaka, Spomenik u spomeniku

[ ademare @ 07.03.2023. 20:38 ] @
Dobar je ovaj deda , da se covek malo od muke i nasmeje
[ dejanet @ 07.03.2023. 22:32 ] @
Vezano za unistavanje spomenika i objekata kulture od strane rezima, ima tu malo vise od puke pljacke, zatucanosti i bezobzirnosti. Koliko mogu da zakljucim unistavaju se kako srpsko gradjanski tako i tradicionalni spomenici kulture. Da ne dodajem na to i unistavanje prirodnih dobara sa mikro HE, rudnicima i buducim rudnicima.

Evo na primer, zeleznicka stanica je postala smetliste, i ako jedinstven i prepoznatljiv objekat Beograda, kulturno i istorijsko dobro, svedok vremena, potpuno unisten i zapusten. Kao svoj pecat rezim postavlja onaj po mom skromnom misljenju kiceraj od spomenika Nemanjicu i Beograd na vodi, uzas. Secam se koliko je nisko pao Kusturica, koji branio taj spomenik od kritika.

Ne znam koliko znate, ali Kosancicev venac predstavlja najstarijji deo Beograda, sa divnim starim zgradama i kucama okolo same bivse biblioteke. Meni se cini neverovatno da tu moze da se zida neka rugoba od zgrade a da se arhitektonski i prostorno ne us*re ceo kvart ili mozda planiraju da sve sruse i zidaju ceo kvart.
U ovom kulturnom genocidu, mozda cak ucestvuje i SPC jer su tu blizu Patrijarsija, Saborna crkva i objekti SPC(nize). Moze da se desi da Crkva ima legate u zemlji i objektima i da je zainteresovana da obrne neki dinar sa Vuckom i ekipom. Vec su srusili neke legate i zgrade u centru BGD-a, izbacili porodice na ulicu i ako sam dobro cuo sa nekim crnogorskim kriminalcima zidali nove zgrade rugobe, sramotno.
[ MajorFatal @ 07.03.2023. 23:03 ] @
Na stranu vlasništvo, stručnjaci i nestručnjaci, opet nešto nedostaje, verovatno lopovluk .. kontam stručnjak ili neko savestan bi sačuvao spomenik u depou, ili na licu mestu, neko nemaran bi oterao na deponiju, ili zlonameran bi zdrobio pa oterao, ovde se stalo na pola pa me to zanima, pola je temeljno zdrobljeno, a pola "sačuvano", koja misao vodi takvu osobu?

Lopovluk bi se uklopio u smislu: Odobriće nam 10.000e za "spašavanje" spomenika, i sad moramo da vidimo kako da potrošimo 2.000, a predstavimo kao 10.000, tu bi se uklopilo pisanje stavki tipa Drobljenje - 5000 din, Odlaganje na deponiju: 6.723 din ...

Citat:
B3R1:
U Srbiji su inace smislili dobru foru - brisanje spomenika iz evidencije. Nekome se svidi lokacija (najcesce na Vracaru), ali tu vec postoji kuca/zgrada, najcesce zidana jos pre 100 godina. I naravno, kao i dobar deo zgrada na Dorcolu i Vracaru, tako je i ta u evidenciji spomenika kulture. Ali to se resava jednostavno - neko proglasi da spomenik vise nije spomenik i donese se takvo resenje. To otvara vrata buldozerima da udju na plac ... i ode barokna vila predratnog industrijalca X.Y. ... a na tom mestu pojavi se lux soliter s teretanom, bazenom, portirnicom na ulazu itd. Stanovi u toj zgradi - c(ij)ena prava sitnica - 20,000 evra/m2. Sa sve penthausom na krovu za one odabrane.


Malo drugačije, ne brišu ih iz evidencije, nego čekaju da istekne zaštita, pa pošto mafija ima insajderske informacije kad tačno ističe zaštita bageri uleću taj dan, posle se šteta teško može popraviti, mada može ...

Mnogo mi je neverovatnija inertnost našeg naroda, to su utvrdili pre par godina otprilike, i dan danas se tako radi, problem je inače tako komplikovan da bi se rešio za jedno popodne, ako je zaštita trajala 100 godina, ne mora baš da se čeka da istekne da bi se opet većalo i obnovila ili poništila, može i 99te godine da se razmisli da li je zgrada za dalju zaštitu, ali eto ...


[ Java Beograd @ 08.03.2023. 07:26 ] @
Ljudi, mafija STVARNO poseduje Srbiju.

Građevinstvo, tj. divlja ili ozakonjena divlja gradnja (plaćena i dobijena dozvola za gradnju koja nema veze sa logikom) je najbolji, najčistiji oblik pranja novca, koji se pri tom i uvećava.
Funkcioniše perfektno.

Imajte u vidu, da je država, kroz silne kockarnice i kladionice, koje niču na svakom ćošku, omogućila mafiji da pere novac, ali sa 50% poreza.
To mafiji svakako odgovara, ali gradnja je bolja!

Č
[ MajorFatal @ 12.03.2023. 22:42 ] @
Evo nešto za b3r1 ja

- Nikolaja Krasnova 4, vila iz 1931. godine, zaštita istekla 2020. Srušena u korist investitora LR Fruit, firma koja se bavi preradom voća.
- Ulica Katanićeva - srušeno 6 zgrada, od kojih jedna pod zaštitom istekla 2020. kao deo zaštićene celine Istočni Vračar, srušena u korist firme "Huventud", vlasnici košarkaši Luka Bogdanović i Milenko Tepić.
- Resavska 25, zgrada iz 1908. godine, koju je projektovao arhitekta Jovan Ilikić, istekla zaštita 2020. Srušena u korist firme Capital Developments.
- Mišarska 3 - kraj 19. veka, istekla zaštita 2020. Srušena u korist firme Capital Developments.
- Hotel Dom Kralja Milutina 54, zgrada iz 1929. srušena u korist firme Ramid, supruge Zvonka Veselinovića, "biznismena" sa Kosova, i supruge vlasnika kladnionica Mozzart. Zaštita istekla 2020.
- zgrada na uglu Višnjićeve i Cara Dušana - kraj 19. veka, Zavod dao dozvolu da se restaurira i nadogradi, srušena bez reakcije zavoda i bez sankcija, u korist firme C.M.C. GRAMAX iz Aranđelovca.
- Mutapova 9, kraj 19. veka, zaštita istekla 2020. Srušena delimično, u korist (meni) nepoznatog investitora.
- vila u Internacionalnih brigada 47 iz 1930. - srušena nakon što je 2020. istekla zaštita, u korist investitora Fimico Invest d.o.o.
- vile u Hadži Milentijevoj 72 i 47 - zaštita istekla 2020. Još nisu srušene, ali pod pretnjom rušenja, u korist investitora „HOMES & VILLAS ONE“ D.O.O.

Depo je u toku procedure zaštite porušen do kraja, ali tu radi sdpr vojna firma, bili su obećali da će sačuvati šine i par fasada, ali su sve veoma kvalitetno počupali i porušili ..

Citat:
dejanet:
Ne znam koliko znate, ali Kosancicev venac predstavlja najstarijji deo Beograda, sa divnim starim zgradama i kucama okolo same bivse biblioteke.


Evo nešto i sa Kosančićevog venca, što, baš lepo su uklopili? :)



@Dimković - slična situacija u Španiji bi bila: Uradili repliku, sačuvali original, e sad od tog originala neko kaže: Hajde da sačuvamo samo glavu Isusa, a ostatak nepovratno uništimo, taj deo mi nije jasan, ko razmišlja tako?
[ B3R1 @ 13.03.2023. 08:35 ] @
Citat:
MajorFatal
Depo je u toku procedure zaštite porušen do kraja, ali tu radi sdpr vojna firma, bili su obećali da će sačuvati šine i par fasada, ali su sve veoma kvalitetno počupali i porušili ..

Depo su sredili bas u stilu "deda spalio Djenku". :-)

Inace, ta lista nije konacna, ima jedan lep plac koji je prosao na slican nacin, ali za vreme "zutih". Na uglu Kneza Milosa i Bulevara, preko puta Glavne poste i Skupstine, nalazila se jedna zgrada u kojoj je u prizemlju bila kafana "Tri lista duvana". Moji vrsnjaci je mozda pamte ... Do nje se nalazi poznata muzicka skola "Stankovic", sazidana 1911. i verovatno najstarija tog tipa u Srbiji, koju su pohadjali mnogi nasi poznati muzicari. Investitor je dobio dozvolu ne samo da srusi zgradu s kafanom, vec i kompletnu dvorisnu zgradu muzicke skole, ostavivsi prakticno samo onaj prednji deo zasticen zakonom. Skolu su iselili, a investitor je obecao da ce izgraditi novu i vecu dvrosinu zgradu jednog dana. Na kraju je sazidana moderna poslovna zgrada koja vec godinama stoji bez prikljucenih instalacija, duva promaja ... A skola je, naravno, ostala bez obecanog aneksa. I nikom nista. Pazi - top lokacija!

A da ne pomenem poznate beogradske bioskope, u koje smo nekada davno kao klinci trcali da gledamo Indijanu, Bonda i ostale tadasnje blokbastere. Danas je su to legla pacova, doduse uredno zapecacena od strane tzv. drzave i nikom nista. Neki klinci su pre par godina pokusali da Bioskop Zvezdu ozive i tu naprave neku ad hoc radionicu, policija ih je najurila, ponovo zapecatila sve to. I nista. Sta se tu desava, to niko zivi vise ne zna.
Citat:
Evo nešto i sa Kosančićevog venca, što, baš lepo su uklopili? :)

Mika Alas se prevrce u grobu ...
[ Riblja corba @ 20.03.2023. 18:57 ] @
Kineski izvođači koji rade na izgradnji auto-puta Pakovraće – Požega srušili su spomenik palim borcima Drugog svetskog rata u selu Negrišori.
https://www.ozonpress.net/drus...rusili-spomenik-u-negrisorima/

kad pomislis da nema dalje...
[ Turmen @ 21.03.2023. 09:16 ] @
Nego je l zna neko je l Kalemegdan pod zaštitom i kada ističe? Baš mi ružan nekako, ne uklapa se u okolinu, tolike velelepne zgrade okolo i taj kamenjar. Ja bih sve to srušio i sazidao nešto što se, da parafraziram bivšeg gradonačelnika Malog "uklapa u viziju brzog i modernog Beograda", neke falusoidne staklene zgrade ili neki novi "distrikt na vodi"..

Ovaj Kalemegdan em kamenjar, em se tu okupljaju narkomani, ima pacova i zmija, em ga okupatori pravili. Strašno, država mora da uradi nešto po tom pitanju.

Citat:
kad pomislis da nema dalje...


Urnisali su pola sela u okolini Bora, neće neki, u njihovim očima, nebitni spomenik, ljudi šta je sa vama, gde vi živite?
[ Bradzorf012 @ 21.03.2023. 11:47 ] @
Dobro, što ste toliko indispAnirani? Imamo slobodu medija, a to nije malo dostignuće.
[ Turmen @ 21.03.2023. 11:55 ] @
Citat:
Bradzorf012: Dobro, što ste toliko indispAnirani? Imamo slobodu medija, a to nije malo dostignuće.


Ja sam indisponiran zato što su biznismeni ucenjeni. Ne bi oni rušili po gradu i zidali podno Kalemegdana, nego su ih ucenili.
[ B3R1 @ 21.03.2023. 14:12 ] @
Pre par poruka sam pomenuo da su "zuti" upropastili kultne beogradske bioskope i zamenili ih multipleksima ... ostavivsi te lepe sale da se urusavaju same od sebe.

Sada su, izgleda, na redu pozorista - nekome se izgleda bas svidja Trg Republike, pa bi da oduvaju Boska Buhu u onaj bljuc na vodi ... kako bi se u taj prostor uselio taj kome se Trg svidja.

Greota je jedino sto ce kada ovi odu steta ostati ... a stetocine ce naci uhlebljenje i kod svake buduce vlasti. Vesara i Dr Shapa su dobri primeri za to.
[ Bradzorf012 @ 21.03.2023. 14:50 ] @
Čekajte malo, ne razumem o čemu se ovde radi.

Kada zagovornicima neoliberalnog modela društva kažem kako bi trebalo preispitati neke stvari, stvari koje su u korenu samog poretka optužuju me da sam komunista. To je optužba za koju ne postoji odbrana. Kada pristalice kapitalizma dobiju to što su tražili, onda su im krivi Pera, Mika i Žika koji rade samo i isključivo ono što se od njih traži.

Jel hoćete profit? Hoćete.

Što se onda čudite Beogradu na vodi? Stambena izgradnja ne služi tome da građani Beograda i Srbije rešavaju stambeno pitanje, već da vlasnici kapitala ostvare što veći profit. Jel ovo drugo zadovoljeno? Jeste. Štaviše, nekima ni to nije dovoljno, pa mantraju o "ucenjenim biznismenima".

Javno gradsko preduzeće, GSP na primer ne služi tome da prevozi građane u lokalu, nego da ostvari što veći profit. Zato je potrebno dovesti vozače iz Bangladeša, jer su spremni da rade za znatno manje plate. Kako će nas voziti, pa to je samo naš problem.

Mogu ovako do sutra.

Zaista, nije mi jasno zašto se ovde žalite i zašto kukate? Dobili ste ono što ste tražili. Uživajte.

Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo.
[ Bora Sonar @ 21.03.2023. 15:57 ] @
Meni je bitno samo da stignem do pozorišta i da pritom niko ne blokira saobraćaj.
[ MajorFatal @ 21.03.2023. 17:36 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Dobro, što ste toliko indispAnirani? Imamo slobodu medija, a to nije malo dostignuće.


De nam je sloboda medija, kako znaš da je imamo? Na 5 programa prikazuju bolesnu osobu, na još dva se skandalizuju šta je bolesnik izjavio, izvuku esenciju šizoja i čude se, šta od toga liči na slobodu, meni liči na teror? Ovo je nekad bio slobodarski forum, a sad imamo spodobu koja neće da otvori svoju temu, jer po zakonima slobodnog tržišta tema nikom ne bi bila zanimljiva, nego ide po tuđim temama i spamuje slobodu medija. Teror.

Citat:
Bradzorf012:
Kada zagovornicima neoliberalnog modela društva kažem kako bi trebalo preispitati neke stvari, stvari koje su u korenu samog poretka optužuju me da sam komunista.


Pa preispitaj, na svojoj temi? Ne, ti si sam za sebe izjavljivao da si komunista, a svoje zamišljene neprijatelje kapitaliste držiš u potpisu, neprijatelje si zamislio kako ih je marks opisao, te i visokoparnoj reči neoliberalno pripisuješ slične osobine.

Citat:
Kada pristalice kapitalizma dobiju to što su tražili, onda su im krivi Pera, Mika i Žika koji rade samo i isključivo ono što se od njih traži.


Kapitalizma? Kao kod marksa? To ono suprotstavljeno komunizmu? :) Ja nisam dobio šta sam tražio, ja sam mislio da je kapitalizam Dinastija i Blejk Karington, i dan danas se čudim gde su moja naftna polja, pa mi Aleksis oduzme jednu bušotinu, pa ja u sledećoj epizodi veštim poslovnim manevrima povratim.

Citat:
Jel hoćete profit? Hoćete.


Ja neću profit, hoću da ti zaobiđeš temu koju sam otvorio, nikad od tebe pola reči smisleno nisam pročitao pa ne moram ni sad.

Citat:
Što se onda čudite Beogradu na vodi? Stambena izgradnja ne služi tome da građani Beograda i Srbije rešavaju stambeno pitanje, već da vlasnici kapitala ostvare što veći profit. Jel ovo drugo zadovoljeno? Jeste. Štaviše, nekima ni to nije dovoljno, pa mantraju o "ucenjenim biznismenima".


Ko se čudi? Može da bude altruistički projekat koji će da "pokrene privredu Srbije" kao što je reklamiran, može biti da vlasnici kapitala ostvare profit, kad smo već kod toga ko su vlasnici i kojeg kapitala? I može biti čist lopovluk, ako fašistička stranka zaposli armiju nepismenih koji uništavaju sve pred sobom. Deklarativni antifašista sa foruma naravno neće prepoznati taj fašizam.

Citat:
Javno gradsko preduzeće, GSP na primer ne služi tome da prevozi građane u lokalu, nego da ostvari što veći profit. Zato je potrebno dovesti vozače iz Bangladeša, jer su spremni da rade za znatno manje plate. Kako će nas voziti, pa to je samo naš problem.


Ne privatni prevoznici ostvaruju profit, javno gradsko samo javno vozi.

Citat:
Mogu ovako do sutra.


Znamo, znamo. :) Ali šta imaš od toga da pokušavaš da sprečiš ljude da pričaju, svejedno će pričati, to im je u prirodi.

Citat:
Zaista, nije mi jasno zašto se ovde žalite i zašto kukate? Dobili ste ono što ste tražili. Uživajte.


Ja nisam dobio šta sam tražio, zamolio sam te da prestaneš sa mantrom sloboda medija, a ti i dalje nastavljaš, u čemu je fora, zašto to radiš?

Citat:
Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo.


Pu .... dabogda!


[ Bradzorf012 @ 21.03.2023. 18:16 ] @
Ne znam šta da kažem na ove prostakluke, to ću da otćutim.

Što se tiče odgovora na ostalo, reći ću ti samo jedno.

Pročitaj pažljivo svoj sopstveni post, poslednji na prethodnoj strani.
[ MajorFatal @ 21.03.2023. 18:47 ] @
Citat:
Bradzorf012: Ne znam šta da kažem na ove prostakluke, to ću da otćutim.


Kaži Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo, pošto nisi do sad nijednom, i pošto to nije prostakluk i spam što se prevodi kao smeće? *Odćutim

Neoliberalno tržište na primeru beograda na vodi je da se cenjkaju i pristaju na ucene vlasnika barake sve dok ovaj ne pretera sa zahtevom od milion nečega, pa priprete da će da odustanu, pa se on predomisli, ili se ne dogovore, pa skromna baraka ostane da štrči u sred ekskluzivnog naselja.

Neoliberalno tržište nije kad bageri poruše ljudima kuće i radnje, ma kako skromne bile, dok su vlasnici na informativnom razgovoru u policiji, koja ne može da nađe bager, to ti je mafija i fašizam, a ne neoliberalizam.
[ Bradzorf012 @ 21.03.2023. 19:22 ] @
Vidi, stvarno je odćutim. Jesam se premišljao, ali rekoh da je ipak kako sam napisao. Stidim se.
[ MajorFatal @ 21.03.2023. 19:39 ] @
Stidi se i što si napisao prostakluke a ne možeš da citiraš :)
[ Bradzorf012 @ 21.03.2023. 19:42 ] @
Nije stvar u tome što ne mogu, mogu. Problem je što nisam to od tebe očekivao.
[ MajorFatal @ 21.03.2023. 20:06 ] @
Da možeš citirao bi, ne možeš.

Ali znaš šta bi onda mogao, da prebrojiš spam komentare počev od tvoje slobode medija, 10 od 12, cela stranica.

Eto uspeo si, tema je mnogo bolja. Zaista, zašto "mi" "kukamo" kad ti misliš da je baš sve super, a i sami smo tražili predatorski kapitalizam na referendumu, a i šizoje je državnik sa velikim š, je l da da je tako?
[ Ulfsaar @ 22.03.2023. 08:32 ] @
I ja sam mislio da se kaže otćutati. Saću iz principa da oćutim. A i odaćutim.

[ pisac @ 23.03.2023. 21:36 ] @
Citat:
MajorFatal:

Ja neću profit, hoću da ti zaobiđeš temu koju sam otvorio, nikad od tebe pola reči smisleno nisam pročitao pa ne moram ni sad.



Imaš ti dosta besmislica izrečenih, mada nisi glup, već naprotiv. Ali, avaj, treba još malčice više da skočiš da bi video sa visina sa kojih neki drugi gledaju.

Jedna od tvojih fenomenalno besmislenih besmilica je kada si ničim pozvan rekao u temi o Putinu kako se eto šire boginje jer se bez razloga deca ne vakcinišu.
Ja deceniju lečim dete po svemu sudeći od posledica "pojačivača imunog odgovora" koji izaziva čudne (verovatno autoimune) probleme, a koje nijedan lekar nije u stanju da definiše i klasifikuje, a ti meni pričaš kako se eto deca ne vakcinišu bez razloga.

A kako to znaš? Pa eto rekli ti na TV-u
Kao što su i skluptoru rekli na N1 kako je Putin zloća a Bajden dobrica i kako Ukrajinci ginu za slobodu.

Možeš ti bolje od toga. Skoči malo više, i pogledaj preko zida.
[ MajorFatal @ 24.03.2023. 16:47 ] @
Citat:
pisac: Imaš ti dosta besmislica izrečenih, mada nisi glup, već naprotiv. Ali, avaj, treba još malčice više da skočiš da bi video sa visina sa kojih neki drugi gledaju.


Za početak ću pokušati da se držim teme o uništavanju spomenika, kad budu teme o besmislicama i neoliberalizmu pričaću o tome, i tema po tema eto mene kod Njegoša, da gledamo sa visina.

Citat:
Jedna od tvojih fenomenalno besmislenih besmilica je kada si ničim pozvan rekao u temi o Putinu kako se eto šire boginje jer se bez razloga deca ne vakcinišu.


Ne sećam se, a i čisto sumnjam da bih to pisao na temi o putinu, morao bi da citiraš.

Citat:
Ja deceniju lečim dete po svemu sudeći od posledica "pojačivača imunog odgovora" koji izaziva čudne (verovatno autoimune) probleme, a koje nijedan lekar nije u stanju da definiše i klasifikuje, a ti meni pričaš kako se eto deca ne vakcinišu bez razloga.


Meni je i deteta i tebe žao, imao bi moju podršku da okupiš još ljudi čija su deca imala problema zbog vakcina, pošto lekari vode evidenciju zna se otprilike bar koliko je koja vakcina sigurna, a na koliko slučajeva se javljaju greške, i da se borite za svoja prava, niste decu vakcinisali što vam je bio ćeif, nego jer je obavezno po kalendaru vakcinacije. Kako ste vi svoju obavezu ispunili, red bi bio da i država ispuni svoje obaveze prema vama, i omogući vam lečenje, ili brigu o deci.

Ne bi imao moju podršku da to sve radiš na neodgovarajućem mestu kao što je mad zone elite foruma, kao i da propagiraš izbegavanje vakcinacije, samim tim manji obuhvat, pa i smrtne ishode bez potrebe za neku drugu decu.

Citat:
A kako to znaš? Pa eto rekli ti na TV-u :D
Kao što su i skluptoru rekli na N1 kako je Putin zloća a Bajden dobrica i kako Ukrajinci ginu za slobodu.


Vakcine protiv zaraznih bolesti su civilizacijska tekovina, mislim da se o njima uči i u osnovnoj školi na časovima biologije, i kasnije u toku školovanja. A šta su tebi rekli na tv to stvarno ne mogu znati.

Citat:
Možeš ti bolje od toga. Skoči malo više, i pogledaj preko zida.


Oću, a kad tamo obelisk, što je tema, a ne zidovi.
[ MajorFatal @ 24.03.2023. 17:40 ] @
A da vidiš ti ovi Francuzi što su blesavi, zašto čuvaju staro, zar ne znaju da su pvc prozori bolji od drvenih?

"Bahato ponašanje srpskog ambasadora Rajka Ristića u rezidenciji u Parizu, osim što ruši ugled naše zemlje u svetu, Srbiju će koštati i materijalno, jer je on na svoju ruku postavio PVC stolarije na objekat pod zaštitom Zavoda za zaštitu spomenika Francuske! Time je uništio vredan objekat iz 1912. godine, pa ćemo morati da platimo kaznu od čak 100.000 evra!

Arhitekta Zoran Gagić, koji je imao arhitektonski biro u Parizu, kaže da je katastrofalno ukoliko je tačno da je srpski ambasador pokazao toliko nepoznavanje propisa zemlje u kojoj je u diplomatskoj misiji.

- U Parizu ni tenda ne može da se promeni ako prethodno ne isečete parče platna kojim ćete da je zamenite i ne odnesete ga nadležnima da dobijete dozvolu da ga stavite. Ne sme ništa da se pipne bez dozvole. Ko hoće, recimo, da ukloni staklenu baštu kafića, mora da traži 24 dozvole od različitih javnih preduzeća, koja moraju da potvrde da to može da se uradi - kaže Gagić."
[ ademare @ 24.03.2023. 18:00 ] @
E , Bre ne daju coveku da Ulepsa Pariz !

Bas su Djubrad
[ pisac @ 25.03.2023. 10:05 ] @
Citat:
MajorFatal: Vakcine protiv zaraznih bolesti su civilizacijska tekovina, mislim da se o njima uči i u osnovnoj školi na časovima biologije, i kasnije u toku školovanja. A šta su tebi rekli na tv to stvarno ne mogu znati.


I zavod za zaštitu spomenika je civilizacijska tekovina, takođe i nauka, biologija, znanje o hromozomima i polnom razvoju, plastične operacije i silikoni, pornografija, tranvestiti i slobodno prozivanje sebe polom/rodom/ludilom kojim želiš, konzumerizam i hedonizam i katastrofalni natalitet, atomska bomba...

Sve su to civilizacijske tekovine, i uče se u školi. Ali je razlika između teorije i dobrih namera i prakse i loših namera ono što samo neki od nas mogu da sagledaju.

Možda bih trebao da preispitam svoj utisak o tvojoj inteligenciji.

[ B3R1 @ 25.03.2023. 11:06 ] @
Citat:
pisac: I zavod za zaštitu spomenika je civilizacijska tekovina, takođe i nauka, biologija, znanje o hromozomima i polnom razvoju, plastične operacije i silikoni, pornografija, tranvestiti i slobodno prozivanje sebe polom/rodom/ludilom kojim želiš, konzumerizam i hedonizam i katastrofalni natalitet, atomska bomba...

Mene fascinira jedna stvar. koju god temu da pokrenemo ovde ti uvek okrenes diskusiju na samo jednu temu kojom si ocigledno zaokupljen do nivoa opsesivno-kompulzivnog poremecaja! Maltene si dosao do toga da ako neko, na primer, kaze da su banane poskupele, a brzo istrule, ti ces odmah reci: pa dobro, i trandze imaju "bananu", a kad smo vec kod trandzi ...

Konstantna opsesija jednom te istom stvari ne prilici nekome ko za sebe tvrdi da je superinteligentan ...
[ Bora Sonar @ 25.03.2023. 11:39 ] @
Tesla je bio opsednut brojem tri, bisernim minđušama, kosom... Ništa čudno da jedan genije ima neku opsesiju. Piscu su zapale trandže, šta da se radi.
[ pisac @ 25.03.2023. 12:54 ] @
Citat:
B3R1:
Mene fascinira jedna stvar. koju god temu da pokrenemo ovde ti uvek okrenes diskusiju na samo jednu temu kojom si ocigledno zaokupljen do nivoa opsesivno-kompulzivnog poremecaja!
...


Daleko pre te teme sam tvrdio (i stojim i dalje iza toga) da je ovo zapadno društvo teško bolesno, i to već duže vreme.
U međuvremenu sam shvatio još neke stvari.

Neka veza zapanjujuće postoji, a to što je ti ne vidiš nije moj domen izlaganja. Da veza postoji može se naslutiti i po tome što se neke teme politički grupišu, pa je zamisli vakcinacija iz nekog čudnog razloga politički povezana i sa tranvestitijom i sa ilegalnom imigracijom jer ih uvek podržava ista politička grupacija u obliku raznih stranaka finansirana od istog javnosti skrivenog entiteta.

A zavod za zaštitu ili uništavanje spomenika... pa ta "zaštita" je, verovao Fatalni ili ne, jako slična zaštiti koje daju neke moderne i politički gurane vakcine.
[ MajorFatal @ 25.03.2023. 15:15 ] @
Citat:
pisac: I zavod za zaštitu spomenika je civilizacijska tekovina, takođe i nauka, biologija, znanje o hromozomima i polnom razvoju, plastične operacije i silikoni, pornografija, tranvestiti i slobodno prozivanje sebe polom/rodom/ludilom kojim želiš, konzumerizam i hedonizam i katastrofalni natalitet, atomska bomba...

Sve su to civilizacijske tekovine, i uče se u školi.


Da, osim zavoda za zaštitu, plastičnih operacija, silikona, pornografije, tranvestita, slobodnog prozivanja, konzumerizma, hedonizma, katastrofe i atomske bombe, o kojima se ne uči u osnovnoj školi.

Citat:
Ali je razlika između teorije i dobrih namera i prakse i loših namera ono što samo neki od nas mogu da sagledaju.


"Vidi se" :) Još da sagledaš svoj tok svoje misli, tvrdio si da sam nešto naučio na tv, kad ti se predoči da se uči čak i u osnovnoj školi, ti nabrojiš civilizacijske tekovine o kojima se ne uči ...

Citat:
Možda bih trebao da preispitam svoj utisak o tvojoj inteligenciji. :D


Obavezno, ali možda pre toga nešto o lanjskom snegu, moguće da bi me više zanimalo od tvojih utisaka ..

Citat:
pisac
A zavod za zaštitu ili uništavanje spomenika... pa ta "zaštita" je, verovao Fatalni ili ne, jako slična zaštiti koje daju neke moderne i politički gurane vakcine.


Drago mi je da si makar zakukuljeno priznao da je francuski zavod radio svoj posao, a naš nije, i sad bi trebalo ono: otkazi, smanjenje plate, suspenzija, smena premijerkao/o i njenog šou nakaza, i gomile nepismenih koje su postavili na čela institucija. Umesto svega toga ti porediš zavod sa vakcinama koje rade dobro svoj posao. Svašta.
[ pisac @ 25.03.2023. 20:31 ] @
Vidi se da nemaš pojma. Ne znam jel imaš uopšte decu ili prosipaš napamet šta se uči ili ne uči u školama i kako rade vakcine?

Evo ti šta se uči u osnovnim školama (mada možda privremeno suspendovano, ali biće opet za neku godinu): https://luftika.rs/biologija-udzbenik-osmi-razred-pol-rod-q/
Takođe, nije baš osnovna ali jeste srednja, u srednjoj školi puštaju ceo film "Total Eclipse" (ne u okviru obaveznog programa već kao slobodan odabir nastavnika), pogledaj pa se divi progresu koji je došao u škole, homo seksu i guranju prsta u dupe u krupnom kadru. Ja mislim da je to pornogtrafija, pardon, progres. Nagrađivan umetnički film, treba sipati deci u glavu takve stvari i formirati im karakter shodno zapadnim nagrađivanim vrednostima.

magnet:?xt=urn:btih:5E5CA33A6B08A1F51D67D3501AD35C340D119E67&dn=Total.Eclipse.1995.XviD&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.coppersurfer.tk%3A6969%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A6969%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2F9.rarbg.to%3A2710%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2F9.rarbg.me%3A2780%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2F9.rarbg.to%3A2730%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.opentrackr.org%3A1337&tr=http%3A%2F%2Fp4p.arenabg.com%3A1337%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.torrent.eu.org%3A451%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.tiny-vps.com%3A6969%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Fopen.stealth.si%3A80%2Fannounce

Meni je dete (ovo što ga lečim od tvojih i đoletovih progresivnih vakcina) svojevremeno počelo da prosipa stavove kojima je idoktrinirano u školi, da ono ima neka svoja prava i da može da me prijavi ako ih ja ne ispunjavam. Te ne mora ništa da radi (jer je to iskorišćavanje) te moram da mu obezbeđujem odgovatrajuće udobne uslove za život, i tako tome slično... To je, čini mi se, osnova hedonizma i konzumerizma (i ujedno rušenje funkcionalne tradicionalne porodice, a i seme smanjenog nataliteta koji je direktna posledica između ostalog hedonizma i konzumerizma). Ja sam to jednostavno rešio, rekao sam da ja ne moram ništa da obezbedim pa čak ni hranu ako tako rešim, ma koliko oni njega učili te gluposti u školi, i da dok je u porodici ima da radi sve što treba da radi kao član porodice i doprinosi porodici, a ono ako misli da će mu biti bolje kako ga škola uči, neka me prijavi i neka ga vodi socijalna služba tamo gde će mu biti bolje i gde će imati te uslove kojima mu škola puni glavu .

Nemaš ti pojma. Lanjski sneg ima više znanja
[ MajorFatal @ 25.03.2023. 21:18 ] @
... I na časovima tehničkog pravili atomsku bombu, nadam se da nisu išli u patikama u školu, to bi bio težak hedonizam i konzumerizam što se uči.

Da priznam da nemam pojma, postoji izvesna mala šansa da prestaneš da mi se obraćaš :)
[ Bradzorf012 @ 26.03.2023. 06:56 ] @
Kako je krenulo, vidim da češ ti da sastaviš spisak osoba koje ne bi trebalo da ti se obraćaju.
[ MajorFatal @ 26.03.2023. 13:02 ] @
Nema potrebe, ko ne želi da se obraća taj se i ne obraća, takođe ko nema ništa da kaže na zadatu temu obično i ne kaže, veoma retko se dešava da neko govori tek da bi slušao svoj glas, i da pride to ponašanje produži na 150 stranica, ili 150 istih komentara.

Ali jeste zanimljivo da ste se pojavili vas dvojica, jedine dve osobe sa kojima ne pričam na forumu, ovo je više kao neko ćeretanje, da ne pomisliš nešto drugo.

Znam, sad možeš da me za*ebeš tako što ćeš napisati Sloboda medija je osnovno ljudsko pravo, ali eto, ni to mi nije zanimljivo ..

Ako smogneš snage nešto o rušenju spomenika samo napred, to su radili i nacisti zar ne, i palili knjige, eto šlagvort.
[ B3R1 @ 26.03.2023. 13:34 ] @
Citat:
pisac:
Vidi se da nemaš pojma. Ne znam jel imaš uopšte decu ili prosipaš napamet šta se uči ili ne uči u školama i kako rade vakcine?

Cekaj, pa ni ti nam ovde nisi bas 100% jasan. Pricas o patrijarhalnim porodicnim vrednostima i predstavljas se kao otac porodice ... znaci: ozenjen si i imas decu, sve o PS-u. Lepo. Ali na nekoj drugoj temi nam ovde pricas kako jurcas za Ruskinjama na Tinderu i skupljas fotke trandzi na telefonu. Uzoran tatica, nema sta ...

Doduse, split personality je 100% u skladu sa nazivom ovog foruma (Madzone) ...
[ MajorFatal @ 26.03.2023. 14:03 ] @
E ako nijedno drugo mesto nisi našao da ga to pitaš nego baš ovde, samo napred, isteraj to do kraja, nemoj da ti ostane dužan ..

Ovo je neka velika svetska zavera protiv mene i moje teme, sad je dokazano ..
[ pisac @ 27.03.2023. 00:33 ] @
Citat:
B3R1:
Cekaj, pa ni ti nam ovde nisi bas 100% jasan. Pricas o patrijarhalnim porodicnim vrednostima i predstavljas se kao otac porodice ... znaci: ozenjen si i imas decu, sve o PS-u. Lepo. Ali na nekoj drugoj temi nam ovde pricas kako jurcas za Ruskinjama na Tinderu i skupljas fotke trandzi na telefonu. Uzoran tatica, nema sta ...

Doduse, split personality je 100% u skladu sa nazivom ovog foruma (Madzone) ...


Žene više nisu sposobne da podnesu patrijarhalnu porodicu i normalan život koji se sastoji od podele poslova i ispunjenja svog dela obaveza, toga ima samo još na selima ali ne na balkanskim selima već negde malo dalje od civilizacije. Ako ja bušim i štemujem i gletujem, ona će da čisti i sprema ručak. Pošto nije bila sposobna (vredna) ni da počisti već sam i to morao uvek ja, onda mi žena i ne treba. Naročito od kada je i seks spao na samo 2 puta nedeljno, a uz to započinjala svađe svaki drugi dan. Bilans je bio žestoko negativan, pa sam zatvorio račun.

Ćerki sam objasnio da je u školi uče gluposti (laži), a da žene zapravo nisu jednake sa muškarcima već da svaki pol ima svoju biološku ulogu i usađene sklonosti. Muškarci se mnogo više zanimaju za tehniku, žene za međuljudske odnose i brigu o drugima. Muškarci (pre braka recimo) mogu da j`bu naokolo jer im je to prirodno u skladu sa brojem spermatozoida, a žene se čuvaju za jednog (ili mali broj) odabranog jer je njima to u skladu sa biološkom funkcijom i brojem jajnih ćelija i vremenom trudnoće. To je prava priroda i biologija, a ovo čime ih indoktriniraju u školama o ravnopravnosti, jednakosti, i uvijeno forsiraju da rade sve isto što i muškarci, e to je civilizacija koja se potpuno odvojila od prirode i biologije i ide u nekom svom smeru uništenja svega prirodnog u ljudskoj vrsti. Mogao bih da pomenem opet tranvestite, savršeno se uklapaju u kompletnu sliku o tome kuda se već duže vreme kreće ovo što ljudi nazivaju civilizacija i za šta slepo veruju da ide spontano tamo gde ide.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 27.03.2023. u 02:19 GMT+1]
[ pisac @ 27.03.2023. 00:40 ] @
Citat:
MajorFatal:
E ako nijedno drugo mesto nisi našao da ga to pitaš nego baš ovde, samo napred, isteraj to do kraja, nemoj da ti ostane dužan ..

Ovo je neka velika svetska zavera protiv mene i moje teme, sad je dokazano ..


Ama bre sad će još malo kraj sveta a ti brineš o nekim spomenicima. Ovi uništavaju sve čega se dohvate, a dovedni su na isti način na koji su dovedeni i oni Zelenkovi u Ukrajini, od istog gazde komande primaju, a način vladavine je kao i u svim korumpiranihm sistemima: dok može da se krade i bogati onda je super, zahvalni smo onome koji nam je to omogućio i ispunjavaćemo njegove želje kakve god bile.
[ MajorFatal @ 27.03.2023. 16:01 ] @
Citat:
pisac: Ama bre sad će još malo kraj sveta a ti brineš o nekim spomenicima.


Auh kad se sad nisam šlogirao, ma neće valjda? Znači mogu da prestanem da opravljam oluke, kad ti je to još malo, da znam da rasporedim vreme u kazinu, jednom se živi .. ?

Nego, nije čudo da si opet došao sa vakcinama, trandžama i apokaliptičnim vizijama kad ne čitaš dobro, ja se ne brinem o spomenicima, spomenik je već uništen, te replike se nekad zaista prave, jedino nisam znao da spomenik od kamena može da zameni replika od maltera, predložio bih čak u sledećoj iteraciji plastiku kao materijal, dosta je jeftina, izraženo u parama.

Moje pitanje je više bilo o proceduri posle postavljanja replike, original nije sačuvan u depou ili izložen u muzeju, deo uništen nepovratno, zdrobljen, deo pošteđen, sačuvani deo izložen pored replike? Ti si dolazio sa prolivom na forum umesto kod doktora, a kod doktora pokušavao da ideš za vreme ginekološkog pregleda, pa kontam možda bi mogao da demistifikuješ taj tok misli?

Citat:
Ovi uništavaju sve čega se dohvate, a dovedni su na isti način na koji su dovedeni i oni Zelenkovi u Ukrajini, od istog gazde komande primaju, a način vladavine je kao i u svim korumpiranihm sistemima: dok može da se krade i bogati onda je super, zahvalni smo onome koji nam je to omogućio i ispunjavaćemo njegove želje kakve god bile.


Ma da su hteli da unište samo bi uništili, ne bi postavljali repliku?

Ali možda si u pravu, ja sam tipovao na lopovluk nepismenih, da se stavka drobljenje i deponija upiše na račun, ali evo još jedna pretpostavka: Ako je sve finansirala rudarska kompanija, onda im nije cilj samo da unište spomenik, nego da potroše pare i demorališu, tako u Krupnju finansiraju bilijarski klub, a upropašćavaju dom zdravlja. Onda deo naroda mora da pomisli da je sve izgubljeno, da će rudnik sigurno biti, i požuri da proda imanje dok još može i dok ima ko da kupi. Kad rudarska kompanija iskopa litijum7 da ga militari industriji, a oni tebi usade u glavu da će uskoro kraj sveta, pa prestaneš da pereš zube, i počneš da juriš trandže za kućnog ljubimca. I time je magični krug zatvoren?
[ Bradzorf012 @ 27.03.2023. 18:07 ] @
Šta je uradio Njoković?
[ MajorFatal @ 27.03.2023. 19:21 ] @
Citat:
Bradzorf012: Šta je uradio Njoković?


Eskivirao vakcinaciju
[ pisac @ 27.03.2023. 20:41 ] @
Citat:
MajorFatal:
Citat:
pisac: Ama bre sad će još malo kraj sveta a ti brineš o nekim spomenicima.


Auh kad se sad nisam šlogirao, ma neće valjda? Znači mogu da prestanem da opravljam oluke, kad ti je to još malo, da znam da rasporedim vreme u kazinu, jednom se živi .. ?


Pa šta tu ima više da nije jasno, evo samo što nije, zapravo već živiš u kraju sveta ali nisi toga ni svestan. Eno i BERI je u temi o krvoločnim ljubimcima pod zaštitom novog svetkog poretka empatije dao neki grafikon u ubeđenju da govori nešto suprotno onome što ja pričam, a na grafikonu se lepo vidi da ljudska istorija počinje još od 10000 "BCE" a da baš jutros od Američke deklaracije i dolara sa svevidečim masonskim okom na sebi, a i od francuske revolucije, a naročito od trenutka medijskog i kulturnog porobljavanja sveta, počinje eksplozija populacije iza kojeg sledi naravno sledi kraj istorije (natalitet u civilizaciji je već ubijen, doći će to i do grafikona za deceniju ili dve), i početak nečega novoga. Sve je lepo tu: istorija, godine, populacija; i sve vam je već u medijima: odakle dolaze trandže, odakle dolaze nuklearke a i uranijumski modifikatori DNK, odakle dolaze novci za UNICEF i UN i WHO i koješta drugo što tura nos i zavodi svoj red svuda po svetu, samo što ta globalna slika vama uporno ne ulazi u glavu.



[Ovu poruku je menjao pisac dana 27.03.2023. u 22:14 GMT+1]
[ Bora Sonar @ 27.03.2023. 20:54 ] @
Pišče, ti si mnogo nesrećan jer si svestan. Zašto želiš da i mi ostali budemo svesni i nesrećni?
[ pisac @ 27.03.2023. 21:18 ] @
Da su ovce svesne, ne bi više bile ovce.
Živim u nadi da ovce mogu da prestanu da budu to što jesu.
Zapravo isijavam frustracije lupajući po tastaturi, čitaoci mojih redova su samo kolateralna šteta
[ Bora Sonar @ 27.03.2023. 22:34 ] @
Treba samo da kažeš prave reči i ovce će te slušati.

[ pisac @ 28.03.2023. 01:00 ] @
Kad smo već kod ovci, jedna od najboljih pesmi sa jednim od najboljih tekstova od jedne od najboljih grupa:
(često je slušam dok isijavam bes kidajući mišiće kroz neke žešće vežbe ili boksovanje tegovima)


https://www.youtube.com/watch?v=bFRBPNEt6Hs

Za tekstom:



Harmlessly passing your time in the grassland away
Only dimly aware of a certain unease in the air

You better watch out
There may be dogs about
I've looked over Jordan, I have seen
Things are not what they seem

What do you get for pretending the danger's not real?
Meek and obedient, you follow the leader
Down well trodden corridors, into the valley of steel


What a surprise!
A look of terminal shock in your eyes
Now things are really what they seem
No, this is not a bad dream


...

Bleating and babbling we fell on his neck with a scream
Yeah, ha-ha-ha
Wave upon wave of demented avengers
March cheerfully out of obscurity into the dream
Have you heard the news?
The dogs are dead
You better stay home and do as you're told
Get out of the road if you wanna grow old

[ Bora Sonar @ 28.03.2023. 07:54 ] @
Slab je Pink Frojd u odnosu na poruku koju nosi Bejb. Film govori o prasetu koje je umislilo da je ovčarski pas. Prase simbolizuje sve umišljene ljude, kao što je na primer trandža koja misli da je nešto što nije, ili umišljeni menta genijalac koji misli da su svi ostali ljudi ovce. Naravno, svi ostali ljudi jesu ovce, ali to ne znači da on nije prisac.

I da kažem nešto na temu: nije lepo uništavati spomenike.
[ pisac @ 28.03.2023. 08:52 ] @
Da, i ja se slažem da ti umišljeni menta genijalci jesu problematičan deo društva, kada bi ih uklonili (možda i uz ove što kradu bakar) ovce bi bile mirnije dok pasu travu i idu u klanicu.

Recimo na nekum sastancima na kojima se sastanu roditelji dece koja idu na kojekakva državna školska takmičenja primećujem veliku dozu ponosa (ponos=gordost, greh, po bibliji, ne znam zašto ali slažem se sa time) i likovanja što su (po njihovom ličnom mišljenju) krem i elita društva, i nisam primetio da neko od njih uopšte shvata da su oni i njihovo dete samo jedna od separacija đubreta tokom obrade otpada i da će njihovom detetu onaj nevaspitani bezveznjaković lenčuga jediničar nasilnik iz zadnje klupe biti nadređeni ako tako odlući gazda sistema koji vrši tu separaciju i planira budućnost svog akvarijuma postavljajući odgovarajuće ljude na odgovarajuća mesta.

Život je mnogo više od pišljivog licemernog sistema koji je postavljen i koji deklarativno i neiskreno vrednuje stvari.

I da kažem i ja nešto na temu: Od piskaranja na forumu nema ništa, konkretno treba napisati žalbu i proslediti nadležnima, pa zatim piskarati kada stigne (ili ne stigne) odgovor nadležnih lenčuga iz zadnje klupe koje je neko turio na mesto koje im nije u mentalnom i intelektualnom dosegu.
[ Java Beograd @ 28.03.2023. 09:21 ] @
Jbt, pisac, odavno si prolupao, ali je evidentno da toneš sve dublje. Iz tog gliba nema spasa.
[ pisac @ 28.03.2023. 09:25 ] @
Naprotiv, stvari se najzad kreću u smeru u kojem treba da idu. Bar kod mene lično. Svet ide u suprotnom smeru, ali ja tu ništa ne mogu.
[ pisac @ 28.03.2023. 11:39 ] @
Citat:
Java Beograd:
...ali je evidentno da toneš sve dublje. Iz tog gliba nema spasa.


I onaj prvi deo ti je tačan, a i ovaj drugi, ali nemaš predstavu na koji način. Ni blizu na taj način na koji ti misliš. A iz tog gliba zaista nema spasa.

Meni je savršeno jasno da vi (većina) iz gornjeg datog grafikona ne možete da saberete 2+2, a u tom grafikonu je sadržana sva jezivost onoga što sledi. Evo sad sam se naježio dok sam pisao, jer je meni slika toga što sledi savršeno kristalno jasna, cela istorija se završava uskoro, svih onih 10000 ili 100000 "BCE" prestaje da bude relevantno, i počinje sasvim novo doba, ni nalik bilo kojem prethodnom. Nije skok za red veličine nego potpuni izlazak iz prirode i svega što se smatra božjim (mada ja nisam religiozan, ali da pomenem i taj detalj).

Otvoriču prigodnu temu nekom bliskom prilikom kojom ću probati da prosvetlim bar neke od smrtnika zašto onaj grafikon pokazuje kraj dosadašnjeg sveta, ako im emocije budu dozvolile da sagledaju argumente (jer ljudima upravljauu emocije a ne razum).

Ne bih dalje zagađivao plemenitu temu druga Fatalnog pa što se tiče spomenika, Fatalni, piši žalbu i prenesi nam odgovor, zaista sam zainteresovan za neko obrazloženje, pa da diskutujemo konstruktivno uz viđenje i druge strane.
[ B3R1 @ 28.03.2023. 11:51 ] @
Citat:
pisac: Meni je savršeno jasno da vi (većina) iz gornjeg datog grafikona ne možete da saberete 2+2, a u tom grafikonu je sadržana sva jezivost onoga što sledi. Evo sad sam se naježio dok sam pisao, jer je meni slika toga što sledi savršeno kristalno jasna, cela istorija se završava uskoro, svih onih 10000 ili 100000 "BCE" prestaje da bude




I kao sto dame na videu kazu - "Hajde sada, idi radi nesto" ...
Citat:
Otvoriču prigodnu temu nekom bliskom prilikom kojom ću probati da prosvetlim bar neke od smrtnika zašto onaj grafikon pokazuje kraj dosadašnjeg sveta, ako im emocije budu dozvolile da sagledaju argumente (jer ljudima upravljauu emocije a ne razum).

Super! Jedva cekam da me naucis. Odoh po pivo i kokice, ova najava obecava bas zanimljiv program ...

[Ovu poruku je menjao B3R1 dana 28.03.2023. u 13:02 GMT+1]
[ Bora Sonar @ 28.03.2023. 14:09 ] @
Citat:
B3R1: I kao sto dame na videu kazu - "Hajde sada, idi radi nesto" ...


Nije tačno! Prvo, kaže samo jedna dama, a ne dame, a drugo uopšte mu ne kaže da radi nešto, već:

...ajde sad idi, radimo!
[ ademare @ 28.03.2023. 17:36 ] @
Crko mu Slusni aparat Ili mu oslabile baterije .
[ MajorFatal @ 28.03.2023. 22:43 ] @
Citat:
pisac:
Pa šta tu ima više da nije jasno, evo samo što nije, zapravo već živiš u kraju sveta ali nisi toga ni svestan.


Pa onda mi i nije neki naročiti kraj sveta ako ga ni ne primećujem, kakve sam sreće umreću pre nego što se realizuje pa ga neću ni dočekati, izem ti takav kraj sveta.

Citat:
Eno i BERI je u temi o krvoločnim ljubimcima pod zaštitom novog svetkog poretka empatije dao neki grafikon u ubeđenju da govori nešto suprotno onome što ja pričam, a na grafikonu se lepo vidi da ljudska istorija počinje još od 10000 "BCE" ...


Što mu nisi o tome pričao na toj temi gde je dao grafik? Ali stvarno je za*bao, ko je uopšte brojao ljude 10.000 bce, i da je prebrojao nije mogao to da zapiše jer nisu znali da pišu ...

Da probamo da povežemo sa rušenjem, aborindžinske pećine koje je zločinačka firma rio tinto porušila bile su stare 40.000 godina i svedočile o svesnom čoveku koji je imao četkicu od kengurove dlake i crtao po zidovima pećine. Da su to slučajno uradili ni po jada, to su uradili posle 10 godina suđenja sa vlasnikom imanja, svesno i namerno, za dva kila litijuma i osvete radi. Posle se kao izvinjavali, otpustili dva direktora, izem ti kaznu kad ih otpustili sa po milion $ otpreminine, to mu dođe više kao nagrada za zločin. U Mongoliji nedavno ostali dužni, ali se pročulo da se neke političare plaćali po 15 mil $, pa ti vidi koje pare otima vojna industrija od svog sopstvenog naroda, i plaši pisca da će smak sveta, a možda i hoće. Oni ruše nasleđe i prirodu svuda po svetu izgleda? Ko li ih samo dovede ovde.

Citat:
Bora Sonar:
I da kažem nešto na temu: nije lepo uništavati spomenike.


Ti si dobro dete, a ne ko neki.

Citat:
pisac:
I da kažem i ja nešto na temu: Od piskaranja na forumu nema ništa, konkretno treba napisati žalbu i proslediti nadležnima, pa zatim piskarati kada stigne (ili ne stigne) odgovor nadležnih lenčuga iz zadnje klupe koje je neko turio na mesto koje im nije u mentalnom i intelektualnom dosegu.


Kojim nadležnima napisati žalbu, tom istom Zavodu za zaštitu spomenika što je dostavio repliku i uništio spomenik? Uveren sam da su sve radili po propisima, i da nisu prekršili nijedan zakon. Obitavanje na mestu koje nije u dosegu za sada nije kažnjivo po zakonu, čak je i poželjno za održavanje fašističkog poretka. Jedino vlasniku pinka da pišem da zamolim da njegov sin nije pregazio dete na pešačkom, i da vrati šizoja gde ga je našao, da ovaj ne bi dramio ludilo, i upropašćavao sve što dotakne. Zašto toliko mrze Srbiju i sve što je srpsko?








[ pisac @ 29.03.2023. 20:23 ] @
Nisi ti razumeo taj kraj sveta. To je zapravo kraj ljudske vrste, svet će nastaviti da postoji. A ni ti nećeš biti svestan da ti je došao kraj kao čoveku, nastavićeš da misliš da postojiš i da si slobodan, a bićeš samo misaoni proces u kontrolisanom kavezu.

I onda ćemo doći do onog da je Dekart rečenicom "Mislim, dakle postojim" zapravo omašio žestoko.

Eto to ti je pokušaj da bar približno dočaram kraj prethodnih 10000 BCE istorije, ali to se ipak rečima ne može opisati, to treba sagledati i shvatiti.

Što se ovih tvojih pomenutih tiče, ne mrze oni Srbiju, oni samo vole moć i novac i pozicije više od domovine. Ako ne svesno a ono nesvesno.
[ MajorFatal @ 30.03.2023. 15:44 ] @
Citat:
pisac: Nisi ti razumeo taj kraj sveta. To je zapravo kraj ljudske vrste, svet će nastaviti da postoji.


A izvini, me stupida, sad mi je mnogo lakše, ja mislio gotovo je s nama :)

Citat:
Što se ovih tvojih pomenutih tiče, ne mrze oni Srbiju, oni samo vole moć i novac i pozicije više od domovine. Ako ne svesno a ono nesvesno.


Pa mogu da imaju moć, novac i pozicije i bez rušenja spomenika?

Nego sličan primer iz susjedstva, u rodnom Opužinu, spomenik Stevanu Filipoviću, Hrvati ga sadžgali svaka im čast, i to ne za pozicije i moć, već čist gušt ..



Sa druge strane u mestu pogubljenja, borci subnora hteli da ga poprave, pa krenuli da farbaju farbom za beton, napravili ga na pecaroša, jedva ih zaustavili ..



Mislim da ni Stjepan koji se hrabro držao na pogubljenju, ni Slobodanka koja hapšena zbog fotografije nisu to zaslužili ... e al da, on je bio komunista.

Možda smo jednostavno narod koji mrzi spomenike, rođeni takvi, prosek drugima izvlači samo zlikovačka firma rio tinto, i talibani naravno, i divlja horda što je zapalila manastire.

[ MajorFatal @ 14.04.2023. 00:07 ] @
No comment ..

[ Java Beograd @ 14.04.2023. 07:59 ] @
Niko od gradskih zvaničnika da se seti da proglasi za obaveznim da se fasada izgradi u duhu Beograda.
[ B3R1 @ 14.04.2023. 09:56 ] @
Narod ima pamcenje na nivou kokosaka, pa ce sve brzo zaboraviti. Ali Google pamti sve. Pa u to ime - evo fotke koju je Guglovo vozilo napravilo 2014, finalnli izgled doticnog rugla je i tada bio poznat, a gradiliste je - moramo priznati - bilo propisano obelezeno, sa svim imenima odgovornih. Fakat - sve po zakonu 100%, tako da su sebe pokrili i tu vise ne moze nista da se uradi. Ali sto kaze Njegos - cast i bruka zive dovijeka, pa ce tako i njihova. Ako uopste i imaju cast i obraz, u sta licno sumnjam.

Pre 30 godina Dr Divna Djuric-Zamolo izdala je lepu monografiju, pod naslovom Graditelji Beograda 1815-1914, u kojoj su upisana slavna imena beogradske arhitekture, poput Aleksandra Bugarskog (Narodno pozoriste), Dimitrija Leka (vecina starih zgrada na Terazijama) ... Imam tu knjigu negde. Veoma lepa i poucna! Jednog dana neko ce mozda po istom principu izdati i knjigu pod naslovom Unistitelji Beograda 2012-20xx (ovo 'xx' ce biti godina odlaska s vlasti ovih mamlaza, jer nicija do zore nije gorela), u kojoj ce se, nadajmo se, naci i ova imena. Pa eto i malog priloga za tu monografiju ...

P. S. - Znam, najvecu krivicu snosi investitor. Ali ni u starom, knezevsko-kraljevskom Beogradu investitori nisu bili neke cvecke. Pocev od kapetana Mise Anastasijevica koji se obogatio jer je upravljao carinom u vreme Obrenovica, pa do onih koji su svoje bogatstvo stekli tokom Balkanskih ratova, prodajuci vojsci brasno pomesano s peskom. Preci jednog poznatog partizanskog generala su ucestvovali u tome, stari Beogradjani su ih zvali "peskari". Nije tesko pogoditi o kome je rec, ostavljam vam za domaci da pronadjete ... a mozete da pitate i @jovujovica100, on zna te stvari. Ali tadasnji arhitekti su imali svoje ja i nisu dozvoljavali primitivcima da im diktiraju projektne uslove. Ovi danasnji nemaju kicmu i kvare ugled stvoje struke. Bitna razlika!

[ Ulfsaar @ 14.04.2023. 10:01 ] @
Citat:
U istoriji će poseban naziv da dobije to ovaj grad i ovu zemlju nijedan osvajač nije ovoliko mrzeo, kao njegova sopstvena vlast.

Ali niko nije tukao po ušima građane i zemljane koga da zaokruže, pa se može zaključiti da oni takav stil zapravo vole.

Ni AI ne bi ovo bolje nakalemio:)
[ Bradzorf012 @ 15.04.2023. 09:19 ] @
Upravo tako.

Zato bi svi oni što sada kukaju na ovakve pojave trebalo da se pokriju ušima i da ćute.

P.S. Šta je uradio Njoković?
[ MajorFatal @ 16.04.2023. 20:05 ] @
Citat:
Java Beograd:
Niko od gradskih zvaničnika da se seti da proglasi za obaveznim da se fasada izgradi u duhu Beograda.


Ona prethodna slika je baš u duhu Beograda :) Tu turistički vodič može da zavapi kako je Bg rušen 40 puta više nego iko ikad, i pogledajte samo šta su nam uradili. Ako neki promoćurniji turista provali da smo to mi uradili, može da zavapi da su nas rušili 40 puta i tako oteli sve pare, pa sad nemamo za bolje nego za ruglo, i traži još besplatnih para od eu, na putu za rusiju i aziju ..

Citat:
B3R1:
Narod ima pamcenje na nivou kokosaka, pa ce sve brzo zaboraviti.


Ma sve i da imam pamćenje ko Metuzalem, a nisam dužan ni da imam pamćenje kao kokoška, trebalo bi samo da zahtevam od nadležnih a oni da sprovedu u delo.

P. S. - Znam, najvecu krivicu snosi investitor. [/quote]

Mm jok, mislim da investitor snosi najveće troškove, to jest finansira, investira, za situaciju gore zaslužni su zakoni i onaj ko ih sprovodi, a i ova dvojica iz komentara posle što glasaju i pokrivaju se ušima. Hteo je i naš ambasador u Francuskoj da bude investitor i investira u nove pvc prozore, pa nije utrfio proceduru za taj deo grada ...

Talibani glasanjem odlučili da sruše Palmiru, i pokrili se ušima, e to je demokratija ...




[ MajorFatal @ 16.04.2023. 20:14 ] @
Citat:
Ulfsaar:
Ali niko nije tukao po ušima građane i zemljane koga da zaokruže, pa se može zaključiti da oni takav stil zapravo vole.
Ni AI ne bi ovo bolje nakalemio:)


Citat:
Bradzorf012:
Upravo tako.
Zato bi svi oni što sada kukaju na ovakve pojave trebalo da se pokriju ušima i da ćute.


Ko zna šta ste vas dvojica glasali ..

Citat:
P.S. Šta je uradio Njoković?


Njoković siroma nije imao de teniske terene, pa ih skupio na praznu livadu podno onog rugla Kalemegdana, kaže on to zbog dečice, tu je trava najlepša, a na Adi i u Krnjači ne valja. Da nam rastu deca u zdravom telu zdrav duh.


[ MajorFatal @ 22.04.2023. 14:15 ] @
praljak što je mislio da nije ratni zločinac, a dokazano na sudu da jeste, ruši stari most u Mostaru .. most je bio stariji od nazovi države za koju se borio, samo bih mu dodao nešto gorko u onaj otrov što je popio, i nešto sa odloženim dejstvom da preživi, inače most je porušen jer su Bosanci "imali komunikaciju" preko njega ...

[ MajorFatal @ 22.04.2023. 14:20 ] @
Da ne bi bio usamljen evo nekih sličnih .. kad god ne znaš kako da dokažeš čojstvo, a kako junaštvo, sruši neki spomenik i pobij neke civile

[ MajorFatal @ 31.01.2024. 22:00 ] @
Mislim da imamo pobednika :) Ne, nije znojavi fudbaler investitor dejan stanković ..

https://www.danas.rs/kultura/n...i-je-njegov-arheoloski-znacaj/

„Prilikom uvida u stanje ustanovljeno je da je investitor pristupio građevinskim radovima bez potrebnih dozvola i uslova nadležnog Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda. Na lokaciji su zatečeni izvođači radova prema čijim rečima se na lokaciji obavlja sanacija drvenog objekta, iako je vidljivo da radovi koji su već izvedeni sa tom sanacijom nemaju nikakve veze“, objasnili su iz Muzeja.

Iz Muzeja takođe dodaju da indicije na terenu nedvosmisleno pokazuju da je uništeno oko 84 kvadrata vinčanskog naselja, napominjući da su u svim profilima otkopa vidljivi ostaci vinčanskih kuća, peći i ognjišta.

Posle ćemo se hvalimo da je Bgd star 7000 godina, jeste malo sutra ..

[ MajorFatal @ 11.02.2024. 21:50 ] @
Kad misliš da nema dalje, ima: Muzej automobila je prinudno iseljen, 7. februara su zakukali "Jao šta nam rade", a iseljenje zakazano za 8. februar, tako da nije bilo vremena ni da neko reaguje, i reši situaciju drugačije .. srećom nađe se namak akademija ponositi sponzorista rio save ćerke firme rio tinto, šta reći sem hvala ti tinto rio što si spasao naše aute .. Automobili su pretežno privatno vlasništvo, a osnivač muzeja je bio grad ..

[ Manager @ 12.02.2024. 07:35 ] @

Proseravanje...