[ @ 28.03.2023. 15:52 ] @
Stari tip Philips tv-a,skart ulaz i ulaz za antenu
Tv je radio ispravno i zamenjen je novim.Meni je trebao stari i uzeo ga za sebe(daljinac ne znam gde je).Kad ukljucim.tv na dugme,pojavi se crn ekran sa crvenim slovima ZAKLJUCANO.Svasta sam pokusavao i nista.Jedino nisam sa daljincem ali nisam ga ni nasao jos uvek.
Ima li bilo ko.kakvo resenje za ovo.
Hvala.
[ baresi @ 28.03.2023. 19:05 ] @
Možda je u nekom hotelskom načinu rada. Moraćeš da nađeš daljinski, pritisnuti dugme tipa Menu, pa onda gledati koje postavke ti nudi. Ako ti nije teško, napiši tip/model koji se nalazi na naljepnici na zadnjem poklopcu. Biće verovatno lakše naći rešenje.
[ ctrl alt del @ 29.03.2023. 00:09 ] @
Nije hotelski mod već child lock. Moraš da uđeš u podešavanja i u parental control da ukucaš šifru i isključiš tu funkciju. Ako ne znaš šifru onda moraš neki factory reset.
[ @ 29.03.2023. 07:02 ] @
Ovo je model televizora
21PT1865/58C
[ @ 29.03.2023. 08:13 ] @
Moji tast i tasta su koristili ovaj philips tv i nakon kupovine noviheg,stari je ostavljen na tavanu.Male dece nemamo tako da ne vidim razlog da ga zakljucavaju premda oni to i ne umeju.Kako se i zasto zakljucao pojma nemam.
[ scoolptor @ 29.03.2023. 08:28 ] @
Ako znas sta radis, mozes otvoriti TV i premostiti pinove (pored EEPROM-a) za forsiranje ulaska u servisni meni (SDM) prilikom ukljucenja TV-a.
U servisnom meniju verovatno mozes uraditi stosta bez daljinskog.
Najbolje je da ti ovo potvrdi neko ko se zaista bavi TV-ima.
[ @ 29.03.2023. 08:51 ] @
Narucio sam daljinski za ovaj moj model tv-a pa ako i to ne pomogne ide kod majstora.
Hvala svima na predlozima i pomoci.🙂👍
[ ivan.goran @ 29.03.2023. 23:16 ] @
https://www.elitesecurity.org/t435443-philips-pt

Pri dnu ove teme imaš rješenje....pozz....
[ petar07 @ 31.03.2023. 10:11 ] @
Citat:
Boriskovicko :
Stari tip Philips tv-a,skart ulaz i ulaz za antenu
Tv je radio ispravno i zamenjen je novim.Meni je trebao stari i uzeo ga za sebe(daljinac ne znam gde je).Kad ukljucim.tv na dugme,pojavi se crn ekran sa crvenim slovima ZAKLJUCANO.Svasta sam pokusavao i nista.Jedino nisam sa daljincem ali nisam ga ni nasao jos uvek.


Ne kuzim sta ce ti to sokocalo od tva,ako planiras da uzmes Iptv ili kablovsku,ne mozes da spojis risiver za to na njega jer vecina provajdera vise ne isporucuje risivere sa Skartom,jedino imaju 3.5mm na cinc ali i to vise ne koristi :lol
Mozes da kupis polovni lcd/led/oled/plazma tv iz uvoza preko Kp,mogu se naci za nekih 5000 dindzi.Tako sam i ja kupio prosle godine Phililpsov fullhd android tv mislim da je 2015 godiste,radi i danas jedino su prestale neke aplikacije (citaj play prodavnica) da rade na android osu...

Salim se naravno,mozes da maknes blokadu i bez daljinca tako sta drzis taster za paljenje i CH+ taster istovremeno jedno 3-4 sek,mozda malo vise,onda ce ona led dioda da trepti par sek i onda se tv normalno ukljuci,mozes da prikacis bilo sta :)