[ mmix @ 19.04.2004. 11:42 ] @
Ok, imam jedan problemčić i slep sam da pronađem rešenje. Baza je projektovana u Visio-u, i može se forward engineering pustiti direktno u SQL. E sad, potrebno mi je da dođem do XSD šeme baze na osnovu ovog dijagrama (da bih posle pravio DataSet-ove, xml serializable klase i ostala čudesa). Međutim, ne vidim kako da izvedem taj korak prebacivanja iz Vizija u XSD, posle toga mogu i sam... Ideje?

PS. Pije mi vodu i da se XSD napravi od same baze na SQLu, pošto je Visio model poprilično detaljan i nema naknadnih adhoc izmena u bazi.

[ havramm @ 19.04.2004. 22:38 ] @
Pazi jedno od resenja je da koristis Rational Rose sa Add-In-om za XMI export/import. Izmodelujes bazu, izveses u XMI, napravis neku transformaciju i transformises u zeljeni xsd. Druga solucija je da u Visio dodas Add-In za XMI export (ima ga negde na Microsoft-ovom sajtu, ne znam tacno gde, potrazi) i zatim opet uz pomoc neke transformacije (xslt) to transformises u xsd (ne znam tacno koje specifikacije XMI-ja se pridrzava, a razlike izmedju verzija nisu bas minorne). Bavio sam se takvim stvarima, ali samo iz Rose-a (bilo je nesto tipa XSD->XMI->Rose model i Rose model->XMI->SQL), uz koriscenje MDA (Model Driven Architecture), posto za takve stvari bas i nemam nekog poverenja u Visio.