[ kolbata @ 16.04.2023. 13:48 ] @
Na TV LED SMART Tesla 32S605BHS prestao da radi daljinski upravljač. Radi samo dugme za uključivanje/isključivanje. ni jedno druge dugme ne radi. Primetio sam da na daljinskom zasija led diodica zeleno kada se pritisne bilo koje dugme osim power dugmeta(tad sija crveno). Kada je daljinski radio uvek je sijala LED diodica crveno kada se pritisne bilo koje dugme. Molim da mi pomognete da rešim ovaj problem.
[ mrkabrka @ 16.04.2023. 18:11 ] @
Probaj da upaljeni tv istekas iz struje na jedno desetak minuta ....
[ mrkabrka @ 16.04.2023. 18:12 ] @
Ako opet nece onda na fabricki reset ...
[ I AM BORGS @ 16.04.2023. 19:56 ] @
prvo šta napraviti : uzmi mobilni telefon i uključi kameru i uperi daljinski u kameru i pritišći dugmad , pa ćeš viditi jel rade sva dugmeta, ako nerade onda napraviti šta kažu kolege iz prošlih postova.Baterije obavezno zamjeniti sa novima.
[ baresi @ 17.04.2023. 10:04 ] @
Ili kao što smo radili prije dolaska mobitela, radio na srednji val pa daljinskim "pucati" u njega iz neposredne blizine.
[ mrkabrka @ 17.04.2023. 18:57 ] @
Kod Tesla tv je to neka serijska greska to resava njihov servis u Omladinskih Brigada NB ..Comtrade ...
[ alexa_pg @ 18.04.2023. 17:38 ] @
Kako mi se čini, to nije IR daljinski već blutut (Bluetoot). Kombinacijom tastera si izgleda ušao u mod za pretraživanje (Search mode) i daljinski pokušava da se upari sa nekim blutut uređejem.
Probaj da izvadiš baterije i nakom par minuta da ih vratiš. Možda će se resetovati. Druga mogužnost je da na daljinskom istovremeno pritisneš tastere HOME i strelica u lijevo.
[ kolbata @ 18.04.2023. 19:59 ] @
Probao sam sve što ste mi predložili, osim fabričkog reseta (ne znam kako se resetuje), ali ništa nisam postigao, i dalje radi samo power taster. Posle dva dana daljinski sam od sebe proradio isto tako je i prestao da radi. Sada radie svi tasteri. Uopšte ne znam u čemu je bio problem.