[ bordzija @ 21.07.2023. 13:23 ] @
Uzeo sam za vikendicu i ugradio prozorsku klimu toshiba (950 vati) 9000 btu. Ugradio sam je u potkrovlje i hladi celu kuću 80m2.

Ugradio bih i ovaj relej/prekidač koji po specifikacijama trpi 2000 vati opterećenje. Uz njega imam i daljinski sa termometrom koji bi to sve gasio i palio te se gasio kada u prizemlju dostigne željenu temp. Wifi je 433mhz ima odličan domet.

Treba li mi još neki relej uz ovo?

[ bordzija @ 21.07.2023. 14:57 ] @
Radne karakteristike releja

[ bordzija @ 21.07.2023. 14:59 ] @
Ili da se premesti tema u neki drugi pdf očigledno da nema veze sa klimatizacijom?
[ bakara @ 23.07.2023. 11:47 ] @
Premesticu ovde posto ima veze sa budzenjem koje svi volimo da radimo.

LM, nisi bas objasnio i nije bas jasno kakvu fuknciju ti ima rele u ovoj prici.

U svakom slucaju nista od ovoga nije potrebno da bi palio klimu na zadatu temperaturu automatski.
Dovoljan je tuya wifi IR senzor temperature koji to sve odradi sam.
[ bordzija @ 23.07.2023. 15:30 ] @
Rele ima 433 wifi a pali ga i gasi daljinski koji ima termostat.

Klima u potkrovlju a daljinski dole pa ako pretera sa hladnim da ugasi klimu i upali ponovo kada poraste temperatura. Mada i ovako radi dobro kada ohladi dnevnu na 25-27° gasi se i pali povremeno.

Onda bi daljinski opet imao funkciju da ne moram u potkrovlje da palim klimu nego ko gospodin iz dnevne sobe :D

Pitanje je dal će relej izgoreti jer klima vuče 850-900 vati a na releju piše 2000 vati.
[ bakara @ 24.07.2023. 10:53 ] @
Nece izgoreti rele ako je za 2kw

Ali je nepotreban kada moze da se kupi IR senzor temperature koji ce sam automatski regulisati i ukljucivati klimu, ne treba ti cak ni daljinski.

evo na brzinu prvi link sa YT, ima ovoga u milion varijanti.
[ bordzija @ 25.07.2023. 11:37 ] @
Ama klima je prozorska nema nikakav prijemnik za daljinski. Ovo je zajebancija za novije uređaje. A u vikendici nema ni interneta tako da ostaje samo ova moja prva varijanta. Bilo mi je bitno da ne capne relej na opterećenje kompresora. Juče sam merio vuče 850 vati kada radi i 50 vati samo vent.

Sem toga ove releje i daljinske imam i treba ih utrošiti.

[ bordzija @ 25.07.2023. 11:42 ] @
Klima nema infrared niti daljinski.

[ ademare @ 25.07.2023. 12:02 ] @
Kompresor hoce da povuce vise struje kada startuje !

Evo kod mene u stanu , samo LED sijalica trepne kada startuje kompresor ! Na istom je strujnom utikacu.

Nista ostalo , sve drugo i ne primecuje da se nesto desilo , osim LED sijalica kojoj svaki grac smeta !
[ bakara @ 25.07.2023. 12:12 ] @
Au bordzija gde nadje ovog dinosaurusa
Odlican muzejski primerak

Nema sta, onda je tvoje resenje jedino primenjivo.
[ test1234 @ 25.07.2023. 12:52 ] @
Dobra je to klima i to prava, nije split sistem, može i spoljašnji vazduh da ubacuje.

Treba da je rasklopiš i dobro opereš. Onom puškom što se kola peru deterdžentom, ne može drugačije, mnogo je masno i lepljivo. Peraja oba ventilatora i oba izmenjivača-saća. Poboljšaćeš joj efikasnos 20-30%.

Ima ona termostate ali su kapilarni. Kada bi se stavili-ubacili NTC-i mogla bi da se autmatizuje i sa tim tvojim setom ali se ne isplati.

Obavezno zameni RSO filter na elektro ulazu u klimu, on će da ti “sačuva” kontakte na tom releu koji će da pali kompresor jer je baš na granici prilikom startovanja.
[ bordzija @ 25.07.2023. 17:50 ] @
Uff rso filter je zakopan morao bi da rasturam pola klime kako bi došao do njega. Spojena je na osigurač za sijalice i nijedna ne secka, onako mekano pali polako kompresor... Kao da se budi. Ono lepo zujanje lagano toshibinih kompresora. Nema da nešto zveči i drnda kao kod kineza štosve landara.

Oprao i dezinfikovao propeleri nisu masni prljavi to ću opet u nekom periodu da vadim i čistim. Bojao sam se da prskam vodom da userem ležaj motora vent koji je odličan. A i curelo bi mi po dnevnoj. U nekom periodu ću da operem ima rasturanja. Ovo je bilo više ugradnja i probno puštanje. Dezinfikovao sam izmenjivač sa dobrom hemijom.

Radi dobro kada merim sa onim meračem laserskim pokazuje -2° što mi je čudno. Da razladi potkrovlje treba joj 3h pa posle razladi i prizemlje celo. Sveukupno 80m2.
[ bordzija @ 29.07.2023. 23:10 ] @
Automatizovao sam klimu, daljinski je pali na 25° a gasi na 45° krajnja temp nije bitna ali moram da je zadam. Dakle pali se na daljinski i gasi, ostalo radi automatika.