[ aca_punk @ 09.08.2023. 21:44 ] @
Lightshot je bio odlican program za printscreen-ovanje. Medjutim, od skoro ne mogu da iskoristim opciju "Save Picture As". Ne verujem da je problem do mene jer sam probao i na drugim racunarima, kao i na drugim pretrazivacima. Postoji li neko resenje?

Za sada sam morao da se vratim na Paint. Koji jos program postoji za te stvari ali da moze da ima "Save Picture As"? Koji program za PrintScreen vi koristite?

P.S. Da ne zaboravim, vrlo je vazno da program moze da linkuje snimljen ekran isto tako dobro kao i LightShot.

P.S.S. Omanuo sam jedno slovo u naslovu, ustvari dva. "Lightshot - "Save Picture As".
[ ademare @ 09.08.2023. 22:52 ] @
Sta znaci da linkuje snimljen ekran ?

Koristim program Irfanview. Ali ne znam da sta je "linkovanje" ? Ovaj program moze da radi i konverzije formata, kao i da biras kvalitet JPG-a . Resize , da ti slika ne zauzima Gigabajte itd.
[ ademare @ 09.08.2023. 22:57 ] @
Sad sam pogledao sta je taj Lightshoot .

Koristi njega i dalje samo u kombinaciji sa Irfanview !

Znaci u LS copy , u IV iz menija edit - paste.

Linkuj i dalje sa LS.
[ aca_punk @ 10.08.2023. 00:41 ] @
Hvala puno @ademare! Vec neko vreme se smaram sa paintom i lightshot-om. Probacu Irfanview! Lightshoot je bio onda spoj dva programa koji je bio idealan. Pokusao sam sve sto umem ali nece. Zakljucali su tu opciju. Mozda postoji jos neki koji radi obe stvari ali nisam jos pokusavao da nadjem. Nadao sam se da je problem mozda kod mene.
[ Predrag Supurovic @ 11.08.2023. 11:51 ] @
Na Windows 10 imas Snipping Tool (Sa tastature: Win+S, S)

Pristojno radi posao.

[ SASA M. @ 11.08.2023. 22:13 ] @
Ne znam da li je to neka posebna opcija, "save" radi najnormalnije... Ne secam se da sam video neki takvu opciju iako ga koristim zadnjih 10 godina.
[ mjanjic @ 14.08.2023. 11:44 ] @
Citat:
aca_punk:
Lightshot je bio odlican program za printscreen-ovanje. Medjutim, od skoro ne mogu da iskoristim opciju "Save Picture As". Ne verujem da je problem do mene jer sam probao i na drugim racunarima, kao i na drugim pretrazivacima. Postoji li neko resenje?

Isprobaj Greenshot, za razliku od Windows-ovog Snipping Tool, ima nekoliko korisnih opcija za maskiranje selektovanog (blur) ili neselktovanog (highlight) dela slike, kropovanje, crtanje pravougaonika, elipsi, linija sa ili bez strelica, rotiranje, dodavanje teksta, itd.
[ aca_punk @ 14.08.2023. 21:58 ] @
To je to, GreenShot! Sve sto mi treba... Hvala! :)
[ mjanjic @ 17.08.2023. 10:22 ] @
Nema na čemu :)