[ bakara @ 12.08.2023. 21:12 ] @
U pitanju je 20 godina stara benzinska kosacica...
Uvek je radila odlicno, i nisma nikada imao problema sa njom, ali evo sad me zeza i ne radi lepo ravnomerno.

Ovo je 4T MTD kosacica, pali ko mina ali nesto trokira, snimio sam kako radi:
https://vimeo.com/854020968


Pa sam rasturio mislio sam da je zapusen filter vazduha.
Ovaj gas kao da se sam od sebe pomera, ne znam da li treba tako?

https://vimeo.com/854020930


I svecicu sam skidao, i malo ocistio ali bez narocitog poboljsanja, ne znam da li je vredi zameniti?




Na kraju sam dobio ovakav rad, jedva da je malkce bolje
https://vimeo.com/854020910

Sta jos mogu da joj radim?




[ Java Beograd @ 13.08.2023. 08:28 ] @
Nisi napisao da li prima gas, kako radi pod gasom?
I najvažnije pitanje: da li ima snage?

Ako nema snage onda još možeš da pogledaš izduv, on se često zapuši kod dvotaktnih motora (da li je dvotaktni motor?)
Ako i dalje nema snage, onda možda skinuti glavu, proveriti klip i karike.

Svećicu i nis baš najbolje očistio, ali nema veze, to je korektno. Može i nova, ali nije bitno za problem.

Važno pitanje: da li je lepo radila stalno, i onda, odjednom (u kratkom vremenskom intervalu) počela da trokira, ili nemiran rad napreduje malo, po malo mesecima (godinama)

- Ako ima snage, kad se da gas, onda je to znak da je sa motorom sve u redu.
- Nisam siguran, ali mislim da kosačice takođe imaju podešavanje gasa na relantu.
- Ako je dvotaktni motor - da li je mešavina korektna?

Meni, ovako sa video klipa, deluje kao da je neki šraf odšrafljen, kao da je popustio, pa se motor trese u odnosu na samu kosačicu.
[ baresi @ 13.08.2023. 10:25 ] @
To da se gas sam pomera mislim da je normalno, regulira rad karburatora. Probaj digni malo minimum, ima negde neki šraf kod karburatora za podešavanje minimuma.
[ bakara @ 13.08.2023. 12:18 ] @
Kosacica je cetvorotaktna, ulje ide posebno, benzin ide bezolovni, nikada sa njom nisam imao problema.
ja kosim sa njom malu povrsinu nekih 20-30m2 nekoliko puta godisnje i mozda sam 2-3 puta za sve ovo vreme zamenio svecicu i nista vise.

Pre ovoga je radila normalno, to je jaka kosacica i preterano za moje potrebe, ne koristim je cesto verovatno jednom u mesec - dva.

Ulje sam sipao jednom u zadnjih 20 godina, ali je jos uvek bistro.
Nije sipano namensko ulje nego puna sintetika 5w 40,
znam da je to pogresno, ali mislim da nema preterano veze.

Benzin koji sam sipao je bio stari, i odmah sam na njega sumnjao pa sam kupio i sipao novi, medjutim ista stvar.

Rekao bih da malo vise dimi toga mislim da nije bilo, sto valjda govori da ne sagoreva dobro?

Da li smem sam skinuti glavu, nije potreban neki poseban alat i preciznost?
[ veselinovic @ 13.08.2023. 14:49 ] @
Ako korektno radi na vecem gasu onda je vjerovatno neki ventil u pitanju.
Moguce je da se samoocisti sjediste ventila poslije malo duzeg rada.
[ bakara @ 13.08.2023. 19:12 ] @
kako da dodjem do toga?
i meni deluje da se nesto tu zapusilo.

Inace kosacica pali ko mina.

mislio sam da je do vazduha, ali nije posto i bez filtera radi ovako.
[ veselinovic @ 13.08.2023. 19:39 ] @
Ponovicu Javino pitanje:
Kako radi na vecem gasu?
Mozda zeza regulator gasa.
Inace ispravnost ventila se moze provjeriti skidanjem glave ili kompresorom bez skidanja glave.
[ stil2 @ 14.08.2023. 08:23 ] @
Filter za gorivo.
Karburator očistiti.
Proveriti nivo ulja i da li ima vode u ulju. Ulje vremenom degradira. Vremenom se nakupi i kondenzata.