[ pajper1 @ 23.08.2023. 08:17 ] @
Zanima me nabavka mikroskopa za serviserske namene osrednjeg kvaliteta .Kupovao sam ranije usb mikroskop https://www.rapidonline.com/co...-to-200x-magnification-49-0054 nesto ovako ali nisam zadovoljan javlja se odsjaj led svetla od laka plocice,izostrenje slike nije dobro...Da li je nesto ovako bolje https://www.aliexpress.com/ite...amp;curPageLogUid=yFnGb1x7FCW5 hvala na svakom savetu pozdrav.
[ ademare @ 23.08.2023. 09:37 ] @
Ovo sa prvog linka je najlosiji Kinez na kilo. Igracka .

E sad zavisi da li si majstor koji zaradjuje sa mikroskopom ili amater. U svakom slucaju ovi sa Alija su bolji , medjutim pitanje da li se to isplati kupovati na Aliju .

Ovi bolji su sa postarinom oko 100 Eur plus carina i PDV .

Pogledaj i na nasim oglasima KP imaju slicni Kinezi po slicnim cenama . Dobijes i racun ako je prodavac legalna radnja .
[ mikins @ 23.08.2023. 09:58 ] @
Taj iz Conrada zaobiđi u širokom luku. Onaj sa Alija može da posluži, ali iz mojeg iskustva ako imaš potrebe mnogo da radiš, onda ti je potreban ili analogni ( pravi optički, a ne digitalni ) mikroskop ili prilično skuplji digitalni. Postoje i kombinacije - klasičan optički sa mogućnošću montaže kamere.

Meni je uvek bilo problem kašnjenje koje se javlja kod mikroskopa sa digitalnom kamerom. Najgori su oni koji se na računar povezuju preko USB porta, malo bolji oni sa svojim displejom kao iz tvog drugog LINK-a, a najbolje su se pokazali oni koji imaju izlaz za monitor ( SVGA ili HDMI ). Važna su i sočiva, jer veoma je važno koliki je prostor između objektiva i radne površine. Ako je do 10cm, to je premalo, a najbolje je kada je više od 20cm.

I da - uvek je bilo - koliko para - toliko i muzike.


[ dr0id @ 23.08.2023. 11:49 ] @
Moze i da se napravi https://www.instructables.com/...HDMIWiFi-Soldering-Microscope/
[ ademare @ 23.08.2023. 11:59 ] @
Naravno da moze da se napravi , samo da bi se napravilo moras da imas dobar Mikroskop
[ scoolptor @ 23.08.2023. 14:21 ] @
Treba prikupiti malo love i uzeti industrijski trinokularni mikroskop.
Kamera se kasnije dokupi.
Nesto ovako https://teleskop.rs/industrijs...-ind-c2t-stereo-mikroskop.html
Sigurno se moze naci jeftinije. Mozda uvoz iz Kine.
[ ademare @ 23.08.2023. 14:30 ] @
Ovaj profi sam slican video na Amazonu , 200 US$ !

Samo ne isplati se nista odatle kupovati za Srbiju jer su kurirske i ostale dazbine skoro jos toliko !


U sustini te Kineske reklame tipa uvecava 1000 X ili 2000 X , potpuno su Beznacajne za elektroniku !

Potrebno je kvalitetno uvecanje 10-20-30 X i to je to .
[ dr0id @ 23.08.2023. 21:18 ] @
Citat:
ademare:
Naravno da moze da se napravi , samo da bi se napravilo moras da imas dobar Mikroskop ;)

Sta ce ti mikroskop da sklopis RPi?!
[ ademare @ 24.08.2023. 00:15 ] @
A jel ti vidis smajli u citiranom delu ?

Ja sam mislio da je jasno sta znaci smajli koji namiguje ?


Ovaj projekat nije ni malo jeftin . Plus potrebno je znanje programiranja koje nema svako sa foruma . Ne znam , ne pise od kada je projekat ali Zero nije vise 10 $ odavno !

Ovo je oko 100 $ sve ukupno u startu plus rad i programiranje koje ne moze svako da odradi tek tako .


Za to se dobije Pi kamerica od kako ovde pise 8 $ ??


Danas svako ima visestruko bolju u telefonu ! Uzmes svoj telefon od pre par godina koji vise ne koristis .

Ostalo , ionako pravis !


I tako te bolja kamera od ove kosta nista tj. stari telefon .

Ko isprogramira Zero Pi , znace i telefon da se snadje , bilo da postoje programi , bilo da doradi-iskombinuje .


Tako da mi tvoj post vise lici na vecu salu od moje !

Sa tom razlikom sto sam se ja nasalio svesno .
[ dr0id @ 24.08.2023. 01:47 ] @
Kakvo programiranje, instalacija i konfigurisanje, kakve kamere u telefonu, sta ces s tim da radis?! RPi Zero je kod nas 15-25e, zavisi jel polovan ili nov, kamera s kablom 15e, kod kineza moze samo da sanja taj kvalitet i za 2-3x vece pare

[Ovu poruku je menjao veselinovic dana 24.08.2023. u 15:48 GMT+1]
Izbacen neprikladni dio.

[Ovu poruku je menjao veselinovic dana 24.08.2023. u 15:48 GMT+1]
[ SASA M. @ 25.10.2023. 12:58 ] @
Evo jedna primer kako se za relativno male pare moze sklopiti neka upotrebljiva shklopocija. Prica o samoj izradi pocinje negde od polovine ovog videa.



Ima i drugi deo videa gde samo covek izvinjava sto je doslo do nestasice komponenti za izradu ovog mikroskopa i sto su cene malo skocile zbog potraznje.