[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 09:04 ] @
Bumeri, X, Y, milenijalci... i tako dođosmo do generacije Z. Z je poslednje slovo u engleskom alfabetu. Slučajnost? Možda, ali ako pogledamo vrednosti koje je usvojila generacija Z, možemo da primetimo da izbor slova nije slučajan. Posle Z nema više slova, odnosno ljudi.

Samopoštovanje 0: https://www.youtube.com/shorts/i8sZadwvWI8
Razum 0: https://www.youtube.com/watch?v=fuhE6PYnRMc

Ovo je ono čime se oni oduševljavaju:



Milenijalci su poslednja generacija ljudi. Generacija Z je početak idiokratije, a pripadnici generacije Z samo oblikom podsećaju na ljude, a u stvari su prazne ljušture.

P.S.
Slovo Z nije poslednje u ćiriličnoj azbuci.
[ ademare @ 07.09.2023. 09:15 ] @
Te Americke oznake i nomenklature malo veze sa nama imaju !

Otprilike koliko je Srbistan Amerika !

Znaci Nista !


Te "generacije " je neciji izum ? Nijedna "generacija" nema unapred odredjeno trajanje , kada se jedna zavrsava a pocinje sledeca !

Tako da se sve ukupno radi o Lokalnoj USA pojavi i prici !


NIkako o planetarnoj jer u Africi je na primer svaka generacija Bumers , veliki natalitet ! U Srbistanu se to nikako vremenski ne poklapa sa USA itd.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 09:27 ] @
Možda nekada nisu imale veze sa nama, ali vremena su se promenila. Generacija Z postoji u Srbiji. Hrani se Mek Donaldsu, pije Koka Kolu, govori kombinacijom srpskog i engleskog, visi na društvenim mrežama, ima kratku pažnju i glavu puni đubretom sličnim onom koje sam postavio u prvoj poruci.
[ B3R1 @ 07.09.2023. 09:44 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Bumeri, X, Y, milenijalci... i tako dođosmo do generacije Z. Z je poslednje slovo u engleskom alfabetu. Slučajnost? Možda, ali ako pogledamo vrednosti koje je usvojila generacija Z, možemo da primetimo da izbor slova nije slučajan. Posle Z nema više slova, odnosno ljudi.

Buuuu, teorija zavere, zlatna i srebrna milijarda, gmazovi, masoni, luminatori ... i ko sve ne ...

Inace, da razbijem tvoju teoriju zavere - neko je resio da posle slova Z dolazi ponovo slovo A. Poput tockica na decimalnom mehanickom brojacu koji se nakon 999999...9 ponovo resetuje na nulu, pa ide 1, 2, 3 ... Tako da iza generacije Z ponovo ide A, a zovu se i "alfe", sto je verovatno uzrast i tvoje dece (ako ih imas):

https://en.wikipedia.org/wiki/Generation_Alpha



Mislim da su danasnji klinci i njihovi stariji prethodnici (Gen Z == "zumeri") zrtve globalnog pregorevanja ... ne, ne zagrevanja - vec bas pregorevanja (burnout), precizno sam se izrazio! A za to smo zasluzni mi - Gen X, ali delom i milenijalci - koji smo im stvorili globalizaciju, svet bez nade, tretman radnika kao robova ... ne, ma kakvih robova, i robovi su imali dusu - kao kondoma, potrosne robe, neceg sto kupis, upotrebis i bacis. Oni sada samo pokusavaju da u tom svetu beznadja plivaju najbolje sto mogu, a to sto vidis je njihov odgovor na to.

Ne drze paznju, jer ih ne zanima vise nista. Imaju osecaj da je sve vec izmisljeno.

Imaju Internet prepun informacija od kojih im se toliko zavrtela glava da vise ne znaju cemu mogu da veruju, a cemu ne.

Gledaju svoje oceve koji prekovremenim radom najpre zarade brdo para, a onda te pare bacaju na skupe privatne lekare. I jos skuplje lekove. I tako u krug. I kada to vide pitaju se cemu takav zivot-robija. Zato vise ni nece stalni radni odnos i da im neko stavi okove, vec biraju gig-poslove, zezaju se po drustvenim mrezama, a kada im to dosadi otvaraju neke male radnjice, bave se nekim poslovima od danas do sutra ili ako vec treba da budu slabo placeni biraju laganice od poslova bez odgovornosti. I pravlino rezonuju da ako od njega trazis odgovornost onda ga i plati, jer bez para nema ni odgovornosti.

A taj i takav svet stvorili smo im mi, svojom pohlepom, trkom za novcem, stalnim takmicenjem s drugima, utrkivanjem da sve bude brze-bolje-jace ...

Zato ja danasnjim klincima mogu samo da odgovorim: nema na cemu. :->

Uzgred, kada smo mi bili mladi nasi matorci su isto tako govorili kako od nas nikada nista nece biti. Mrzeli su nasu muziku, nasu modu, nase subkulturne zezancije, svaka druga recenica im je bila "ova danasnja omladina" itd. A mozda su i bili u pravu. Jer - slusali smo muziku lezeci po ceo dan na kaucu, izigravali neku psihodeliju-ludilo, odvrtali pojacalo do daske, pravili zurke koje je prekidala narodna milicija, bezali sa casova, bezali iz skole, bezali od kuce pa se vracali, zvrljali grafite (ko misli da su grafite smislili danasnji klinci neka obidje Berlin!) ... Da smo imali ove soc. mreze i telefone mislim da bismo pre mi napravili neku propast sveta nego ova danasnja deca, to mogu da ti potpisem. Oni nisu cvecke, ali mi smo, brale, bili mnoooogo gori, kad se samo setim osnovne skole. I dve reci koje opisuju to vreme - novi talas ... i sve sto je uz to islo. Drugs included. :-) Bilo je tu mangupa, bilo je tu strebera, najvise prosecnih, ali svi smo postali ljudi, retko ko je zavrsio na onoj strani drustva. Tako da ce se i ovi klinci resetovati kada im dodje vreme i zivot ih opauci u vugla i prodrma iz sve snage. Samo polako ...
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 09:54 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Možda nekada nisu imale veze sa nama, ali vremena su se promenila. Generacija Z postoji u Srbiji. Hrani se Mek Donaldsu, pije Koka Kolu, govori kombinacijom srpskog i engleskog, visi na društvenim mrežama, ima kratku pažnju i glavu puni đubretom sličnim onom koje sam postavio u prvoj poruci.


McDonalds je otvoren u Srbiji pre vise decenija i ja sam ko klinac zdrao tamo, a daleko sam od "Generacije Z".

Posle Z ce ici broj 0, a onda ce ponovo reciklirati slova.

Tresla se gora, rodio se mis.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 10:42 ] @
Možda si daleko po starosti, ali bitnija je duhovna pripadnost.

Citat:
Beri: I dve reci koje opisuju to vreme - novi talas ... i sve sto je uz to islo.


Novi talas je smeće u rangu turbo-folka. Gomila isfoliranih netalentovanih kretena (bilo je par izuzetaka) koji za sebe misle da su "kul".
[ B3R1 @ 07.09.2023. 10:59 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
McDonalds je otvoren u Srbiji pre vise decenija i ja sam ko klinac zdrao tamo, a daleko sam od "Generacije Z".

Na Slaviji, 1988. godine. Znam po tome sto sam tu prvi put otisao kao brucos ETF-a, par nedelja nakon otvaranja ... i sto su tamo tada sluzili neku toplu cokoladu, posle koje mi se iz nekog razloga uvek spavalo. :-)

Tako da "Mekic" svakako nije nesto sto su izmislili danasnji klinci.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 11:02 ] @
Nisu izmislili današnji klinci Mc Donalds, ali je vaš stil života zahvaljujući tehnologiji stigao i u poslednju zabit u Srbiji.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 11:53 ] @
Citat:
Bora Sonar: Milenijalci su poslednja generacija ljudi. Generacija Z je početak idiokratije, a pripadnici generacije Z samo oblikom podsećaju na ljude, a u stvari su prazne ljušture.


Pogrešno! Malo sam šiftovao generacije ulevo. Generacija Z je poslednja generacija ljudi, a generacija Alfa samo oblikom podseća na ljude, a u stvari su prazne ljušture. Generacija Z je labudova pesma zapadne civilizacije.
Generacija rođena nakon 2010. godine, nakon pojave smart telefona, je izgubljena generacija. Toliko su krindž da se to ne može opisati normalnim jezikom, već je neophodno uvesti novu reč.
[ scoolptor @ 07.09.2023. 12:05 ] @
Bora po obicaju pomesao loncice. Nema veze sto pise gluposti, vazno je da se pise.

Masta o propasti zapadne civilizacije, a ne vidi propast sebi mile azijsko-ruske "civilizacije" koji je neminovan.
Mladi Rusi apaju lazni big mac u Vkusno & Tochka i eksiraju laznu kokakolu.

Autor Skibidi Toilet serije, videa koje je naveo u prvom postu je Rus, DaFuqBoom, koji zivi u Estoniji.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 12:17 ] @
Ako ništa drugo moje teme su bar raznovrsne, a ti pišeš samo o Rusima.
Pratiš Skibidi Toilet?
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 12:24 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Možda si daleko po starosti, ali bitnija je duhovna pripadnost.


McDonalds nije religija, vec najobicniji restoran brze hrane - bolji od nekih drugih, gori od nekih trecih.

I mi smo kao generacija bili idioti nasim roditeljima, to je novina kao otprilike da medvedi s*ru u sumama.

Citat:

Nisu izmislili današnji klinci Mc Donalds, ali je vaš stil života zahvaljujući tehnologiji stigao i u poslednju zabit u Srbiji.


E ta tehnologija :-)
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 12:30 ] @
Citat:
Ivan Dimkovič: McDonalds nije religija, vec najobicniji restoran brze hrane...


Tako bi trebalo da bude, ali McDonalds jeste neka vrsta kulta koji ima svoje sledbenike. Vidim da si i ti toga svestan, zašto bi inače potezao pitanje religije.
[ ademare @ 07.09.2023. 12:43 ] @
Amerikanci su totalni idioti i sve vezano za njih !

"Generacije " su samo plod njihove maste , koje namecu Masmediji !

Ima Amerika Zilion takvih budalastina , koje ljudi ni untra ni sa strane ne razumeju !


Jedna od tih budalastina je podela Amerikanaca po " etnicitetu " !

99% ljudi van Amerike misli da je to Rasna podela i da USA cenzus ima Rasna prebrojavanja !

To je idiotizam i sama podela i nerazumevanje idiotske podele !


Tako tzv "bela rasa " u tim USA idiotarijama se naziva " Caucasian" ??!!

Znaci bukvalno " Kavkazci " ??!! Ljudi sa kavkaza ???

Ti Idioti u USA koji su to smislili , naucnici da se razumemo ocigledno nemaju pojma ni sta je Kavkaz , ni gde je , ni kako izgledaju ljudi koji tamo zive !

Inace vecina Kavkaza pripada AZIJI geografski !!!

Po tome smo svi , ili skoro svi Evropljani " Kavkazci " ??

Osim naravno Spanaca i Portugalaca koji su u tom kako idioti smatraju " Rasnom " popisu Latinosi ??!! I razlikuju se od na primer Italijana ??


I da ne idem dalje sa USA Idiotlucima , koje van USA Idioti jos teze uspevaju da shvate !
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 12:47 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Citat:
Ivan Dimkovič: McDonalds nije religija, vec najobicniji restoran brze hrane...


Tako bi trebalo da bude, ali McDonalds jeste neka vrsta kulta koji ima svoje sledbenike. Vidim da si i ti toga svestan, zašto bi inače potezao pitanje religije.


Jedini razlog zasto sam pomenuo religiju je tvoje ukljucivanje "duhovnog" u necemu prilicno odrodjenom od toga.

Ljudi samo vole da zderu brzu hranu, to ih ne cini kultistima vec samo eventualno dijabeticarima.

Citat:
ademare
Amerikanci su totalni idioti i sve vezano za njih !


Ukljucujuci i Windows ili Intel ili AMD cip u tvom racunaru? Jel koriscenje proizvoda "totalnih idiota i svega vezanog za njih" neka avangarda ili sta? Hipsteraj? :-)
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 12:49 ] @
@ademare
Nije bitno kako ćeš ih nazvati, ali deca rođena posle 2010. godine se mnogo razlikuju od dece koja su odrastala bez smart telefona.

Citat:
Ivan Dimković: Jedini razlog zasto sam pomenuo religiju je tvoje ukljucivanje "duhovnog" u necemu prilicno odrodjenom od toga.


Duhovno je pojam koji označava stanje svesti. Ne mora nužno da bude vezan za religiju.

Citat:
Ivan Dimkovic: Ljudi samo vole da zderu brzu hranu, to ih ne cini kultistima vec samo eventualno dijabeticarima.


Ima i ljudi koji prvenstveno vole brend, a ne njihovu hranu.
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 12:49 ] @
Da, i deca rodjena 80-tih se razlikuju od njihovih matorih. Koristili bi-bi-esove i mikroracunarska sokocala bre i gledali treci kanal :)

A njihovi roditelji, isto tako, slusali Bitlese i rokenrol.

Medvedi i dalje kake u sumama.
[ ademare @ 07.09.2023. 12:52 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:


Citat:
ademare
Amerikanci su totalni idioti i sve vezano za njih !


Ukljucujuci i Windows ili Intel ili AMD cip u tvom racunaru? Jel koriscenje proizvoda "totalnih idiota i svega vezanog za njih" neka avangarda ili sta? Hipsteraj? :-)


Pise Sve , ali treba citati " drustvene nauke " pre svega sociologija i slicne !

Naravno da Elektronika ili fizika i hemija, matematike itd. ne bi trebali da imaju USA posebnosti , kao sto imaju drustvene nauke !
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 12:55 ] @
Ali ipak imaju posebnosti, tvoj OS se zove Windows a ne Pendzer a procesor je razvijen u firmi iz Santa Klare ili Teksasa, ne u Surdulici ;-) Nije bas kompatibilno sa "totalnim idiotima", ili su onda ostali jos veci "totalni idioti"?

Ne. Otkricu ti tajnu, svuda su "mase" iste. Amerikanci su samo previse zastupljeni u snimanju i emitovanju svojih idiotluka, ali kad se ta mogucnost stvori i drugde - gle cuda, moronluka na sve strane.

Meni je zanimljivija druga stvar - zasto ljude cesto privlace moronluci a ne nesto pametnije?
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 12:59 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Da, i deca rodjena 80-tih se razlikuju od njihovih matorih. Koristili bi-bi-esove i mikroracunarska sokocala bre i gledali treci kanal :)

A njihovi roditelji, isto tako, slusali Bitlese i rokenrol.

Medvedi i dalje kake u sumama.


Deca iz '80, kao i '90, '00 i sve do generacije Alfa imaju nešto zajedničko, samo to ispoljavaju na različit način. Generaciji Alfa nedostaje samopoštovanje i sposobnost kritičkog mišljenja.
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 13:01 ] @
Imaju i danasnja deca isto zajednicko kao i svaka generacija pre njih.

Jedino sposobost da se to vidi opada sa godinama, ali to je funkcija onoga ko posmatra i starenja njegovih mozdanih celija. Svi smo tu zrtve i pre ili kasnije svako obnevidi po tom pitanju.

Nema razloga za brigu, sve je to deo prirodnog ciklusa koji se zavrsava sa humusom za sve.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 13:56 ] @
Štamparska presa je imala ogroman uticaj na generacije kojima su knjige postale dostupne. Nadam se da se bar oko ovoga svi slažemo. Nakon štamparske prese prošlo je mnogo godina dok se nisu pojavili radio, televizija, PC, web i na kraju smart telefoni. Svaki od ovih pronalazaka je doneo nešto dobro i nešto loše i u velikoj meri oblikovao čitave naraštaje.

Kada se porede koristi i štetan uticaj smart telefona, misim da je korist zanemarljiva u odnosu na loše strane. Tik Tok, Jutjub šorts i slični servisi su unakazili čitavu generaciju do te mere da je, bojim se, stanje nepopravljivo.
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 14:02 ] @
Korist zanemarljiva? Ostavimo mi to istoriji da pokaze :-)
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 14:11 ] @
Koja korist može da zaseni generaciju ispranog mozga?

Prvi put kada sam gledao Idiokratiju, mislio sam da se radi o glupoj komediji gde preteruju. Međutim, sada mislim da je filim proročki. Posebno mi je zanimljiva scena gde jedan od likova u filmu gdleda seriju "Oh my balls". Neverovatno je da klinci danas gledaju isti sadržaj na medijskim platformama. Tematika je slična kao u "Oh my balls", na isti način se smenjuju brzi kadrovi, na isti način se plasiraju reklame.

[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 14:14 ] @
Koja korist?

Pa sve ono za sta 'pametne' telefone koriste normalni ljudi. Navigacija, pristup svim stvarima na Internetu, aplikacije koje olaksavaju zivot i transformisu nacin na koji se radi., sigurno bankarstvo, ... Da ne pricamo da su pametni telefoni prvi i cesto jedini >racunar< koji je dostupan ljudima u siromasnim delovima sveta. Malo li je.

Deca danas imaju pristup najkvalitetnijim predavanjima sa vodecih univerziteta za dzabe, edukativni materijal za sve uzraste i nivoe znanja, kontakt sa celom planetom. Takav pristup znanju i mogucnost kolaboracije nikada nisu postojali ranije na ovoj planeti. Malo li je.

Ako u drustvu trazis idiote i ono najgore, uvek ces imati uspeha. Ne znam zasto bi to bilo bitno uopste, svako vreme je imalo svoje seoske budale.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 14:16 ] @
Da li imaš bilo kakvog kontakta sa pripadnicima Alfa generacije i da li znaš koliko u proseku dnevno koriste smart telefone i u koje svrhe?
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 14:18 ] @
Imam, ima ih raznih kao i u vreme kad sam ja bio klinac. Od morona do prepametnih.

Da ti njih pustis da odrastu, a?

Uzgred, ironicno, Idiocracy opisuje sasvim drugu generaciju - sto samo pokazuje da se neke stvari ne menjaju. U vreme kada je Idiocracy izasao, "alfa" generacija se jos nije muckala u j*jima.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 14:29 ] @
Odnos morona i prepametnih se poremetio. Nikoga ja ne sprečavam da odraste. Odrašće i moroni i biće odrasli moroni.

Kultura u kojoj si odrastao čini da se tvoje razmišljanje razlikuje od na primer pripadnika Masai plemena, Eskima ili pripadnika neke treće kulture. Naravno ništa loše ne mislim o narodu Masai ili Eskimima, samo sam ih uzeo kao primere drastično različitih kultura.

Kultura u kojoj odrasta današnja generacija je nešto sasvim novo. To je nešto što se upravlja brojem klikova i zaradom velikih korporacija.
Ličnost se formira u ranoj mladosti.
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 14:33 ] @
Kultura se uvek menjala i nikada nije bila ista izmedju generacija - bar ne u proteklih 150 godina.

Mozemo mi da mlatimo ovde do sutra, sta ce biti od neke generacije XYZ moze samo vreme da pokaze. Za generaciju "alfa" to se nece moci meriti dok ne odrastu. Do tad... ove pre njih su odrasle sasvim OK.

Citat:

Ličnost se formira u ranoj mladosti.


Da, i nema nicega loseg u licnosti novih generacija. Mozda sa nekim pojedincima ali to nije nista novo, kao ni sa fatalizmom koji ti zastupas :-)
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 14:37 ] @
Citat:
People are getting dumber. That's not a judgment; it's a global fact. In a host of leading nations, IQ scores have started to decline.

https://www.nbcnews.com/think/...tries-doesn-t-bode-ncna1008576


Citat:

Leading up to the 1990s, IQ scores were consistently going up, but in recent years, that trend seems to have flipped. The reasons for both the increase and the decline are sill very much up for debate.

https://www.popularmechanics.c...-decline-reverse-flynn-effect/


Kako objašnjavaš ovo?
[ B3R1 @ 07.09.2023. 15:13 ] @
Citat:
ademare:
Amerikanci su totalni idioti i sve vezano za njih !

Toliki su idioti da zaradjuju vise od mnogih pametnih. Kako to, majku mu?
Citat:
"Generacije " su samo plod njihove maste , koje namecu Masmediji !

Nije to nikakva masta, vec uprosceni model njihovog drustva ... svojevrsna socioloska aproksimacija. I to veoma gruba aproksimacija. Smisljena da sirokim narodnim masama objasni neke socioloske fenomene. U velikoj meri taj model jeste primenljiv i na ostatak sveta, ali u mnogim stvarima - slozio bih se - bas i nije, jer ne uzima mnoge specificnosti istorije u pojedinim delovima sveta, kao ni kulturu, tradiciju i nacin zivota uopste.

Njihovi bejbi bumeri su dobili taj naziv po eksploziji nataliteta kod njih nakon II svetskog rata, sto jeste bio svojevrstan fenomen. Kod nas je taj rast bio blago linearan i ni po cemu posebno specifican.

Potom, nacin zivota baby boom i Gen X/Y/Z ljudi u Americi se drasticno razlikuje, dok recimo kod nas te razlike nisu toliko bitne. Tacno - mozda se tvojim matorcima nije svidela muzika koju slusas, patike koje si obuo ili duzina/sirina/boja farki koje si obukao i gundjali su ti o tome ... ali recimo - tvoji matorci, ti i tvoja deca - svi zivite pod istim krovom, ponekad i po 5 generacija kao Topalovici, a onda tu kucu nasledjuju sinovi, unuci, praunuci itd. i sve je to jedno "ognjiste" ... dok u Americi svaka generacija kupuje ili zida svoju kucu od nule, a tokom zivota promeni i po 10 razlicitih domova. Stvar tradicije, kulture i lokalnih obicaja.
Citat:
Tako tzv "bela rasa " u tim USA idiotarijama se naziva " Caucasian" ??!!

Termin "caucasian" nisu izmislili oni, vec Nemci, koji su belu rasu zvali kavkazoidi (vidi Wikipedia clanak ovde). Zasto? Pojma nemam.
Citat:
Osim naravno Spanaca i Portugalaca koji su u tom kako idioti smatraju " Rasnom " popisu Latinosi ??!!

Latinos == Latin Americans. Sto je njihov sinonim za Juznu i Srednju Ameriku. I ne, to nisu Spanci i Portugalci, vec Meksikanci, Brazilci, Argentinci itd.

Opet stvar "amerocentricne" geografije. Ti svet posmatras iz svog evrocentricnog i srbocentricnog ugla. Zasto? Zato sto su te tako ucili u skoli.

A da pitas nekog Afrikanca ili - jos bolje - Kineza, shvatio bi da ni tvoje, a ni americko vidjenje geografije, istorije i sociologije sveta koji nas okruzuje nema veze sa vezom.
[ B3R1 @ 07.09.2023. 15:19 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Citat:
People are getting dumber. That's not a judgment; it's a global fact. In a host of leading nations, IQ scores have started to decline.

https://www.nbcnews.com/think/...tries-doesn-t-bode-ncna1008576

Kako objašnjavaš ovo?

Da su u vreme stare Grcke ili Rima postojali naucni casopisi, sci liste i oni cuveni M-bodovi (za koje nikada nisam kapirao koja je razlika izmedju onih brojeva, tipa M10, M20, M30 ...) ... i slicne trice i kucine - verovatno bi dosli do istih zalkljucaka i za one poslednje generacije koje su zivele pred raspad tih civilizacija.

Ukratko - zasicenost resursima, dosada, zivot u komfornoj zoni - a.k.a. coasting - ubija kreativnost kod ljudi, a bez kreativnosti nema ni treninga mozdanih vijuga. Po meni zesci deja vu, mnogo puta u istoriji. Civilizacije dolaze i odlaze, ova nasa ce isto tako zavrsiti na smetlistu istorije pre ili kasnije ... i zamenice nas agresivni Azijati. Bas kao sto su varvari upali u Rim. S tom razlikom sto su Azijati vec prisutni na nasem kontinentu u ogromnom broju. Otidi u bilo koji grad zapadne (a moze i istocne) Evrope i videces svuda isto. Kao u onoj Borinoj pesmi o Amsterdamu - Sve Arapi, crnci i Kinezi ...

Jedno je sigurno - ljudski rod ce opstati, rasce i dalje istom brzinom kao i sada ... ali ce biti siromasniji za poneku drzavu, naciju ili kulturu, koja ce vremenom nestati.

U cemu ne vidim nikakvu posebnu stetu. Bas naprotiv ...
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 15:21 ] @
Citat:
B3R1: A da pitas nekog Afrikanca ili - jos bolje - Kineza, shvatio bi da ni tvoje, a ni americko vidjenje geografije, istorije i sociologije sveta koji nas okruzuje nema veze sa vezom.


Pitaj to nekoga iz generacije Alfa i odgovor će verovatno biti univerzalan - Skibidi Toilet, Mr Beast i sl. gluposti.

Pitao sam Dimkovića šta je uzrok pada pada rezultata na IQ testovima poslednih godina u razvijenim zemljama. Pitanje naravno važi i za sve ostale forumaše. Moja pretpostavka je da su za to krivi "pametni" telefoni. U stvari ne telefoni kao hardver, već sadržaj koji se distribuira posredstvom tih uređaja. Da li neko ima bolju teoriju?
[ B3R1 @ 07.09.2023. 15:23 ] @
Citat:
Bora Sonar: Moja pretpostavka je da su za to krivi "pametni" telefoni. U stvari ne telefoni kao hardver, već sadržaj koji se distribuira posredstvom tih uređaja. Da li neko ima bolju teoriju?

Da nije bilo telefona bilo bi neke foneteladi. :-) Tehnologija bi nasla svoj put razvoja, otisla bi u nekom drugom smeru, ali zamor materijala i sumrak civilizacije, koji nam se sada desava, bi nam stigao kad-tad ...
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 15:24 ] @
Citat:
Bora Sonar
Skibidi Toilet, Mr Beast i sl. gluposti.


Zamisli istu diskusiju, 40 godina ranije - umesto Mr. Beast-a, Krang iz Nindza Kornjaca :-)

Zamisli coveka iz generacije koja se rodila u rusevinama WWII pitaju sta misli o tome sto nove generacije gledaju animiranog mutiranog pacova.
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 15:35 ] @
Loše ti je poređenje. Mr Beast je čovek, a Krang lik iz crtanog filma (a rekao si da imaš kontakte sa Alfa generacijom). Mogao bi da porediš Mr Beast-a sa nekim čovekom koji je bio idol mladima u vreme kada su se prikazivale Nindža Kornjače. Ne znam ko bi to mogao da bude, možda neki glumac, pevač ili sportista. New Kids on The Block, Guns&Roses, Michael J. Fox, Michael Jordan... Pokušavam da se setim nekoga ko je bio popularan, a da može da se poredi sa Mr Beast-om, ali mi ne polazi za rukom.
[ ademare @ 07.09.2023. 16:16 ] @
Citat:
B3R1:
Citat:
ademare:
Amerikanci su totalni idioti i sve vezano za njih !

Toliki su idioti da zaradjuju vise od mnogih pametnih. Kako to, majku mu?



To je sasvim neka druga prica i nema mnogo veze sa idiotima ! Jer ne odlucuju oni , kao sto idiot Biden Ne odlucuje Nista !

Znaci nisu Svi u USA idioti !

Da jesu ta drzava bi momentalno prestala da postoji !

Ogromna vecina stanovnistva jesu Idioti !

Manjina upravlja masama Idiota !

To valjda nije iznenadjenje ?


Plata je dobra i za idiote ! Iz jednog jedinog razloga !

Robu i usluge Mora neko da kupi !! A vlasnici kapitala koji ili nisu Idioti , ili su zaposlili Neidiote da im vode firme to znaju !

Znaci rado bi USA vlasnici kapitala dali svim USA idiotima platu neki minimum minimuma , ali ko bi kupovao svu onu silnu robu i usluge ? Cijom prodajom nastaje profit za vlasnike kapitala !

Zato oni daju vecu platu domacem USA idiotu nego sto moze da zaradi genijalac u nekoj Africkoj sirotinjskoj drzavi !

Kupice oni i Africkog genijacla ako im zatreba ! To nije problem !
[ ademare @ 07.09.2023. 17:37 ] @
[quote]B3R1:
Citat:
ademare:

Citat:
Tako tzv "bela rasa " u tim USA idiotarijama se naziva " Caucasian" ??!!

Termin "caucasian" nisu izmislili oni, vec Nemci, koji su belu rasu zvali kavkazoidi (vidi Wikipedia clanak ovde). Zasto? Pojma nemam.
Citat:
Osim naravno Spanaca i Portugalaca koji su u tom kako idioti smatraju " Rasnom " popisu Latinosi ??!!

Latinos == Latin Americans. Sto je njihov sinonim za Juznu i Srednju Ameriku. I ne, to nisu Spanci i Portugalci, vec Meksikanci, Brazilci, Argentinci itd.

Opet stvar "amerocentricne" geografije. Ti svet posmatras iz svog evrocentricnog i srbocentricnog ugla. Zasto? Zato sto su te tako ucili u skoli.

A da pitas nekog Afrikanca ili - jos bolje - Kineza, shvatio bi da ni tvoje, a ni americko vidjenje geografije, istorije i sociologije sveta koji nas okruzuje nema veze sa vezom.



Mozda su Nemci izmislili taj naziv ali ga sigurno ne upotrebljavaju vise za Evropljane ! Mi ga nikada nismo ni upotrebljavali jer smo uvek znali ko su Kavkazci , tipa Ceceni , Azerbejdzanci , ali i Jermeni i Gruzijci , ljudi koji Nemaju nikakve veze sa Evropom !

Sam naziv na Engleskom "Caucasian" sadrzi u sebi deo ASIAN , sto je i normalno jer je najveci deo Kavkaza upravo u Aziji !

A to iz tih Nemackih fantazija potice od vremena Fantazija o nekakvim " Arijevcima " koji su iz Indije ! Pa onda je Kavkaz tu negde na pola puta !

Dok Nemci - Germani nisu videli ni Indije ni Kavkaza ! Cak je Hitlerova ekspedicija isla na Tibet da medju tamosnjim Mogoloidima trazi " Arijevce" !


Ono sto sam hteo da kazem postom je da je USA popis Kultoroloski a ne rasni ! Pa se pod latinosima podrazumevaju i Belci iz Spanije i Portugalije , kao i sve moguce mesavine sa indijancima , crncima itd. Kao i cisti crnci koji govore Spanski jezik ili Portugalski !

Znaci " Latinos " obuhvata sve moguce rase i nije nikakva rasa ! A po njima Spanci i Portugalci ne spadaju u " Kavkazce " !

Ja i ti bi smo svakako kako si i napisao pomislili da se to odnosi na " Latino Amerikance " ali mi nismo Amerikanci ! O tome i pisem svo vreme ! Oni pod latinosima podrazumevaju i Spance i Portugalce iz Evrope !!

Latinos je naziv u svakodnevnom govoru a zvanicni naziv je " Hispanic and Latino Americans " !

Tako da je iz samog naziva jasno da su tu ubrojani i Spanci iz Evrope !

"Hispanic and Latino Americans (Spanish: Estadounidenses hispanos y latinos; Portuguese: Estadunidenses hispânicos e latinos) are Americans of Spaniard and/or Latin American ancestry.

" Most Hispanic and Latino Americans are of Mexican, Puerto Rican, Cuban, Spanish, Salvadoran, Dominican, Guatemalan, Colombian, or Venezuelan origin."

Znaci Spanci , a ne samo Meksikanci i ostali !!

"According to the Smithsonian Institution, the term "Latino" includes peoples with Portuguese roots, such as Brazilians, as well as those of Spanish-language origin. "

Znaci tu su i Portugalci !

Naravno da je ideja ovoga da se ljudi ne dele i da je primarni cilj " Latino Amerikanci " ! Ali kako je " Latinos" kulturoloska , a ne rasna odrednica , onda su i njihove kulturoloske matice stavljene u tu grupu ! To je razumljivo ali jako glupo jer Spanci i Portugaci nisu u grupi sa ostalim Evropljanima !

Mada i nije lose jer nisu nekakvi Kavkazci kao Nemci na primer
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 17:52 ] @
Zašto bismo se bavili Amerikancima i na ovoj temi?
[ ademare @ 07.09.2023. 18:09 ] @
Zato sto je cela tema Pogresna Americka Konstrukcija !

Pocev od USA , Budalastina , da postoje nekekve " generacije " i da imaju slovne oznake !

Onda ta USA Budalastina izvucena iz korena i projektovana na Srbistan itd.itd.


Tema je od starta neodvojiva od USA jer je to Najidiotskija drzava na planeti ! I ona siri svoj uticaj !

Jedno je sigurno da je Danas prosecni gradjanin Srbistana i EU slicniji prosecnom USA gradjaninu vise nego ikad !


Da li je to zbog mobilnog telefona , ne bih isao tako daleko , jer da nije mobilnih bilo bi nesto drugo !

Tzv. " mobilni telefon " je samo sa svojih 0.000001 % mogucnosti telefon ! Radi se o sve mocnijem Dzepnom kompjuteru koji samo iz marketingskih razloga se zove telefon !

Telefoniranje mu je potpuno sporedna funkcija , jedna od ...
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 18:37 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Loše ti je poređenje. Mr Beast je čovek, a Krang lik iz crtanog filma (a rekao si da imaš kontakte sa Alfa generacijom). Mogao bi da porediš Mr Beast-a sa nekim čovekom koji je bio idol mladima u vreme kada su se prikazivale Nindža Kornjače. Ne znam ko bi to mogao da bude, možda neki glumac, pevač ili sportista. New Kids on The Block, Guns&Roses, Michael J. Fox, Michael Jordan... Pokušavam da se setim nekoga ko je bio popularan, a da može da se poredi sa Mr Beast-om, ali mi ne polazi za rukom.


Nema zato sto se stvari menjaju, menja se sta ljudi gledaju i kako se ponasaju.

To nije ni lose ni dobro, to je jednostavno neminovnost prolaska vremena.

Mogu da poredim sta hocu sa cime hocu, zato sto su nacini kako su deca provodila slobodno vreme drugaciji danas i pre 30-40 godina. Bas kao sto Mr. Beast nema ekvivalent u 1980-tim, tako ni Branko Kockica nema ekvivalent u 1930-tim - zato sto ni tehnologija ni nacin trosenja slobodnog vremena nisu isti.

Mi smo sad matori prdezi, nasa zabava nije zabava nove generacije. Njihova zabava nije nista losija od nase, samo je drugacija.

Ovako isto su neki tadasnji matori prdezi kukali na Jazz, radio, bioskope, pa na R'n'R, televiziju, metal i "nasilje na TV-u", video igrice, pornografiju, modne modele, Internet. Sad je vreme da mi budemo matori prdezi i lajemo na mesec... pametne telefone, Web 3.0, stagod :)

Citat:

Guns&Roses


Zamisli neki deda kad je prvi put video GnR - kosijaneri koji se drekenjaju u pauzi izmedju smrkanja neke droge... pa nikakve bre veze sa igrankama kao u njegovo vreme, ne zna se za red :-)

A evo sad ispade oni ko balet u odnosu na Mr. Beast-a :-))))))
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 18:45 ] @
Naravno, možeš slobodno da porediš jabuke i narandže, isto kao što ja mogu da ti kažem da ti je loše poređenje. Činjenica da ti u stvari pojma nemaš ko je Mr Beast ukazuje na to da ti u stvari ne znaš ništa o generaciji Alfa. Vidiš ih na ulici ili u tržnom centru, ali nemaš pojma kao oni razmišljaju, ko su njihovi idoli, šta gledaju, na koji način razmišljaju o budućnosti.

Što se tiče matorih prdeža možeš da govoriš u svoje ime :)

Citat:
Zamisli neki deda kad je prvi put video GnR


Šta ima da zamišljam, moj pokojni deda ih je slušao.
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 18:47 ] @
Mislim da znam ko je Mr. Beast posto niko ne moze da izbegne YT algoritam da ti ga bar jednom ne podmetne :)

Dobro da si ti video svu decu i da znas da je cela generacija propala. Mozda nisi matori prdez, ali svakako govoris kao jedan. Bez losih namera, kazem ti ko matori prdez drugom matorom prdezu ;-)

Citat:

Šta ima da zamišljam, moj pokojni deda ih je slušao.


Ugledaj se na dedu onda, pametan covek bio - a ne matori prdez :-)
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 18:51 ] @
Ja sam morao da ukucam Mr Beast u polje za pretragu da bih našao neki njegov video klip. Interesantno da je tebi algoritam ponudio Mr Beasta-a, s obzirom da si, kako sam kažeš, matori prdež.

Ne verujem da bi deda gledao Mr Bista da je živ. Ne bi njemu algoritam to ni ponudio, jer algoritam predviđa interesovanja na osnovu prethodnih pregleda i pretraga. Algoritam prepoznaje prdeže, bez obzira na godine. Kao što sam već napisao, bitnije je stanje duha nego godine.
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 18:53 ] @
Svasta YT algo baca, jedno vreme je stalo sibao neku Korejanku sto djipa po stadionu - veruj mi, nemam takvih fetisa, ali eto YT kaze - mozda :-))))

Mozda treba samo da gledas YT duze, ali kao matori prdez ti kazem da moze biti lose po zdravlje :-))

Salim se, bezukusno da - ali nista vise od toga. Bezukusno nije kriminal i svaka generacija ima svoju kolicinu bezukusa. Sta da radis.

Citat:

Ne verujem da bi deda gledao Mr Bista da je živ. Ne bi njemu algoritam to ni ponudio, jer algoritam predviđa interesovanja na osnovu prethodnih pregleda i pretraga.


Ako mu dozvolis. Mi matori prdezi znamo za bolje, umemo da podesimo browser, zar ne? :)
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 18:56 ] @
Podesio si ga svaka ti čast. Servira ti Mr Bista :)
[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 19:03 ] @
Veruj mi, Mr. Beast je medju manje losim stvarima :)))))

Algo im je katastrofalan - srecom resetuje se sa novom sesijom, ali unutar sesije - ne daj boze da kliknes na neki link koji ima blago levu ili desnu politicku konotaciju, ODMAH posle sledi serviranje najgoreg ekstremno levog ili desnog djubreta.

To nije lepo od njih i moze se pricati o steti koju takva ekstremizacija pravi ALI:

a) YT ima i jako kvalitetnog materijala, ako se to prati, dobija se jos toga
b) Ljudi, pogotovu adolescenti, ce uvek naci nacina da amplifikuju svoju 'eho sobu'... da YT im tu pomaze, ali sta je tu je, YT nije nacionalni javni edukativni servis - bljuvotina i ispiracina mozga je bilo i bice

Kad se sve sabere i oduzme, mislim da smo ipak u plusu, mada bas kao ni ti, nemam nacina da tako nesto potvrdim (ili opovrgnem).

Videcemo kako ce ispasti :)

[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 19:22 ] @
Citat:
Veruj mi, Mr. Beast je medju manje losim stvarima :)))))


Znam za bar dve gore stvari (osobe), Baka Prase i Ishowspeed.

Slažem se da YT ima i mnogo kvalitetnog sadržaja, ali krajnji rezultat je ono što se računa. Rezultat je obrnuti Flinov efekat, odnosno trend pada IQ količnika i raskid sa kulturom u kojoj deca odrastaju. YT je u stvari jedna od najboljih platformi. Postavljao sam samo klipove sa YT jer tu platformu koristim. TikTok, Instagram i sl. beskorisne stvari uopšte i ne koristim, a mnogo su gore od YT.

Evo jednog od idola mladih (sa tuđeg kanala, jer idol objavljuje samo u šorts formatu koji ne mogu da ugradim u stranicu)

[ Ivan Dimkovic @ 07.09.2023. 19:29 ] @
Vidi, ne znam kad si ti bio klinac ali u moje vreme je bilo idiotskih magazina, morona "zvezda" koji se takmice u skandalima i sl., prazne blejacine - ovo je samo vise mlatimudije, ali to je generalno trend sa svim sadrzajem.

Negativni efekti "tiktok" i sl. platformi udaraju na celo drustvo, ne samo na generaciju alfa ili sta god. Tacno je da se licnost formira do puberteta ali celo drustvo guta te budalastine i postaje radikalizovano ili bar ekstremno polarisano. Ali pazi, to mozes da gledas i sa druge tacke gledista: da je postalo toliko dobro da ljudi imaju vremena za te baljezgarije :)
[ djoka_l @ 07.09.2023. 19:29 ] @
Bora Sonar se rukovodi onom izrekom koja se pripisuje Luju 15 - Posle mene, potop. Mada je verovatnije da je izreka došla od Madam Pompadur, Lujeve ljubavnice, a mnogi je pogrešno pripisuju Luju 14.
Elem, kao i gomila verskih vođa koji najavljuju smak sveta, a većina vernika smatra da će baš za vreme njihovog života doći "carstvo nebesko", Bora ne može da pojmi da je njegov život samo prolazna pojava, a da će život da se nastavi i posle njega. Iz nekog razloga, sebi pridaje toliku važnost, da je sve posle njega osuđeno na beznađe. Kako će uopšte svet da funkcioniše bez njegovog đubrenja foruma???
[ ademare @ 07.09.2023. 19:37 ] @
Nisam siguran da deca u Srbistanu i ex YU okolini gledaju bas mnogo tog "doktora " !

Oni koji to cine izdize ih za citav stepenik vise od obicnih idiota , jer ovako nesto pretpostavlja solidno poznavanje engleskog jezika , sto je misaona imenica za danasnju decu ! I Srpski jedva natucaju a engleski jos gore !

Skupa produkcija , efekti , ovaj " doktor " i ekipa okrecu milione !


Ono sto nasa deca gledaju su EX YU Surogati ! Snimano uz pomoc "stapa i kanapa " , jos gluplje prizemnije i jadnije nego "doktor " ! Ovi nasi "idoli" dece i omladine mogu doktoru samo da zavide na svemu !


Dovoljno je pogledati Srbija "trending" i to je to ! To gledaju danasnja deca !


Beda , dno , rijaliti , ne mogu da nazovem ovo pricanje i dranje , muzikom , sa tekstovima umobolnim , gde su glavne zvezde izvesni " Vojaz" , koji samo pokazuje koliko je ova Srbijica mala , a Veliko Selo !

[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 19:39 ] @
Konzumenti tih idiotskih magazina koje pominješ danas verovatno prate rijalitije, ali oni su izgubljeni slučajevi, nema svrhe trošiti reči na njih.

Citat:
Ivan Dimkovic: Ali pazi, to mozes da gledas i sa druge tacke gledista: da je postalo toliko dobro da ljudi imaju vremena za te baljezgarije :)


Šta je tu dobro? Masa ljudi čiji su životi besmisleni!? Postalo je toliko loše, da ljudi imaju vremena za te baljezgarije.

Citat:
ademare: Nisam siguran da deca u Srbistanu i ex YU okolini gledaju bas mnogo tog "doktora "


Gledaju, možeš da budeš siguran.

Našao sam Vojaža. Mr Beast je definitivno bolji. Vojaž izvodi neki turbo folk, samo što baš ne zna da peva i sve vreme koristi autotjun.



[Ovu poruku je menjao Bora Sonar dana 07.09.2023. u 20:54 GMT+1]
[ ademare @ 07.09.2023. 20:01 ] @
Sve su to drzavni projekti !!!

https://n1info.rs/vesti/ko-su-...jugica-zabranjeni-u-banjaluci/

Ovo je No.1 ima 683.000 pregleda za 2 dana ??


Vojaz ima 3.5 miliona za 13 dana !

Meni je taj klinac potpuno nezanimljiv , ali mu je zanimljiv Otac ! "Cuveni " Veruovic !! Od narko dilera do glavnog bezbednjaka " prvog demokratskog Premijera" !! Koji onog dana kako kaze prima 3 . metak !!

Sve su to drzavni projekti SNS-a !!!
[ Bora Sonar @ 07.09.2023. 20:10 ] @
Sa linka koji si postavio:
Citat:

Ali mi kao gradovi, opštine i odgovorni ljudi moramo da delujemo unapred. U bašti će da nikne ono što posadite, u glavama mladih ljudi upravo će da budu one misli koje šaljete ovako javno kroz događaje, koncerte, predstave i sve vidove javnih manifestacija.


Malo znam o Stanivukoviću, ali samo zbog ovoga mi se sviđa.
Sviđa mi se i ova novija stvar. Siguran da bi se svidela i mom dedi. Čisto da izbijem argumente onima koji misle da ja mrzim sve što je novo.

[ B3R1 @ 08.09.2023. 12:48 ] @
Citat:
ademare:
Vojaz ima 3.5 miliona za 13 dana !

Mene je taj lik smesan iz drugog razloga. Mali je u nekom intervjuu tvrdio kako je u detinjstvu ziveo u Francuskoj, a porodica je cesto putovala, pa ga je francuska rec voyage (putovanje) inspirisala da sebi da takav nadimak ...

... sto je recimo ok. Medjutim, francuska rec voyage se cita "voAjaž", a ne "vojaž", bas kao sto se nesto poznatija rec voyeur cita "voajer", a ne "vojer" ...

Za nekoga ko tvrdi da je odrastao u francuskoj sramota je da to ne zna, jer je citanje diftonga "oy" bukvalno osnovni nivo francuskog jezika, ono B1-- ... :-)))
Citat:
Bora Sonar:
Citat:
Ivan Dimkovic: Ali pazi, to mozes da gledas i sa druge tacke gledista: da je postalo toliko dobro da ljudi imaju vremena za te baljezgarije :)


Šta je tu dobro? Masa ljudi čiji su životi besmisleni!? Postalo je toliko loše, da ljudi imaju vremena za te baljezgarije.

Pa sad, zivot je nekom rat, a nekome i brat. Tim klincima je ocigledno sve potaman. Pa razmisli sam - imaju roditelje kod kojih zive, sve im se prinosi skuvano, oprano i ispeglano, imaju samo da razmisljaju o glupoj skoli koja je ionako mnogo laksa nego u vreme naseg skolovanja. I naravno, dokoni popovi i jarce krstavaju. Mnogi njihovi vrsnjaci koji ovih dana zive u Siriji, Ukrajini, Gabonu, Nigeru, Maliju itd. sigurno nemaju ni vremena, a ni volje za te baljezgarije. Imaju mnogo preca posla, a glava im je u torbi non-stop.

I kao sto sam to vec par puta rekao - i mi smo bili isti takvi, ali nasi roditelji o tome pojma nisu imali, jer su tada kamere bile velicine standardnog velikog kofera, fotoaparati su zahtevali filmsku rolnu, razvijace/fiksire, nismo ni znali sta je to Internet, vrhunac kompjuterske tehnologije su nam bili Spectrum/C64 ... Sada sve vidis sta klinci rade, pa se ko bajagi zgrazavas. Da smo mi imali tu njihovu tehnologiju rsum bismo pravili, garantujem ti. Ova deca su mnogo bolja i naivnija od nas!
[ Bora Sonar @ 08.09.2023. 13:18 ] @
Citat:
Da smo mi imali tu njihovu tehnologiju rsum bismo pravili, garantujem ti.


Naravno, radili bismo isto što i oni. Problem je tehnologiji i kulturi koja nije sposobna da joj se odupre i da je ukroti.
[ ademare @ 08.09.2023. 13:28 ] @
Citat:
B3R1:
Citat:
ademare:
Vojaz ima 3.5 miliona za 13 dana !

Mene je taj lik smesan iz drugog razloga. Mali je u nekom intervjuu tvrdio kako je u detinjstvu ziveo u Francuskoj, a porodica je cesto putovala, pa ga je francuska rec voyage (putovanje) inspirisala da sebi da takav nadimak ...

... sto je recimo ok. Medjutim, francuska rec voyage se cita "voAjaž", a ne "vojaž", bas kao sto se nesto poznatija rec voyeur cita "voajer", a ne "vojer" ...

Za nekoga ko tvrdi da je odrastao u francuskoj sramota je da to ne zna, jer je citanje diftonga "oy" bukvalno osnovni nivo francuskog jezika, ono B1-- ... :-)))



To je opet vezano za njegovog matorog !

Verovatno nisi ispratio "zivot i prikljucenije " doticnog !

Znaci od dilera droge , preko telohranitelja koji prima "3. metak " . Ali tu nije kraj ! Posle oporavka DOS ga kao nagradu salje da se brine za Bezbednost Ambasade u Francuskoj !

Tako da mali ne laze samo je slabo naucio francuski !

U sustini u svim postovima u kojim se pojavljuje on je totalno nevazan lik ! Vazan je onaj koga je cuvao !!

Zato uvek to stavljam pod navodnike ! " Prvi demokratski premijer " !

Jer taj " P.D.P." ocigledno se nije okruzio krimosima Slucajno ?


Jel se seca neko Prve izjave Kostunice oko podneva tog dana ?

Ta izjava je IZBRISANA sa interneta i postoji samo u necijem secanju ili ako ima arhivu ?! Arhivu nemam ali imam secanja !

Izjava otprilike glasi " Nema , dobre i lose Mafije .... "

Jer su postojale dve sukobljene mafije , koje su u startu bile zajedno ! Surcinski - Zemunski klan !

E sad zasto Kostunica daje takvu izjavu o ubistvu "P.D.P" ??

Zasto pominje Dve mafije kada je na "P.D.P" pucala samo jedna od njih ?
[ Panta_ @ 09.09.2023. 05:45 ] @
Citat:
Jel se seca neko Prve izjave Kostunice oko podneva tog dana ?

Ta izjava je IZBRISANA sa interneta i postoji samo u necijem secanju ili ako ima arhivu ?! Arhivu nemam ali imam secanja !

Izjava otprilike glasi " Nema , dobre i lose Mafije .... "

Ne, ali se sećam one prethodne koja je dovela do te: "Kada protestuju lekari oni izađu u belim mantilima, kada protestuju pripadnici JSO oni izađu u svojoj opremi i svojim vozilima, mislim da je to sasvim u redu i da je to njihov način kako oni to ispoljavaju".

Citat:
Jer taj " P.D.P." ocigledno se nije okruzio krimosima Slucajno ?

U to vreme, kao i danas, cela država je bila kriminalizovana. Taj Ulemek nije bio tamo neki kriminalac sa ulice, već pukovnik (verovatno bez dana škole) legitimne jedinice finansirane iz budžeta RS od strane svih poreskih obaveznika (totalno ludilo).

Pored tih JSO kriminalaca, u to vreme, Zoran Đinđić morao je da se suočava i sa kriminalcima iz "državne bezbednosti", dakle opet legitimni državni krimosi. I pored svega toga još i sa Vojislavom Koštunicom, tada predsednikom države, koji je direktno davao podršku svim ovim krimosima.

Pored svih ovih kriminalaca koje je imao na svojim leđima, dobro da čovek na kraju nije i ubijen.
[ Ulfsaar @ 09.09.2023. 09:05 ] @
Ili nisu dobro procenili Koštunicu, ili jesu, ali su hteli da se pošlepaju uz njega i to im se na kraju obilo o glavu.
Nije jasno da li je on bio spavač, ili je konvertovao naknadno.
Prema nekim intervjuima političara koji su se mogli čuti u poslednje vreme, pre da je bio spavač.

A u suštini, narod je taj koji nema bog zna šta protiv kriminala. Da je drugačije, bila bi iznedrena politička opcija koja bi se na pravi način uhvatila u koštac sa tim problemom. Često se setim jedne rečenice tvog prezimenjaka Milojka: "A mi smo jedan lopovski narod, što oko vidi to ruka drpi..."
[ Bora Sonar @ 11.09.2023. 12:28 ] @
Ovakav način izglaganja je jedini način da se dopre do mlađih generacija i mnogi od njih opet neće razumeti:

[ B3R1 @ 11.09.2023. 13:48 ] @
Citat:
Bora Sonar: Ovakav način izglaganja je jedini način da se dopre do mlađih generacija i mnogi od njih opet neće razumeti:

Vidi, svaka generalizacija je pogresna. U svakom drustvu medju decom imas totalne debile, prosecnu decu i male genijalce. Srbiju, recimo, svakako cine deca koja su perfektno opisana u domacim filmovima kao sto su: Rane (1998), Munje (2001), Šišanje (2010), Klip (2012), Pored mene (2015) itd. A imas i djake Matematicke gimnazije koji donose zlatne i srebrne medalje s matematickih i slicnih olimpijada, studente ETF-a koji pobedjuju na takmicenjima inovatora, mlade talentovane sportiste, muzicare, dizajnere ... ali i brojne anonimne kreativce i hobiste itd.

Tako je, imas decu koja razumeju samo te debilnosti, ali i klince koji sa 12 godina barataju veoma slozenim apstraktnim pojmovima i siju i tebe i mene za 10 duzina. :-)
[ Bora Sonar @ 11.09.2023. 14:19 ] @
Nisi odgledao video.
[ MajorFatal @ 11.09.2023. 23:27 ] @
Moral of the story .. :)

[ MajorFatal @ 16.09.2023. 20:12 ] @
Poslednja generacija forumaša :)

Citat:
Ivan Dimkovic:
Zamisli istu diskusiju, 40 godina ranije - umesto Mr. Beast-a, Krang iz Nindza Kornjaca :-)


Pošto smo sačekali par meseci da oni nestrpljivi iznajme, ulovimo mi nindža kornjače u videoteci tek se pojavile, ćale kad je došao kući - gasi plejer, sakrivaj kasetu .. kad je saznao šta gledamo razočarenje je bilo ko da smo počeli da se drogiramo ili kockamo u najmanju ruku ..

Citat:
Bora Sonar:
New Kids on The Block, Guns&Roses, Michael J. Fox, Michael Jordan... Pokušavam da se setim nekoga ko je bio popularan, a da može da se poredi sa Mr Beast-om, ali mi ne polazi za rukom.


Pa eto, Sokrat je kvario omladinu Atine, zato je i stradao .. Faraon Ekhaton, uveo prvu monoteističku religiju i eliminisao sve ostale bogove, verovatno su mislili da je lud, Hrist propovedao ljubav i praštanje u vreme kad je važilo oko za oko zub za zub, Mocart pravio skaradnu muziku i psovao kao kočijaš, Elvis skaradna muzika, kad cepi gitaru stradaju dve žice, ali što je njihao kukovima zaslužio da mu spaljuju albume na trgu ispred crkve itd itd .. Guns n Roses? Moj komšiluk od pre četvrt veka da pitaš za mišljenje, taj tvoj Beast je mala maca, kad smo već kod njih prva varijanta omota za album im bila cenzurisana kao previše agresivna, posle stavili onaj krst sa lobanjama? Znam fliperanu gde su Apetit For Destruction vrteli sledeće dve decenije od kako se pojavio, dok nisu srušili fliperanu da sazidaju hotel, da nisu i sad bi ga puštali .. :)




[ Bora Sonar @ 18.09.2023. 08:40 ] @
Vreme je najbolji sudija i tvoj otac je bio u pravu!
Sokrat - pitanje je da li je uopšte postojao i ako jeste, možda Platon nije ispričao celu istinu o njemu, ko zna o kakvom se perverznjaku radilo.
Faraon Ekhaton, uveo prvu monoteističku religiju i eliminisao sve ostale bogove - Psihopata! Šta su mu bogovi skrivili!? Da li zbog njega sada imamo samo jednog boga, pa se zato molimo njegovom sinu i svecima?


[ MajorFatal @ 18.09.2023. 13:56 ] @
Mm jok, čim ga Set odveo na onaj svet, Egipćani odma vratili sve stare bogove, nisu blesavi da im neko ruši par hiljada godina tradicije, a on čak nije ni priznavao Seta za boga, ahaha ..
[ Bora Sonar @ 18.09.2023. 15:09 ] @
Nisu mladi krivi. Nekada je bilo starijih i mudrijih ljudi koji su umeli da kritikuju mlade i da im ukažu kada su skrenuli sa pravog puta. Danas su stariji u fazonu: "pusti ih, to su deca", "i mi smo tako u njihovim godinama", "u naše vreme smo gledali Nindža kornjače" i sl. gluposti.

Problem je dakle u vama matorima, a ne u nama mladima!
[ Ivan Dimkovic @ 18.09.2023. 23:01 ] @
E pa onda je sve OK kad svet ima tebe mladog i mudrog - moracemo da pomerimo datum apokalipse, mozda na generaciju beta ili kako god :-)
[ Bora Sonar @ 19.09.2023. 08:55 ] @
Ne otkazuj ništa, ja sam statistička greška kada se uzme u obzir broj "matorih prdeža".
[ MajorFatal @ 19.09.2023. 09:01 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Nisu mladi krivi. Nekada je bilo starijih i mudrijih ljudi koji su umeli da kritikuju mlade i da im ukažu kada su skrenuli sa pravog puta. Danas su stariji u fazonu: "pusti ih, to su deca", "i mi smo tako u njihovim godinama", "u naše vreme smo gledali Nindža kornjače" i sl. gluposti.

Problem je dakle u vama matorima, a ne u nama mladima!


U naše vreme mi smo gledali:

Fazoni i fore • ALF • 'Alo,'alo • Fleš • Laku noć, deco • Mućke • Top lista nadrealista • Kafić "Uzdravlje" • Porodične veze • Tajna Sahare • Mister Bin • Leteći cirkus Monti Pajtona • Beni Hil • Kozbi šou • Lutkomendije • Metla bez drške • Dragi Džone • Kocka, kocka, kockica • Sudnica ludnica • Mapet šou • Bolji život • Dinastija • Dalas • Fragl rok • Tajni agent Piglet • Beverli Hils 90210 • Foliranti • Super deka/baka • Zvonko Spasić • Aca poštar • Nestašne godine • Zvezdane staze • Posle dvehiljadite • Opstanak • Majski pupoljci • Zona sumraka • Sledž Hamer • Na tajnom zadatku • Majk Hedrum • Priče Reja Bredberija • Poroci Majamija • Zakon u Los Anđelesu • Slučajni partneri • Crna Guja • Tanka plava linija • Smehoteka • Muzički tobogan • Grizli Adams • Poletarac • Smogovci • Kolariću-paniću • Gruntovčani • Đekna još nije umrla, a ka'će ne znamo • Jelenko • Idemo dalje • Nedeljni zabavnik • Priče iz Nepričave • Dejvid Belami • Vruć vetar • Više od igre • Otpisani • Neven • Princ sa Bel Era • Mali školski program • Zimski bioskop • Filmski maraton • Kviskoteka • Horizont • Čik pogodi ko sam? • Pipi duga čarapa • Mala kuća u preriji • Automen • Na slovo na slovo • Tropska vrelina • Ko će koga • Vaga za tačno merenje • Šerif Meklaud • Policijska priča • Svetac • Pripovedač • Trik šou • Pazi, sveže obojeno! • Porodica Adams • To je to • Male tajne velikih majstora kuhinje • Dozvolite da se obratimo • Putokaz • Folou Mi • Babino unuče • Sijamci • Sandokan • Specijalna redakcija • Pozorište u kući • Ljubav na seoski način • Bendži, Zeks i dečak iz svemira • Treći kamen od Sunca • Kamiondžije • Grlom u jagode • Majstorska radionica • Avanture Šerloka Holmsa • Super žaca • Poaro • Šou sedmorice mladih • Alfred Hičkok predstavlja • Kegni i Lejsi • Magnum • MEŠ • Burleske • Zemaljski Sokolovi • Mladi Indijana Džons • U zdravom telu • Naše malo misto • Galaktika • Klinika Švarcvald • Nedeljno popodne • Salaš u malom ritu • Sivi dom • Mačak pod šlemom • Pop Ćira i pop Spira • Obraz uz obraz • Tvin Piks • Vojnici • Šovinistička farsa • Hil Strit Bluz • Marfi Braun • Čelmsford 123 • Zvonili ste Milorde? • Bolnica na kraju grada • Ostrvo sa blagom • Brojke i slova • Kabare Laneta Gutovića • Tajanstveno ostrvo • Sever i Jug • Povratak u Idn • Gradić Pejton • Autostoper • Noćni program • Poštanski sandučić • Poziv u ponoć • Ulice San Franciska • Put oko sveta za 80 dana • Arabela • Varošarije • Ipak se okreće • Rozen • 100 dobrih dela Edija Mekdauda • Ptice umiru pevajući • Hronike Narnije • Rečnik arhitekture • Lovac • Kiza i Komina • Daktari • Elektrik Blu • Fliper • Noć i dan • Program plus • Posetioci • Šogun • Nedodirljivi • Otvorena vrata • Dejv Alen • Emili • Veliki odmor • Lažeš, Melita • Kolpo Groso • Igre bez granica • Evrovizija • Sedam TV dana • Gore dole • Muzikanti • Vuk Karadžić • Animanija • Dosije Iks • Čuvari plaže • Volim i ja nerandže, no trpim • Bangkok Hilton • Karađorđe • Zvezdani ekran • Soba 405 • Stripomanija • Doktor Hu • Blejkova sedmorka • ŠBBKBB • Betmen • Opus o klasičnoj muzici • Tragom ptice Dodo • Šta deca znaju o zavičaju • Robinja Isaura • Kekec • Indirekt • Mak i Zak • Plavo leto • Vukovo ćoše • Memoari porodice Milić • TV Bajt • Antologija kuća • Pustolov • Otkrivalice • Zooteka • Na rubu znanosti • Mitovi i legende • Divlja Amerika • Šaram baram • Otvori prozor • Zmajeve dečije igre • Knjiga je da se čita • Big Mazi • S one strane duge • Dome, slatki dome • Avantura biljaka • Čarobna flauta • Deco, pevajte sa nama • Šešir bez dna • Skrivena kamera Alana Fanta • Pretponoćne avanture • Policijski odred • Mikijeva radionica • Otkrića bez granica (Džini) • Skubi Du • Pevac Sofronije • Štrumfovi • Pera Kojot i ptica trkačica • Robotek • La Linea • Kalimero • Snorkijevci • Tarzan, gospodar džungle • Sport Bili • Duško Dugouško • Tom i Džeri • Bipsići/Bombončići • Blufonci • Cipelići • Pink Panter • Bananamen • Inspektor Radiša • Pera Detlić • Snupi i Čarli Braun • Mede Medenjaci/Mece Dobrići • Le Pjaf • Stripi • Vumi • Gustav • Lale Gator • Vuk Vučko • Porodica Kremenko • Generalova radnja • Vitez Koja • Atomski mrav • Mika mačor • Brzi Gonzales • Šalabajzerići • profesor Baltazar • Transformersi • Nindža kornjače • Srle i Pajče • Mačak Silvester i ptičica • Poručnik Draguljče • Lolek i Bolek • Evoksi • Nu, pogodi! • Mornar Popaj • Hi-men i gospodari svemira • Pat i Mat/A Je To! • Spajdermen • Mapet bebe • Pepe le Tvor • Rakuni • Garfild • Inspektor Gedžet • Talični Tom • Asteriks i Obeliks • Maska • Žutko i Ljutko • Bitlđus • Džetsonsi • Doživljaji šašave družine • Leteći medvedići • Pčelica Maja • Blinki Bil koala • Super miš • Džoni Kvest • Medved Barni • Beti Bup • Čip i Dejl • Hrabra Zvezda • Medonja • Drupi • Marko i Šarko • Mravac Ferdi • Stanlio i Olio • Porodica Adams • Otkačene trke • Doktor Dulitl • Eustahije Brzić • Dik Trejsi • Plava princeza • Voltron • Patak Dača • Elmer Davež • Kasper, prijateljski duh • Glupan i Tupan • Deksterova laboratorija • Bivis i Bathed • Krava i kokoška • Simpsoni • Hong Kong Fui • Džoni Bravo • Medved Jogi • Samuraj Džek • Životna sreća • Volis i Gromit • Meri Melodiz/Luni Tuns/Teks Ejveri • Surogat • Čudesna Šuma • Sima Strahota(Kosmos)/Strmoglavi Badža/Pančo Vanila • Tasmanijski đavo • Vini Pu • Sablja i Zvezdani šerifi • Ognjeni zmajevi • Čaplja i Ždral • Snežna kraljica • Pustolovine šumske družine • Devojčica Dot i kengur • Gospodar prstenova (animirani) • Hobit • Balto • Mali Nemo • Avanture Mark Tvena • Odred iz galaksije • Mumijevi • "Dve figurice" • "Plastelinci" • Granzort • Medvedić Bojan • Tata Brada • Mister Bin • Pačije priče • Gicko Prasić • Miki Maus • Paja Patak • Šilja • Let zmajeva • Volt Diznijevi dugometražni • Ljupče Dragoljupče • Sandokan • Pluton • Olovni vojnik • Devojčica sa šibicama • Studenko • Radnja sa cipelama • Đole proleće • Bazi • Super Ted • Ajvanho • Iznogud • Zemlja snova • Pol Banjan i ostali • Voćkice • Sitna riba • Jastuk za čiode • Dve mačke (Abot i Kostelo) • Droidi • Marvin marsovac • Šarki i Džordž • Inki i ptica Mina • Ćurka zezatorka • Petao Džon • Pas Zlatko i lisac Đorđe • Čarobnjak iz Oza • Čili Vili • Fleš Gordon • Oliver i kompanija • Žuta podmornica • Misterija svežeg povrća • Animanijaci • Bejzil, miš detektiv • Ogi i Dogi • Ruske bajke • Krezumica/Skrbamaca • Triton • Rupa za poneti • Čarobnjakov šešir • Žabac koji (ne) peva • Životinjska farma • Mačak Feliks • Zemlja pre vremena • Američka priča/rep • Strašnići • Kadišon • Mrav pešadinac • Denver, poslednji dinosaur • Klementina • Graškograd • Planeta sa blagom • Pirati mračnih voda • Viki Viking • 1001 Amerika • Marijana • Vatra i led • Hevi Metal • Poslednji jednorog • Purpurni cvet • Gospodari vremena • Spasioci • Hrabri mali toster • Crna lala • Alisa u zemlji šaha • Crni kazan • Agaton Saks • Crna strela • Ružno pače • Pinokio • Crvenkapa • Tri praseta • Kukori i Kokoda • Dva glupa psa • Princ Valijant • Karidž, plašljivi pas • Petričićeve uvodne špice • Bil Plimpton produkcija

- Hvala Mr.Š za spisak ..

A onda ste došli vi sa vašim apokalipsama i ponudili deci da gledaju peđolina u studiju, kakva tužna generacija, dobro da su i porasli.
[ Bora Sonar @ 19.09.2023. 09:28 ] @
Majk Hedrum? Šta je to? Ja sam gledao Maks Hedrum.

[ MajorFatal @ 19.09.2023. 09:53 ] @
Mislim da na spisku nedostaju Tražili ste gledajte, i Lale Gator ..
[ Bora Sonar @ 19.09.2023. 10:05 ] @
Lale Gator je na spisku.
[ MajorFatal @ 19.09.2023. 10:46 ] @
Sad moram sve iz početka :)

Nedostaje čuveni Neven ..
[ Bora Sonar @ 19.09.2023. 10:50 ] @
ctrl + f Neven
[ MajorFatal @ 19.09.2023. 11:50 ] @
Dakle ja sam ćovav ..
[ Bora Sonar @ 19.09.2023. 12:02 ] @
To je zato što si mator. Pošto smo to utvrdili, potrebno je još da počneš da se ponašaš u skladu sa svojim godinama i kritikuješ današnju mladež.
[ MajorFatal @ 19.09.2023. 13:15 ] @
Današnja mladež ništa ne valjaju, posebno sam ponosan što umeju da instaliraju half lajf preko slike imidža kopije diska kaunter strajk u osmom razredu, a dete od 5 godina mi instaliralo igricu my little pony iz google play prodavnice. To oni što uspešno rešavaju arhaične IQ testove ne umeju.
[ Bora Sonar @ 19.09.2023. 21:00 ] @
Da su nešto napravili u Skreču ili Blokliju, to bi bilo za divljenje i moglo bi da se poredi sa "arhaičnim testovima inteligencije".
[ MajorFatal @ 20.09.2023. 09:19 ] @
To što kažeš. Jordane, šta su skreču i blokiju?

Pokušavam da odgovorim zašto su generacije manje inteligentne, ako je to uopšte tačno, a ja sam uveren da nije, civilizacije ide napred zavidnim tempom, a za to je potrebna inteligencija, nove vrste operacija i lečenja, putovanja i ekspedicije u svemir učestala itd .. količina informacija kojoj je izložen, ili koju traži savremen čovek je toliko puta veća od one nekad da je to nemerljivo.

Tvrdiš da su ljudi manje inteligentni, a ljudi ne ispuštaju mobilni telefon iz ruke, njihov mozak traži inervaciju, to što se tebi nekad čini da sadržaj nije odgovarajući, pa možda si tražio takav sadržaj. Ti da bi gledao mr beast moraš prvo: da zardiš, kupiš telefon, pokreneš, instaliraš, ukucaš, odabereš ... sve aktivnosti zahtevaju mozak, sve si to zanemario i preskočio na mr beast koji je jelte glup.

Oni nekadašnji testovi inteligencije su konstruisani da budu univerzalni, lišeni emocija, ili rasnih odlika, da sadrže strogo geometrijske oblike, a to je većini ljudi dosadno. Probaj da napraviš isti test u savremenom maniru, da se trese i umiruje, pojavljuje i nestaje, a da se rešava na mobilnom, i to su univerzalne stvari, ne zavise od osećaja ili boje kože.

Današnji čovek bi ispao glup ako bi mu tražio da napravi bumerang, opanke, da preživi u prirodi. A nekadašnji ljudi su to uspešno radili. Nema šansi da su generacije gluplje, testovi su arhaični.
[ Bora Sonar @ 20.09.2023. 13:26 ] @
Citat:
MajorFatal: Ti da bi gledao mr beast moraš prvo: da zardiš, kupiš telefon, pokreneš, instaliraš, ukucaš, odabereš ... sve aktivnosti zahtevaju mozak, sve si to zanemario i preskočio na mr beast koji je jelte glup.


Mr. Beast uopšte nije glup, već su glupa deca koja to gledaju, a gledaju i mnogo gluplje stvari. Na primer Voajaža.
Deca ne zarađuju i ne kupuju sama telefon, već dobijaju od roditelja. Nije potrebno ništa da instaliraju jer već dobijaju preinstaliranu Youtube aplikaciju. Ne moraju ništa da ukucaju, dovoljno je da nekoliko puta pipnu ekran i na kraju nije baš ni da odabiraju potpuno sami. Za odabir imaju veliku pomoć čuvenog algoritma (primetio sam da veliki broj ljudi koristi tu reč, a da nema pojma šta ona označava).
[ MajorFatal @ 21.09.2023. 08:43 ] @
Da ga nije spomenuo jedan sagovornik ne bih znao ni ko je voajaž, a sad kad je već spomenuo po prvi put sam primetio da tekstovi u nastavcima idu i u telegrafu i u kuriru o dotičnom nazovi pevaču, prema tome očigledno da je dosta novca uloženo u propagandu, u tom slučaju ne možeš znati da li deca ili bilo ko gledaju ili ne gledaju, jedan deo populacije sasvim sigurno pođe za takvom vrstom propagande, ali da li je to neki značajniji broj takođe ne možeš znati, to što negde piše milion pregleda može takođe da bude propaganda.
[ MajorFatal @ 23.09.2023. 19:30 ] @
A Plavi orkestar? Jedina naša Bitlmanija, po par desetina hiljada tinejdžera ih čekalo na aerodromu kad sleću, fotografija je sa potpisivanja albuma Soldatski bal, a muzika .. :

Hitlerovom sinu ti sad greješ pitu,
bacila si moju od zumbula kiitu,
tada si ti draga ostavila mene,
da mi glava trne, i srce da mi veenee ...

ma hajte molim vas :)

[ Bora Sonar @ 26.09.2023. 11:32 ] @
Tako je sve krenulo. Da se nije malo po malo iskvarila omladina u Rimskom carstvu ono bi još uvek postojalo.
[ MajorFatal @ 26.09.2023. 13:35 ] @
Pravo carstvo uvek računa sa tim da se omladina malo po malo iskvari, i preduzima mere u skladu sa iskvarivanjem
[ Darko Nedeljković @ 26.09.2023. 13:45 ] @
@MajorFatal
To bas fina antifasisticka pesmica, skroz mainstream tematika za to vreme, a i za prethodne decenije.

Kad si vec izabrao Plavi orkestar, mislim da si imao bolji primer (čitaj: gori primer), mnogo popularniji, a to je Bolje biti pijan nego star. Ta pesma je em starija, em popularnija, em debilnija, em otvoreno promovise alkoholizam medju omladinom. Ajd sve to nego autor je bio toliko pijan/drogiran da je od prve do druge strofe potpuno zaboravio da mu je zao sto su bili samo drugovi, pa nastavlja da su bili srecni par...
A stotine hiljada mladih, odvaljenih od alkohola su to pevali zagrljeni ne primecujuci nista cudno... Eh, zivote, debilano.
[ Darko Nedeljković @ 26.09.2023. 13:47 ] @
Citat:
MajorFatal:
Pravo carstvo uvek računa sa tim da se omladina malo po malo iskvari, i preduzima mere u skladu sa iskvarivanjem

Imas li neki primer?
[ MajorFatal @ 26.09.2023. 14:03 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: @MajorFatal
To bas fina antifasisticka pesmica, skroz mainstream tematika za to vreme, a i za prethodne decenije.


Ma dobro, al da mu baš sprema pitu, da se čovek iznervira, jednu pitu sa kokosovim brašnom najbolje :)

Citat:
Kad si vec izabrao Plavi orkestar, mislim da si imao bolji primer (čitaj: gori primer), mnogo popularniji, a to je Bolje biti pijan nego star. Ta pesma je em starija, em popularnija, em debilnija, em otvoreno promovise alkoholizam medju omladinom. Ajd sve to nego autor je bio toliko pijan/drogiran da je od prve do druge strofe potpuno zaboravio da mu je zao sto su bili samo drugovi, pa nastavlja da su bili srecni par...
A stotine hiljada mladih, odvaljenih od alkohola su to pevali zagrljeni ne primecujuci nista cudno... Eh, zivote, debilano.


Je l bolje biti pijan ili star reci iskreno, ne promoviše alkoholizam nego poredi dve situacije .. :)

Citat:
Darko Nedeljković: Imas li neki primer?


Imperija uzvraća udarac?
Drug tito je rekao da su studenti u pravu?
Tjenanmen?
[ Darko Nedeljković @ 26.09.2023. 16:00 ] @
Bosna, druze, nema rucka bez pite
Od 365 dana u godini barem 350 je pita na stolu, licno provereno.

Citat:
Je l bolje biti pijan ili star reci iskreno, ne promoviše alkoholizam nego poredi dve situacije ..

Nije bolje. Pijanstvo kratko traje, a onda si em star, em mamuran, em zavisnik od alkohola.

Mogli su pevati i npr. bolje biti fudbaler nego invalid ako je poenta poredjenje dve situacije. Ili bolje biti hirurg nego prosjak. Vise ima logike i promovise se sport/edukacija umesto alkoholizam/narkomanija.
[ ademare @ 26.09.2023. 16:04 ] @
Stara debilna pesmica , zaboravili se detalji !

Pogledam sada i nema ni kontradikcije niti bilo sta slicno !!

Kad pomislim na te, stara ljubavi
Žao mi je što smo bili samo dobri drugovi
Žao mi je što smo bili samo dobri drugovi

Znaci ovo je jasno , prvi deo ! Ona je njegova stara ljubav (jednostrana) ocigledno ! I bili su samo dobri drugovi , iako ju je on voleo !

Bolje biti pijan nego star
Bolje biti pijan nego star
Vino ne zna da smo nekad bili sretni par
Bolje biti pijan nego star


Ovo da vino ne zna da smo bili " sretan par " , Nije kontradikcija prvog dela !

Jer parovi ne moraju biti samo Ljubavni !! Par znaci dvoje ili dva !!

I dva druga su Par - drugova ! I mogu biti sreCni kada su zajedno ali kao drugovi !

[ Darko Nedeljković @ 26.09.2023. 16:12 ] @
Ne vredi. I dalje je debilno da si sa nekim par, taj ti je ljubav, a samo ste drugovi. Debilana i tacka. Plus sad zvuci i nekako pederski, tj. taj koji peva je gej a taj drugi nikako da odmakne zadnjicu od zida
[ Bora Sonar @ 26.09.2023. 16:13 ] @
Nekada je bilo sramota kada su dva druga par. Danas je to moderno.
[ Darko Nedeljković @ 26.09.2023. 16:14 ] @
Ok, jasno.
Tada bi bio skandal reci direktno nego moralo ovako

A bolje biti pijan nego star?
Ako si mlad, onda ti se svodi na:
Bolje biti pijan i tacka. Star ne mozes biti i da hoces.
Ako si star onda:
Bolje biti pijan i tacka. Star si svakako, bio trezan ili odvaljen od alkohola.
[ ademare @ 26.09.2023. 16:36 ] @
Vecina njihovih pesama je uvek bila "gejovita" ! Ne samo zbog teksta , vec zato sto su oni odavali takav utisak !

Pocev od "Lose " koji je bio previse feminiziran , preko onog gitariste , oblajhanog u "plavo" !

Tako da i ono sto nije bilo "Gej" kada " Losa" otpeva onim glasicem i pojavom zvuci kao " Gej" !


Ono sto mene fascinira nevezano za ovu " Gej" grupicu je da ogromna vecina Zena nije u stanju " iz Aviona " da oceni ko je "Gej " , naravno za one za koje se vidi iz aviona !

Ima i muskaraca koji to nisu u stanju ali su oni ipak velika manjina u odnosu na broj zena koje nemaju tu jednostavnu sposobnost !

Nesto kao na primer " zene i voznja u rikverc "
[ Darko Nedeljković @ 26.09.2023. 16:44 ] @
Da li ti kao mukarac mozes da prepoznas gej zenu?

Pri tom ne mislim na Anu Brnabic, nego njenu lepsu polovinu.
[ ademare @ 26.09.2023. 17:06 ] @
Da li je " njena lepsa polovina " stvarno " Gej" ili samo preskupa sponzorusa ??

Ko to moze da zna ?

Samo neki intimni kucni prijatelj ?


Ima kod Mitrovica u Zadruzi , sada ovo novo nisam gledao , nisam ni staro ali sam dovoljno bio bombardovan iz medija da otprilike znam ko je bio Stalni ucesnik godinama !

Izvesna " Matora" koja je bila Gej !

E sad ona nije sporna , ali je uvek uz sebe imala neku starletu !!!

Nisam stvarno pratio da li je to uvek bila jedna ista godinama , ili razlicite ?

Da sam pratio znao bi !

Ovako da kazem njena "ljubavnica" iz zadruge uhapsena bila jer se Prodavala na Sat !! Muskarcima naravno !

Toliko o tome da li je neka zena "gej " ili nije !
[ MajorFatal @ 26.09.2023. 17:10 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Nije bolje. Pijanstvo kratko traje, a onda si em star, em mamuran, em zavisnik od alkohola.

Mogli su pevati i npr. bolje biti fudbaler nego invalid ako je poenta poredjenje dve situacije. Ili bolje biti hirurg nego prosjak. Vise ima logike i promovise se sport/edukacija umesto alkoholizam/narkomanija.


Ču mogli su i nije logično, to poezija e, mora i da se rimuje, kad budeš ti imao bend napravi pesmu bolje biti fudbaler hirurg nego invalid prosjak, pa da vidimo da li ćeš da napraviš bitlmaniju .. osim toga to je bilo namenjeno njihovoj generaciji "tek im se bližila dvadeseta, a trebalo je živeti i pjevati" poznato je da se mladi bolje opuste i lepše vesele kad popiju malo alkohola.

Citat:
ademare:
Vecina njihovih pesama je uvek bila "gejovita" ! Ne samo zbog teksta , vec zato sto su oni odavali takav utisak !

Pocev od "Lose " koji je bio previse feminiziran , preko onog gitariste , oblajhanog u "plavo" !


Pava :) Svi su bili se*ks simboli, iako su svi bili blago rečeno rahitični i kljakavi. Normalni se*ks simboli za suprotni pol, ne ko ovi današnji.
[ Ivan Dimkovic @ 26.09.2023. 17:12 ] @
Citat:

Toliko o tome da li je neka zena "gej " ili nije !


Mozda je AC/DC... ono, universal :-)
[ Bora Sonar @ 27.09.2023. 08:59 ] @
Grešiš! Malcom i Angus Young, osnivači grupe AC/DC su braća, zato imaju isto prezime. Nisu oni gej. Malcom je bio oženjen Lindom, a Angus je u braku sa Elen.
[ Ivan Dimkovic @ 27.09.2023. 09:37 ] @
Nisam mislio na bracu Young :-)
[ Bora Sonar @ 27.09.2023. 09:42 ] @
Na koju braću si mislio?
[ Ulfsaar @ 27.09.2023. 10:50 ] @
Bajić :D
[ Bora Sonar @ 27.09.2023. 11:00 ] @
Užas šta sluša današnja omladina!
[ MajorFatal @ 27.09.2023. 11:49 ] @
Bez gaća :)

https://youtu.be/LvbB5Ucg63A?si=p7e5jrcXKkN12wGM
[ ademare @ 27.09.2023. 15:27 ] @
Au , pa gde nalazite ovaj "soder "


Cak su i Braca Bajic " prolupali "

O.K. oni su nekada pevali stare izvorne pesme , pevali su i one sto se nisu smele u Komunizmu , kad se nije bas smelo !


Secam se da je postojala " Komunizirana " verzija izvorne pesme " Poj Mile volove na reci " ili reki sad se vec ne secam , dok su oni pevali original , pa onda o Svabi i Jeroplanu , valjda je ta stara pesma iz I S. rata bila delimicno inspiracija za ovaj Sund !

Imaju i u PGP-u snimke od trajne vrednosti koji se cuvaju starih izvornih pesama .


Zanimljivo da u ta stara vremena pevaci , a oni su ipak bili zvezde sa velikim tirazima nisi bili Bogatasi kao Danas !

Pa je jedan od njih do penzije radio u Putniku - drzavna turisticka agencija , a drugi je bio valjda komercijalista u " narodnoj radinosti " ili tako nesto sto vise odavno ne postoji !



[ MajorFatal @ 27.09.2023. 22:48 ] @
Gde ti nađe jeroplan :)

Evo malo džeza da nije sve šoder:

https://youtu.be/xFkGkdAXaXQ?si=al_OnJ76xxuRsnQe
[ Whitewater @ 26.03.2024. 06:22 ] @
Neko je ovde spomenuo prvi Mekdonalds na Slaviji i u Jugoslaviji.

Secam se bili smo klinci NS i cujemo mi za to cudo. I pokupise nas cetvrica i pilicarom za BG. Tad pilicar doduse jos uvek nije bio pilicar.

Nadjemo mi lako Slaviju od stajge pravac Nemanjinom kad ono - red. Ajde da ne preteram nije bas bio kilometar ali recimo stali smo u red negde dobro ispred i cekali jedno sat vremena da dodjemo na red, a bilo je uzasno toplo. I u jdnom momentu konacno ulazimo unutra i ono boom. Gomila ljudi sve sija kao u svemirskom brodu, pa oni njihovi meniji, nikad nisam video tako nesto. Kao da si zakoracio u neki drugi svet. I sad kako smo dolazili na red mi pocemo da raspravljamo sta da uzmemo kad nikad nismo nista probali. A okolo po stolovima ljudi zderu i dave se kao da nikad jeli nisu.

I na kraju narucimo klasicni Combo Big Mac pomfri i sosu golu. Pozderemo mi to, opet gladni. Znaci sad opet u red sat vremena. Onda neko predlozi da odemo malo prosetamo po BG pa nazad. Drugi put smo uzeli po dva Mac-a svaki i prilicno se nazderali.

Posle kako je iso voz za NS sat i frtalj nismo nista jeli...
[ Bora Sonar @ 26.03.2024. 09:30 ] @
Mislim da su ovi što su čekali ispred Mekdonaldsa isti ovi ljludi:





Nije u pitanju glad, već primitivizam.
[ ademare @ 26.03.2024. 09:48 ] @
Ovi snimci ne prikazuju Siromastvo , manje "primitivizam " a najvise Prokletsvo ljudi !

Sadnice tresnje Nisu Nikome trebale od ovih sto su dosli da ih uzmu Besplatno !! Ali prokletsvo ih je nateralo ! " Idem da uzmem kada je dzabe " !

Sadnica je Danas par hiljadarki , onda mnogo manje ! Poenta je da je SVAKO mogao da je kupi ako je hteo i treba mu ! A ovima Ne treba !



Za Hleb ista prica ! Tada je hleb kostao 3 dinara !!! Za svaki dinar po jedan !

Ovaj sto izgleda najbednije na snimku , najverovatnije moze sve da nas kupi !

Takve price o Karakteru ljudi su opisane cak i u domacem filmu " Price iz radionice " gde onaj iscepani Nakupac (M. Srdoc) koji utovara kamion uglja da ne bi platio zamenu disk plocica na kraju hoce da otkupi i plac i kucu i radionicu Sve u kesu !!

Ja znam takve ljude koji idu prljavi i pocepani po Buvljacima da kupe nesto iz kontejnera a imaju bukvalno kapital Milione Eura !!


A znao sam coveka koji je imao 2 kuce u Beogradu , i onakvu radionicu kao na filmu , ali je sve ukucane vodio kao "nezaposlene " pa je stekao uslov da ne placa ni ona 3 dinara za hleb !!

Vec je dobijao Besplatno 2-3 hleba dnevno iako je imao Milione tada Nemackih Maraka !

I isao i uzimao Besplatan hleb ?? Sta ga na to tera osim Prokletsva ?
[ Bora Sonar @ 26.03.2024. 10:06 ] @
Prokleti primitivni ljudi!