[ shadow88 @ 22.09.2023. 18:42 ] @
Pozdrav svima. Ima li ko iskustava sa reinstalacijom OS na ovakvim uredjajima? Hteo bih da instaliram neki drugi smart tv ROM Android ali nikako da provalim kako se uredjaj može ubaciti u boot mode , čak sam ga rastavljao , nema nikakav taster, niti mi ide preko daljinca. Najdalje sam preko daljinca uspeo u safe mode da ga ubacim ali i dalje podiže IRIS aplikaciju.... Inače model je HPH07
[ shadow88 @ 23.09.2023. 08:01 ] @
Kada napravim butabilni flesh , ocitava prilikom ukljucivanja uredjaja ali nikada ni u jednoj situaciji ne pokrece nista sa usb uredjaja niti sa mikro sd kartice , probao sam nekoliko razlicitih android verzija koje bi odgovarale specifikaciji oog tv box-a ali bez uspeha...

Nadam se da je tema na pravom mestu , ako nije , molim administratora da je prebaci gde pripada .
[ ademare @ 23.09.2023. 08:58 ] @
Tema je svakako u pogresnoj rubrici , ali nema veze .

Ocigledno da za sada niko nije procitao a da zna resenje .

Ja nikada nisam ni imao taj MTS box. A ne znam sta dobijas stavljanjem drugog Androida ?

Vidim na netu da je to neki Kineski tresh , koje pravi Huawei pod drugim brendom izvesni Skyworth !

Ali CPU je Huawei jer je on vlasnik HIsilicona !
[ shadow88 @ 23.09.2023. 16:44 ] @
Pa sada mi može služiti samo kao podmetač :) čim se uključi odmah startuje iris servis koji naravno ne radi ako nisi pod ugovorom , a mogao bi se iskoristiti bar za netflix ili YT ili slično na tv koji nije smart, ovako zaista ne služi ničemu a šteta je ne iskoristiti uredjaj koji ima ethernet, wifi , bluetooth, 2 usb i micro sd slot. Svi ti android tv ueedjaji su manje više kineski treš , ali u neke svrhe lepo rade.
[ JankoNIS @ 25.09.2023. 22:44 ] @
Pa vidi po oglasima, znam da se taj box koristi za Netflix i Eon i ostale programcice kao svaki drugi box i za te potrebe je sasvim solidan. Mora da se preflesuje, to valjda ima po oglasima.
[ shadow88 @ 26.09.2023. 18:32 ] @
u principu samo za netflix i yt mi i treba, eventualno neki cast ... nisam naisao da niko nudi ovakvu vrstu usluge a realno koliko bi i naplatio ako uredjaj nov kod kineza kosta 20e ...
[ JankoNIS @ 27.09.2023. 09:04 ] @
Samo HPH07 moze da se preflesuje. Pretrazi "iris box" na KP, imas ih u ponudi.
[ shadow88 @ 09.10.2023. 10:40 ] @
Upravo taj model i imam , problem je sto vecina ljudi koji mogu da odrade posao naplacuju toliko da se vise isplati naruciti iz kine android tv box sa jos jacom konfiguracijom. nebitno, poenta je bila da nadjem svrhu ovom uredjaju po sistemu uradi sam , ali evo koliko dana se vec bakcem sa tim , nikako da uspem da nadjem nacim da odradim bilo kakvu izmenu na uredjaju , cak sam snifovao uart port unutar uredjaja , pretrazivao sve moguce podatke koji bi bili korisni ali uvek naletim na corsokak. prosto mi je neverovatno da uredjaj nema nigde reset taster ili bar dzamper na PCB koji bi sluzio za ubacvanje uredjaja u boot mode, sve ostalo bi bilo lakse...

Da stvar bude jos gora, USB debugging nije aktivan na uredjaju niti postoji neki nacim da se aktivira redovnim putem, samim tim napadanje flash-a preko USB porta ili ethernet-a nije dalo rezultate.

Sad vec nije ni stvar u tome da li cu uspeti da nesto napravim od ovog uredjaja nego me kopka iz ciste radoznalosti, na koji nacin onda oni sto rade fleshovanje ovakvih uredjaja uspevaju to da urade :)
[ ademare @ 09.10.2023. 10:57 ] @
U medjuvremenu sam nabavio MTS Tv , pa sam malo iscitao !

Taj stariji model ne treba nista ni da se flesuje niti otkljucava ! Vec u sebi ima i IRIS IPTV i Android !

Inas detaljno uputsvo na forumu : Benchmark . Neko je bio dovoljno dobar da objavi detalje ! Ima tamo vise tema a ti nadji koja je tacno , tama je velika pa polako iscitivaj !


Ja sam dobio noviji 041 model , sada samo te i daju za nove korisnike , starim uvaljuju i one q11 koji i nisu Android !

On mora da se flesuje i otkljucava i izgubi se IRIS IPTV , tako da i kada bi neko otkrio detalje , vec i to pradaju , znaci moze, ne bih dok imam ugovor koji placam da ostanem bez IRIS-a ! Ostane samo Android !



Znaci na ovom tvom imas skriveni meni , pa preko njega polako !!
[ shadow88 @ 09.10.2023. 19:04 ] @
Hvala nanodgovoru, naleteo sam na tu temu na pomenutomom forumu ranije, pročitao sve od post-a do posta, od prve do poslednje stranice , ali nije dalo rezultata. Koliko sam shvatio, ta odredjena kombinacija tastera na daljincu *104030* pa posle taster za podešavanja treba da omogući instant pristup tom meniju gde se kuca pin 8288 i onda imaš pristup praktično svemu, e ovo kod mene ne radi, ni kad se uredjaj bootuje , ni kad je bootovan, ni kad ide program ni kad je raskačen sa interneta tj mreže. Ovo je izgleda radilo na HPH07 modelima kao što je moj samo pre ažuriranja firmware-a daljinski od strane mts-a u nekom momentu. U glavnom ta varijanta više ne radi , da li su promenili taj servisni kod ili šta , ne znam...
[ ademare @ 09.10.2023. 20:39 ] @
Treba bas "brzo " ukucati !

Javljali se ljudi da kod njih ne radi sifra , ali kada bi dobili savet da radi ali da mora bas brzo da se kuca, uspevali su kasnije svi da ukucaju.

Ima nesto i sa tarabom umesto zvezdica . Mozda i za tu drugu koja ide trebaju zvezdice ? Cak koliko se secam posle updejta od strane MTS-a se valjda ne vide te tarabe i zvezdice na ekranu, tako nesto , ali radi .

Ja nisam isprobavao jer nemam taj model , ali su nekako svi uspeli sa tim 07.

Znaci samo brzo .
[ shadow88 @ 10.10.2023. 12:33 ] @
Brale kucam 100 puta i to brze od daktilografkinje :) ne ide i nece... probao i preko hdmi da ga napadnem, tv ga vidi kao android tv box ali kad pokusam otvoriti preko menija od tv podesavanja uredjaja prosto me izbaci iz menija.. cujem da su neki uspevali na ovaj nacin da odrade posao.

stvar je u tome da se kod mene na uredjaju ne dogadja nista dok kucam cuvenu sifru, a daljinac je ispravan i nov, baterije nove...
[ shadow88 @ 10.10.2023. 20:25 ] @
konacno , preko usb tastature kad otkucam #1397# onda mi dozvoli pristup androidu , ali android je zestoko ogoljen, cak ne moze ni da se deinstalira postojeca aplikacija...
[ ademare @ 10.10.2023. 22:32 ] @
E da sada vidim na onom forumu da je na Box-u 07 promenjena sifra ! Stavljena ista kao na ovom 4024 novom .

" Zdravo svima,

Danas sam posle duže vremena hteo da nešto podesim na mom HPH07 box-u.
Krenuo sam da kucam staru dobro poznatu * 104030 * šifru ali bez uspeha - uređaj ne prihvata kucanje zvezdice.
Ranije se u ćošku ekrana videlo kucanje šifre čim na daljincu pritisnem zvezdicu, a sada se ništa ne dešava.

Probao sam i sa restartom uređaja, uspeo sam da ukucam šifru neposredno pre dizanja Iris aplikacije (sada se pojavljuju zelene brojke u gornjem desnom uglu), ali ne mogu da uđem u podešavanja box-a kao što sam to činio ranije.

Verovatno je nedavni apdejt sistema nešto promenio i sada stari postupak više ne funkcioniše. 🙁

Da li je neko otkrio kako možemo da uđemo u podešavanja posle poslednjeg apdejta? "


" Kucas brzo taraba1397taraba, onda ulazis u meni. Stara lozinka ne vazi. "

To su postovi od 19.8.

U svakom slucaju je najvaznije da je uspelo ! To sto Android nije naj, bolje ista nego nista
[ shadow88 @ 10.10.2023. 23:33 ] @
Naj gore je što sam već naručio iz kine novi tv box a sat kasnije uspeo ovog da lansiram :) interesantno je da netflix aplikacija radi, bez problema se registrujem mojim nalogom ali kada pokušam da pustim film iskoči obaveštenje da na tom uredjaju ne mogu da gledam... takodje nisam našao još YT niti play store koji su kompatibilni... ali što kaže naš narod daj šta daš :) za sad njegov browser radi posao i može preko njega YT da radi.
[ shadow88 @ 11.10.2023. 13:27 ] @
Evo par fotografija o tome šta sam ja uspeo za sada napraviti od skalamerije :)
[ ademare @ 11.10.2023. 13:37 ] @
Sad objavis oglas pa ga prodas

Ionako ti stize Kinez , ali ljudi ovo MTS shranje vise cene iz ko zna kog razloga
[ shadow88 @ 11.10.2023. 13:53 ] @
Haha , cena sitnica :D Pa vidi, hardverski je lep uredjaj, ako bih našao za njega drugi ROM koji je kompatibilan pa preflešovao na kompletniju verziju androida - ok. Ovako bez pley stora je skroz bezveze, a još nisam ni kodi našao koji radi na njemu. Naj gore je što je njegov android radjen za telefon , softverski ima i kameru i može da ostvaruje pozive, a shodno tome većina aplikacija koje se pokrenu na njemu rade u pogrešnoj orjentaciji, ne možeš ih okrenuti za 90 stepeni u horizontalnu orjentaciju slike. Takodje ne možeš da obrišeš postojeće aplikacije koje zauzimaju brdo prostora a ne služe ničemu. Pokušaću da ga rutujem pa da vidim šta može...
Svakako hvala svima na učestvovanju u temi.