[ Taft @ 26.09.2023. 13:51 ] @
Pozdrav

Molim za pomoć trebam upload svaki dan podatke sa excel na google sheet.
Sve što sam pronašao se plaća ima li neka shema da se to uradi free?
znam sa google sheet to excel i to radi ali obrnuto :(
[ 3okc @ 29.09.2023. 06:37 ] @
Davno je bilo kada sam ovo koristio tako da neću moći da ti kažem tačnu proceduru ali se sećam da je trebalo omogućiti automatsku sinhronizaciju na konkretnom folderu (lokalnom, na kućnom PC-u) koji si prethodno definisao da hoćeš lokalne kopije onoga što radiš online. U određenim vremenskim intervalima, Google Sheets se sinhronizuje sa web-verzijom. Sad, koliko su ti intervali česti to je pitanje, sigurno da nije dovoljno za iole ozbiljniji posao, ali za kućne (i besplatne) varijante je otprilike ok.
[ B3R1 @ 29.09.2023. 16:05 ] @
Citat:
3okc: Davno je bilo kada sam ovo koristio tako da neću moći da ti kažem tačnu proceduru ali se sećam da je trebalo omogućiti automatsku sinhronizaciju na konkretnom folderu (lokalnom, na kućnom PC-u) koji si prethodno definisao da hoćeš lokalne kopije onoga što radiš online. U određenim vremenskim intervalima, Google Sheets se sinhronizuje sa web-verzijom. Sad, koliko su ti intervali česti to je pitanje, sigurno da nije dovoljno za iole ozbiljniji posao, ali za kućne (i besplatne) varijante je otprilike ok.

To je standardna Google Drive aplikacija.

Inace, mislim da postavljacu teme treba nesto poput Google Sheets API. Klasican REST interfejs, podatke razmenjujes u JSON-u. Dokumentacija sadrzi i kratke primere uradjene u nekoliko programskih jezika. Za Python postoje i jednostavniji interfejsi, poput gspread, koji je laksi za koriscenje. Citanje Excel fajla na tvom PC-u - zavisi od jezika. Ako bih to radio u Pythonu koristio bih openpyxl da citam podatke s PC-a, a gspred da azuriram podatke na G-drajvu. I obrnuto.
[ Taft @ 01.10.2023. 08:27 ] @
Hval na što ste odvojili koji trenutak i pokušali pomoći