[ amirovic @ 19.10.2023. 14:59 ] @
Ciao svima,

Ako se neko seca onih starih mesinganih rucnih pumpi za krecenje sa nepovrtnim vetnilom, trebaju mi kozni-gumeni-dihtunzi da zamenim ili prodvnica gde ih kupiti ili majstor ili servis,

hocu da je koristim da guram vodu kroz 3/4 plasticno crevo kad se zapusi...na ranchu

fala i pozdrav
[ Living Light @ 19.10.2023. 15:20 ] @
Ti dihtunzi ne bi trebalo da budu baš-baš veliki problem.
Treba rasturiti pumpu i videti jel gumeni ili kozni ili neki drugi materijal.

Pa tako slicno napraviti/iseci ili ako se nadje veci dihtung onda ošmirglati u krug - na isti ili malo veci precnik.

Ako pumpa ne radi rasturi je, da se vidi koji je materijal kao dihtung.
Jel pumpa ovako nesto:
[ bakara @ 19.10.2023. 16:45 ] @
uh te pumpe su bile zakon, tako bih voleo da imam jednu.
[ ademare @ 19.10.2023. 19:25 ] @
Pa kupi

Evo ove sa Robijeve slike kostaju obe 9.000 din. S tim sto imaju isti ovaj problem o kome je tama !
[ Living Light @ 19.10.2023. 19:51 ] @
Amirivic kada je postavio pitanje - vratio me u detinjstvo

Secam se da smo kao "majstori za sve" pozajmili tu pumpu, u nadi da cemo SVE to MI da okrečimo sami

Posle izvesnog vremena kada su nam roditelji usli usobu, prvo nas nisu našli ... dok nismo progovorili.
Pumpa je prskala na sve strane, a mi hocemo da okrecimo pa kud puklo

Više na patos a manje na zid
[ amirovic @ 19.10.2023. 21:01 ] @
jeste LL ko ta desna na slici, rasturio je odma, ali nema nikakvih dihtunga unutra, stajala 20god..., zato i ne znam kakav i koji da metnem... ako neko ima nek slika bar da znam sta trazim...
fala
[ Living Light @ 19.10.2023. 22:09 ] @
Ne mogu da nadjem PDF datasheet u boji za tu antik pumpu :)

Nemci slicnu anticku mesinganu/bakarnu pumpu prodaju za 150 evrica.
To je raritet !

Kada si rasklopio pumpu, da ne izgleda ona sa unutrasnje strane mozda slicna na ovako nesto:
(znam da nije ova, ali je mozda sistem isti)

https://kodudelka.ru/nasos-sssr/

[ Java Beograd @ 20.10.2023. 07:42 ] @
Posle jednokratnog guglanja, vidim da proizvodnja i tržište i dalje postoji



Malo guglanja + par telefonskih poziva i - problem može biti rešen.
[ amirovic @ 20.10.2023. 08:43 ] @
fala LL i Java, krecem u potragu, pisem sta sam uradio i mere, ako nekom zatreba...

ako neko slucajno ima pumpu i zna mere fala unapred

pozz
[ Java Beograd @ 20.10.2023. 10:27 ] @
Vidi, često prodavci znaju te podatke, pa je dovoljno reći "dihtung za pumpu za krečenje". Naravo, nije loše znati sve dimenzije.

Pitaj / proveri da li ima toga u nekim većim i boljesnabdevenim poljoprivrednim apotekama.

Pošto vidim da si iz Bgd, potraži u Kameničkoj, i tu u okolini, ima dosta tehničkih prodavnica koje prodaju slične proizvode. Balkanska, Gavrila Principa ...

Kao ova na primer: https://www.google.rs/maps/@44...312!8i6656?hl=en&entry=ttu