[ Living Light @ 28.10.2023. 02:01 ] @
Da li koristite mikrotalasnu za pripremanje hrane?

Mnoge se price prevrtale ovih godina o nacinu delovanja ovog kucnog uredjaja
na kvalitet hrane koja se odmrzava, podgreva ili kuva u njoj.

https://topzdravlje.rs/istine-...efektima-mikrotalasne-pecnice/

Ja koristim mikrotalasnu za odmrzavanje hrane kada zaboravim da izvadim meso iz zamrzivaca.
Ali je to sve redje jer uglavnom koristim nezamrznuto meso.

Za podgrevanje namirnica cesce koristimo spravu,
jer ostatak hrane ostaje "netaknut" u frizideru pa moze vise dana da se koristi po potrebi.
Izbegavam podgrevanje u plasticnim posudama - kako god stignem.

Za kuvanje smo koristili "mikro" kada smo je kupili.
Nesto nam nije uspevalo da skuvamo nedeljnu supu kao na šporeti i tihoj vatri,
pa smo od toga odustali.

Koja su Vasa iskustva 2023-e god. o koristenju mikrotalasne u kuhinji?

[ Living Light @ 28.10.2023. 03:37 ] @
Ovu metalnu mrezu nikad nisam koristio za pecenje mesa:
https://www.youtube.com/shorts/S237p7nkptg

Probao sam samo meso na tanjiru da pecem:
https://www.youtube.com/shorts/ifmMWtMzE58




-------------------------------------

Ovo nikako!



[Ovu poruku je menjao Living Light dana 28.10.2023. u 04:53 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 28.10.2023. 07:40 ] @
Citat:

Da li koristite mikrotalasnu za pripremanje hrane?


Ja je koristim ako nesto treba da se brzo ugreje.

Za pripremanje hrane, ne bas... vise volim ukus kancerogene ugljenisane materije :-)
[ B3R1 @ 28.10.2023. 12:45 ] @
Citat:
Living Light:
Da li koristite mikrotalasnu za pripremanje hrane?

Koristio sam je za podgrevanje gotovih jela, u prvih 10 godina zivota u Holandiji, dok me je mrzelo da kuvam sam. Bilo je zgodno, jer je preko puta kuce u kojoj sam ziveo bio neki ketering, gde su prodavali sveze spremljena kuvana jela, pakovana u posudice za mikrotalasnu. I to je sljakalo sjajno.

A onda sam se ozenio, zena me je pocela da ohrabruje da batalim taj ketering i da sami spremamo hranu, pa smo krenuli zajedno da kuvamo, igramo se, ja sam pored nje naucio i zavoleo kuvanje. I to mi je postala neka vrsta hobija. Na kraju smo prodali tu mikrotalasnu za 10 evra nekim studentima preko oglasa, klinci su bili presrecni.

Sada, nakon 12-13 godina od kako ne koristim taj uredjaj, mogu da ti kazem da mi uopste ne nedostaje. Cak ni za podgrevanje. Dovoljna mi je obicna rerna za to.

Za kuvanje i pecenje nikada nisam koristio mikrotalasnu. Probao sam jednom da ispecem neki polugotovi hleb, sto je ovde popularno (prodaju ti umeseno testo koje treba da strpas u rernu il imikrotalasnu i ispeces ga) ... i nije mi uspelo. U klasicnoj rerni, na 220 stepeni za 10 minuta je umalo zavrsio kao Djenka u furuni kod Topalovica. :-) U mikrotalasnoj je ostao unutra hladan i zilav, cak i nakon 15 minuta ... a na povrsini vruc. Ma batali, bre!
[ Ivan Dimkovic @ 28.10.2023. 13:37 ] @
I dalje postoji mali use-case (meni jedini) ako brzo hoces da podgrejes nesto tipa namaz/sos ili ako si stavio nesto u frizider i hoces brzi re-heat za veceru. Brze je od rerne, ali to mu dodje jedina prednost.

Sto se tice pravog kuvanja, meni sve sto se napravi u toj mikrotalasnoj bude odvratno, od brze hrane do klasicnih jela, ne bih sa tim nikad zamenio rernu / sporet.
[ ademare @ 28.10.2023. 17:32 ] @
Citat:
B3R1:


Probao sam jednom da ispecem neki polugotovi hleb, sto je ovde popularno (prodaju ti umeseno testo koje treba da strpas u rernu il imikrotalasnu i ispeces ga) ... i nije mi uspelo.



Au Beri pa nismo mi ovde toliki Seljaci koliko ti mislis ! Da ne znamo i nemamo to isto ili slicno !

U spominjanom u drugim temama Lidlu to je prvo pocelo da se uvozi !

Baget koji je nafilovan , ima Herb , znaci ono sto bi mi rekli mirodjija , i namaz sa Belim lukom , taj preskacem

Kupis zaledjen , kod kuce dopeces !


Sad je i Delez poceo da uvozi , jer je ekstra !


Na Rozi forumu , citam , kaze domacica , mnogo je dobro pojela za dorucak Oba ?!

Meni dosta za obrok pola jednog
[ bachi @ 28.10.2023. 19:14 ] @
Dobre su kokice u mikrtalasnoj. Sipaš kokičar u dublju posudu, staviš ulja, soli, poklopiš i za ~7 minuta bude fenomenalno.

Takođe koristim za podgrevanje jela i nekad napravim topli sendvič i to je manje više to. Može recimo i čokolada za kuvanje da se istopi brzo tu.

Ranije sam pokušao eksperimentisati da spremam kuvana jela od nule, ali nisam ja za to. :)
[ Ivan Dimkovic @ 28.10.2023. 19:54 ] @
Citat:
bachi
Ranije sam pokušao eksperimentisati da spremam kuvana jela od nule, ali nisam ja za to. :)


Kupi multicooker, ono, ako znas da otvoris kutiju i utaknes ga u struju, znas i da spremas u njemu.
[ bachi @ 28.10.2023. 20:08 ] @
Nisam rekao da nisam za kuvanje, :) nego da nisam za kuvanje u mikrotalasnoj. :)
[ Living Light @ 30.10.2023. 04:05 ] @
Citat:
ademare: Na Rozi forumu, citam, kaze domacica, mnogo je dobro pojela za dorucak Oba ?!

Jel moze instagram te domacice?

Stiglo mi 15 tona crnog uglja! ... pa da se caskom ubaci.
Cisto da pitam "pošto ruke"?