[ vidonk @ 11.01.2024. 13:13 ] @
Pozdrav forumaši, imam jedno super dobro napajanje koje košta cijelih 15-20 € i u ispravljačkom kolu imam 3 brze ispravljačke diode jelte.
Prve dvije su u redu dok je treća odradila svoje. E sad prve dvije su iste oznake dok se treća razlikuje i ne mogu da
nađem datasheet za nju niti bilo kakvu informaciju, pa se pitam sa čim bih je mogao zamijeniti ?



[ vucko47 @ 11.01.2024. 13:44 ] @
Traži MUR1220CT
[ vidonk @ 11.01.2024. 14:19 ] @
Citat:
vucko47:
Traži MUR1220CT


Jesi siguran pa ta dioda je 200v ja koliko sam uspio da izmjerim meni nedostaje 12v rail
napajenje ulazi u protect mode imam spajk na 3,3 i na 5v na 12 se ne dešava ništa
[ ademare @ 11.01.2024. 14:59 ] @
Pa to si ti slikao. Na slici ti je ta dioda , za koju kazes da ne radi, ostale rade i da nisi mogao da nadjes na netu za nju nista !

Ti si trazio kako pise na njoj sa F , Vucko ti lepo rekao da trazis to isto ali bez F , jer to najverovatnije nista ne znaci .

Znaci nije vazno koliko je Volti , to je ne zamena za tu sto si slikao , vec Ista ta koju si slikao !


Evo sad sam pogledao , to F je oznaka proizvodjaca ! I sa F i bez njega ista Dioda ! Ovu sa F pravi neki Mic , ovu bez F neki Thinki .
[ vidonk @ 11.01.2024. 18:02 ] @
Citat:
ademare: Pa to si ti slikao. Na slici ti je ta dioda , za koju kazes da ne radi, ostale rade i da nisi mogao da nadjes na netu za nju nista !

Ti si trazio kako pise na njoj sa F , Vucko ti lepo rekao da trazis to isto ali bez F , jer to najverovatnije nista ne znaci .

Znaci nije vazno koliko je Volti , to je ne zamena za tu sto si slikao , vec Ista ta koju si slikao !


Evo sad sam pogledao , to F je oznaka proizvodjaca ! I sa F i bez njega ista Dioda ! Ovu sa F pravi neki Mic , ovu bez F neki Thinki .


Pa dobro ne moraš da poišeš "!" hvala za pojašnjenje i sugestiju obojici
[ ademare @ 11.01.2024. 18:11 ] @
Ne treba da se uzbudjujes zbog napisanog znaka !

Ja to stalno stavljem bez nekog razloga !