[ Living Light @ 07.02.2024. 08:33 ] @
Nazovi "Provajdere Internet Usluga" tipa:
orion, a1, yettel i ostale "cerke" firmice u realnom zivotu oma mozes da okacis o civiluk,
i da cekas jos pola veka (znači do oko ~ 2075-e) dok ne ojacaju da mogu ispostovati
Ugovorene Obaveze sa kojima se hvale i koje na sva usta nude na "malim ekranima",

- da su oni nesto kao " High Speed-Long Distance-Optical Hipernet Internet Provajder".

Eee moj Brajko,
svakodnevna istina se sastoji od mnogo više "Uvrtanja želudca i Škriputanja Zubima".

Ni MTS Telekom Srbija a ni SBB ne umeju da ispune makar UGOVORNU OBAVEZU,
ali ako je za utehu, barem manje Lažu.

SBB i MTS još se donekle trude sa "Brzinama i Stabilnostima/Ponovljivostima" da barem ne uhhhbiju pretplatnika,
ali "Ovi Ostali" sitni pilicari su totalni DEBAKL što se tice uvek spremnog na Ping i "uvek Redy-Sistema" za Send-Receive trenutnih DATA Paketa.

Problem kod "SITNIH" provajdera donekle priozilazi iz
- Nepostojanja sopstvene infrastrukture, mreže, bakarnih kablova, Optičkih kablova, HF Linkova, Antenskih stubova, Kvalitetnih primo-predajnika,
nego Zakupljuju tudje resurse koji "VAPE za Novim ulaganjima".

Bilo bi lepo znati, kakvi su uslovi Internet konekcije u EU i u ostatku sveta na ovoj plavoj zemaljskoj kugli.

Kako su zadovoljni:

-gosp. Gojko Vujović (eto prilike da Šef kaže koju lepu rec )

Dimke Dimković Ivan, Bogdan Kecman, dr.Bojan Basic, djoka_I, B3R1 Berislav-Beri, bakara, test1234,
-V-O-Y-A-G-E-R-, Calexx, Madamov, X Files, mmx, optix, djricky, pajaja, Toni, misk0, madcama,
boki, Zeusplus, djoka_I, Java Beograd, Veselinovic, guja011, ZAS011, dusanboss, branko tod, baresi, vucko47, zica49,
Turmen, SlobaBgd, mikiKg, macolakg, emiSAr, DSL, bachi, gilopile, bordzija, samuki, Pedja_Z, bokinet, , uart,
component, elite-yu, Zlatni_bg, Nedeljko, Gosha Niš, Sasa M, Predrag Supurovic, RoRa, Darko_zed, Ziki_the, vladakru,
DUSKEZ, Branislav Maksimovic, drOid, Miroslav Cvejic, risp73, mjanjic, iculibrk, ackopk, zelenizub78,
herzog, aca_punk, sdurut, BlacForce, paterson, LugZ, radarac66, JanjoNIS, pbenka, puntoo,

i mnogobrojna uža & šira naša Familija.

IZVINJAVAM SE svima (ipak dragima) cijeg nicka se u ovom momentu nisam setio,
jer bo nisam Vujaklija

Dragi prijatelji,

- Da li dobijate od internet provajdera ONO što ste UGOVOROM Potpisali a ONI to i OBECALI ???

Bilo bi zgodno da cujemo domace, Balkansko, EU i Svetsko iskustvo naših članova.
Da li nas varaju i kradu, jako ili samo kraduckaju kao što rece Velja Ilic,



Veliki pozdrav odlicnoj ekipi ES Foruma.

Svako dobro
[ SASA M. @ 07.02.2024. 14:51 ] @
Meni sje-be-be radi odlicno, plus su mi dali njihove filmske kanale koji se dodatno placaju, kao i pinkove kanale, mada za ovih nekoliko godina ne secam koliko sam od tih dodatnih kanala nesto bitno gledao. Volim da su tu jer kad vrtim kanale, nema onih "rupa" gde nema programa i gde izlazi poruka:"Pretplatite se...".

Za nekih ~15?god. koriscenja sve ukupno nije radio nekih 10dana. Par kvarova na kablu, jednom ruter zamenjen zbog neispravnosti, i jednom nije radio 5-6 dana jer su menjali neku opremu u naselju. Desavalo se i par puta da neka njihova oprema u zgradi izgubi napajanje, pa dezurni komshija ode i podigne osigurach. Retko tad traje duze od 30min.

Desavaju se nekad neki sitni prekidi od po 10-30sec recimo svakih par meseci. To primetim kad se pojavi poruka na tv-u da trazi mrezu da se konektuje, i ako bacim pogled na komp, vidim da je prekid. Kvalitet slike je odlican tamo gde je noviji snimljen materijal i iz studija.

Koristim cesto opciju vracanja programa jer sam uvek u nekom zaostatku. Dodushe, vishe preko PC-ja nego preko samog tv aparata. Aplikacija za gledanje na racunaru meni je jako korisna, ima neke mane koje mi smetaju, ali tu i tamo se borim sa tim.

Mozda kvalitet usluge prilikom otkanjanja kvarova zavisi i od ekipe koja dolazi na poziv, kod mene su samo jednom bili njihovi zaposleni (zamenili sve kablove i kutije u zgrad), ostali su neke firme koje rade za njih. Dodju obicno isti dan, nikad nije bilo zatezanja odugovlacenja ili sl. Znam kako je bilo kad su krenuli da razvlace kablove preko krovova, od zgrade do zgrade, ovo sada je pesma.
[ bakara @ 07.02.2024. 15:24 ] @
@Living Light

ne znam sto si ljut na provajdere... mozda zbog cene?
ali kad vec pitas korisnik sam orion, EON, i supernove

TV najcesce gledam preko Eon, i malo redje SN posto eon ima meni interesantnije kanale (od oba imam ful paket)

od SN imam coax internet 200mbit i ako neko ne pokida kabl u principu to bude oko 180mbit
prekide na mrezi resavaju prilicno brzo od kada je telekom preuzeo servisiranje, ako posle podne pozoves najkasnije ujutru u 8h je reseno.

Od sbb imam samo eon, tako da tu nemam problema, jer je u pitanju samo tv paket.

I na kraju imam orion optiku 1.5gbit tu je prakticno uvek ovako, posto na kablu sa gigabitnim switchom ne mogu da izvucem punu brzinu.


njihovu TV nemam ali sam cuo da je najgora.
tehnicka podrska im je verovatno najsporija, ali sam za zadnjih nekoliko meseci imao jedan kraci prekid i jedan duzi od par sati zato sto je eps menjao neke bandere.

[ Living Light @ 07.02.2024. 15:38 ] @
Idi bakara tamo daleko

ček da se Ofrkestim od tvoje bzroće.
Lep-te- ehhhhbbbboooo,

poletećeš
--------------
ja u ponedeljak stisnem ENTER, u Petak javljaju na MOB Stiglo u Kambodžu i Honolulu
[ Living Light @ 07.02.2024. 16:34 ] @
Mene SBB uskracuje iz ugovorenih 300/30 Mb/sec na 90-120/28 Mbps.

Popravice stanje cim pre.

kada u Zimbabveu rodi grozdje sorte za Banatski Rizling ...
[ Living Light @ 07.02.2024. 17:43 ] @
Citat:
bakara: korisnik sam orion, EON, i supernove

TV najcesce gledam preko Eon, i malo redje SN posto eon ima meni interesantnije kanale (od oba imam ful paket)

od SN imam coax internet 200mbit i ako neko ne pokida kabl u principu to bude oko 180mbit

Od sbb imam samo eon, tako da tu nemam problema, jer je u pitanju samo tv paket

Bakara, ti živiš u samom DATA CENTRU.

Situacija širom Srbije nije ka kod tebe na trosedu u dnevnoj sobi u BEOGRADU.

Manja mesta od Niša i NS-a, jednostavno "Sitne Ribe Provajder" NE pokrivaju Hi-Tech opremom jer im se ne isplati.

Tako da Milojica iz Donjeg Guberevca ce da uvede
- Optiku na Quhhrovdan,
- A za Crossbar PTT Centralu (raritet telefonije) je na spisku za 2039. godinu u lokalnoj Mesnoj zajednici.

Dobra oprema vrti SAMO po Giga Gradovima, a ostala naselja u Srbiji "pravac na Groblje" dok ne uvedete nesto pristojno.
U reklami SVE Može, a kad im kazes lokaciju: Izvinite, nemamo Tehnickih Mogucnosti.

TO NIJE FER prema centralnoj Srbiji, prema stanovnicima manjih mesta po celoj teritoriji nase zemlje.
Student iz manjeg mesta u startu je osudjen na Lo-Speed konekciju.

o tome pricam.

Ne znam kakva je "situejšen" po EU, po RU, po Australiji ?
Nemaju ni tamo SVI bas High Speed konekciju kao na aerodromu u München-u, preko gost Wi-Fi logovanja na router/switsch aerodroma.
valjda...
Nije ceo USA i EU Silikonska Dolina, da imaju Optiku u svakoj sobi?

Možda grešim, ne znam,

[ bakara @ 07.02.2024. 18:21 ] @
@calexx je u nisu, i znam da me je pitao kako radi orion, tako da je i nis pokriven...
a tesko da sam ja u nekom centru, vise sam na periferiji grada.

mada koliko znam optika pre dolazi po selima nego u centru grada.

kako se tu kotira Pancevo, ne znam.

ali meni je i na coaxu brzina 200 mbita (tj oko 180), supernova

jedino sto planiram u buducnosti da se resim placanja i TV paketa kao sto sam se resio fiksnog telefona,
koristicu neku IPTV, to sada bar moze da se bira kao nezavisna usluga.

nije toliko bitno sto se brzine povecavaju, nego sto se cene njihovih usluga strasno povecavaju
[ Living Light @ 07.02.2024. 18:28 ] @
izrovarili ulicu, uradili betonske šahte, položili Okiten crevo,
crevo stiglo do svake zgrade pored ulaza, ucrtali podzemnu instalaciju Okitena u Plan instalacija,
zatrpali rovove, betonirali isecene trotoare, sve tuto-completo.

Znaci izvodjacka Firma uradila posao PAR EXCELANCE !

Ali ...
Za dalje Exibicije, mecka se radja ...
[ ademare @ 07.02.2024. 19:13 ] @
Citat:
Living Light:
Mene SBB uskracuje iz ugovorenih 300/30 Mb/sec na 90-120/28 Mbps.

Popravice stanje cim pre.

kada u Zimbabveu rodi grozdje sorte za Banatski Rizling ... :-)



Tu postoje dve stvari , jedne bi trebalo da se setis kada si pitao davno za Laptop ?

Prva ne valja kabl pa ne moze preko 100 mbita .

Drugo kompjuter nema 1 GB mreznu "karticu " odnosno cipove na ploci pa ne moze preko 100 .
[ Living Light @ 07.02.2024. 20:28 ] @
Tu postoje dve stvari:
(zaboravio si)

1) LAN port na maticnoj je do 1Gb brzine.

2) LAN Fabricki Kabl je Cat. 7, proveren LAN-Speed-Testerom.

Znaci nije do loseg ozicenja i slabog hardvera.
[ ademare @ 07.02.2024. 20:56 ] @
Onda ti ostaje samo da im se zalis .

Ja sam imao los kabl , koji je navodno trebao da ide brze ali nije mogao da prebaci 100 . Majstori koji instaliraju nemaju ljudi pojma ? Mada SBB i ne daje kablove vec je to stvar korisnika , tako da se ne mesaju u to .

Njihova konstatacija je bila da " nije pusteno punom brzinom , vec ce kasnije " ??

Posto sam znao sta je nisam se natezao sa njima vec kao O.K. i kad su otisli promenio kabl sa kojim je islo do placene brzine.

Odavno sam na Yettelu od decembra 2022. i nije stucnuo ni sekunde ? Ali on je 150 Mb .


Ruter je san snova za otpad koji daje SBB !

SBB-ov nije Wifi mogao da prodje jedan zid kako treba , ovaj Yetelov ceo stan lepo obuhvata.

I moze samo Net sto sam i uzeo.

Posle sam nabavio i MTS TV preko ADSL-a .
[ Living Light @ 07.02.2024. 21:24 ] @
Ade,
tacno je to za SBB ruter.
Izlazna snaga Wi-Fi primopredajnika je jako mala,
i na 2.4GHz i na 5GHz.

Jedino (ne znam kako i zasto) ovaj primopredajnik
na 5GHz je "prodorniji" unutar stana,
valjda tako ispada jer je prenos podataka brzi.

Nisam merio i uporedjivao jacine polja u dBm,
od oba, ali mi je 5G nekako bolji za koriscenje.
Mada ne volim ni 2G ni 5G u stanu.
(ali tu su komsije i njihovi ruteri,
a ima ih "ihahaj onoliko"),
jedva ubodeh najneoptereceniji WiFi kanal,
koji inace slabo koristim zbog "guzve na Bandu".

Osim male WiFi izlazne snage,
sta jos zameras SBB ruteru (UBEE) ?

Baguje, "upetlja" se nekad ovaj kod mene,
pa moram RESTART.
[ samuki @ 08.02.2024. 13:19 ] @
Sta se buniš !?🙂

Kod mene je zgrada kablovi u stubistu i ispod zgrade i za sada je konekcija dobra.
Koliko platis toliko dobije interneta , programa i razgovora telefonom.
Telemach firma .
Jes da su ukinuli neke sportske programe. Englesku Italijansku ligu.
[ ademare @ 08.02.2024. 14:29 ] @
@ Living Light

Samo Wifi , sa "zaglupljivanjem" rutera da mora da se resetuje nisam imao problema.


@samuki

Nisu ukinuli prenose , nego nisu kupili prava . MTS je platio neke nenormalne cene za utakmice koje je nekada imao SBB i UM firme u regionu.
[ Java Beograd @ 09.02.2024. 07:05 ] @
Moj sin se preselio, i za nekoliko dana našao pamflete ORION operatera. Sve u fulu, 1.5G brzine, TV kanali, ludilo ... sve po niskoj ceni.

Pozove sin, sa namerom da kupi uslugu, uvede kabl, potpiše ugovor. Kažu mu: morate da skupite još 10 potpisa stanara koji hoće da uvedu!
Brate, kao pre tideset pet godina, rane devedetese!

Eto, gde žive i kako razmišljaju u ORIONu.
[ Milan Kragujevic @ 09.02.2024. 08:31 ] @
Jel u Surčin?
[ Java Beograd @ 09.02.2024. 08:41 ] @
Novi Beograd, Blokovi.
Zgrada u kompleksu prekoputa Piramide, kod Euromedika.
[ Living Light @ 09.02.2024. 09:27 ] @
Citat:
Java Beograd:
Moj sin se preselio, i za nekoliko dana našao pamflete ORION operatera. Sve u fulu, 1.5G brzine, TV kanali, ludilo ... sve po niskoj ceni.

Pozove sin, sa namerom da kupi uslugu, uvede kabl, potpiše ugovor. Kažu mu: morate da skupite još 10 potpisa stanara koji hoće da uvedu! :D :D :D :D :D :D
Brate, kao pre tideset pet godina, rane devedetese!

Eto, gde žive i kako razmišljaju u ORIONu.

Ovo ↑↑↑ je NAJBOLJI OPIS celokupnog stanja "Internet POKRIVENOST"
u nasim gradovima i naseljima --- sa par reci !

Ma kakvi ovo: "Sve u fulu, 1.5G brzine" !?!?

Pa ne stanujemo SVI na "dva metra od ORION Servera" optičkom linijom gledano !

I na tarabi piše ... svašta.
[ Miroslav Cvejić @ 09.02.2024. 16:33 ] @
Ovamo je za nekih 20€ 1000/1000 net, lepo radi. 950/950 na speed testu. U isto vreme za iste pare 5G bez limita 1200mbit brzina skidanja. 30gb roming neta dobro dođe do Horgoša i nazad.

Provajderi sad počeli da nude 2 gigabita, to ću da ispitam kad mi ugovorna obaveza prođe i kad zamenim ruter da to podrži.

[ bakara @ 09.02.2024. 20:23 ] @
Ja sam pre ovih 1500 imao 80mbita, i realno nikakvu razliku ne primecujem

mogu da mi nude i 10 000 mbita kada mi to ne mozemo vise da potrosimo, slicna pricao kao i sa besplatnim minutima.

samo da se izvuce jos para od korisnika, koji i ono sto imaju ne mogu vise da potrose.

MTS mi mudro nudi 300mbita za vece pare, cisto da me ne razmaze mnogo i da za sledecu ugovornu obavezu mogu da mi nude 400mbit za vece pare...
[ Living Light @ 09.02.2024. 20:40 ] @
Bakara,
ne mesaj brzinu Downloada sa "potrošnjom"
to NIJE ISTO.

Ne treba nam velika "potrošnja" nego veca trenutna BRZINA DOWN-LOADA !
ne mogu da pokrenem Film snimljen sa 1080p60 --- jedva ga vozi SBB,

Ajd pogledaj ti ovaj video materijal na 4k,

evo linka



Jel ide sa 4k kod tebe?
Ajd kaži ...
[ yt3mm @ 10.02.2024. 08:40 ] @

Kod mene ide i to glatko.Jotel 250/100. Cuprija
[ ademare @ 10.02.2024. 09:46 ] @
Tu je vise u pitanju brzina CPU nego brzina Neta !

Noviji IGPU a i diskretne graficke imaju Hardwerski dekoder za YT !

Kod starih sve mora da odradi CPU !

Kod Intela pocev od 7 gen Core imaju hardwerski dekoder ! AMD graficke tek od Vege !

Za Nvidiu tek od serije GTX 960 , za 8K hardewerski treba GT 1030 i jace !


Sam protok ne bi trebao da bude problem !

Evo pogledao sam za film https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ jer je kraci 5 minuta , ne treba nam za ovo film dugacak satima .


1920 X 1080 znaci HD Bitrejt filma je samo 9.1 Mbs !

To moze svaki net da pruzi ! Cak i ADSL . Ali ako postoji problem onda je do slabog CPU .


Moj CPU i5 2500 K ne moze tecno preko 2560 X 1440 !

Na 4K stuca , koci . A star je pa nema hardwerski decoder za YT .
[ flighter_022 @ 10.02.2024. 16:29 ] @
Citat:
Living Light:
Jel ide sa 4k kod tebe?
Ajd kaži ...


Ja sam upravo probao, SBB, 300 Mbps bi TREBAO da bude download. Nekad jeste, uglavnom nije. Ovo secka i malo-malo pa baferuje... I nije do racunara, Ryzen 7, 32 GB RAM, RTX 3060 grafika, cela lokalna mreza je 1 Mbps...
[ bakara @ 10.02.2024. 17:08 ] @
Citat:
Living Light:
Bakara,
ne mesaj brzinu Downloada sa "potrošnjom"
to NIJE ISTO.

Ne treba nam velika "potrošnja" nego veca trenutna BRZINA DOWN-LOADA !
ne mogu da pokrenem Film snimljen sa 1080p60 --- jedva ga vozi SBB,

Ajd pogledaj ti ovaj video materijal na 4k,

evo linka



Jel ide sa 4k kod tebe?
Ajd kaži ...

ne mesam sa potrosnjom, ja o brzini i pricam.

4K je islo i dok sam imao 80mbit, samo sam YT morao rucno da prebacim na 4k

sada YT sam pusta sve odmah u 4k (naravno ako je dostupno), ne moram rucno da prebacujem, i to trosi oko 40mbit sto je realno nista.

Vuce on ovaj YT klip i u 8k sa nekih 60mbit ali moj komp ne moze sliku da prikaze pa koci.
[ ademare @ 10.02.2024. 17:17 ] @
Ako koristis Chrome , treba u njemu podesiti da koristi hardwerski decoder.

Imas na netu kako se to radi.

Ja nisam podesavao , jer nemam hardwerski decoder za VP9 tako da mi ne znaci nista.

GTX 3060 sigurno ima

Inace sam 4k film je oko 40 da ne trazim sada , mozda koji Mbs vise . To bi trebalo da moze net da isporuci .

Ja nemam bas neki merac osim ovog ugradjenog u Win . On pokazuje 1 GB koliko je mrezni cip na ploci i onda % od toga.

Ne prelazi 6 % za 4K . I to ide 6 % pa padne , pa 6 % padne itd. znaci 60 Mbs pa padne i tako u krug .

Ali moj CPU je na preko 80 % zauzetosti i tu stuca.

Kod tebe ako podesis Chrom sve treba da odradi graficka .

Ovo moje ima samo za MP4 hardwerski i tu sve GPU radi.


EDIT : @ flighter_022

[Ovu poruku je menjao ademare dana 10.02.2024. u 19:59 GMT+1]
[ Living Light @ 10.02.2024. 23:26 ] @
Ade,
a kako ti znas da nemas hardverski dekoder?
(znam da Ti umes to da proveris)

- Gde i kako se proverava Ima-Nema?
aj, molim te u par reci, ako imas volje.

Nego,
ja sam skoro siguran, da ova moja šklopocija (gigabyte maticna, od pre 15 god) tako nesto ne podrzava.

[ Living Light @ 11.02.2024. 02:05 ] @
Ee, Bakara i SVI ucesnici u temi,
vidite, kod mene tuga, cemer i jad.

K'o da sam povezan "preko Oluka" na NET, a ne preko SBB.

Ihahaaaj, sad u ~ 3h, je jos i nekako "šatro Mile" dobro,
ali uvece u pola 8, zastave spustamo na "pola koplja" i cupamo Ruter iz zida

[ ademare @ 11.02.2024. 09:16 ] @
Postoje podaci na netu sada cu ti ostaviti linkove pa prucavaj .

Negde 2016-2017. su poceli kako koja firma jer ranije ni Google koji je vlasnik YT-a nije poceo da koristi taj Codec za kompresiju !

Ranije je koristio Flash i neku verziju MP4 , tada su sami napravili svoj Codec VP9 !

Tako da je ono sto je napravljene pre nego sto je Google izmislio taj Codec ne moze ni da ga podrzava jer codec nije postojao .


Znaci CPU sto imaju integrisani GPU , taj GPU ima kao svoj deo VDU , tj deo koji se bavi obradom Videa !

Evo za intel link taj VDU se zove "Intel Quick Sync Video" :

https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Quick_Sync_Video

Tako da tu pise da za VP9 treba minimum Kaby Lake tj Core 7. gen . Stariji nemaju . Tako da sve sto ej starije od toga jednostavno nema , tako znas da li ima ili nema .


Za AMD taj deo se zove "Unified Video Decoder" a kod najnovijih " Video Core Next " .

Moram priznati da sam ja pisao iz glave , pa sam Zeznuo ! Vega graficke Nemaju hardwer za VP9 ! Moraju jos novije Navi 10 i novije .

https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder

https://en.wikipedia.org/wiki/Video_Core_Next

U sustini tek VCN ima Hardver . Integrisani APU Raven i Picasso VCN 2.0 Navi 10 i jace.


Za Nvidiu je takodje specificno jer samo imaju GTX 950 i 960 , jace serije 900 nemaju ?!

https://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_PureVideo

Znaci zove se Video Pure , pa mu je skracenica VP i broj ali to nije isto sto i Google VP9 , a istu ima skracenicu !

Tu je malo konfuzno je ti za Google VP9 treba Nvidia VP7 ! Tj, 7 generacija Nvidia Pure Video .

Naravno i 8. i novije imaju .






[ whitie2004 @ 11.02.2024. 13:55 ] @
Bas pogledah i za moj procesor na lapu (Zen2 / Vega6 / 2020) kazu da ima taj VP9 u decode delu ...



Hrom / hronium ga vidi i koristi bez da ista diras ...



Neki "4K Bahamas Summer Mix 2023" na 1080p :



[Ovu poruku je menjao whitie2004 dana 11.02.2024. u 15:12 GMT+1]
[ kosmopolita @ 11.02.2024. 14:24 ] @
Na tabletu se otvori yt aplikacija i prikazuje bez problema ona 2 videa gore.
[ ademare @ 11.02.2024. 14:29 ] @
Naravno da ima jer taj APU CPU je noviji nego sto je Vega Diskretna graficka ! Imaju Vega jezgra - sejdere , ali noviji VDU , zove se VCN .

U postu sam napisao da su Najstariji APU CPU koji imaju Raven i Picasso .

A to su ZEN 1 i ZEN 1 +

Ovo tvoje je Renoir i noviji je od pomenutih . Ryzen 5 4600 U ili 4500 U .


Raven i Picasso su 2XXX i 3XXX .
[ ademare @ 11.02.2024. 14:59 ] @
Citat:
kosmopolita:
Na tabletu se otvori yt aplikacija i prikazuje bez problema ona 2 videa gore.



Naravno upravo zbog toga sto dekodiranje ne radi CPU tableta , vec Video jedinica !

Ja sam jos 2012 imao neki slabasni sa jednim jezgrom , koji se u radu vukao kao mrtvi puz ! Ali je imao mini HDMI i mogao HD da prikaze na TV-u !

Snaga CPU je bila na nivou Pentium 2 , a ni P4 nije mogao HD da prikaze !

Zato sto CPU nije imao veze sa tim , vec ugradjena video jedinica.


Svaki jeftini telefon od 50 + Eur ce danas bolje da prikazuje YT od ovog mog Desktopa ! Ali zato sirovu CPU snagu nema ni priblizno !
[ kosmopolita @ 11.02.2024. 16:32 ] @
Evo još jedan primer.
VMWare virtualna mašina sa linuksom.
Crome prikazuje u full ekranu bez štucanja.

Probao sam jer me interesovalo kako ce da radi.