[ MajorFatal @ 03.03.2024. 12:12 ] @
Zanimaju me ratnohuškačka propaganda i medijski rat.

Za ratnohuškačku propagandu moraš da napraviš atmosferu straha, da "protivnik" koji to još uvek nije želi da te napadne i pobije, i kad bitanga izbode nikogovića objaviš: "Suparnik ubio našeg čoveka", i tako više puta i u većem obimu, dok ne dobiješ atmosferu da i varnica pali masu, i ljude koji inače obrađuju svoje bašte, da su raspoloženi da uzmu oružje u ruke i brane ognjište 1000 Km daleko.

Za "medijski rat" dovoljno je da na redovnoj bazi objavljuješ kako suparničke horde kidišu na našu nejač, i da ne dozvoliš da se probije njihova vest u kojoj se govori da u stvari naše horde kidišu na njihovu nejač, i to bi manje više bilo to.

Možeš koliko hoćeš jer niko nikad nije kažnjen.
[ Nebojsa Milanovic @ 03.03.2024. 12:44 ] @
Samo pratiš NATO izvore i krstom se krstiš šta nekada ozbiljne zemlje izjavljuju i rade, meni je to veći utisak i od samog rata.

Da se ne zaboravi kačim izjave koje to lepo ilustruju, a potiču od prvog čoveka Evrope i prvog čoveka NATO pakta.

[ ademare @ 03.03.2024. 13:06 ] @
Malo sam juce citao onu prvu Veliku temu o ratu , na nekih 180 strana . Naravno nisam procitao sve za to bi trebali dani .

U svakom slucaju kada se odvoji " Zito od kukolja" Bezumne NATO Budalastine , od realnog stanja , mogla bi odlicna knjiga da se napise !

I to ne bilo kakva vec verovatno najbolja na planeti o ratu !


Naravno i od tih NATO budalastina bi mogla da se napise knjiga kako deluje NATO Ratna propaganda !
[ MajorFatal @ 03.03.2024. 13:21 ] @
nato ne treba ni da postoji, to hladnoratovska zaostavština. Nas kad su bombardovali opravdanje je bilo humanitarna katastrofa, a pre toga pomogli sličnu takvu katastrofu u Hrvatskoj.
Ali gde se baš njih setiste, jeste najveći vojni savez ali retko kad ratuje, do sada svega dva puta čini mi se. Više zemlje članice ratuju nego sam pakt.
Dodaću humanitarnu katastrofu na spisak propagandnih stavki.
Čudi me da ne reaguju u Gazi, Izraelci usarapiše one jadne Palestince. Ili u Ukrajini, Rusi ih razvališe.
[ Nebojsa Milanovic @ 03.03.2024. 13:54 ] @
Citat:
MajorFatal: Ali gde se baš njih setiste, jeste najveći vojni savez ali retko kad ratuje, do sada svega dva puta čini mi se.
Da, pri čemu smo baš mi bili ti protiv koga su prvo ratovali, upotrebivši kao povod za to neviđenu zločinačku prevaru u selu Račak:

Najveća medijska prevara 20. vijeka konstruisana kao povod za agresiju na SRJ


[ MajorFatal @ 03.03.2024. 14:47 ] @
"Baš mi" mi nismo naročito zanimljivi, više uopšteno ono što piše u naslovu, huškačka propaganda i medijski rat. Taj Račak je skoro identično kao kafić Panda, ili pijaca Merkale, ne znam kako to vojničine zovu, false flag beše?

Može da se stavi na listu propagandnih poduhvata, tvoji obave neki zločin, ali nabediš drugu stranu da je ona, mada spada pod varijantu kategorije "njihove horde kidišu na našu nejač" ..
[ Nebojsa Milanovic @ 03.03.2024. 17:22 ] @
Evo ti na tu temu

Iz glave mogu da se setim i okačim X bizarnih primera besramne NATO propagande, a sve što znam je kap u moru tih bljuvotina.

Gebels je mala beba za NATO i njihove evropske satrape.

[ sikira069 @ 04.03.2024. 13:02 ] @
Gde je objavljen ovaj kadar iz filma Lepa sela lepo gore?
Na kom sajtu? U kojim vestima? Kada?

Možda su Rusi zamenili originalnu sliku svojih vojnika sa slikom Bjelogrlića i Koje?
[ eeestablishment @ 04.03.2024. 14:31 ] @
Citat:
MajorFatal:
.....................

Može da se stavi na listu propagandnih poduhvata, tvoji obave neki zločin, ali nabediš drugu stranu da je ona,..................


Da li u to spada i ona čuvena operacija LABRADOR , kada je KOS organizovao miniranje Jevrejskog groblja na Mirogoju želeći da za to optuže Hrvatske fašiste .
Da bruka bude veća upadom tih istih fašista Hrvata u kancelarije Jugoslovenkog Ratnog Vazduhoplovstva pronađena su sva dokumenta u kojima je sve ovo " vešto " isplanirano .
Počinioci su bar za toliko bili pametni da švitnu u Srbiju gde je kasnije organizovana neka sharada od suđenja .
[ Nebojsa Milanovic @ 04.03.2024. 15:48 ] @
Citat:
sikira069:
Gde je objavljen ovaj kadar iz filma Lepa sela lepo gore?
Na kom sajtu? U kojim vestima?
Vidiš da je Twitteru.
Citat:
Možda su Rusi zamenili originalnu sliku svojih vojnika sa slikom Bjelogrlića i Koje?
Ma da, to je "prljava ruska propaganda"

Isto kao i ovo, jesu li i ovo Rusi montirali!?



Koji skoro ni da ime nisu promenili, lepo im je Nikolai

Da ovakve i gore ratnohuškačke stvari nisu odvele u smrt stotine hiljada ljudi bile bi (pre)smešne..
[ sikira069 @ 04.03.2024. 16:13 ] @
Ovo su neke privatne objave.
Veze nemaju sa ratnim huškanjem.
Čak piše StopWarInUkraine.
Neki novi klinci.
Stariji kadar bi okačio Batu Živojinovića iz Valter brani Sarajevo.

Jedino je lepo objašnjena kovanica Putler.
Putin-Hitler u slengu je Putler.
[ Nebojsa Milanovic @ 04.03.2024. 18:22 ] @
Da da, jel Putler napravio i ovaj video kako turbo-Zaporožac doleće iza brda i kao od šale uništava kolonu ruskih tenkova?

Neko vreme u nekoj meri sam i ja bio zadojen tom propagandom, moram priznati da sam na prvi pogled poverovao u ovu idiotariju :(
[ MajorFatal @ 04.03.2024. 20:49 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Evo ti na tu temu

Iz glave mogu da se setim i okačim X bizarnih primera besramne NATO propagande, a sve što znam je kap u moru tih bljuvotina.

Gebels je mala beba za NATO i njihove evropske satrape.


U principu između varijante da je neki šaljivdžija sa ovih prostora kačio dobro poznate scene iz filma i dobro poznat lik glumca, i varijante da je neka ruska agencija to isto uradila znajući da će biti demantovano u roku od 5 minuta, pa samim tim bi ispalo tj bilo demantovano uslovno rečeno da ruski vojnici nisu palili ukrajinska sela, ti se odlučuješ za varijantu da je nato propagandna mašinerija teška par milijardi $ smislila da ruski vojnici pale ukrajinska sela, ali onda nije imala čime da ilustruje, pa uzela scenu iz srpskog filma kojeg je dosad pogledalo 12 miliona ljudi i isto toliko van govornog područja?

Citat:
eeestablishment:
Da li u to spada i ona čuvena operacija LABRADOR , kada je KOS organizovao miniranje Jevrejskog groblja na Mirogoju želeći da za to optuže Hrvatske fašiste .
Da bruka bude veća upadom tih istih fašista Hrvata u kancelarije Jugoslovenkog Ratnog Vazduhoplovstva pronađena su sva dokumenta u kojima je sve ovo " vešto " isplanirano .
Počinioci su bar za toliko bili pametni da švitnu u Srbiju gde je kasnije organizovana neka sharada od suđenja .


Pretpostavljam da spada u tu kategoriju, samo obrati pažnju da ima razlike u kvalitetu, kad miniraš neko groblje ne mora niko da strada, jeste ružan čin, glup i bespotreban, ali dalje bez žrtava. Koliko je glup i nakazan znamo po pojedinim pripadnicima albanske manjine koji ruše srpska groblja na Kosovu s vremena na vreme.

Na Merkalama i u Pandi su stradali civili koji su pokušavali da gledaju svoja posla. U Račku su stradali teroristi, koji su posle preobučeni u civile, ali i tu moraš imati u vidu da je s milošević svojom nezvaničnom "specijalnom vojnom operacijom" na Kosovu 1998 - 99 bukvalno uterao civile u uniforme i doprineo organizaciji učk kao terorističkoj organizaciji. Ali postupao toliko glupo i sumanuto da je uspeo terorističku organizaciju da promoviše u "oslobodilačku vojsku".
[ B3R1 @ 05.03.2024. 12:05 ] @
Ti komicni statusi sa drustvenih mreza nisu nikakva propaganda, vec debilana, trla-baba-lan, to neki cobani-budale, sto bi rekao Ilija Cvorovic. Ratnohuskacka propaganda je, ako niste znali, recimo ovo:



Tako je - cuturice s vodom, baterijske lampe i radio na baterije ... ne znam, ali opet mi se prividja Ilija Cvorovic, hahahahaha ... orao pao ... orao pao .... :-)))

Komentari ispod tog klipa su, inace, vrrrrhhhhh ... toliko o tome koliko te NATO-pajace narod u njihovim drzavama shvata ozbiljno. Pa i kako bi? Svako ko ima IQ veci od amebe kada cuje kako baba-Ursula mlati o cipovima iz ves-masina, izgubi i ono malo poverenja u EU i NATO kao insttitucije. Kada kazem i ono malo poverenja - obratite paznju na to koliko ljudi u EU zemljama izadje na glasanje za Evropski Parlament. Vrlo cesto ni 30%, ali tu je dovoljno da izadju i tri coveka i EP ce biti formiran. Toliko o legitimitetu.

A onda Ursula, ovaj admiral i njima slicni ucute, jer vide da im se publika ne prima na to onako kako su oni to zamisljali ... i da od njih prave sprdnju samo tako ... pa onda krecu ozbiljnije novinske kuce, analiticari i ostala medijska teska artiljerija.

Recimo Reuters, a odmah nakon njih i Politico. A oda slag na tortu - pa ko ce drugi, nego Svaba (DW) da kaze kako se treba pripremati za rat.

Eto, sada sam vam dao blagi uvid u pravu ratnu propagandu koja je krenula da se siri po Evropi.
[ Nebojsa Milanovic @ 05.03.2024. 13:21 ] @
Slažem se naravno u potpunosti da su ove scene iz filmova toliko bizarne da ih moguće nije pravila NATO-vrhuška nego neki sitniji, ali kada pogledaš gore i vidiš šta pričaju Usrulja, šef NATOa i drugi, dakle vrh te zločinačke organizacije, shvatiš da je od njih sve moguće.

Zato da se podsetimo recimo dve naslove strane istih Gebels medija. Ovo svakako nisu radili bilo kakvi klinci, nego vrlo ozbiljno plaćene institucije:

Sliku čine spojene dve naslove strane BBCja i razmaku kao što vidimo oko godinu dana.



Da li je ovo smešno, jadno, tužno ili grotekstno?


Da ne bio naj NATO-bot kome sam obrisao X debilnih pitanja "odakle mi ovo", "da nije možda Fotošop" i slične gluposti ponovo to isto pitao, sa dva klika sam našao i te originalne te stranice, evo ih:

https://www.bbc.com/news/world-63247287

https://www.bbc.com/news/world-europe-66984944

To je mogao da nađe i taj BOT ako ga zanima "da li sam ja to napravio u PS", ali lakše je botovati i zagađivati temu, nego jednim klikom doći do željenog dokumenta.
NA žalost tako su botovi ranije radili u XXXX postova u XX velikih zaključanih tema, ali toga svakako više neće biti.
[ Nebojsa Milanovic @ 05.03.2024. 13:33 ] @
Evo i današnja zvanična NATO vest, ostavljam vama da je iskomentarišete:
Citat:
U najnovijem ažuriranom izveštaju britanske službe navodi se da je februar bio najsmrtonosniji za Ruse od početka napada na Ukrajinu u februaru 2022. godine, jer je navodno ubijano 983 vojnika na dan.

"Danas, Rusija najverovatnije ima 355.000 ubijenih ili ranjenih vojnika tokom rata, navodi se u izveštaju, dok Bi-Bi-Si ističe da nije precizirano kako se došlo do te brojke".

Pošto je predsednik Zelenski pre par dana saopštio da je poginulo samo 31,000 Ukrajinaca, a kao što vidimo Rusi ginu dvocifren broj puta više, i to tempom od oko 1000 na dan, samo još malo je potrebno da se Rusi zatru i NATO-Ukrajina pobedi.

Takođe, videli smo i da je janjić ovde na ES-u objasnio da su Rusi žrtvovali ogroman broj vojnika u akciji za tamo-neki-besmisleni gradić Avdejevku, te je jasno da su NATO-Ukr nadomak pobede.

Počeo sam da razmišljam da se prijavim za dobrovoljce Ukre, jer kao što vidimo samo što nisi pobedili.

Pošto je tako, što da se ne prijavimo u pobedničku vojsku, zatremo Ruse i zajedno osetimo slast pobede nad Rusima?

Ja idem u NATO-Ukr dobrovoljce, a vi?
[ Java Beograd @ 05.03.2024. 13:58 ] @
Ne znam zašto vas to sve čudi, i zapravo, čemu diskusija, uopšte?
Jer, ratna propaganda postoji još od pre vremena antičkih, Grčko-Persijskih ratova.

Državna propaganda postoji u svim sferama života, i uglavnom je samo-afrimativna. I ne mora da znači da je, sama po sebi, loša.

Kad krenu ratna dejstva, jasno je, mora da krene poseban oblik propagande. Jer, neprijatelj će svakako da započne svoju ratnu (ratnohuškačku) propagandu.

Ono šta treba da se zaključi, to je da razborit čovek ne treba da veruje ratnoj propagandi.
[ Shadowed @ 05.03.2024. 16:07 ] @
Dakle, prvi clanak kojem je naslov "War in Ukraine: Is Russia’s stock of weapons running low?" ne tvrdi to vec pita i bavi se tim pitanjem kroz clanak. Na samom pocetku kaze:
Citat:
but some security experts say its weapons supplies are running low, especially of up-to-date, precision missiles.

I dalje se bavi analizom toga (navodi koja oruzja Rusija koristi i sl.) i ni ne izvodi neki konkretan zakljucak, tako da, ne, taj clanak ne tvdi da su Ruske zalihe oruzja male.

Sto se drugog clanka tice, ako se samo pogleda prvi pasus vidi se da nije isto sto i kada se procita samo naslov:
Citat:
Western military powers are running out of ammunition to give Ukraine to defend itself against Russia's full-scale invasion, the UK and Nato have warned.

Dakle, nije clanak o tome da zapad ostaje bez municije vec da ostaje bez municije za Ukrajinu.

BBC svakako nije olicenje neutralnosti i cak i to po strani, moze im se zameriti sto naslov nije u skladu sa clankom ali si ti pravio sasvim drugaciji narativ citirajuci samo naslove. To je primer nenamerne propagande (prilicno sam siguran da nisi imao tu nameru nego da si bio brzoplet).
[ Shadowed @ 05.03.2024. 16:08 ] @
@Java Beograd. Upravo tako. Kao prstom u.. pekmez :)
[ Nebojsa Milanovic @ 05.03.2024. 16:14 ] @
Shadowed, naravno da nisam čitao baš BBC nebuloze, pročitao sam ih i previše, dobro je što si (makar nešto) napisao.

Evo da čujemo komentare na ovu današnju vest koju sam gore citirao.

Pošto vidimo do je Rusa sada poginulo XX puta više nego NATO-Ukrih, i gine ih ih svaki dan po još 1000 dnevno, što da i mi ne odemo u rat da dokrajčimo to malo Rusa što je ostalo i da konačno slavimo pobedu nad ružnim/prljavim/zlim Rusima?
[ sikira069 @ 05.03.2024. 16:31 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ja idem u NATO-Ukr dobrovoljce, a vi?


Putuj igumane.
I ne brini za crkvu.
[ Java Beograd @ 05.03.2024. 17:29 ] @
Citat:
sikira069: Putuj igumane.
I ne brini za crkvu.

... za manastir.

Iguman je starešina manastira.
[ Shadowed @ 05.03.2024. 17:34 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Shadowed, naravno da nisam čitao baš BBC nebuloze, pročitao sam ih i previše, dobro je što si (makar nešto) napisao.

Onda je neosnovano da ih citiras.

Evo da čujemo komentare na ovu današnju vest koju sam gore citirao.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Pošto vidimo do je Rusa sada poginulo XX puta više nego NATO-Ukrih, i gine ih ih svaki dan po još 1000 dnevno, što da i mi ne odemo u rat da dokrajčimo to malo Rusa što je ostalo i da konačno slavimo pobedu nad ružnim/prljavim/zlim Rusima?

Ako ti se ide, idi. Nemam ja nista protiv.
[ Nebojsa Milanovic @ 05.03.2024. 18:04 ] @
Što vi ne idete u rat, što se femkate?

Ne budite izdajnici kao oni koji se šepure po Evropi dok naša NATO-Ukr braća krvare u ratu sa zlim Rusima koji su ih napali ničim izazvani!

Što je problem da odete? Ne verujete zvaničnim NATO/BBC/CNN izveštajima koji lepo govore da je rat skoro gotov i treba nam samo još maaaalo da dokrajčimo to malo preostalih preumornih Rusa koje je hitler-Putin nasilno regrutovao i poslao na front?

Evo sad kod Avdejevke Rusa je izginulo na hiljade, pa lepo je i @janjić objašnjavao. A kako i ne bi kada smo na tom potezu godinama pravili armoranobetonska utvrđenja?

A glupi Rusi nasrtali kao muve bez glave, mi ih skidali kao glinene golubove. Pobili smo ih na hiljade, pitanje koliko ih je još ostalo?

OK, iz taktičkih razloga smo se povukli odatle dok nam ne stigne još oružja i ljudstva, ali hajmo da pomognemo i povratimo taj gradić, a posle ćemo lagano da ih isteramo i iz cele Ukrajine.

Šta je problem da odemo i to uradimo?

[ Shadowed @ 05.03.2024. 22:00 ] @
Koji to "mi"? Ne znam u koje "nas" me svrstavas. Ja ovde pisem samo u svoje ime.
Nemam ja zasto da idem u bilo koji rat, na bilo kojoj strani. Izvestaji nato/bbc/cnn me u tom smislu ne doticu a pogotovo ne tvoje interpretacije istih.
Bilo bi mnogo korisnije za sve ako bi prestao da se bavis ucesnicima na temi i umesto toga se bavio temom.
[ Nebojsa Milanovic @ 05.03.2024. 22:13 ] @
U ovom slučaju to "mi" smo konzumenti NATO propagande, vrlo je to jasno koliko god ti u tvom trolovskom stilu želeo to da skreneš.

I mani se više mene, ako imaš dva grama mozga napiši nešto smisleno, okani se razvodnjavanja i skretanja mojih izjava, jer one su vrlo jasne i nedvosmislene.
[ Shadowed @ 05.03.2024. 22:32 ] @
Citat:
B3R1:pa onda krecu ozbiljnije novinske kuce, analiticari i ostala medijska teska artiljerija.

Recimo Reuters

Sta konkretno smatras pogresnim u ovom clanku?
[ Java Beograd @ 06.03.2024. 08:06 ] @
Mislim da ova tema ne može da pude potpuna, ako se ne navode primeri ratne propagande ruske strane.
[ Shadowed @ 06.03.2024. 08:26 ] @
@Java Beograd, zapravo, s obzirom da je tema postavljena o ratnohuskackoj propagandi i medijskom ratu uopste a ne vezano za Ukrajinsko-Ruski rat, dobro je navesti sto vise razlicitih primera, i ruskih i drugih.

@Nebojsa, ne treba B3R1-u dadilja, ako hoce da odgovori, odgovorice, ako nece, ne mora. A pitanje je sasvim na mestu, jer ja ne vidim problem sa tim konkretnim clankom.
[ B3R1 @ 06.03.2024. 09:18 ] @
Citat:
Shadowed:
Citat:
B3R1:pa onda krecu ozbiljnije novinske kuce, analiticari i ostala medijska teska artiljerija.

Recimo Reuters

Sta konkretno smatras pogresnim u ovom clanku?

Nisam ja rekao da je bilo sta u tom clanku pogresno. Naravno, kada ga procitas od pocetka do kraja, sto ne radi skoro niko. Svi pogledaju naslov ili procitaju prvi pasus. A prvi pasus kaze:
Citat:
BRUSSELS, March 4 (Reuters) - The European Commission will propose on Tuesday ways for the European Union to boost its arms industry so it can shift to "war economy mode" in response to Russia’s invasion of Ukraine.

Znaci, covek koji cita samo prvi pasus vec stekne utisak da je Evropa usla u rat i da se prelazi na ratnu ekonomiju. Ratna ekonomija, ako nisi znao, znaci: vojska je prioritetni klijent, svi ostali stojite u redu i tisina tamo ... :-> Stavise, ovaj batica, admiral ciji sam klip ovde naveo kao primer, je u nekom intervjuu pomenuo slucaj neke vojne fabrike u Norveskoj koja nije mogla da dobije prikljucak na struju, jer je TikTok datacentar pojeo sve kapacitete elektroenergetskog sistema u tom podrucju Norveske ... i kako ce, ako ratna ekonomija stupi na snagu, ta fabrika imati apsolutni prioritet, po cenu makaza "za TikTok i slicne" (njegove reci). U jednom drugom intervjuu rekao je kako (citiram): stanovnistvo mora da bude spremno da nekih artikala uskoro nece biti vise u slobodnoj prodaji.

Naravno, da se vratimo na clanak, gde vec u drugom pasusu pise nesto sasvim drugo:
Citat:
Thierry Breton, the European industry commissioner, will lay out proposals to encourage EU countries to buy more weapons together from European companies, and to help such firms increase production capacity, according to EU officials.

Vidi, to je vec totalno drugacija prica - favorizujemo EU proizvodjace i dobavljace, bas kao u onoj otrcanoj srpskoj reklami "kupujmo domace" koje nema vec duze vreme ... :-)

Priznaces, izmedju "kupujmo domace" i "prelazimo na ratnu ekonomiju" i postoji znatna razlika. Objasnio sam ti gore sta je ratna ekonomija. Ali cilj novinara i jeste da strecne ljude i da ih polako priprema na tzv. "novu realnost". Sintagmu koju smo vec uvezbali u vreme kovida, a koja ce izgleda ponovo postati popularna. Nova realnost. Verovatno uskoro zajedno sa slicnim disciplinskim merama za stanovnistvo kao i u vreme kovida, gde su u ime nekakvog gripica uskracivana prava ljudi na slobodno kretanje samo tako. Bice reprize. :-)

Ali isto tako, problem je sto 99% ljudi nece da cita dalje od naslova i prvog pasusa, kamoli da razmislja o procitanom. Stavise, ljudi su izmislili i skracenicu za tu pojavu, koju Dimkovic obozava da koristi - TL;DR.

U prevodu: auh, brate, ova knjga iz lektire je mnogo debela, smor ... TL;DR - necu da citam, odoh na XboX, pa na bleju ... :-)))
[ ademare @ 06.03.2024. 10:11 ] @
Hteo bih da napomenem da pod Ratnom propagandom , koju vode zaracene strane , pre svega USA i EU se ne podrazumeva , samo Glupo laganje !

Ima naravno i toga i previse ali to je Najprimitivniji oblik propagande !

Drugi oblici su malo finiji i podrazumevaju Filtriranje vesti !


Objavljuje se samo ono sto Odgovara zaracenim stranama EU i USA ! Znaci neka vest ne mora da bude lazna i ona se objavljuje jer ide u njihovu korist !

Vest koja ne ide u korist se ne objavljuje ! Prilicno jednostavno i naivni ce reci sve je tu O.K. i cisto evo vesti nisu Fejk !

Nisu ali su selektivne , da stvore sliku koja "nama " odgovara !


USA i EU razradjuju metode propagande 100-nu godina i dosta si napredovali u tome . Daleko iznad onoga sto obicni ljudi misle o tome !


Primer za to je Prava Histerija u Zapadnim medijima oko Prirodne smrti tzv Navaljnog , nekog Opskurnog lika koji je navodno " ogromna " pretnja za Putina ! Tolika da je bilo pitanje dana njegova razmena za neku dvojicu obicnih Ubica iz Nemackog zatvora !

Pa je tu bilo svega , prava sapunica CNN i domaceg ogranka N1 u nastavcima kako Zli rezim osim sto je Ubio coveka, ne dozvoljava njegovu sahranu !

Na kraju je ispalo sve LAZ i sahrana je bila obicna i normalana !

Prikazivani (Zloupotrebljeni ) su snimci izjave Majke Navaljnog u cilju postizanja ciljeva Zapadne propagande !

NATO Trolovi sa foruma su sve to objavljivali !

Ali sve je to bilo selektivno ! USA i EU imaju novog " favorita " koji treba da zameni " Navaljnog " , kao u nekoj Monarhiji , odabrana je njegova Supruga , koja u stvari to i nije ?


NATO i EU ratna propaganda su objavili samo delic izjave Majke Navaljnaje koji ide njima u prilog !! Ostalo sto im ne ide to su isekli !

Eto to je Ratna propaganda , jer Majka prica o Laznoj Supruzi i kako to objaviti kada prica protiv Naseg novog Favorita protiv Zlog Putina ?


https://twitter.com/ArthurM40330824/status/1760784204776783966
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 10:29 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Samo pratiš NATO izvore i krstom se krstiš šta nekada ozbiljne zemlje izjavljuju i rade, meni je to veći utisak i od samog rata.


Ma ozbiljne manje više, sve zemlje su ozbiljne koliko mogu, takođe i šta izjavljuju nebuloze eto šta, problem je šta rade i kako se ponašaju, trebale bi biti demokratske zemlje, bar nazivno, a to ipak podrazumeva neke stvari na primer slobodu govora .. ok kažu oni ima sloboda govora jedino ti niko ne garantuje i slobodu dometa, tj možeš ti da preneseš rusko mišljenje o nečemu, ali niko ne garantuje da će ga neko i čuti, za to je već potrebno da platiš. Skraćeno u pitanju je skoro kompletna medijska blokada gde vesti iz jedne sfere ne prolaze u drugu sferu, i obrnuto, a to spada pod kategoriju dva "njihove horde kidišu na našu nejač", a da nikad ne čuješ šta rade tvoje horde. Od oligarhijskih zemalja i hajde, ali od demokratskih? Hm.

Citat:
Java Beograd:
Ne znam zašto vas to sve čudi, i zapravo, čemu diskusija, uopšte?


Nema diskusije, zanimaju me osobine navedenih stvari, ljudi su ostrašćeni pa navode aktuelne primere, koji mene ne zanimaju previše jer su .. pa aktuelni, još uvek traju, ne može čovek hladne glave da utvrdi šta je sve na stvari, a nema ni relevantne podatke, sem ... propagande jedne i druge strane.

Citat:
Jer, ratna propaganda postoji još od pre vremena antičkih, Grčko-Persijskih ratova.


Navedi primere?

Citat:
Kad krenu ratna dejstva, jasno je, mora da krene poseban oblik propagande. Jer, neprijatelj će svakako da započne svoju ratnu (ratnohuškačku) propagandu.


Ne "kad krenu" ratna dejstva, nego "kad neko započne" ratna dejstva, smatram jedan od većih uspeha military sektora to što je uspeo da nametne takav narativ kao da ratovi kreću i izbijaju sami od sebe, a u stvari obično ih neko započinje i završava.

Citat:
Ono šta treba da se zaključi, to je da razborit čovek ne treba da veruje ratnoj propagandi.


Ma naravno, ali trebalo bi je prvo prepoznati, "izbijanje" ratova, umesto "započinjanja" je jedan primer gde je nismo prepoznali ..

Citat:
Java Beograd:
Mislim da ova tema ne može da pude potpuna, ako se ne navode primeri ratne propagande ruske strane.


Ja bih čak zamolio bez aktuelnih primera, Ukrajina, pojas Gaze, Jemen ... sve pre toga bih više voleo da čujem. Za aktuelne primere imate aktuelne teme koje su skoro savršene za to, niko od učesnika nije video uživo i svojim očima nijednog Ukrajinca ili palestinsko dete kako gine, već isključivo zavisi od izveštaja novinara i izveštača, koji daju svoje viđenje stvari, a ne samo suve činjenice.

[ MajorFatal @ 06.03.2024. 10:32 ] @
Citat:
ademare:
Nisu ali su selektivne , da stvore sliku koja "nama " odgovara !


Slažem se, ali isto mislim da spada pod "medijsku blokadu" tj. isključivo njihove horde kidišu na naše, a naše nikad itd ...
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 13:02 ] @
Nebojša pokrenuo sam temu u vezi sa nečim što me zanima, zašto ne sačekaš da se ja požalim da neko troluje temu pa da onda kao moderacija reaguješ, šta ti znači da za jedne članove preporučuješ da im ljudi ne odgovaraju na pitanja, a druge da vređaš tim kočijaškim rečnikom?

Jesi li siguran da na taj način nećeš ostati sam na forumu sa još jednim fiktivnim članom pa ti da govoriš a on da potvrđuje, ali to onda neće biti forum nego chat room.

Ali najgora posledica toga je da više niko neće čitati tvoju ratnohuškačku propagandu, ljudi će jednostavno isključiti taj kanal, pa neće dopirati ni do koga. Bolje za uspeh propagande je da ostaviš privid realnosti, kao da i neko ko ne deli mišljenje sa tobom može nešto da kaže, a ti ga onda svojom logikom i jednostavnošću nadgovoriš.
[ Shadowed @ 06.03.2024. 13:05 ] @
@B3R1, ok, vidim na sta mislis ali i to "war economy mode" je isto Breton rekao i to je njegov citat i u tom prvom pasusu je stavljen pod navodnike (dakle, citat). Isto tako i u naslovu.
IMHO, sam Rojters je clanak napisao sasvim ok: nisu izneli nikakvo tvrdjenje vec citirali. Napisali su da ce se odrzati taj sastanak i zasita se odrzao. Napisali su ko je dao izjavu i kako ona glasi itd.

Ja najradije i procitam clanak gde samo izdeklamuju to se desava tad, taj je rekao to, to je plan tog sastanka. Bez da mi pisu njihovo misljenje o necemu, sa sto manje prideva i sl.

Ono sto sam primetio je da ljudi cesto totalno pogresno shvataju vesti (ne odnosi se na tebe, zato sam i pitao na sta si mislio da bih znao na sta odgovaram). Na primer, vest u mediju xyz: "Vucic je rekao da ce Srbija napraviti svemirski brod do 2025, nadalje 2026 godine". I ljudi krenu sa pljuvanjem "kakvi lazovi ovi xyz; ko jos veruje u takve gluposti; samo lazi pisu" i sl. Medjutim, xyz nije slagao nista. Oni su napisali da je Vucic dao izjavu tu i tu, sve dok on jeste dao tu izjavu, oni su preneli sasvim tacnu vest. To sto je on slagao je do njega, ne do xyz.
OK je i da daju neki siri kontekst ("podsetimo, Vucic je pre pet godina izjavio da ce svemirski brod srbije biti zavrsen do kraja 2023.") ali je to vec klizav teren.

Naravno, postoje drugi nacini na koje mediji koji cak i kad napisu clanak ok, mogu da budu neobjektivni. Jedan primer je dao Ademare sa filtriranjem (namernim neobjavljivanjem nekih stvari). No, to se odnosi na medij u celini dok je ovde bila prica o jednom konkretnom clanku.
[ Nebojsa Milanovic @ 06.03.2024. 13:52 ] @
@Majorfatal

Tema je dobra, rekao sam da i mene to zanima često i više od samog rata, jer posledice te prljave propagande su podcenjene a realno su nesagledive. Možda ne znaš, ali činom da si ti (ili neko drugi) pokrenuo temu to ne znači da si ti "vlasnik" teme, da je možeš uređivati kako hoćeš i "puštati" ili "ne puštati" ovo ili ono šta hoćeš/želiš.

Miki/Sikira JE VEĆ BANOVAN zbog trolovanja ali je dobio dozvolu da i dalje učestvuje, i umesto da se uljudi i to čini primerno - on troluje i vređa sve više, što mu naravno neće biti dopušteno.

Što se mene tiče, forumi koje uređujem su među najvećim i najstručnijim forumima na ES-u i na njima nemam apsolutno nikakav problem sa trolovima nikada, a ranije ih je bilo jako puno. Imam enormno iskustvo u borbi sa trolovima i uopšte rušiteljima diskusija i iako sam tek skoro počeo da pišem i učestvujem na EM, nemoj imati sumnju da ću i njega dovesti u red.

@Shadowed

Slobodno ti izigravaj fact-checkera, puno je bolje/korisnije da to činiš na vestima, a ne samo na odabranim članovima ES-a, kako to inače radiš.

Ova tema ti je kao stvorena za to, a u tu svrhu ti predlažem NATO-vesti jer su enormno prljave, zlokobne, lažne i tendenciozne, pa ako već samo malo zagrebeš po njima, imaćeš puno materijala za takvu vrstu aktivnosti.
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 14:52 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@Majorfatal

Tema je dobra, rekao sam da i mene to zanima često i više od samog rata, jer posledice te prljave propagande su podcenjene a realno su nesagledive.


Šta su znali generali i brkati majori, osim to da viču pali, ali nisu najgori ... Šta radi vojnik sem da sluša naređenja i puca kad mu se naredi, ponekad ucenjen sopstvenim životom jer se dezertiranje tako kažnjava ...

Političar može da drvi od jutra do sutra o neprijateljima ili opasnostima, ali ako to radi u svojoj sobi kod kuće nema nikakvog uticaja na ništa sem na zidove ...

Mediji su ti koji lupendranje političara promovišu na nivo ideologije, i stvaraju atmosferu da čovek liči na životinju, a brodkastuju to na svakog pojedinačnog stanovnika. Onda uporno i dugo ponavljaju besmislice, sabotirajući svaki pokušaj razumnog razgovora i mirovnih inicijativa, vođeni samo spregom zarade, skandala i pridružene neizbežne gledanosti.

Kad sve prođe vojnicima se sudi jer su pucali, političarima smenom i po komandnoj odgovornosti, a mediji se provuku čak i bez opomene.

Ako general i političar dobiju po 25 godina, mediji bi trebalo 35 kao huškači i inicijatori zla.
[ Nebojsa Milanovic @ 06.03.2024. 15:03 ] @
Citat:
MajorFatal:Kad sve prođe vojnicima se sudi jer su pucali, političarima smenom i po komandnoj odgovornosti, a mediji se provuku čak i bez opomene.

Ako general i političar dobiju po 25 godina, mediji bi trebalo 35 kao huškači i inicijatori zla.
Ovo si odlično rekao i slažem se u potpunosti, zato sam i rekao da je uloga medija podcenjena a posledice njihovog delovanja, naročito negativne, su nesagledive.

Pošto na žalost ne može da utičemo na to šta se u medijima piše, možemo makar da ih komentarišemo i kritikujemo/ismevamo.

Kao što vidite ja to radim jako puno, a bilo još bolje da se i drugi tome pridruže.
[ Bora Sonar @ 06.03.2024. 15:06 ] @
Medije kontrolišu političari, a političare vlasnici krupnog kapitala, tako da precenjujete ulogu medija. Mediji čine samo jednu kariku u sistemu, slično kao pomenuti brkati majori i vojnici.
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 15:52 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic
Pošto na žalost ne može da utičemo na to šta se u medijima piše, možemo makar da ih komentarišemo i kritikujemo/ismevamo.

Kao što vidite ja to radim jako puno, a bilo još bolje da se i drugi tome pridruže.


Ja sam ti se podsmevao na temi o Ukrajini, ali ti i dalje ratnohuškačiš, i samo mi obrišeš post, još i vređaš.

Citat:
Bora Sonar: Medije kontrolišu političari, a političare vlasnici krupnog kapitala, tako da precenjujete ulogu medija. Mediji čine samo jednu kariku u sistemu, slično kao pomenuti brkati majori i vojnici.


Svojevremeno u komunističkim zemljama medije i političare nisu kontrolisali vlasnici krupnog kapitala jer nisu ni postojali, a svejedno su ratovali, ideologija uvek postoji kao u komunizmu, demokratiji, džamahiriji, a mediji su ti koji se potrude da jednoobrazno dopru do svakog, i od toga zarade.
[ Bora Sonar @ 06.03.2024. 16:07 ] @
U komunizmu su svi bili jednaki, osim što su neki bili jednakiji od drugih. E, pa ti jednakiji su suštinski bili vlasnici krupnog kapitala.
[ Nebojsa Milanovic @ 06.03.2024. 16:52 ] @
Citat:
MajorFatal: Ja sam ti se podsmevao na temi o Ukrajini

Super, još se i hvališ time...

Priznajem da sam bio budala što sam potrošio veliko vreme pokušavajući da ti objasnim sve to o čemu govorim, umesto da sam na ta podsmevanja odmah reagovao sa Oneclickdelete, kako je često najbolje.

I sećamo se dobro da te je Bora Sonar odmah provalio, ali ja sam se i dalje oko tebe trudio pokušavajući i tebi i drugima ovo/ono da objasnim, ali sada mi je žao što sam toliko vreme na vas izgubio.

Sve te loše stvari potiču zbog toga što ste vi na EM navikli da se tako podsmevate i rugate jedan drugom a niko nikad da okači nešto kvalitetno, ali to ćemo naravno promeniti.

Štaviše, kada je neko kao @ademare okačio nešto vredno, od strane vas trolova bivao je ismejan?!

Najviše se callex trudio i, ironično, zbog toga na žalost dobio ban, nakon čega je posle više od 20.000 kvalitetnih postova napustio ES, što ne mogu da prežalim :(
[ Bora Sonar @ 06.03.2024. 17:07 ] @
ES sam oduvek doživljavao kao pronatovski forum. Teško je prilagoditi se ovako naglom zaokretu. Promenile su se i uloge ko je trol, a ko konstruktivan sagovornik.
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 17:15 ] @
E ako su očigledno cgi snimci i analiza trućkanja dnevno političara kvalitetne stvari onda izvini .. uveren sam da takvo postupanje samo produžava agoniju ljudi u Ukrajini (Gazi, Jemenu ..) i strogo sam protiv.

ademare ne može da okači kvalitetno, nije mu u osobinama

Callex je radio isto što i ti, kačio cgi snimke i objašnjavao kako se zli ukrajinci zlokobno zaleću na dobrodušne ruske bajonete, dok nije među silnim cgi snimcima po prvi put video kako ljudi ginu i ispadaju iz tenkova ko kifle, onda je napustio forum uz poruku da će se vratiti kad se vrati ćirilica.

Tako da nije sve izgubljeno, vratiš ćirilicu vratio si callexa, ali imaj u vidu da je ćirilica izbačena zbog ademareta, eto, sve se vrti u krug, i sve dođe na naplatu ..
[ Nebojsa Milanovic @ 06.03.2024. 17:42 ] @
Citat:
Bora Sonar: ES sam oduvek doživljavao kao pronatovski forum. Teško je prilagoditi se ovako naglom zaokretu. Promenile su se i uloge ko je trol, a ko konstruktivan sagovornik.

Ovo je već negde pomenuo i verovatno je bilo tačno, ali ja zaista ne znam odakle taj utisak? Ako znaš, reci. Možda zato što je mnogo pro-ruskih ljudi banovano?!

Ako je tako to je velika greška, jer trebaju se banovati samo trolovi i oni koji ruše diskusije, a NE oni koji pišu kvalitetno/argumentovano pa taman bili i Rusi lično, sve dokle god je njihovo pisanje obrazloženo i utemeljeno.

Na žalost, moguće da ranije nije bilo snage/vremena da se dublje analiziraju namere/kvalitet izlaganja učesnika pa se češće posezalo za banom, što treba biti tek poslednje rešenje, kada ništa drugo ne urodi promenom ponašanja.

Najviše mi je žao Slavoljuba Bralovića Callexa, čovek je enormno vreme utrošio za rat sa scoolptorom i drugim NATO-trolovima koji nijednu kvalitetnu reč na temu nikada nisu napisali, osim što su non-stop vređali.

Citat:
MajorFatal:Callex je radio isto što i ti, kačio cgi snimke i objašnjavao
Ako u brdu dokumenata/klipova/dokaza svega o čemu pričam ti vidiš samo CGI snimke, pri čemu je poznato da NISAM OKAČIO NIJEDAN, onda to govori samo o tebi.

OK, primljeno je k znanju i tako ćeš biti i tretiran.

I NARAVNO da sam pričao sa Slavoljubom i NARAVNO da nije u pitanju samo ćirilica što uporno pokušavaš da imputiraš, nego ovo šta sam rekao. Pogledaj samo trenutak kada je otišao i sve je jasno čak i neupućenom. Rat Slavoljuba protiv vas NATO-trolova je jedinstvena pojava na ES-u i imala je najtužniji mogući kraj :(

Dovoljno je bilo samo krajičkom oka da sam video šta ste mu radili i kako ste ga vređali i da to rešim.

A ne da zbog vas trolova ES ostane bez Supermoderatora sa preko 20.000 kvalitetnih postova. To se više neće ponoviti.
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 18:07 ] @
Citat:
Bora Sonar:
ES sam oduvek doživljavao kao pronatovski forum. Teško je prilagoditi se ovako naglom zaokretu. Promenile su se i uloge ko je trol, a ko konstruktivan sagovornik.


Jedno od zanimljivijih pitanja koje bi se moglo postaviti je: zašto to doživljavaš baš na temi koju sam ja otvorio? Možda te neko podgovorio?
[ ademare @ 06.03.2024. 19:11 ] @
@ majore , nije lepo da izmisljas bilo sta o meni !

Mnogo si se promenio u poslednjih nekoliko godina kao Clan , ovako niti te poznajem , niti me zanimas !

Nekada si bio Normalan Clan , normalan sagovornik , bez obzira na to sta je tema !

Zadnjih 3-4 godine se ponasas savim drugacije !

Reci za tebe da si TROL je Kompliment ! Jer tvoje ponasanje na forumu je gore od bilo kog Trola !!


I jeste istina , secam se i ja da te je Bora prvi provalio kao NATO Trola !

Moram priznati da bar dva dana mu nisam poverovao, dok nisi poceo da ludujes vise nego ranije!
[ Bora Sonar @ 06.03.2024. 20:21 ] @
Citat:
ademare: I jeste istina , secam se i ja da te je Bora prvi provalio kao NATO Trola !


Ja se ne sećam. Sećam se da sam kompresovao i okačio video klip koji Major nije mogao ili nije hteo da odgleda na Jutjubu. Koliko se sećam, čini mi se da sam eskplicitno napisao da smatram da Major nije NATO trol. Dok je forum bio pronatovski Major je bio protiv NATO-a. Sada kada je proruski, Major je protiv Rusije. Smatram da je to stav koji treba poštovati.

Citat:
MajorFatal: Jedno od zanimljivijih pitanja koje bi se moglo postaviti je: zašto to doživljavaš baš na temi koju sam ja otvorio? Možda te neko podgovorio?


Naravno da me niko nije podgovorio. Smatram da je ova tema pravo mesto za takvu vrstu diskusije.
[ Nebojsa Milanovic @ 06.03.2024. 20:41 ] @
@Bora

1) Nijedan trol ne treba da se poštuje, naprotiv. Trolovi se trebaju suzbijati a naročito oni koji menjaju mšljenje tako da uvek budu suprotni trenutnoj diskusiji.

Promena mišljenja na taj način je definicija trolovanja, jer cilj toga je rušenje diskusije kakva god da je ona, a to je najnepoželjnije ponašanje na forumu.


2) Nije mnogo bitno šta ti smatraš da li je neko trol i da li to toleriš ili ne, on sam svojom ponašanjem to pokazuje. To se toleriše do određene mere, preko toga ne.

3) Ne znam da li je ES ranije bio pronatovski, ako je bilo tako to nije dobro, ali proruski sada sigurno nije, niti je pro-upišištahoćeš.
[ ademare @ 06.03.2024. 20:43 ] @
@Bora sonar

Verovatno je bilo tako !

Ali kao sto vidis Pamcenje je Asocijativno ! Da nisi bio direktno umesan u otkrivanje NATO Trola , ne bi ni bio upamcen vezano za tu tvoju Akciju !

To je ta Asocijacija - Povezanost !

Iz tvoje akcije je Nebojsa pravilno zakljucio o cemu se radi !

Ti si i onda "reterirao " kao nije , ali ispalo je da jeste ! Ja sam sumnjao Dva dana i to sam i napisao !
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 20:46 ] @
Citat:
ademare
Reci za tebe da si TROL je Kompliment ! Jer tvoje ponasanje na forumu je gore od bilo kog Trola !!


Iz prve sam se složio da selektivno objavljivanje vesti apsolutno spada u vrstu propagande, a ti meni da sam trol, pa kakav si to čovek?
Možda ti je krivo što je moja procena realistična i važi za obe strane, kako za nato, tako i za rusiju i ukrajinu?

Citat:
Bora Sonar: Naravno da me niko nije podgovorio. Smatram da je ova tema pravo mesto za takvu vrstu diskusije.


A jes, moja tema je idealna za off topic, i rasprave o moderaciji, jer je bezvredna i glupa, a tvoje teme su od suvog zlata, i ne sme niko da ih pipne ..
[ Bora Sonar @ 06.03.2024. 21:00 ] @
Zašto je oftopic? Hteo, ne hteo, forum je uključen u propagandu. Ljudi iznose svoja mišljenja, koja su u najvećoj meri zasnovana na propagandi jedne ili druge strane. Zar ne misliš da bi razumevanje procesa koji se odvijaju na forumu doprinelo razumevanju uticaja propagande na globalnom nivou?
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 21:37 ] @
Citat:
Bora Sonar:
Zašto je oftopic? Hteo, ne hteo, forum je uključen u propagandu. Ljudi iznose svoja mišljenja, koja su u najvećoj meri zasnovana na propagandi jedne ili druge strane. Zar ne misliš da bi razumevanje procesa koji se odvijaju na forumu doprinelo razumevanju uticaja propagande na globalnom nivou?


Pa kad mi tako lepo objasniš .. mislim :)

Jedino što se znamo duže od dva dana pa znam da ne smatraš "oduvek" da je es pro-nato forum, možda pro-zapadni, pro-emigracijski, ili pro-anti-ćirililni, ali pro-nato možda od pre dve godine, a oduvek - teško.

Rado ću saslušati i pokušati da razumem procese koji se odvijaju na forumu?
[ Bora Sonar @ 06.03.2024. 21:40 ] @
Mislim da propaganda ima slojevitu strukturu. Najzastupljenija je ona koja je prilagođena prosečnoj površnoj osobi. Međutim, uvek se servira nešto i za one natprosečne (i ispodprosečne). Kako čovek može da zna za sebe da nije potpao pod uticaj propagande?

Citat:
MajorFatal: Jedino što se znamo duže od dva dana pa znam da ne smatraš "oduvek" da je es pro-nato forum, možda pro-zapadni, pro-emigracijski, ili pro-anti-ćirililni, ali pro-nato možda od pre dve godine, a oduvek - teško.


Odin D. i njegovo jači tlači je bilo pronatovsko ili Ivanovo opravdanje rata u Iraku i suzbijanje satrapa. To je bio dosta ranije nego pre dve godine. Ivanov primer i izmišljeno oružje za masovno uništenje koje je bilo povod za napad na Irak je odličan primer uticaja ratnohuškaške propagande.
[ MajorFatal @ 06.03.2024. 22:09 ] @
Citat:
Bora Sonar: Mislim da propaganda ima slojevitu strukturu. Najzastupljenija je ona koja je prilagođena prosečnoj površnoj osobi. Međutim, uvek se servira nešto i za one natprosečne (i ispodprosečne). Kako čovek može da zna za sebe da nije potpao pod uticaj propagande?


Ma kakva slojevitost, jedina osobina propagande je isključivost, ne sme da dozvoli drugačije mišljenje, jer ako dozvoli onda je razgovor i razum, takmičenje i dokazivanje, demokratija, a slojevitost bogatstva radi. Kad ne dozvoli drugo mišljenje brzo završi u fazi spremite čuturice i gas maske.

Citat:
Odin D. i njegovo jači tlači je bilo pronatovsko ili Ivanovo opravdanje rata u Iraku i suzbijanje satrapa. To je bio dosta ranije nego pre dve godine. Ivanov primer i izmišljeno oružje za masovno uništenje koje je bilo povod za napad na Irak je odličan primer uticaja ratnohuškaške propagande.


Tad je bilo više tema i ljudi pa nisam pratio te wanna be ratničke. Odina se sećam kao kroz maglu, znam da je podelio prvo mesto sa djoka_I za najboljeg programera na forumu.
[ Nebojsa Milanovic @ 06.03.2024. 22:44 ] @
Citat:
MajorFatal: ...gde Shadoved i Nebojša po 17-ti put evociraju uspomene kako su okupljali ekipicu da rasture forum ..
Ovo ti je prvi i poslednji put da tu trolčugu i mene stavljaš u istu rečenicu.

Ekipu da rasture forum JE SAKUPLJAO ON, sa još par "ambicioznih" usijanih glava, a ja sam ih otkrio i razobličio.

Niko u ovoj temi to nije pomenuo, pa nemoj ni ti.
[ Shadowed @ 06.03.2024. 23:00 ] @
Ti opet nastavljas sa tim izmisljotinama?
[ Nebojsa Milanovic @ 06.03.2024. 23:19 ] @
Naprotiv, kao što vidiš on je to napisao a ja mu izbacio iz poruke da se ne bi ponovo vraćali na te crne godine ES-a u kojima si bio jedan od neslavnih kolovođa.

Ali da se on ne bi bunio kako mu "nestaju poruke" ili tome slično, ipak sam mu odgovorio.
[ Bora Sonar @ 07.03.2024. 08:49 ] @
Citat:
MajorFatal:

Ma kakva slojevitost, jedina osobina propagande je isključivost, ne sme da dozvoli drugačije mišljenje, jer ako dozvoli onda je razgovor i razum, takmičenje i dokazivanje, demokratija, a slojevitost bogatstva radi. Kad ne dozvoli drugo mišljenje brzo završi u fazi spremite čuturice i gas maske.


Ti možeš da vidiš propagandu koja je namenjena onim slojevima koji su ispod tebe, ali ne možeš onu namenjenu tebi i onima iznad tebe. Ogromni resursi su uloženi u proučavanje metoda i tehnika za kontrolu masa. To znanje, kombinovano sa modernom digitalnom tehnologijom, danas omogućava propagandu prilagođenu pojedincu.
[ MajorFatal @ 07.03.2024. 10:15 ] @
Citat:
Bora Sonar: Ti možeš da vidiš propagandu koja je namenjena onim slojevima koji su ispod tebe, ali ne možeš onu namenjenu tebi i onima iznad tebe. Ogromni resursi su uloženi u proučavanje metoda i tehnika za kontrolu masa. To znanje, kombinovano sa modernom digitalnom tehnologijom, danas omogućava propagandu prilagođenu pojedincu.


Pa što onda ne kontrolišeš mase kad su već toliki resursi uloženi, i masa kontroljiva?

De zakaži jedan karneval sa 100.000 ljudi za sledeći vikend, i još jedan protest podrške na Ušću, sve se ježim od onih kod skupštine i rts da nešto ne razbiju, a proteste protiv nečeg je lako, ajde jedan podrške nečeg za onaj tamo vikend. Kad se već masa tako lako kontroliše uz uložene resurse koje ne primećujemo .. posluži se digitalnom tehnologijom prilagođenoj pojedincu ..
[ MajorFatal @ 07.03.2024. 10:30 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
I NARAVNO da sam pričao sa Slavoljubom i NARAVNO da nije u pitanju samo ćirilica što uporno pokušavaš da imputiraš, nego ovo šta sam rekao.


Nit sam rekao ćirilica, a naročito ne samo ćirilca, a pogotovo ne da uporno imputiram, nemam pojma zašto je napustio forum, to on zna, ali je napisao da će se vratiti na forum onda kad se vrati ćirilica, pa tako mislim da je lako, vratiš ćirilicu, vratio si callexa.

Citat:
Nebojsa Milanovic:
1) Nijedan trol ne treba da se poštuje, naprotiv. Trolovi se trebaju suzbijati a naročito oni koji menjaju mišljenje tako da uvek budu suprotni trenutnoj diskusiji.
Promena mišljenja na taj način je definicija trolovanja, jer cilj toga je rušenje diskusije kakva god da je ona, a to je najnepoželjnije ponašanje na forumu.


Pretpostavljam da po nekad neko može da kontrira reda radi, ali isto tako može i da oponira, to je kad ima drugačije mišljenje od nekog. Na primer pre neki dan je dimković prosuo nešto tipa kao da je Rusija pomahnitala divlja zver koja ide okolo i zaskače svoje susedne države.

Pošto znamo da nije tako, a znamo i da je presisao sa narativom i propagandom kojom su ga zadojili, i znamo da bi jedino možda članice nato pakta mogli tako da okarakterišemo da idu i zaskaču, i to uglavnom bosonoge čuvare koza, u krajevima sveta daleko od kuće, i to tako što im prvo super lepkom zalepe tandžare za dlanove ...

Zašto bih propustio priliku da skrenem pažnju dimkoviću da nije u pravu, to je i moja obaveza da mu kažem, nije kontriranje nego oponiranje .. nego ne stigoh pretekoše me drugi članovi, kad neko nije u pravu nije u pravu, i lepo je da mu se kaže da zna i on.
[ Bora Sonar @ 07.03.2024. 10:37 ] @
Citat:
MajorFatal: Pa što onda ne kontrolišeš mase kad su već toliki resursi uloženi, i masa kontroljiva?


Zato što nisam ja uložio te resurse. Ja sam deo kontrolisane mase, isto kao i ti.
[ MajorFatal @ 07.03.2024. 11:22 ] @
Podigni kredit iz banke, uloži resurse i onda kontroliši masu da vrati tvoj kredit, i još da ti ostane razlika ..
[ Bora Sonar @ 07.03.2024. 11:27 ] @
Važi, ako hoćeš da mi budeš žirant.
[ miki069 @ 07.03.2024. 11:50 ] @
Majore ti na 1.324 poruke imaš 554 plusića.
MVP si u pozitivnom smislu po mišljenju svih članova ES.
Nije tvoj nivo da raspravljaš sa likovima nižeg nivoa od tebe.
Opušteno.

Nedeljko na 8.632 poruka ima 2.786 plusića.
To je 32%, a ti imaš 41%.
Ali ti treba da zadržiš taj procenat na velikom broju poruka.

Tu ste nekako vas dvojica u vrhu.
[ MajorFatal @ 07.03.2024. 12:04 ] @
Citat:
Bora Sonar: Važi, ako hoćeš da mi budeš žirant.


Hoću, ako će masa na vreme da vrati kredit i doplati, uostalom to je za njihovu kontrolu ..

Citat:
miki069
Nije tvoj nivo da raspravljaš sa likovima nižeg nivoa od tebe.
Opušteno.


Valjda ne od "tebe" nego od "sebe"? :) Jes životna mi je želja da se takmičim u plusićima, i to na mad zone, koliko se plaćaju ti plusići?
Osim toga ja se ne raspravljam, ja pomažem Nebojši da se bolje snađe u novonastaloj ulozi ..

Citat:
Pogledaću da možda Nedeljko nema bolji skor od tebe.
On je puno rešavao zadatke na Matematici i uvek su mu se zahvaljivali.


Ma kakav crni Nedeljko, nema taj dva plusića, nije mi ni blizu, nije rešio zadatak ima dve nedelje sigurno
[ Bora Sonar @ 07.03.2024. 12:29 ] @
Masa ne može da vrati kredit, ali uzećemo im sve! Neće imati ništa i biće srećni. Ti i ja, otvaramo posle rudnike litijuma, kriptonita i veritasijuma. Masu ćemo naložiti da za to vreme raspravlja o breskv(ica)ama, orlovim gnezdima i retkim ljubičicama.
[ MajorFatal @ 07.03.2024. 12:58 ] @
Da ako ne budu imali ništa može jedina zabava da im bude da kopulišu i rađaju decu, tako će zaista biti srećni zbog umnoženog potomstva, jedino što će se rađati zaduženi i umirati zaduženi, a u međuvremenu vraćati kredit, ali šta, tako je i u usa.

A za to uortačavanje radi rudarenja moraćeš da prođeš bezbednosnu proveru u ruskom niškom humanitarnom špijunskom centru gde su plate 1200 $.
[ MajorFatal @ 07.03.2024. 13:04 ] @
Citat:
miki069:
Nedeljko na 8.632 poruka ima 2.786 plusića.
To je 32%, a ti imaš 41%.
Ali ti treba da zadržiš taj procenat na velikom broju poruka.

Tu ste nekako vas dvojica u vrhu.


Auh nema šansi da ga stignem, 100 godina nisam ništa pisao na stručnom delu foruma, možda zato imam dobar procenat ako se na mz ne broje poruke, ali broje plusevi? Ali u svakom slučaju duel titana kao Cicipas i neki drugi teniser Zimonjić šta znam.
[ Shadowed @ 07.03.2024. 13:13 ] @
Citat:
Bora Sonar: otvaramo posle rudnike ... veritasijuma.


Pazi samo, tako bi istina mogla da izadje na videlo :)
[ ademare @ 07.03.2024. 13:33 ] @
Citat:
miki069:
Majore ti na 1.324 poruke imaš 554 plusića.
MVP si u pozitivnom smislu po mišljenju svih članova ES.
Nije tvoj nivo da raspravljaš sa likovima nižeg nivoa od tebe.
Opušteno.

Nedeljko na 8.632 poruka ima 2.786 plusića.
To je 32%, a ti imaš 41%.
Ali ti treba da zadržiš taj procenat na velikom broju poruka.

Tu ste nekako vas dvojica u vrhu.



Pogresno zakljucivanje jer se Broje samo poruke sa " normalnog dela foruma " !

Znaci on ima na Normalnom delu 1.324, a na Madzone ima 10.000 poruka koje se ne pokazuju !

Sve pluseve je zaradio na MAdzone !


Ljudi na Normalnom delu foruma daju jako retko pluseve !

Da sam dobio plus od svakoga kome sam Pomogao da Normalnom delu foruma imao bih 10 X tih Pluseva !

Ovako sam i ja kao i vecina Skoro sve Pluseve dobio na MAdzone !
[ Bora Sonar @ 07.03.2024. 13:38 ] @
@Shadowed
Istina uglavnom izađe na videlo, međutim prosečan čovek je ne može prepoznati u moru nebitnih informacija. U vreme komunizma istina se krila, dok danas imamo slobodu govora i demokratiju koji su mnogo efikasniji.

Citat:
MajorFatal: A za to uortačavanje radi rudarenja moraćeš da prođeš bezbednosnu proveru u ruskom niškom humanitarnom špijunskom centru gde su plate 1200 $.


Zar za rudarenje nisu zaduženi naši NATO i kineski prijatelji?

@ademare
Eh, kad bih ja sakupio pluseve sa svih naloga broj bi bio toliko veliki da bi došlo do prekoračenja (overflow), pa bih bio negde malo iznad nule. Zato je bolje ovako.
[ MajorFatal @ 07.03.2024. 14:03 ] @
Citat:
Bora Sonar
Zar za rudarenje nisu zaduženi naši NATO i kineski prijatelji?


Naravno da jesu, osim kad je firma Uranium mining iz Rusije u pitanju, koja je nedavno izbacila nemce iz već ugovorenog posla sa rudarenjem litijuma u Boliviji .. vamo kao ratuju, vamo izbacuju jedni druge iz posla, nama preti zapadni rio tinto, njima preti istočni uranijum mining, pa ko pre popusti ..
[ miki069 @ 07.03.2024. 14:38 ] @
Citat:
ademare:
Ljudi na Normalnom delu foruma daju jako retko pluseve !

Da sam dobio plus od svakoga kome sam Pomogao da Normalnom delu foruma imao bih 10 X tih Pluseva !

Ovako sam i ja kao i vecina Skoro sve Pluseve dobio na MAdzone !


Otkud to da ljudi na normalnom delu teško daju pluseve?
Kad se nekome pomogne oko računara sigurno će dati plus.
Kada nekome uradim zadatak dobijam plus obavezno.
Na ovom "nenormalnom" delu nikome nisam dao plus, niti sam ga dobio.
[ Nebojsa Milanovic @ 07.03.2024. 14:44 ] @
Citat:
miki069:
Majore ti na 1.324 poruke imaš 554 plusića.
MVP si u pozitivnom smislu po mišljenju svih članova ES.
Nije tvoj nivo da raspravljaš sa likovima nižeg nivoa od tebe.
Opušteno.
Ha, ha, još jedna debilna i krajnje tendenciozna izjava kakve smo viđali, izrečena sada sa ovog naloga.

Cela ta priča oko lajkova je bizarna i to je samo još jedan kriterijum po kojem se trolovi prepoznaju.

Znajući ko, kako i zašto u velikoj meri lupa lajkove, veoma je daleko od toga da se oni uzimaju kao nekakvo "merilo" kvaliteta nekog člana.

U nekim sasvim očiglednim slučajevima to može imati značaja (mada niko nikad nije dobio nekakvu "medalju" ili nagradu za broj lajkova, niti će toga biti), ali lajkovi su puno više zabava za mase nego bilo kakvo merilo bilo čega.
[ ademare @ 07.03.2024. 14:46 ] @
@ miki069

Ma da ti znas kao Dupli nalog znas ko kako i koliko daje Pluseve !


Ja NISAM ljudima pomagao za Pluseve !

Plusevi me totalno ne zanimaju !

Nego si ti Izvukao Nakakvu Glupavu Teoriju o " Majorovoj Superiornosti " u odnosu na ostale clanove ??


Jel to neka Nova Rasna teorija ?

Jos jedan Nacista na forumu ?



Toliko je to jadno i Glupo da nisi ukapirao da se Plusevi sabiraju , a poruke Broje samo sa normalnog foruma !

Toliko si "pametan" da je Major morao da ti objasnjava i pokazao da je takav - kakav je Intelektualno Superiorniji od tebe !
[ MajorFatal @ 07.03.2024. 16:07 ] @
Vama je krivo što sam mvp sa 42%, plusevi nisu merilo al kad neko pokušava da vređa može da bude, jer svi znaju da ko prvi počne da vređa priznaje da nema argumente.

Nego .. meni je najkrivlje što niko ni da bekne o ratnohuškačkoj propagandi, osim ako je ova najaktuelnija u pitanju, nego samo rudnici, moderacija, krediti, plusevi, mase itd ... Da smatram da smo medijski rat raspravili?
[ Nebojsa Milanovic @ 10.03.2024. 19:10 ] @
Da se vratimo on topic:

https://www.facebook.com/watch/?v=393138906780812

Ovde imate "analizu" i izjavu koja je rekord koliko mi je poznato "da je do sada u ratu pogunulo preko 412.000 Rusa" (?!?)

Pitam: koja će od zemalja NATO pakta i uopšte sa Zapada i čiji političari odgovarati za ovako bizarne izjave koje teraju u direktnu smrt to malo deda-Ukrih koji su prostali?

Šta će biti sa Ukr mladošću koja više ne postoji, a žrtva je upravo takvih i sličnih "HURA" pokliča??
[ MajorFatal @ 10.03.2024. 22:12 ] @
Citat:
MajorFatal:
Citat:
Java Beograd:
Mislim da ova tema ne može da pude potpuna, ako se ne navode primeri ratne propagande ruske strane.


Ja bih čak zamolio bez aktuelnih primera, Ukrajina, pojas Gaze, Jemen ... sve pre toga bih više voleo da čujem. Za aktuelne primere imate aktuelne teme koje su skoro savršene za to, niko od učesnika nije video uživo i svojim očima nijednog Ukrajinca ili palestinsko dete kako gine, već isključivo zavisi od izveštaja novinara i izveštača, koji daju svoje viđenje stvari, a ne samo suve činjenice.
[ Nebojsa Milanovic @ 10.03.2024. 22:28 ] @
Dobro si podsetio, ako neko prati rusku propagandu neka okači nešto.

Ja ne pratim, rekoh i ne znam da ona postoji, ne znam ruski jezik, a i ne zanima me posebno.

Puno zanimljivija mi je NATO propaganda, koja u ovom ratu piše istoriju brutalnosti i količine laži.
[ MajorFatal @ 10.03.2024. 22:33 ] @
Nek okači, ali na za to predviđenim temama, ovu sam otvorio za analizu samih mehanizama ratnohuškačke propagande i medijskog rata, a tu aktuelni primeri ne mogu da pomognu, već samo da zamagle pogled.
[ Nebojsa Milanovic @ 10.03.2024. 22:41 ] @
Opet ti ponavljam, ako si otvorio temu, ti nisi vlasnik iste.

Ne možeš komandovati ko će šta okačiti, možeš apelovati za nešto, ne i zabraniti nešto drugo.

A najbolje da ti sam okačiš nekoliko stvari koje smatraš relevantnim i time ličnim primerom pokažeš kako treba.
[ MajorFatal @ 10.03.2024. 23:44 ] @
Opet i opet ti kažem, savršeno dobro znam da ako sam pokrenuo temu nisam vlasnik iste, ali opet ti kažem da sam i dalje pokretač teme, i kao takav sam nešto pitao. U slučaju da neko ne bude odgovarao na temu, i ono što sam ja kao inicijator pitao, nego mašio poentu, trolovao, spamovao, flejmovao, ili terao šegu, imam pravo da se na takve postove požalim, i zamolim moderaciju da ih opomene ili izbriše, što će moderacija po proceni, i ako su ljudi i uraditi.

Napisao sam da se vazda izvuku nekažnjeni, ali nije baš uvek tako .. napoleon je morao da vodi "kampanje" radi svojih ratova, i ubeđuje javnost da su potrebni, te da bi mogli biti korisni. Protiv te i takve politike pobunio se i koristio svoj uticaj veliki Viktor Igo. Viktor je morao da napušta Francusku, i beži u susednu Švajcarsku, ali se kasnije vratio u Pariz. Napoleon je morao da skonča na nekom ostrvu, kao poslednja guba, daleko od normalnih ljudi ...

Gospođa gebels je najbolji primer kako prolazi propaganda, ubila je svojih petoro dece, pa mr gebels nju, pa sebe. Oće to kad se zaneseš, doprineli su uništavanju nekoliko miliona ljudi, par država, i svoje sopstvene na dug rok, čak i danas.

Znam da neki ovde vole nato pakt, pa da ih pitam: A zašto su oni beše nas bombardovali?
[ Nebojsa Milanovic @ 11.03.2024. 00:05 ] @
Što se tiče bombardovanja Srbije, već samo to je ogromna tema i zavređuje posebnu, jer ima puno razloga zbog kojih su hteli da nam otmu Kosovo.

Trebao im je samo povod, koga su dugo tražili i pomenuo sam već, konačno su ga isprojektrovali i sklepali u selu Račak.


[ sikira069 @ 11.03.2024. 08:30 ] @
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Napad_na_Prekaz

Da su čekali samo povod ovo im je bilo jače od Račka.
Naša policija napravila greške.
Isto kao i u Račku.
[ ademare @ 11.03.2024. 09:36 ] @
Trole smiruj se !

NATO nije bio spreman za napad u martu 1998. !

Bio je spreman tek u Septembru , jer ne ide to tako brzo kako ti zamisljas !

A u Septembru 1998. je morao da odlozi za mart 1999.
[ sikira069 @ 11.03.2024. 11:17 ] @
Izbegavaj to trol.
Kultiviši komunikaciju.

Ti znaš kad NATO nije bio spreman?
NATO je bio spreman još 1995-te da nas bombarduje.
Rusi su prodali S-300 Hrvatima i znali su da ih mi nemamo.
Jedino im ja ta informacija trebala za vazdušnu agresiju.
Kopnenu nisu ni planirali.
[ MajorFatal @ 11.03.2024. 11:21 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Što se tiče bombardovanja Srbije, već samo to je ogromna tema i zavređuje posebnu, jer ima puno razloga zbog kojih su hteli da nam otmu Kosovo.

Trebao im je samo povod, koga su dugo tražili i pomenuo sam već, konačno su ga isprojektrovali i sklepali u selu Račak.


Nisam pitao za povod, nego za razlog. Ti misliš da je razlog to što su hteli da nam otmu Kosovo? Ne deluje baš mnogo smisleno ili razložno, mslm ima logike nekom nešto oteti pa da imaš, ali zašto baš nama? Što nisu oteli Bretanju Francuskoj, ili Republiku Srpsku Bosni, ili Bugarskoj Rumeliju, ili itd ... de se setiše baš nas, da nije bio slučajno neki dodatni razlog?

Već na prvi pogled deluje da si žrtva naše domaće propagande, od klasika samo još nisi ispisao da su akciju nazvali Milosrdi anđeo da nas dodatno cveljaju.

Eto kako funkcioniše propaganda, liše te pravih informacija, i ti onda zaluđen ..
[ ademare @ 11.03.2024. 11:31 ] @
Naravno da znam , jer sam za razliku od tebe koji si se krio u nekoj Misjoj rupi bio Mobilisan i u Septembru i Martu !

Tako da su mi poznati svi detalji !

Ne treba mi SH Wiki na jeziku koji ne postoji i koja je prepis HR wiki da mi kaze sta je bilo i kako je bilo !
[ Shadowed @ 11.03.2024. 11:36 ] @
Sta je bilo u septembru? Ne znam za to.
[ MajorFatal @ 11.03.2024. 11:54 ] @
Citat:
ademare:
Naravno da znam , jer sam za razliku od tebe koji si se krio u nekoj Misjoj rupi bio Mobilisan i u Septembru i Martu !

Tako da su mi poznati svi detalji !

Ne treba mi SH Wiki na jeziku koji ne postoji i koja je prepis HR wiki da mi kaze sta je bilo i kako je bilo !


.. i još uvek trpiš posledice .. ?

Eto čemu još služi propaganda, da stvori atmosferu takvu da kad dođu da te mobilišu ti kažeš pa naravno zašto da ne, cilj je da te ubedi da ratuješ za državu, svoj narod, pravdu, istinu i svetle ideale, a ne za diktatora koji se pogubio u vremenu i prostoru, i računima u stranim bankama.
[ sikira069 @ 11.03.2024. 11:56 ] @
Shadowed u septembru 1998. godine su trebali da nas bombarduju. Sloba nešta izobećavao Holbruku i to se odužilo.

Nije im bio cilj teritorija. Već da naprave bazu.
I da kontrolišu puteve droge.
[ Nebojsa Milanovic @ 11.03.2024. 12:01 ] @
Tačno da je da su baza i droge razlog broj 1, a nije zgoreg i maznuti beskrajne rezerve uglja, a i ostalog.

I jeste naša policija pravila greške, niko nije rekao da nije, bar ja nisam rekao.

Citat:
Što nisu oteli Bretanju Francuskoj, ili Republiku Srpsku Bosni, ili Bugarskoj Rumeliju, ili itd ... de se setiše baš nas, da nije bio slučajno neki dodatni razlog?
Niko nije imao tu kombinaciju slabog/lošeg predsednika, nemanja podrške iz sveta, napravljenih grešaka i povoljne teritorije za pljačkanje kao Srbija.

Najveća greška je bio autistični predsednik Milošević koji je dosta toga radio progrešno, i puno lagao i blefirao.

I zato je, kao mnogo koji lažov i blefer - pomislio da i USA blefira, što nema veze sa istinom, naročito tada.

To je bio trenutak kada su zločinci kao Klinton, Bajden i Olbrajt bili na vrhuncu moći, a Rusija je bila "sila" samo za podsmeh, i sve to zajedno je jasno rezultovalo bombardovanjem.
[ sikira069 @ 11.03.2024. 12:27 ] @
Lagali su i Slobu naši generali ulizice da mi možemo da se odupremo NATO. Oni koji su bili realni su penzionisani ili smenjeni.
[ Nebojsa Milanovic @ 11.03.2024. 12:27 ] @
Ima i toga sigurno.
[ ademare @ 11.03.2024. 12:36 ] @
Citat:
MajorFatal:
Citat:
ademare:
Naravno da znam , jer sam za razliku od tebe koji si se krio u nekoj Misjoj rupi bio Mobilisan i u Septembru i Martu !

Tako da su mi poznati svi detalji !

Ne treba mi SH Wiki na jeziku koji ne postoji i koja je prepis HR wiki da mi kaze sta je bilo i kako je bilo !


.Eto čemu još služi propaganda, da stvori atmosferu takvu da kad dođu da te mobilišu ti kažeš pa naravno zašto da ne, cilj je da te ubedi da ratuješ za državu, svoj narod, pravdu, istinu i svetle ideale, a ne za diktatora koji se pogubio u vremenu i prostoru, i računima u stranim bankama.



Naprotiv ! Propaganda sluzi da kada Agresor napadne , pocne da Bombarduje Bolnice i Skole , da Ubija decu na nosi, i zene u putnickom Vozu, da Kasetnim Bombama bombarduje Pijacu u Nisu , onda da Najhrabriji medju nama, koji se predstavljaju kao " Major " , kazu sebi u STRAHU :

" Ma to Agresor ne napada narod , vec nekog tamo Diktatora " ?

Jadno da jadnije ne moze biti , ali to si TI !!

Iz svoje koze ne mozes pobeci !!


[ sikira069 @ 11.03.2024. 12:41 ] @
Majore odziv na mobilizaciju 1999-te je bio preko 100% zbog dobrovoljaca. Narod je bio jedinstven u nameri da se NATO na.bemo majke. Oni su nas napali. Pitanje Slobe je u tom trenutku bilo nevažno.
[ scoolptor @ 11.03.2024. 13:28 ] @
<offtopic>Hajmo junaci, javite se, ko je bio mobilisan 1999? Ja jesam.</offtopic>
[ sikira069 @ 11.03.2024. 13:59 ] @
Nisam bio na prvoj liniji na Kosovu.
Veza. Sada se to zove telekomunikacije.
Pa sam bio malo pozadi.

Oni koji su bili kažu da su ovi NATO go.nari toliko nisko leteli da su se videle oznake države na avionima.
- Ako je francuski avion opušteno. On tovar istovari na pola puta između nas i šiptara.
- Ako je italijanski još opuštenije. On gađa bliže Šiptarima.
- Ako je nemački, engleski, holandski..., onda beži. Gađaju naše položaje.
[ MajorFatal @ 11.03.2024. 14:35 ] @
Citat:
sikira069:
Majore odziv na mobilizaciju 1999-te je bio preko 100% zbog dobrovoljaca. Narod je bio jedinstven u nameri da se NATO na.bemo majke. Oni su nas napali. Pitanje Slobe je u tom trenutku bilo nevažno.


Zašto je onda sloba potpisao kapitulaciju, a ne 110% naroda koji su bili raspoloženi da se bespotrebno bore, vraćaju u sanducima i osakaćeni? Što se on mešo u tuđe poslove?

Propaganda, logična ko i uvek, da ti popije mozak i degradira na nivo životinje.
[ ademare @ 11.03.2024. 14:57 ] @
Miki valjda sada i sam vidi , da je Grdno pogresio kada je napisao da si ti "intelektualno superiorniji " od ostalih clanova foruma !

Istina je na sasvim Suprotnoj strani da si Ubedljivo " intelektualno inferiorniji " , bas od Svih clanova foruma !

Toliko Ubedljivo na Dnu da je to odavno svima jasno , ali se Miki aktivirao posle pauze skoro , pa jos nije bio pohvatao "sve konce " .


Nije ovo ni prva a sigurno ne i Poslednja tema , gde demonstriras Odsustvo bilo kakvog Razuma , da ne pricam o znanju ili bilo cemu drugom !

Nisi mlad pisao si da si valjda 1974. ili 1976. godiste ?

A u glavi Nemas nikakvo Secanje na bilo sta iz bilo kog Perioda ?


Toliko si to puta pokazao na forumu da ne bi ni trebalo gubiti vreme citati nebuloze koje ovde serviras !

Ali ajde kada nema vise kao nekada puno clanova , daj sta das , makar i najgore moguce !
[ Nebojsa Milanovic @ 11.03.2024. 15:31 ] @
@ademare, o kome pričaš, koji Miki?
[ ademare @ 11.03.2024. 15:40 ] @
@ Miki069 tj @ Sikira069 u ovoj temi je izneo tezu da je @ Majorfatal , "intelektualno superiorniji " od svih clanova foruma , jer ima najvise pluseva u odnosu na broj poruka itd.

Pre jedno 2 strane .


Citat:
miki069:
Majore ti na 1.324 poruke imaš 554 plusića.
MVP si u pozitivnom smislu po mišljenju svih članova ES.
Nije tvoj nivo da raspravljaš sa likovima nižeg nivoa od tebe.
Opušteno.

Nedeljko na 8.632 poruka ima 2.786 plusića.
To je 32%, a ti imaš 41%.
Ali ti treba da zadržiš taj procenat na velikom broju poruka.

Tu ste nekako vas dvojica u vrhu.
[ sikira069 @ 11.03.2024. 15:47 ] @
Majore za 1991. godinu možemo donekle da pričamo o ratnohuškačkoj politici. Šešelj, pa i Vuk Drašković.
Mada je ovaj drugi upropastio mobilizaciju. Cele jedinice su se vraćale kući. Nisu bili jasni ratni ciljevi.

1999. godine je bila čista odbrana.
Da li je trebao da potpiše Kumanovski sporazum?

NATO zlikovci su bili ušli u neku treću fazu bombardovanja.
Gađali su Termo elektranu u Obrenovcu.
Bacali grafitna bombe na dalekovode.
Rafinerije. Pretili da će da sruše i preostale mostove ...
Da nas vrate u srednji vek.
Neki tvrde da Kumanovski sporazum i nije kapitulacija.
Teška je to odluka.

Daleko da mislim pozitivno o Slobi.
[ MajorFatal @ 11.03.2024. 18:56 ] @
Citat:
sikira069: Majore za 1991. godinu možemo donekle da pričamo o ratnohuškačkoj politici. Šešelj, pa i Vuk Drašković.
Mada je ovaj drugi upropastio mobilizaciju. Cele jedinice su se vraćale kući. Nisu bili jasni ratni ciljevi.


Ta dva populistička kre*tena jesu bili ratnohuškači, ali nebitni, nisu imali uticaja na zvaničnu politiku države Srbije, već tad nije postojala Jugoslavija nego zaboravili da kažu narodu. Ču mobilizaciju, čiju mobilizaciju, jna još uvek postojala da čuva granice, a Jugoslaviju niko nije bio napao. Nisu bili jasni ratni ciljevi u građanskom ratu, čudi me?

Citat:
1999. godine je bila čista odbrana.


Da, naravno, Slovenija, tenkovi na demonstarnte i svoj sopstveni narod, Hrvatska, Vukovar, Knin, Krajina, Zagreb, Bosna, Sarajevo, Srebrenica, Kosovo, ali 99 je zaista bila čista odbrana, odbrana od ekskurzije jna po zemljama bivše Jugoslavije.

Citat:
Da li je trebao da potpiše Kumanovski sporazum?


Naravno, trebalo je da potpiše sve što mu se poturi pod nos, ko izgubi rat potpisuje bezuslovnu predaju uglavnom, a onda je trebalo da odgovara, pred našim sudovima, on i veštica što je pobegla i skapala u Rusiji.

Citat:
Rafinerije. Pretili da će da sruše i preostale mostove ...
Da nas vrate u srednji vek.


Poslao si zamolnicu da se vratiš u srednji vek, a onda se čudiš što ti pomažu, pa još malo da je potrajalo stigli bi do kamenog doba, ko danas sns što zasniva biznis na krimosima koji drže kamenolome za budući rudnik kamenog doba za ove prostore, a futurizma za druge.
[ Nebojsa Milanovic @ 12.03.2024. 00:53 ] @
Citat:
ademare:
@ Miki069 tj @ Sikira069 u ovoj temi je izneo tezu da je @ Majorfatal , "intelektualno superiorniji " od svih clanova foruma , jer ima najvise pluseva u odnosu na broj poruka itd.

Da li je moguće da se baviš brojanjem lajkova banovanog korisnika?!

Pa ti lajkovi su ostali upamćeni po tome što ih je zloglasna "ekipa" u vreme dok su rovarili na ES-u koristila da lajkuje samu sebe, tj. oni su se međusobno lajkovali i to su činili do te mere da je tadašnji Admin u svem svom ludilu to iskoristio za famozno "glasanje" i ucenu Gojku.

Obaška što je tada bilo i un-lajkova (palac dole), što su takođe masovno koristili za žigosanje onih koji im nisu bili po volji, pa su zato naravno ukinuti.

Sve u svemu, ti lajkovi su možda najgluplja stvar na ES-u, te proceni sam koliko ima smisla komentarisanje lajkova banovanog trola.


[ MajorFatal @ 12.03.2024. 19:06 ] @
De nam ispričaj ono kad se okupljala "ekipa" i kad si ih ti sve pohvatao kao miševe, i spasao gojka i forum? Baš bih voleo da čujem, ja sam zato i pokrenuo temu :)
[ Nebojsa Milanovic @ 12.03.2024. 21:54 ] @
Smej se i troluj koliko hoćeš, ali to je trajalo nekoliko godina i bilo veoma duboko a i široko spremano, a ja sam više puta imao prilike uživo da razgovaram sa glavnim tvorcem toga i da se krstom krstim otkud mu takve ideje.

No, dosta je već rečeno na tu temu i u poslednje vreme a i ranije, ne treba to ponovo potezati.